Keresés

Részletes keresés

cfk Creative Commons License 2002.03.06 0 0 69
Halgassatok Secondra!

Elméleti és gyakorlati szempontból tökéletes a témához való hozzászólása.

Előzmény: second (66)
Hard Creative Commons License 2002.03.06 0 0 68
Second

Én a szendvics csövet polifoam szerü szigeteléssel bebetonoztam ez megfelel a hőtágulás szempontjából?

Üdv.: Hard

Előzmény: second (66)
Herr X Creative Commons License 2002.03.06 0 0 67
Kösz!

Időközben a Vaillant Magyarország Kft. szakembere felhívott és megkonzultáltam vele a dolgokat! Nagyon korrektek.

Szóval, amire kíváncsi voltam:

10C-os vizet 60C-ra 20kW-os kazánnal kb. 30 perc alatt fűti fel. (Ez pl. nincs feltüntetve sehol.)

A csap korlátozza a melegvíz kivételt: 7.5l/perc.
A VIH CR-120 pedig bírni fogja a 15l/percet. Javasolt 3/4"-os hideg/meleg csövekkel dolgozni.

Az időjárásfüggő szabályzót inkább a padlófűtés esetén hoz megtakarítást. Radiátorosnál szerinte is "luxus". (Nem így mondta.)

Az időjárásfüggő vezérléssel való megtakarításnál az lett volna a konkrét válaszigény, hogy pl. 5%. A gyártónak elvileg kell lenni mérésének, különben hogyan mondhatná, hogy jobb.

Elmagyaráznád, hogy mi a különbség a tartós HMV és a kilépő HMV teljesítmény közt?

145*6=870 l/h.

A teljesítmény megadásokkal az a bajom, amire kíváncsi is voltam, hogy nincs definiálva.

Hiszen a 145 l/10 perc az elvileg lehet 290 l/20 perc, de lehet 72 l/ 5 perc.

Szóval, hogy mit mértek, mennyi ideig. Ja és a vízvétel eloszlása is érdekelt volna.

Azaz, 145 l/10perc = 2*7.2 l/ perc, vagy 5 percig 2*10 l/perc és utána 5 percig 2*4,5 l/ 5 perc is lehet?

Szóval a "csúcsteljesítményre" ezek nem mondanak semmit. (nekem)

Előzmény: second (64)
second Creative Commons License 2002.03.06 0 0 66
"A fűtés csöveket nem alulra raknám, hanem a hőszigetelő réteg fölé."

Én is.

"Nehezebb ugyan kivitelezni"

A padlófűtési rendszerek mind úgy készülnek, hogy hőszigetelésre fektetik közvetlenül a csöveket.

"de az a meleg, ami a csövekben van, inkább felfelé jöjjön, mint lefelé. Jól gondolom?"

Igen.

"Van ennek jelentőssége?"

Előreszigetelt csöveknél szerintem kicsi. A puszta rézcsövet meg magában nem betonoznám be a hőtágulása miatt.

Sec.

Előzmény: cucu (63)
second Creative Commons License 2002.03.06 0 0 65
"Járólap felszed, betonba vályat készül a fütéscsöveknek."

Padlószegélyben nem megoldható a csővezetés? Kevesebb munka és nem kérdés a talaj felé fellépő hőveszteség. (Sajnos az ajtókerülések meghiúsíthatják ezt a szerelést.)

Sec.

Előzmény: Karaya (62)
second Creative Commons License 2002.03.06 0 0 64
Vaillant VIH C-120 közvetett fűtésű melegvíztároló adatai közt szerintem ott vannak a számodra fontos értékek is:

Hasznos térfogat: 120 [l]
Max. HMV hőmérséklet: 85 [°C]
Max. fűtővíz hőmérséklet: 110 [°C]
Fűtőfelület: 0,85 [m2]
Névleges fűtővíz térfogatáram (4: 1200 [l/h]
Készenléti energia-felvétel (3: 1,6 [kWh/24 óra]
Tartós HMV teljesítmény (1: 690 (28) [l/h (kW)]
Kilépő HMV teljesítmény (1: 145 [l/10 perc]

1) 10 °C be- és 45 °C kilépő vízhőmérsékletnél (tárolóhőfok-szabályozó 65 °C-ra állítva, közepes kazánhőmérséklet 85 °C)
3) 40 K helyiség- és melegvízhőfok-különbség esetén
4) T = 20 K

___oOo___

"mennyi megtakarítás érhető el az időjárásfüggő szabályzóval?"
Mihez képest?

Sec.

