Keresés

Részletes keresés

Savanyuhas Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52956

Hmm tényleg érdekes, ott előttem próbálta ki, de M-zsák szolgáltatásnál nem hozta fel neki Kanadát, mint országot. Aztán megnézték a nagy szent könyvet és ott sem szerepelt benne, hogy M-zsákot lehet küldeni. 14kg lett a vége, így két 7kg-os küldök neki elsőbbségivel. Az az ezer forint már nem oszt nem szoroz a csomag és EMS között.

Előzmény: t.lantos (52955)
t.lantos Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52955

Hm. Erdekes, mert a dijszabasban az orszaglapon is benne van.

Viszont vigyazz, a nehezebb cuccoknal az EMS olcsobb, mint a csomag.

Előzmény: Savanyuhas (52951)
Savanyuhas Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52954

Majd mikor ő kombinálja akkor adja meg normálisan.

Előzmény: foveon (52953)
foveon Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52953

hat en is ezt gondoltam, de mikor bent van a ket cumo a kosarban akkor jon a checkout ami ugy pp-vel egybol vonna a normal osszeget.

 

Előzmény: Savanyuhas (52952)
Savanyuhas Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52952

Majd akkor változik mikor a végszámlát adja, minden újabb termékhez ad 1$ szállítási költséget pluszba.

Előzmény: foveon (52950)
Savanyuhas Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52951

Sajnos Kanadába nincs M zsák, marad a csomag.

Előzmény: t.lantos (52930)
foveon Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52950

urak, ez mit jelenthet pontosan?:

"$1.00 shipping for each additional eligible item you buy from xx."

nyilvan a szavakat ertem de most akkor ez az eligible ebben a mondatban mit jelent? mert ha bedobok kosarba ket itemet ugyanettol az eladotol, a vegosszeg (a szallitas) nem valtozik.

 

Filiponi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52949

Ja igen, a Hu ügyfélszolgálat tényleg működik, csak éppen nem sok haszna van. Miután, részletesen leírtam nekik a bajom, linkekkel, item számokkal, szájbarágósan mindent, jön egy ilyen sablon szöveg vissza!

Persze, hogy a resolution centerrel kezdtem, de miután onnan is egy ilyen hasonló sablon szöveg jött, ez után irtam a Hu supportnak, mert féltem h nem értették teljesen jól az angol levelem, de mint kiderült, nem ez volt a gond. Szerintem, el sem olvasta a levelem végig, vagy figyelmesen, egyből nyomta a szokásos sablont a Hu support is, ahogy az angol.

 

 

 

"Köszönjük, hogy felkereste Ügyfélszolgálatunkat. Szívesen állok rendelkezésére.

Leveléből megértettem, hogy eBaytől kapott egy emailt, amiben arról tájékoztatják, hogy negatív visszajelzését törölték.

Amennyiben a vásárló nem kapja meg a terméket vagy az nem felel meg a leírásban megadottaknak, eBay mindig arra ösztönzi az ügyfeleket, hogy nyissanak ügyet a Problémamegoldó Központban (Resolution Center) és ezúton próbáljanak közös megoldást találni

Továbbá, Ön csak abban az esetben részesül vevővédelemben, ha a Problémamegoldó Központban megnyitj az ügyet, és az ott megadottak szerint jár el.

Negatív visszajelzései azért kerültek törlésre a rendszerből, mert az eBay alapszabályzata alapján nem megengedett, hogy a vevő negatív visszajelzéssel gyakoroljon nyomást az eladóra, amennyiben az eladó nem hajlandó csereterméket küldeni vagy a termék vételárát visszafizetni. Az ilyen jellegű nézeteltérések tisztázására az ügyfelek a Problémamgoldó Központot (Resolution Center) használhatják.

További információt a visszajelzésekkel (Feedback) kapcsolatban és a szabályokról, az alábbi linken olvashat:

http://pages.ebay.com/help/policies/feedback-extortion.html

 

Továbbá, fiókja megvizsgálásakor, azt tapasztaltam, hogy Önnek január 22-ig áll módjában a Problémamegoldó Központban megadni a termék visszaküldését igazoló nyomonkövetési számot (Tracking number). Szeretném felhívni szíves figyelmét, hogy csak abban az esetben részesülhet vevővédelemben, és eBay csak abban az esetben garantálj a termék vételárának visszafizetését, amennyiben Ön megadja a nyomonkövetési számot Problémamegoldó Központban.

