Keresés

Részletes keresés

homerx Creative Commons License 2020.03.11 0 0 49380

hm, lehet, hogy a szuz szuk volt egy meretes kolbasznak?:)

Előzmény: öreg_néne_b (49379)
öreg_néne_b Creative Commons License 2020.03.11 0 0 49379

Ebben a szezonban nem készítettünk "dugott szűzt" (azaz kolbásszal töltött szűzpecsenyét füstölve).

Előzmény: homerx (49378)
homerx Creative Commons License 2020.03.11 0 0 49378

latom a lelki szemeim elott, ahogy a szuzbol kirantjak a HUS(Z)-t :)

Előzmény: öreg_néne_b (49377)
öreg_néne_b Creative Commons License 2020.03.11 0 0 49377

Ha disznóhús és rántott, akkor nálunk is szűzpecsenyéből készül.

Előzmény: homerx (49376)
homerx Creative Commons License 2020.03.11 0 0 49376

ooops, szuzbol rantott huuus? haz ezt meg hogy?:)

Előzmény: Boszorka (49373)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.11 -1 0 49375

Rakott krumpli, cékla.

 

ketyo61 Creative Commons License 2020.03.10 0 2 49374

Halistennek! ;-)

Előzmény: kelso82 (49372)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.10 0 0 49373

Holnap szűzből rántott hús petrezselymes krumplival.

kelso82 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 49372

A krumplipürém nekem is nagyon jó.

 

Előzmény: ketyo61 (49371)
ketyo61 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 49371

Van par szelet tarja, ma rantott hus lesz belole krumplipurevel es csalamade. Holnap kaposztasteszta, mivel kaptam vegre normalis kockatesztat. 

kelso82 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 49370

Neked is koszonom a reakciot.

De nekem kell megnyugtatni, nem vagyok ideges:D

Amugy belatom, hogy amikor nagy, ipari mennyisegben keszul a rizs, akkor is meg lehet futtatni o.ajon, nem tokoles, csak egy nagy labos kell hozza.

Ejjel meg megneztem egy videot es a konyhan dolgozo pali egy kilo rizsbol fozott rizst es futtatta.

 

Meg 2 kulonbozo modszerrel fogom megprobalni olajon futtatas nelkul, aztan atterek en is arra es ugy folytatom a probalgatast:D

 

Előzmény: krnemarika (49369)
krnemarika Creative Commons License 2020.03.10 0 0 49369

Az egyik volt szomszédom egy nagy iskola menzáján volt szakács. Nagyon finom rizst készítettek mindig, s megnyugtatlak, hogy azon a nagy konyhán is előbb olajon megfuttatták a rizst, majd felöntötték 2x- res mennyiségű vízzel, kicsit főzték, majd letakarva pihenni hagyták, aztán villával óvatosan lazították. 

Előzmény: kelso82 (49366)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.10 -1 0 49368

Ma ragacsos csirkeszárnyak, krumplipüré, holnap zöldség krémleves benne főtt rizzsel.

 

kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49367

Pár dologgal még kiegészíteném az iménti kommentem.

 

"A keletieknek ragacsos rizsre van szükségük, mert pálcikával kergethetnék a gurulós szemeket. "

 

Nem vagyok benne biztos, hogy a nem gurulós rízs, az a ragacsos rízst jelenti. Mert a gurulóst én sem szeretem, bár lehet rosszul tudom mi a gurulós rízs. Nekem a gurulós rízs az, amit pl a zacskós uncle bens tasakos rízs eredményez. Külön minden egyes szem, sehol egy összetapadás, minden szem külön és gurulgatnak le a villáról.

 

Míg amit a konyháról kapok sztem nem gurulós, mert vannak benne csomószerű összeTAPADÁSOK (nem ragadások, tehát nem ragacsos, de mégis összetapad kis gombócokban, amit fel lehet lazítani.)

 

Ezért gondolom, h a ragacsos rízs nem egyenlő a tapadós rízzsel.A ragacsos pl tocsogó(nyákos) hangot is hallat, amikor összebuzerálod villával,az összetapadt meg nem.

 

 

"Ha jó a víz aránya, hogy a bánatba tud tocsogtni?"

Nem úgy értem a tocsogás, hogy pl még egy többlet kortynyi víz van a rízsen,mert azt akár le is lehet önteni.Egyszerűen az egész állaga nyálkás, pedig nincs már víz rajta.Ezért nem is számít ha félrerakod, nem fog kiszáradni.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: dulci (49365)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49366

köszönöm, én meg nagyra értékelem a reakciód!