Előzmény: Herr X (59)
cucu Creative Commons License 2002.03.06 0 0 63
Helo.
Örülök, hogy megelőztetek a kérdéssel.
Nekem is ez a dilemmám, mármint, hogy lefelé nem akarom a betont fűteni, csak felfelé ha már a padlózatban mennek a csövek.
Szóval, nálam 2 rétegű beton lesz. Az első -a szerelő beton- már meg van. Na, erre jön majd a kátrányos szigetelés, majd a fűtéscsövek, aztán a hőszigetelés és végül a második betonréteg.
Na, ez az ami nem tetszik nekem. A fűtés csöveket nem alulra raknám, hanem a hőszigetelő réteg fölé. Nehezebb ugyan kivitelezni, de az a meleg, ami a csövekben van, inkább felfelé jöjjön, mint lefelé. Jól gondolom? Van ennek jelentőssége?
Amúgy rézcsövekkel lesz a fűtés vezetve a Dunaferr radiátorokhoz.
Mit javasoltok?
cucu
Karaya Creative Commons License 2002.03.06 0 0 62
cfk,
köszönöm az infot!
A következő miatt kérdeztem: adott 1 öreg ház, járólap, alatta beton, de vélhetőleg nincs hőszig.
Járólap felszed, betonba vályat készül a fütéscsöveknek. Ezek a fal lábánál nennének gégecsőben, betonnal kiöntve. Új szempont: ismerős jelezte, hogy nála így a gégecsöves megoldással van némi hősugárzás ami kifejezetten jó mert a fal emiatt melegebb-szárabb érzés [:)]. Tehát a kis hőveszteség felfelé előny. De attól tartok, hogy lefelé a veszteség ronthatja a fűtés hatásfokát.
Túlkomplikálom a dolgot?

Más: Te hol szerzed be a HENCO csövet? (nagyker is jó és jöhet magánba is, ha nem akarsz reklámot)

Előzmény: cfk (61)
cfk Creative Commons License 2002.03.05 0 0 61
Szia Karaya!!

1,/ A HENCO szendvics csővek kaphatok gégecsőves változatban is piros és kék szinben.
2,/ A másik változata külsőszigeteléssel készül. Habositott, FCKW mentes PE szigetelés térhálósitva, kivül mech. sérülésektől védő PE fóliával. Véleményem szerint a gégecsőben hővezetéssel nem tud annyi hőt leadni, mint csupaszon bebetonozva, de a szigetelt a nyerő ilyen esetben. Ezek áráról nem tudok nyilatkozni, mert mostanában nem vásáróltam ilyent.

Előzmény: Karaya (60)
Karaya Creative Commons License 2002.03.05 0 0 60
Szevasztok,
éppen csőtípust keresek a leendő cirkó+radiátoros fütésemhez (80/60C).
Kedves cfk, a HENCO-ban létezik gégecsöves változat is? A padló alatti betonba tenném és itt a gégecső megoldaná a hőtágulás problémáját, ha jól tudom. Véd ez eléggé a hőveszteség ellen is ha a beton alatt nem lenne hőszigetelő réteg? (öreg ház)
Eddig a Wirsbo és a Rehau termékeket ajánlották, de azok ennél jóval drágábbak..
Előzmény: cfk (56)
Herr X Creative Commons License 2002.03.05 0 0 59
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A Vaillant VIH CR-120-szal szemezgetek. A technikai paramétereknél megemlítik a

DIN 4708

szabvány 3. fejezetét. Mi van benne?

Az adatlapok meg "bölcsen" hallgatnak az egyidejű vízmennyiségekről, a 10 perc intenzív melegvízhasználat utáni vízhőfokról és a tartály felfűtési idejéről.

Hogy lehet így méretezni? (Illetve ellenőrizni a tervezőt. Biztos, ami biztos tegyünk be egy nagyobbat ellen. Tudjátok, a tervező mindenből a legjobbat akarja az embernek. Csak győzze kifizetni...)

A méretezési szempontokról meg annyit, hogy egyszerre csúcsidőben 2 zuhanyzó üzemel max. 15 percig. És ez 1 órán belül kétszer.

A másik. Van valakinek számszerű tapasztalata, hogy mennyi megtakarítás érhető el az időjárásfüggő szabályzóval?

Bármilyen építő jellegű hozzászólást előre is kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.05 0 0 58
Kedves Bobbobek,
a gazszerelod cimet meg tudnad nekem hagyni vhol?
mondjuk az ymel@freemail.hu-n
vagy ide a topicba?
egyebkent valo igaz, hogy nemcsak a hivatalos gazszolgaltato kothet meroora utan, de ha nem ok kothetik, kepesek esetleg belekotni csakazertis hogy szivjon az ember..
lemy
Előzmény: bobbobek (42)
cfk Creative Commons License 2002.03.03 0 0 57
Bocsi Vikusz!