 

Remélem, az általam küldött információt hasznosnak találta. További szép napot kívánunk!

 

Üdvözlettel:

 

eBay Ügyfélszolgálat

 

Előzmény: Filiponi (52942)
Filiponi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 52948

Röviden, összefoglalva: elkövettem azt a hibát, hogy vettem egy itemet egy 100%-os, de csak huszonakárhány értékeléssel bíró eladótól. A cucc nem volt a leírásnak megelelő, illetve fontos részleteket tudatosa  elhallgatott az eladó a termék hirdetésekor, pedig rákérdeztem!

Cucc megjött és a csalódás is. Én nyitottam egy caset, escaláltam, de mivel nem volt reális megoldás visszaküldenem, az aru kissebb értéke és áfa megfizetése után, úgy döntöttem, lezárom a dolgot egy negativ adással.

Két nap után jött a lent csatolt dorgáló levél, és az eladó értékeléséről törölték az adott feedbackem. 

 

Ezek után, nem vagyok meggyőződve, hogy a makulátlan eladók mind korrektek is és hogy az ebay tényleg védi-e a vásárlókat és nem csak a saját érdekeit tartja szem előttelőtt! Azt vonom le ebből, hogy ez ebay nem foglalkozik ténylegesen úgy a vevői védelemmel, mint hirdeti, és ha már kissé bonyolultabb üggyel van dolguk, szintén tesznek rá!

 

Előzmény: Törölt nick (52946)
Savanyuhas Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52947

Simán kilehet zárni a Paypallal nem rendelkezőket. Sőt a pár adásvételest is és egy hónapon belül két nem fizetett ügyben indítottakat.

Előzmény: anikoka79 (52935)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52946

mi volt a pontos sztori mögötte ?

Előzmény: Filiponi (52945)
Filiponi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52945

 

 

Csak mert kaptam egy ilyen dorgáló levelet és törölték a jogosan adott értékelésem egy átverős eladónak! Pedig nem is fenyegetőztem :)

Az is furi, hogy nincs benne a levélbe, hogy mit, miért, stb.

MC999 eBay policy violation:

 

 

After reviewing your eBay account, it appears that you have violated eBay's policy. As a result, we've taken the following action on your account:
- The following Feedback you left has been removed:






This is an informational message only, not a warning on your account.

We understand you may not have known about this eBay policy, and we encourage you to review the Feedback policy guidelines by visiting the link above.

Future violations of eBay policies may result in the loss of member privileges, including restrictions of your buying and selling privileges and suspension of your account.

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.

Előzmény: Filiponi (52942)
anikoka79 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52944

Köszönöm a választ, segítséget.

Előzmény: Törölt nick (52939)
sjohn Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52943

Igen.

Előzmény: Filiponi (52942)
Filiponi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52942

szerintetek ez a hu ügyfélszolgálatos cím még él?

 

 

 

customerhelp_hu@ebay.com

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52941

Ha ez egy pár feedback-es eladó, akkor igazad lehet, ha egy nagy webshop, akkor szerintem nem biztos.

Előzmény: iamtwo (52933)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52940

Jobban jársz, ha keresl egy kinti ismerőst, ahová lerendelheted a csomagokat.

Előzmény: anikoka79 (52935)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52939

Igen, ki lehet zárni országokat. A lopós magyar postások és a sok ebay-es magyar paypal-es csaló miatt igen. Nekem a nyáron rengeteg mindent elloptak a postán (vagy a központi csomagelosztóban vagy a 62-es postán) , az irásbeli posta reklamációval semmire se mentem.