Amit konyháról kapok( ha már ennyit beszélek róla leírom, hogy az agrár minisztérium kajáldája)-hátha jön a szakács és megmondja a tutit, bár nem hiszem ,hogy index fórumot olvas(pedig tehetné:)

 

Szóval amit onnan kapok, sima egyszerű főtt rízs, nem teszik sütőbe ebben biztos vagyok. Az is lehet, hogy csak párolják.

De elképesztő jó állaga van, puha, kis darabokban néhol össze vannak tapadva és emellett teljesen száraz.

Ha pl egy henger alakú edényből fejjel lefelé egy tányérre teszed és óvatosan leemeled a tégelyt, van hogy megtartja ezt a kúp szerű alakot amig hozzá nem érsz a villával. Szóval nem az a kimondottan gurulós. De ha kicsit megpiszkálod összeomlik. AZ ENYÉM KI SEM JÖNNE A TÉGELYBŐL MERT EGY MASSZÁBAN BELERAGaDNA AZ EGÉSZ! (csak az összehasonltás végett.)

 

Kérdezed, hogy hogy a fenébe lesz nyálkás bevonatú a rízsem mindig?Fogalmam sincs, ezért kezd már az őrületb kergetni.  Mai ebédhez is csináltam eddigi talán legjobb lett, viszont megforgattam előtte kis forró olajon. De hiszem, hogy ez nem feltétlen szükséges, enélkül is meg lehetne oldani rendesen.Szerintem amúgy a konyhán sem szarakodnak előtte olajon, hiszen nagyban megy ott gondolom a rízskészítés. Nem tökölnek ilyenekkel, egyszerűen csak tudják hogyan kell elkészíteni.

 

Tegnap 2 videót is megnéztem Tubuson, az egyik a gordon ramsey a másik meg egy angolul jól beszélő kínai fiatal csaj volt. Egyik sem forgatgatta előtte forró olajon:)

Csak jelzem.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: dulci (49365)
dulci Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49365

Olvasom a küzdelmet a rizsért. Pártolom az igyekezeted, mert a zacskós rizst én is rühellem. 

 

Ahogy leírod a kedvencedet, az ázsiai kajáldákban kapható sült rizsre emlékeztet. A kihűlt főtt rizst olajos serpenyőben átforrósítják. Ha már annyit kísérleteztél, ennek is adhatsz egy esélyt. 

 

Tényleg, több oldalt lehetne írni erről az egyszerű ételről. Az olaszok a rizottóhoz direkt olyan rizst használnak, hogy jó szottyos legyen, és azért kevergetik is annyit. A keletieknek ragacsos rizsre van szükségük, mert pálcikával kergethetnék a gurulós szemeket. 

 

Azt nem értem, hogy lesz tocsogós? Ha jó a víz aránya, hogy a bánatba tud tocsogtni? 

Fogsz egy csészét vagy bögrét, amivel kiméred. Egy csésze rizshez 2 csésze víz kell. Valami zsiradék is kell, alá vagy fölé, mindegy. 10 percet forralom, még 10 percet lefedve hagyom. Utána érdemes villával fellazítani, ne tapadjon teljesen össze. Kész a guszta rizs. 

Hajrá!

Előzmény: kelso82 (49364)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49364

Sokféleképp próbáltam, de úgy még nem, hogy a forrásban lévő vízhez adok 1 ek. olajat. Majd meglessük úgy milyen lesz.

 

Szóval a rízs mikorra eszed teljesen száraz lesz? Nem lesznek a rízsszemek ilyen nyálkás anyaggal bevonva?Ettől herótom van.

Amit kapok konyháról rízst kicsit összeragadt szemű(ezt szeretem) de totál száraz és nem ad ilyen tocsogós hangot a fellazítás közben.

 

Előzmény: nagypapi51 (49362)
költekező Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49363

Gondolom azért volt só nélkül, hogy a vesét tisztitsa. És valahogy mégis finom volt.

És azért kell reggel, és délig semmi mást.

 

egy adag 3 napi ázik, naponta friss viz. És a 2. nap 2 adag ázik, a harmadik nap 3.

Igy érthető? Negyedik reggeltől 3 napig z a kaja délig.

Annak való aki otthon eszik  reggel legalább 3 nap.

Előzmény: kelso82 (49358)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.09 -2 3 49362

A vízhez adom, rendszerint (kukorica)olajat, kb. egy evőkanálnyit.

Megvárom, amíg elfővi a víz javát, leveszem, és dunsztba (plédbe, nikecell dobozba) teszem 20 percre.