Ugylátszik kapkodok, de a másik kérdésedre nem is tudok pontos választ adni.
Padlófűtésnél lényeges a rétegrend a kishömérsékletű fűtőviz hömérséklete, ezek ismeretében lehet meghatározni a fektetési vonalat. Ugyan is a felületnek biztosítani kell a helyiség hőveszteségének a pótlását, de a felületi hőmérséklet nem lehet több mint max 27 fok. Vagyis igazából méretezni kellene.

Előzmény: Vikusz (55)
cfk Creative Commons License 2002.03.03 0 0 56
Hello Vikusz!

Először a szendvics csőröl.
Valoszinüleg egyről beszélünk. Én a HENCO többrétegü csövet használom, általában 16x2, 18x2 és 20x2 mm-es méretben. 100 ill. 200 m-es tekercsekben kerül forgalomba.
Jó tulajdonságai: Korrózióálló,alaktartó, kézzelhajlítható,nagyon jó a hő és nyomásállósága, egésszen jó zajcsillapító hatása van, kicsi a hőtágulása és a lényeg teljesen OXIGÉNDIFFUZIÓ mentes. Ez a cső a lakásban mindenre használható higiéniai szempontból is kifogástalan.Én a préscsatlakozókat ajánlom, de jól használható az eurókonuszos és a szorítógyűrűs csatlakozókkal is. Padlófűtésre is kiválóan alkalmas.Az árakról annyit, hogy én
216+ÁFA-tól szerzembe méterét.
Internet:www.henco-ind.com

Előzmény: Vikusz (55)
Vikusz Creative Commons License 2002.03.03 0 0 55
Sziasztok!
Két dolgot szeretnék kérdezni.
Padlófűtésre az egyik szerelő azt mondta hogy 15 cm sorközzel tesz le egy vastagabb csövet, a másik pedig 10 cm- el rakna le egy vékonyabbat.Ráadásul a vékonyabb, amellett hogy másfélszer annyi kell belőle, még drágább is. Melyiknek van igaza?
Vízvezetéknek a kivitelező valami ötrétegű alumíniummal kombinált műanyagcsövet javasolt. milyen ez a rézhez képest?
Előre is kösz
greenlak Creative Commons License 2002.02.26 0 0 54
Szia Second & Herr X !
Köszönöm az infókat én is elnéztem a CWG honlapra, köszönöm szépen fel veszem a kapcsolatot velük.
Nos sajnos átfolyós vízmelegítőt instaláltunk a lakásba, hely, csatlakozók stb. úgy, hogy már maradunk ennél a megoldásnál.
Köszönöm
greenlak
Előzmény: second (52)
nngabor Creative Commons License 2002.02.26 0 0 53

Koszonom az infot, kedves Second!
Nemsokara, mar csak egy jo szerelo kell. :)

Gabor

Előzmény: second (48)
second Creative Commons License 2002.02.26 0 0 52
Herr X,

"turbós kazán/cirkó"
Igen. Az a zárt égésterű. :)

greenlak,

árak tekintetében tájékozatlan vagyok, de vízkezelés ügyben küldtem neked egy mail-ben egy anyagot, amit a CWG oldaláról vettem le.
Ha a vízmelegítő csak 57°C-ig melegíti fel a vizet az valamit enyhíthet a gondokon, mert kb. 60°C felett válik igen intenzívvé a vízkőkiválás. Vízkövesedés lesz így is, de lehetne rosszabb is.

Sec.

Herr X Creative Commons License 2002.02.26 0 0 51
2. Kisebb hőfok kisebb kiválás.

Ezért nem javasolják az átfolyós vízmelegítőt pl. Fejér megyében, ahol igen kemény a víz.

Ráadásul a fűtőbetétben egyre vastagabb lesz a vízkő, egyre nehezebben adja át a hőt a víznek, egyre hidegebb melegvizet készít, felhasználó egyre följebb tekeri, a fűtőbetét egyre inkább túlhevül, míg végül kilyukad...

Vizet lágyítani mechanikai szűrővel nem lehet. csak vegyileg ill. elektromosan. Ezek meg szerintem bőven 20e Ft fölött vannak.

Előzmény: greenlak (50)
greenlak Creative Commons License 2002.02.26 0 0 50
Sziasztok!

