Keresés

Részletes keresés

pablo13 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 12
 

Kedves Corvin sétány jövendenbőbeli lakók.

 

Érdeklőni szeretnék Cordiás  adásvételi szerződésekkel kapcsolatban.

A Cordia City Gardenben vettem lakást és az adásvételi szerződés aláírása előtt állok.

A szerződéssel kapcsolatban több ügyvéd óvatosságra int, sőt egyesek alá sem írnának ilyen szerződést. Véleményük szerint:

„Az adásvételi szerződésben az eladó jogai kiterjedtek, a vevőé szinte a tudomásulvételre korlátozódnak,” – mondják a szakemberek.

Egyszerű halandónak is érezhető a szerződésből a nagy aránytalanság.

Számomra a legfurcsább, hogy az az eladó teljesen kivonul a szavatossági problémák (hibás teljesítés) kezeléséből. A felmerülő problémákkal a kivitelezőhöz kell fordulnom.

Továbbá:

Az eladó, mint alapító általi szerződéskötések a társasház nevében: határozott idejű szerződéseket köt már előre, amiket csak nehezen lehet felmondani.  Az egész társasházi szabályozás nem tetszik, illetve hallottam már olyan esetekről, ahol visszaééltek az eladó által előre megkötött szerződésekkel.

Próbálkoztam a Cordiánál, de Ők nem igazán hajlandóak a változtatásra, mivel nagyon sokan aláírták és állítólag csak nekem vannak gondjaim.

 

Érdeklődni szeretnék főleg Cordia City Garden adásvételi szerződéssel kapcsolatban szerzett tapasztalatokról, de más Cordiás adásvételi szerződéssel kapcsolatos tapasztalatokat is szívesen veszek.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Üdvözlettel,

Pablo

mosoly1@yahoo.com

Jackopower Creative Commons License 2009.02.04 0 0 11
....Sziasztok!

 

Egy másik lakóparkból vagyok.

Arra kérlek benneteket, hogy ha tudtok, küldjetek képviselőiteknek pár sort a bevezetendő (feb. 16-án akarják megszavazni!) Áfa növeléssel kapcsolatban. Minden bizonnyal egységes az adv. szerződés, így nektek is az szerepelhet benne hogy mikor folyósít a bank akkor  kell az akkori áfa törvény szerint fizetni. Így jelentősen akár milliós nagyságrenddel is növekedhet a vételár. Úgy hiszem, ha sokan jelezzük, akkor  a megszavazás napján, talán pár képviselő felszólal és úgy szavazzák meg hogy az korrekt legyen, azaz életbe lépése után kötött adv. szerződésekre vonatkozzon. Köszönöm hogy elolvastátok, és ha léptek ez ügyben, mely közös érdek.

 

Köszönöm
klarknova Creative Commons License 2008.09.24 0 0 9

Sziasztok !

 

Mi a családommal vettünk egy sétányra néző lakást a Cordia City Gardenben.

 

A cég(cordia) véleményem szerint nagyon profi, az árakat folyamatosan, ha jol tudom 3 lépcsőben emelték ennél a háznál, és 85 % elkelt már, pedig még jóval több mint 1 év van az átadásig.

 

A Premier 100 %-ban elkelt és 1-2 honapon belül átadják, a Fontanaban pedig még van egy-két lakás. Magával a koncepcióval, illetve a házak méretével kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok, de úgy gondolom, a fejlesztő, illetve az ár miatt (első napja az értékesítésnek) megérte.

 

Kiváncsian várom, hogy idetalál-e még valaki, vagy 2-300 üres/bérelt lakással leszek egy házban.

 

Üdv:

 

L

liliana01 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 8
A Premier házban állítólag minden lakás elkelt.
A Fontana jött utána, a Futó, Nagytemplom közötti tömbben , a sétány északi oldalán.
A Fontanaval kapcsolatosan írtam a Corvin-Szogony projektben.

Ezután jött vele szemben a sétány déli oldalán a City Garden .
Hogy mitől garden azt nem tudom, a tömbbel körülzárt udvarra mind a négy oldalról 9 emeletnyi lakásból lehet egymás fazekába látni. Igaz a legfelső szint, mint ahogyan ez szokásos tetőkertes. És az 5.emeleten is van egy pár zsebkendőnyi zölddel bíró lakás.

A Premiernek a legnagyobb a készültségi foka, de elég sok lakásnak van már gazdája a másik kettőben is.
Jó lenne ha idetévedne valaki akinek ott lesz lakása, és első kézből tapasztalja a dolgokat.

A sétányra néző lakások valószínűleg kellemesek leszenek, de Nagytemplom utcára révezetik(ték) az Üllői útról balra kanyaródó sávot is, valamint a Futó is elég forgalmas.
Liquidz Creative Commons License 2008.09.04 0 0 6
Nem akarjuk feléleszteni ezt itt?
liliana01 Creative Commons License 2006.08.25 0 0 5
A Premier házat kicsit alaposabban megnéztem. A VIII.ker.Corvin-szigony projekt 123. hozzászólásában bővebben leírtam .
Előzmény: Beamter Pubi (4)
Beamter Pubi Creative Commons License 2006.07.31 0 0 4
Igaz, de attól tartok, hogy mint a Ferencváros rehabilitált részén, itt is csak egyre feljebb mennek az árak. A ház egyébként - az átmenő forgalmat leszámítva - jó helyen lenne, nem közvetlenül a sétányon. Ez fontos, gondolom senki nem akar a nyüzsgő részen lakni.
Előzmény: hiperbola (3)
hiperbola Creative Commons License 2006.07.21 0 0 3
Sztem ha nyugit akarsz, akkor semmiképp se az első ütemben vegyél, rumli lesz még egy jó darabig.
Előzmény: Beamter Pubi (-)
Beamter Pubi Creative Commons License 2006.07.20 0 0 2
Vevők, érdeklődők?
Beamter Pubi Creative Commons License 2006.07.18 0 0 1
Na, akkor ez is megvolt.Érdemi hozzászólások következnek.
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.17 0 0 0
Jé, egy nullás.

0
Beamter Pubi Creative Commons License 2006.07.17 0 0 topiknyitó
Elkezdődött a Corvin sétány első házának, a Premier-ház lakásainak értékesítése. Gondoltam, benevezek, de aztán a honlapon láttam, hogy pont a Nagy Templom utca lesz az egyik legforgalmasabb útvonal a területen. Lehet, hogy egy kicsit még várnom kellene?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!