Keresés

Részletes keresés

kokori Creative Commons License 2017.04.25 0 2 4105

igen ezt már hallottuk tőled 126 alkalommal. Attól hogy elmondod és még hozzáteszed akik szedik mennyire zombik nem leszel sem jobb sem szebb:(

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4104)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.04.25 -2 0 4104

Nem akarom ismételni magam, párszor már leírtam ide, hogy cseppet sem bánom h sokat kínlódtam az elhagyás során, így legalább soha eszembe nem jut visszavenni a benzot, v ha igen , csak fel kell idéznem magamban a sztorit.....Mindenkinek eredményes elhagyást, a ragaszkodóknak meg kellemes elbutulást kívánok.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.04.25 -1 0 4103

Állítólag az alkoholisták is épp ezt mondják.......De ha szerencséd van mindenféle probléma nélkül abba tudod hagyni. Nem mindenkinek okoz olyan pokoli kínokat, mint pl. nekem.  Én összvissz 11 kg-ot fogytam az elhagyásnál, aminek tképp örültem, a többi elvonási vacaknak nem annyira :-(

Előzmény: Törölt nick (4098)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 -2 2 4102

Vissza az agarakkal, Tarzan!

Moderálás lesz a vége!

Előzmény: Maxxys (4101)
Maxxys Creative Commons License 2017.04.24 -3 0 4101

Van itt valaki aki le szeretne jönni ezekről a szerekről és megszüntetni az elethosszig tartó függőseget?

Ha igen jelezze privátban mert van megoldás(faultandshark@gmail.com)

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 1 4100

Nem leszel zombi a továbbiakban sem, a rövidtávú memóriának sajnos nem tesz jót, ez egyértelmű mellékhatás, dehát az amúgyis romlana az évekkel :)

 

Abbahagyni meg (ha arra kerülne a sor) szép fokozatosan, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, és nem lesz semmi gond.

Előzmény: Törölt nick (4098)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 -2 1 4099

Ne félj kedves Fakép!

Én húsz éve szedem a xanaxot, magszakításokkal ugyan, de mivel a pánik elleni antidepresszánst csak két éve találtuk meg a pszichiáterrel, gyakorlatilag addig egyfolytában. Pszichés függőség megvan és marad.

Ha úgy érzed, hagyd abba bátran a szedését, semmi bajod nem lesz belőle. Nálam a hosszabb szedés miatt, ajulás és epilepsziás roham lépett fel megszakításkor, ugyanúgy mint a hirtelen alkohol-leállásnál. Nállad erre nincs esély.

Aludj jól!:)

Előzmény: Törölt nick (4098)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 1 4098

Egészen jól rá lehet kattanni ezekre a topikokra, gondoltam végiglátogatom. 

14 éve szedek xanaxot. A kardiológusom írta fel több gyógyszer mellett tachycardia miatt. Eszembe sem jutott, hogy függővé válhatok, szerintem nem lettem zombi. Csökkentettem az adagot, valójában csak alváshoz használom ma már. Ha akarnám, simán abbahagyhatnám a szedését.

Előzmény: Törölt nick (4097)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 2 4097

Sérelmezi a jófene, csak azok a tünetek amiket leírtál, egyáltalán nem jellemzőek jól beállított és INDOKOLT benzó használatnál. Tehát valami nem stimmel. Keveset szed, sokat szed, esetleg alkohollal kombinálja, vagy egyszerűen nem az ő gyógyszere (keresni kell mást) stb.

 

Megint oda lyukadunk ki, hogy csakis a rossz oldaláról szemlélik egyesek a dolgokat, aztán ha betéved ide egy friss pánikos, akkor nem meri majd bevenni a felírt gyógyszert. Ez pedig nagy gond.

Előzmény: navigirl (4095)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 0 4096

Arra gondol itt a kollega, hogy már jó ideje a szorongásos betegségek esetében (is) az antidepresszáns a gyógyszeres protokoll. Az első hetekben az esetleg jelentkező mellékhatások kivédésére benzóval kombinálva.

 

Tehát optimális esetben a szenvedő megkapja a Xanax(vagy Rivo) + antidepresszáns receptjét, kiváltja, és HA beválik az antidepi, akkor leteheti pár hét/hónap után a benzót. Csak a valóságban ez sajnos általában nem így néz ki :)

Előzmény: Törölt nick (4094)
navigirl Creative Commons License 2017.04.24 -2 0 4095

Nem gondoltam, hogy egyesek sérelmezik azoknak a tüneteknek a meglétét, ami egy kollégámon eluralkodtak, mióta Xanaxot szed. Hosszú évek óta ismerem és ezek NEM az alapbetegségéhez kapcsolódnak. 