Tálalás előtt villával elkeverek benne egy diónyi vajat.

 

Előzmény: kelso82 (49361)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49361

A zsiradek hozzaadasat hogy erted? Megfuttatod fozes elott a rizst  kis zsiradekon, vagy csak a vizhez adod hozza amiben fő a rizs?

 

Előzmény: nagypapi51 (49360)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.09 -2 4 49360

Csak a jázmin és a basmati rizst szoktam kiáztatni váltott vizekben, majd 1.5x-es vízben készítem, kevés zsiradék hozzáadásával. Mindig pergős a végeredmény. Ha ragacsos rizs a cél, akkor áztatás nélkül 2x-es vízzel megy a dolog.

 

Előzmény: kelso82 (49357)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49359

Pillanat! Nekem nem kevesbe ragacsos rizs kell, hanem teljesen szaraz(azt szeretem ha kicsit osszetapadnak a rizsszemek, de ne a nyak tartsa ossze! Szaraz legyen teljesen, ne legyen nyalkas bevonat a rizsszemeken.

Tudom, hogy lehet ilyen is ,mivel a konyharol kicsit osszetapadt rizst szoktam kapni, viszont csont szaraz.

 

Ezt szeretnem elerni..

Előzmény: öreg_néne_b (49353)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49358

Meg sozni sem soztad? Mert ezesetben nem tudom, hogy lehetett eleted legfinomabb rizse.

 

Előzmény: költekező (49354)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49357

En ugy vettem le, hogy ugyanazt aztatja ujra. De ezert felesleges 3-4 napig varni. Ha atmosod 4-5x egymas utan, mikozben kicsit kavargatod kezzel ugyanazt kapod mint a 4 napos aztatassal.

 

Előzmény: nagypapi51 (49355)
kelso82 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49356

En is mar olajon kicsit piritom elotte. Eddig 10-12 kulonbozo modszerrel probaltam, mindig nyalkas lett az egesz.

 

 

Előzmény: Boszorka (49352)
nagypapi51 Creative Commons License 2020.03.09 -1 0 49355

Ez nekem nem tiszta: ugyanazt az adagot áztatod újra és újra 4 napon át, vagy minden nap újat?

A rizs, mint "méregtelenítő"? - mitől ? -sztem tohuvabohu, max. a pszcihológia dolgozik (sztem)

Előzmény: költekező (49354)
költekező Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49354

1x régen méregtelenitési módszerként olvastam, hogy egy adag rizst felönteni annyi vizzel hogy ellepje, másnap kicsrélni rajta a vizet, és újabb adaot beáztatni, harmadnap úgy szintén.

Negyedik nap leönteni a vizet , fris vizben feltenni főni, és megenni. minden reggel egy adagot semmi izesités, csak önmagában, délig semmi mást. Sosem ettem olyan finom rizst.

 

hogy aztán méregtelenitett e nem vettem észre, és újra nem próbáltam.

 

 

 

 

 

öreg_néne_b Creative Commons License 2020.03.09 0 0 49353

A fényezett rizs kevésbé lesz ragacsos, mint a fényezetlen. Az utóbbi inkább tejberizshez, rizskochhoz, töltelékhez való.

Előzmény: kelso82 (49348)
Boszorka Creative Commons License 2020.03.08 0 0 49352

Mióta főzök mindig egy csésze rizs, két csésze víz, egy kevés só. Mikor felfőtt leveszem a hőt, villany tűzhely 1.-es. Letakarom és 20 perc múlva kész.

Valószinű a rizs lett valahogy más, mert mostanában sokszor ragacsos lett. Így visszatértem az ősi módszerhez. Egy kevés olajon megfuttatom a rizst, aztán jön a dupla mennyiség víz és 20 perc múlva kész. Persze én nem szeretem a komplikált dolgokat, mindig az egyszerüségre törekszem és nem csinálok a főzésből tudományt. nem a főzés a hobym.

kelso82 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 49351

Köszi a reakciót.

Most úgy próbálom ahogyan először nagyon kevés víz, fedővel takarva, kislángon. Viszont most először mostam annyira ki a rízst előtte(5-6X) mig tiszta nem lett a víz.

 

Amúgy ha fedővel takarom az is kuktaszerű. Meg van olyan fedőm ami lyukon ereszti ki kicsit a gőzt is,azon is próbáltam már.

 

Most kíváncsi vagyok, hogy ez a mostani milyen lesz, lehet hogy ettől a tejszerű létől volt mindig tocsogós, most elvileg nem lesz, kiderül:)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!