Az alábbi kérdésben szeretném a segítségetek kérni: -adott egy átfolyós rendszerű vízmelegítő készülék ( FÉG V4 tip), melyben hihetetlen mennyiségű vízkő képződik ugyanis nagyon kemény és ásványi anyagokban gazdag az ívóvízünk, amely íváskor nagyon szuper, de melegvíz "gyártás" során okoz némi gondot.
1. kérdésem az létezik-e olyan készülék vagy bizgenytű, mozgantyú amellyel házilag lehet lágyítani a vizet? (Eléhető áron max 20000 HUF)
2. Egy mostani korszerű készülék melyek kezelési leírásában az szerepel pl.: vízhőfok max.: 57 Cfok segít-e a problémán?
Köszönettel
greenlak

Herr X Creative Commons License 2002.02.26 0 0 49
Lehet, hogy nem mondok újat Secondhoz képest, de pl. turbós kazán/cirkó is mehet "zárt" helységben.
Előzmény: second (48)
second Creative Commons License 2002.02.26 0 0 48
Gábor,

hasadó-, nyíló felületre csak meghatározottt egység- és telepi teljesítmény felett van szükség, de az családiház méretnél nem jön szóba.
Ettől függetlenül a gázkazán elhelyezésére szolgáló helyiségnek adott nagyságú külső nyílászárójának kell lennie, vagy ha nincs, akkor olyan helyiséggel kell összeszellőztetni, amelyiknek van. A helyiség méretére a fajlagos légtéterhelés (a készülék gézterhelése osztva a helyiség légtérfogatával) az irányadó, annak kell a határérték alatt lennie. (Zárt égésterű kazán esetében ez nem számít, mert az nem a helyiségből veszi az égési levegőt.)

Sec.

Előzmény: nngabor (47)
nngabor Creative Commons License 2002.02.25 0 0 47
Sziaszok!

Erdeklodom, hogy ismeri-e valaki a kazan helyisegre vonatkozo szabalyokat?
Allitolag, van olyan szabvany, hogy abban a helyisegben, ahol a gazkazan van, kell lenni ablaknak ami robbanas eseten nyomaselvezetokent funkcional. Meg van valami minimum m2-es eloirasa a helyisegnek.
Igaz ez?

Koszi
Gabor

ll2002 Creative Commons License 2002.02.25 0 0 46
Köszi

LL2002

Előzmény: second (45)
second Creative Commons License 2002.02.22 0 0 45
LL2002,

véleményem szerint nem érdemes áttérned másik szabályozási módra. Ha az működik, amit leírtál, ahhoz képest nem remmélhetnél megtakarítást, annyit biztos nem, amiből megtérülne a beruházás.

Sec.

Előzmény: ll2002 (44)
ll2002 Creative Commons License 2002.02.22 0 0 44
Kedves Second,

Véleményedet szeretném hallani az időjárásfüggő kazánszabályzásra való áttérésről.

Nemrég költöztem egy kb. 130 nm-es kétszintes családi házba. A fűtési rendszer: falicirkó+Dunaferr radiátor+közvetett fűtésű melegvíztároló. A jelenlegi szabályzás hőigény szerinti (folyamatosan változó előremenő vizhőmérséklet)heti programos szobatermosztát(Vaillant VRT-PZA)+ termosztatikus radiátorszelepek.
A kérdés, hogy megéri-e a cirkót ellátni "időjárásfüggő szabályozóval" amely beruházási költsége összemérhető az éves fűtési költséggel.

Véleményed előre is köszönöm.

LL2002

Előzmény: second (39)
Herr X Creative Commons License 2002.02.22 0 0 43
Hali!

Lassan nekem is szükségem lesz ilyen melóra. Meg tudnád adni a főbb paramétereket? (ár, cégnév)

Ha nem akarod publikálni, akkor a herrx@freemail.hu-ra légyszíves.

Kösz: Herr X

Előzmény: bobbobek (42)
bobbobek Creative Commons License 2002.02.22 0 0 42
kisimultak a rancaim: tegnapelott egy osszehasonlithatatlanul olcsobb ajanlatot kaptam egy gazszerelo kft-tol, ami meg tervdokumentacioval (amit hivatalosan a gazmuveknek kene jovahagyni) is olcsobb, mint a korabbi gazmuvekes ajanlat.

udv, B&B

Előzmény: second (41)
second Creative Commons License 2002.02.20 0 0 41
bobbobek,

a gázszerelésre van rendelet, hogy ki végezheti. Akárki biztosan nem, valami erről szóló tanúsítvány is kell. Annak idején elég nagy felbolydulás is volt miatta, de a rendelet érvényben maradt. Az azonban biztos, hogy a mérő után nem csak a gázművek szerelhet.

Sec.

Előzmény: bobbobek (40)
bobbobek Creative Commons License 2002.02.19 0 0 40
szevasztok.

tiszerintetek a gazmero es a cirkokazan kozotti gazvezetek szakaszt kizarolag a gazmuvek szerelheti, vagy hozzanyulhat mas szakember is?

arrol van szo, hogy kijott az arajanlat a gazmuvektol, aztan seholse latom azt a beigert 5000Ft/m arajanlatot, helyette ennek legalabb a triplajaval szamoltak. :(

orulnek neki, ha a kollegakat el tudnam kuldeni a halal f@szara a pofatlan ajanlatukkal egyutt...

kosz, bob es bobek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!