Ha pedig van egy jó barátod, nem kell őt figyelni... a hülye is látja, hogy nem a régi önmaga.

Én csak abban tudom támogatni, hogy segítem a problémák megoldásában, mert már ő sem a bogyótól várja az.....

Az én tüneteim egy része hasonló volt, nem pont ezek...

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 0 4094

"két-három hétnél hosszabban nincs értelme használni"

 

??!

es 2-3 het mulva a panikos szorongosbol,nyugodt kiegyensulyozott lesz.!?

kell ahhoz egy elet is.

Előzmény: Törölt nick (4090)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 -2 1 4093

A gond csak akkor van, ha nem működik az antidepresszáns, ami elég sokszor előfordul. Tehát a 2-3 hétnél tovább nincs értelme használni jól hangzik, csak ugye.

 

Csúsztatás volt a reszemről, tudom, saját bőrömön tapasztalva, hogy az antidepresszánsok nem működnek, nálam legalábbis nem, a triciklusosokon kívül.

Most meg majd AirTiger fogja kikérni magának, hogy a szertralin az igenis használ:)

Előzmény: Törölt nick (4091)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 1 4092

Bár végülis mindegy, mert a topic hölgyei az antidepiket legalább olyan rossznak, ha nem rosszabbnak tartják. Annál már egyértelmű zombisodás következik be, és persze tömeges öngyilkosságok.

Előzmény: Törölt nick (4090)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 1 4091

A gond csak akkor van, ha nem működik az antidepresszáns, ami elég sokszor előfordul. Tehát a 2-3 hétnél tovább nincs értelme használni jól hangzik, csak ugye. Persze ez lenne az ideális, de az élet sokszor nem ilyen egyszerű.

Előzmény: Törölt nick (4090)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 -1 1 4090

Ha valakin az általad leírt tüneteket tapasztalod, az vagy túlzottan nagy dózist vett be vagy nagy dózisban hosszabb ideje használja, vagy túl keveset vett be. Apátiát, szekszuális problémákat nem okoz, az inkább az antidepresszánsokra jellemző, amit a benzókat szedők nagy részének egyidejűleg adnak. Az igaz viszont, hogy otthon elég könnyedén írják fel a benzodiazepineket. Pedig folyamatosan két-három hétnél hosszabban nincs értelme használni, vagy legalábbis nem tovább, mint ahogy a párhuzamosan adott antidepresszáns hatása érzékelhetővé válik. Akkor a beteg a benzót jó esetben maga is csökkenti vagy elhagyja, mert annak a nem kívánatos hatásai, álmosság, koncentrációkészség és rövidtávú memória csökkenése a mindennapi funkcionálást zavarják. Vagy pedig csak alkalmanként, szükség esetén kell bevenni egy minimális adagot. Nálam ez pl. bizonyos helyzetekben fellépő lámpaláz.

Előzmény: navigirl (4083)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 3 4089

Arról nem is beszélve, hogy milyen már az, hogy valaki azt figyeli, hogy ki szed benzót a környezetében és az mit csinál. Ez valami vicc???

 

A szexuális késztetésen tipikusan javít, ahogyan az étvágyon és végülis minden máson is (a szorongás csökkentésével ez teljesen logikus is).

 

De mondom, hatalmas a sötétség sajnos a pszichiátriai gyógyszerekkel kapcsolatban -is- nálunk. Nem csoda, hogy ilyen Szendi félék meg tudnak élni. És egyben nagyon szomorú is....

 

 

Előzmény: Törölt nick (4088)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 1 4088

Pontosan így van, de hiába mondod, mert ha valakinek átmosták az agyát azzal a hülyeséggel, hogy a benzó az ördög gyógyszere (meg persze mindegyik más is, de bezzeg a kineziológia...), akkor nem fogod tudni meggyőzni.