 

Magyaroszág megitélése nagyon rossz, pl nézd meg ezt:

 

Excludes: Brunei Darussalam, Cambodia, Hong Kong, Indonesia, Laos, Macau, Malaysia, Philippines, Singapore, Vietnam, Afghanistan, Armenia, Azerbaijan Republic, Bangladesh, Bhutan, China, Georgia, India, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Maldives, Mongolia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Iraq, Jordan, Lebanon, Oman, Yemen, Hungary, Algeria, Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Cameroon, Cape Verde Islands, Central African Republic, Chad, Comoros, Congo, Democratic Republic of the, Congo, Republic of the, Côte d'Ivoire (Ivory Coast), Djibouti, Egypt, Equatorial Guinea, Eritrea, Ethiopia, Gabon Republic, Gambia, Ghana, Guinea, Guinea-Bissau, Kenya, Lesotho, Liberia, Libya, Madagascar, Malawi, Mali, Mauritania, Mauritius, Mayotte, Morocco, Mozambique, Namibia, Niger, Nigeria, Reunion, Rwanda, Saint Helena, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Somalia, Swaziland, Tanzania, Togo, Tunisia, Uganda, Western Sahara, Zambia, Zimbabwe

 

 

De pl. van egy német eladó, aki a világ bármely országába szállít, kivéve csak Hungary-t. Elmondása szerint "a magyarok állandó cigánykodása" tett be neki.

Előzmény: anikoka79 (52937)
anikoka79 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52938

Még egy kérdés, vajon azt látom valahol, vagy csak már licitálásnál, hogy egy adott termékre nem tudok licitálni, mert ki pl. ki vannak zárva a magyar vevők? 

anikoka79 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52937

Elképzelhető, hogy kizárják a magyarokat a vásárlók köréből?

 

nyubocs Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52936

Az elviekben nem probléma, de azt az 5 percet szánd rá.

 

Nekem is volt ilyen gondom 3 éve, egyszerűen küldj neki egy üzenetet, hogy szeretnél licitálni, venni.

Előzmény: anikoka79 (52935)
anikoka79 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52935

sziasztok!

 

Az volna a kérdésem, hogy a németországi ebayről szeretnék vásárolni, és már több alkalommal a licitálásnál azt a hibát írja, hogy nem tudok rá licitálni, ugyanis az eladó kizárta a licitálók köréből a magyarországi vevőket, szállítást noha én ezt nem látom a termék leírásánál, szállításánál. TI találkoztatok már ezzel a problémával? Megj. nincs paypal regem, lehet, h ez a gond?

 

Nagyon köszönöm!

iamtwo Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52934

Számtalan oka lehet, hogy egy napig nem teljesítette a kérésed, nekem is van néha-néha olyan napom, amikor nem nagyon vagyok gépközelben. Figyelembe vetted az időeltolódást, a helyi esetleges ünnepnaokat, meg minden? Lehet, hogy pont akkor kelt fel :)

Én pluszt adnék, végül is megkaptad a pénzed.

Előzmény: radikál (52927)
iamtwo Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52933

Csak első lépésben tud refundolni. Ha vitatja a case-t, akkor az összeg held-be kerül, amit majd csak a másik fél válasza után tud refundolni. ezért kérik, hogy zárd le a case-t.Nekem inkább az a gyanús, amikor szü nélkül, egyből jön a refund.

Előzmény: krisztike0000 (52921)
Filiponi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52932

Nem adnék neki semmit, mert gyanithatóan trükközni akart a refundnal.

Előzmény: radikál (52927)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 52931

Én adnék pozitivat, mert végülis megoldotta

Előzmény: radikál (52927)
t.lantos Creative Commons License 2014.01.19 0 0 52930

posta m zsak?

Előzmény: Savanyuhas (52928)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 52929

Álomkütyük harmadáron

Az autós kiegészítő, a négymagos okostelefon, és a mindentudó tablet nálunk drága, a neten olcsó. Alámerültünk a kütyü-nirvánába. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Savanyuhas Creative Commons License 2014.01.18 0 0 52928

Kanadába szeretnék küldeni egy csomó újságot kb 10kg mit ajánlatok?

radikál Creative Commons License 2014.01.18 0 0 52927

Na.

írtam 1 ilyen kedves kis levelet:

"If I won't get the refund within 24 hours, it will be reported to The ebay policy service. thanks "

 

És lám, 20 percen belül a lóvé landolt a számlámon.

 

Ti adnátok ilyen esetben pozitívat vagy nem adnátok semmit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!