Keresés

Részletes keresés

Jazz Man Creative Commons License 2010.07.28 0 0 461
Az a kotta csak arra jó hogy a szövegeket olvassam ha kérné a vendég. De amugy nagyon másra nem való. Mert tényleg nem a legjobbak benne a harmóniák
Előzmény: gyrk (447)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.23 0 0 460
Pesszimista zenészek pedig nincsenek, mondotta Könyves Kálmán.
Előzmény: PETYUS (459)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.21 0 0 459
> Azért ehhez egy jó adag optimizmus se árt.

Akinek nem volt olyan, abból nem lett zenész.

> Van ennek a témakörnek valahol, ténylegesen idevágó és jó szakirodalma?

Szerintem nincs, de az összhangzattannak van, az kell hozzá, meg rengeteg próbálkozás.
Segédeszköznek pedig nem árt egy billentyűs hangszer, meg egy hanglejátszós kottázóprogram.
Előzmény: ceruza_elemér (457)
gyrk Creative Commons License 2010.07.21 0 0 458
annak, hogy hogy szedj le egy számot? nem hiszem. elemi szintű zeneelméleti ismeret elég hozzá. először leszeded a basszust, utána meg megpróbálod kitökölni, hogy milyen harmóniák vannak rá. a popzene ráadásul tele van patternekkel, egy idő után már fül után hallod, hogy éppen melyik van az adott számban.
Előzmény: ceruza_elemér (457)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.21 0 0 457
... és egyszer majd valamikor ezután, talán lesz olyan. Azért ehhez egy jó adag optimizmus se árt.
Van ennek a témakörnek valahol, ténylegesen idevágó és jó szakirodalma?
Előzmény: PETYUS (455)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.20 0 0 456
> ha hasonló hangzást hallok

Hahahaha! Micsoda alliteráció véletlenül.
Előzmény: PETYUS (455)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.20 0 0 455
Olyanokra gondolok, amikor nem sikerül kibogozni egy harmóniát, de valamit azért beírok a kottába, amire leginkább hasonlít szerintem, de amikor kipróbálom, akkor hallom hogy mégsem egészen olyan. Aztán amikor megvan az eredeti kotta, kiderül, hogy olyan hangok vannak az akkordban, amilyet magamtól biztos nem találtam volna ki, de legközelebb majd erre is gondolok, ha hasonló hangzást hallok.
Előzmény: ceruza_elemér (454)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.20 0 0 454
Meg tudsz fogalmazni néhány ilyen tanulságot? Érdekelne.
Előzmény: PETYUS (453)
PETYUS Creative Commons License 2010.07.20 0 0 453
> Hiszen ha elfogadjuk (és miért ne), hogy a leszedés az egyféle metódus a fejlődéshez, akkor legalább megvan a control, amivel ellenőrizni lehet az eredményt.

Sőt, ha sikerül hozzájutni a hiteles kottához, akkor nagyon érdekfeszítő és tanulságos dolog megnézni benne azokat a részeket, amelyeknek a leszedésével legtöbbet kínlódtam. Aztán kipróbálni, hogy szól így, hogy szól úgy, esetleg lehetne-e mégjobb valahogy máshogy.
Előzmény: ceruza_elemér (450)
gyrk Creative Commons License 2010.07.20 0 0 452
de ha van kérdésed, írj nyugodtan mélt, igyekszem válaszolni rá.
Előzmény: gyrk (451)
gyrk Creative Commons License 2010.07.20 0 0 451
hát, rengeteg tudásnak ezt egyáltalán nem nevezném. inkább jó szórakozás. de ne érts félre, nem vagyok "leszedő mániás", egy csomó mindent kottából tanulok meg, vagy játszom el.
Előzmény: ceruza_elemér (450)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.20 0 0 450
Nálad mindensetre ez biztosan így volt.

Nem hiszem azonban, hogy okvetlenül hátrányos helyzetebe kerülnének azok, akik nagyobbrészt rendelkeznek olyan kottákkal, amiket te adott esetben leszedsz.
Hiszen ha elfogadjuk (és miért ne), hogy a leszedés az egyféle metódus a fejlődéshez, akkor legalább megvan a control, amivel ellenőrizni lehet az eredményt.

De ha már szóbahoztad: ez a rengeteg tudás részben továbbadható amit a leszedések során szereztél ?
Szívesen venném, ha erről, akár itt, vagy máshol értekeznénk.
Előzmény: gyrk (449)
gyrk Creative Commons License 2010.07.19 0 0 449

"A kottáknak, nem igazi alternatívája a számok "leszedése", még azon kevesek esetében sem, akik képesnek tartják magukat erre, mivel munka és időigényes."

 

szerintem minél többet foglalkozik vele valaki, annál jobban megy leszedni egy-egy számot-témát. és tényleg rengeteget lehet vele tanulni.

Előzmény: ceruza_elemér (448)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.19 0 0 448
...hát ezek után, hogyan is tagadhatnám? Bár az jobban esett volna, ha Mussorgsky-Ravel-el véltél volna azonosítani.