 

Rövidtávú memória romlása, lelassult reakcióidő a jellemző mellékhatások. Meg hát aki ennyire ellensége a pszichiátriai gyógyszereknek, annak nem sok fogalma van arról, hogy mi is az a SZORONGÁS, amikor a konybába nem tudsz kimenni, nem hogy mást csinálni. Ez nem az a kategória, amikor nem tudod befizetni a számlákat, kiabál veled a főnököd, vagy elhagyott a szerelmed :)

 

Maradjunk a tényeknél:

 

https://www.drugs.com/comments/alprazolam/

Előzmény: Törölt nick (4087)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 2 4087

kb leirtad a sajat tuneteidet/erzeseidet+amit innen onnan osszeszedtetek...Es ezeknek a 70%-a maga az alapbetegseg tunetei..mert ugye senki nem a jokedveben szedi ezeket.

 

Vegulis  a kisse lelassult reakcio/beszed jellemzo az eredmenyes szorongasoldas mellett.

Előzmény: navigirl (4083)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.04.23 -2 0 4086

Igen, ami nagyon szembetűnő a többi mellet, az az erőltetett jókedv, közben meg vibrál az illető a feszkótól.....Van ismerős aki csak alváshoz szedi, kis adagban ( állítólag ), van aki napi szinten naponta többször, szintén kis adagban és van akiről csak annyit tudok h él vele........... De a közös bennük egyfajta furcsa kelekótyaság, mintha nem is e világon élnének, de persze ők maguk ezt nem érzik és nincsenek tudatában.A rossz hír de már így utólag nem is annyira érdekes, h én is ilyen lehettem minden bizonnyal.

Előzmény: navigirl (4083)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.04.23 -2 0 4085

Köszi, talán nem is tudtam volna ilyen frappánsan leírni, tökéletes. Igaz nem is akartam, bár te totál túlteljesítetted a kért 5 dolgot. Miért pont öt?? Na többek között ez is lehet benzo- mizéria. Kis agresszivitás, nem vészes, csak épp hogy.......

Előzmény: navigirl (4083)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.23 -1 1 4084

:))))

 

Emellett minden reggel emberi vért iszik, és pontban reggel 8kor feláldoz egy élő kecskét.

 

 

Előzmény: navigirl (4083)
navigirl Creative Commons License 2017.04.23 -2 0 4083

Tudom, nem engem kérdeztél, de ha zavar, légyszi ugord át! Környezetemben lévő benzós: tekintete üveges, reakciói lassúak, gondolkodása, beszéde feltűnően lelassult, mosolya (ha van) erőltetett, szorongása fokozott, amit csak gyógyszerrel tud oldani, szexuális késztetése nulla, sokat foglalkozik testi tüneteivel, visszahúzódóbb, bizonytalanabb, mint azelőtt... 

 

Előzmény: Törölt nick (4082)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.22 0 0 4082

Irj mar lszi 5 tunetet/viselkedesformat stb.. amik kimondottan a "benzosora" jellemzo!koszi

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4081)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.04.22 0 0 4081

Remélem én is h néhányan elgondolkoznak ezen, de hidd el akinek még érvényes a klubtagságija a benzo- klubba az nincs olyan helyzetben, h ilyen és hasonló megállapításokra jusson saját magáról.........Én is csak azóta látok bizonyos jeleket másokon ( akikről tudom h szedik ), mióta kiléptem a klubból. És nem bántam meg, furcsán és egyformán kótyagosak, akik szedik . Remélem egyszer tiltólistás lesz......

Előzmény: Kovátsch Eömér (4080)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.20 -1 0 4077

Ja nálam is ugyanilyen érzés, feldob, meg többet is beszélek tőle, ez utóbbi nem nehéz mert amúgy kuka vagyok. Tulajdonképpen én imádom a xanaxot, de rászokni azért nem szeretnék.

Egy kis sörrel beszedve meg még istenibb.

Előzmény: Törölt nick (4066)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4076

Pl. "Babos-Xová páros" = mit jelent a "páros" szó? Gyógyszer: én pl. a Xanax-Stilnox párossal alszom. Mégegyszer: mit is jelent a "páros" szó?

Előzmény: Törölt nick (4075)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.17 0 1 4075

Most ezzel mi a bajod? Xanax=Frontin legalább 99%-ban.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (4074)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4074

"Xanax/Frontin páros"?

Előzmény: Törölt nick (4069)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4073

Alapból én is azt mondom, hogy ami jó, azt nem kell bántani, de ennek nincs nagy kockázata, pár napon belül kiderül. Ha az olvtárs a fejébe vette, akkor próbálja ki.

Előzmény: gombóc63 (4072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!