A transzponálások egyébként elég tudatosak, a könnyebb játszhatóság érdekében, az önmagában nem számít hibának.

Kétségtelen viszont, hogy több esetben hibásak a kották, amik kifejezetten bosszantóak, a többségük azonban véleményem szerint jól használható.

A kottáknak, nem igazi alternatívája a számok "leszedése", még azon kevesek esetében sem, akik képesnek tartják magukat erre, mivel munka és időigényes.
Előzmény: gyrk (447)
gyrk Creative Commons License 2010.07.18 0 0 447
pl.
csalamádé 2 - mint a violák. az hagyján, hogy feljebb transzponálták egy nagyszekunddal, de pl. a beveztőben a "játsszák újra el nékem" nem H, A7, hanem Dm, Gm (transzponálva)
"betoppansz úgy mint régen, mint fénysugár az éjben, s átölelsz némán", kezdetű versszak
szerintük: D, D, D, Em, Em, A, A, A, D, D
valójában a hangzó: C, C, C, Dm, A7, Dm, G7, G+, G+/F, Em, Dm.

én - némi jóindulattal - elhiszem, hogy le tudnák ők szedni, csak a jogdíjak miatt kénytelenek "áthangszerelni", de egy csomó gáz, játszhatatlan szám van benne.
amúgy, ha te vagy a "muszty-dobay" csókoltatlak, mert a te gitáriskoládból kezdtem el gitározni tanulni vagy 22 éve. arra tökéletes. de utána célszerű elmenni egy tanárhoz. arról nem is beszélve, hogy a legjobb iskola úgyis az, ha az ember leszedi magától a számokat.

elnézést az off-ért.
Előzmény: ceruza_elemér (446)
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.18 0 0 446
Ha szabad kérdeznem, arra hol vannak a példák?
Előzmény: gyrk (445)
gyrk Creative Commons License 2010.07.17 0 0 445
????
egy harmónia menetet le lehet szedni szarul is, meg jól is. a csalamádék többsége szarul van leszedve.
Előzmény: ceruza_elemér (441)
leleka Creative Commons License 2010.07.17 0 0 444
Hát reménykedek hogy valakinek megvan..és lesz olyan szíves elküldeni nekem..:)
Igazándiból egy klarinétversenyen szeretném játszani..és jó lenne ha már a nyáron meglenne a kotta és tudnám gyakorolni
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.07.17 0 0 443
Jó helyen jársz, itt hemzsegnek a kalrinét kotta tulajdonosok. Valamint azért is, mert kérni azt itt nagyon lehet, kapni sokkal kevlsbé.
Előzmény: leleka (442)
leleka Creative Commons License 2010.07.17 0 0 442
Hali!
Szükségem lenne egy klarinét kottára.. Már mindenhol kerestem de nem találom..csak boltban lehetne megvenni de drága..:S
John Williams: Viktor's Tale -> ez a címe, zongorakísérettel kellene
Kérem akinek megvan küldje el az e-mail címemre: leleka@citromail.hu
előre is köszönöm!
ceruza_elemér Creative Commons License 2010.05.18 0 0 441
Ezek is éppen azért hibásak sokszor, mert ez volt az egyszerű.
Előzmény: gyrk (439)
PETYUS Creative Commons License 2010.05.16 0 0 440
Gyakran a dallam sem hasonlít az eredetire. A ritmus meg pláne.
Előzmény: gyrk (439)
gyrk Creative Commons License 2010.05.16 0 0 439
a csalamádékban néha egészen elképesztően rossz akkordmenetek vannak. egyszerűbb leszedni a dalokat.
Előzmény: Jimmy McBibby (430)
PETYUS Creative Commons License 2010.05.16 0 0 438
> A jogvédőknek semmi köze hozzá, hogy az általam vásárolt kottát kivel osztom meg...

Ez most még nem teljesen így van.
Előzmény: bmedve (437)
bmedve Creative Commons License 2010.05.15 0 0 437
Hello Mindenkinek!


Akinek kottára van szüksége, (és nem magyarra) az regisztráljon a www.pianofiles.com weblapra, némi angoltudással rengeteg kottát lehet kérni a többi felhasználótól, keresni is lehet, persze nem árt, ha te is felraksz egy pár kottát, hogy tudjál cserébe mit ajánlani. A jogvédőknek semmi köze hozzá, hogy az általam vásárolt kottát kivel osztom meg...
orwell84 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 436
Előzmény: Tirianna (435)
Tirianna Creative Commons License 2010.05.08 0 0 435
http://data.hu/get/2525926/Csalamade_4.zip.html

Itt lehet letölteni a csali 4-et.
Előzmény: orwell84 (432)
Tirianna Creative Commons License 2010.05.08 0 0 434
Remélem most jó lesz!
Előzmény: orwell84 (432)
Tirianna Creative Commons License 2010.05.08 0 0 433
Remélem sikerült a linkelés, még nem csináltam ilyet soha!
Előzmény: orwell84 (432)
orwell84 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 432
töltsd fel valahova: http://data.hu/
és írd be ide a linket
Előzmény: Tirianna (431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!