Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2013.02.24 0 0 8595

Szedjétek csak a vesszőket, koordináták megvannak, én meg majd megyek körtét szedni! :-))

Előzmény: bukfenc12 (8593)
vinik táltos Creative Commons License 2013.02.24 0 0 8594

Szia!

Én csomagoltam két szép elsőéves ágat, azzal mi lett?

Előzmény: bukfenc12 (8593)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 8593

Kedves vinik táltos!

 

Ma kimentem a hatvani "csodakörtéhez" oltóvesszőt szedni. Hát mit mondjak. Alulról nem tudtam igazából vesszőket vágni, ezért fel kellett másznom az alig mászható, sűrű, ágas-bogas fára. "Csoda", hogy a szitáló esőben fel tudtam mászni, "csoda", hogy nem csúsztam le egyszer sem a síkos fatörzsön és "csoda", hogy fel tudtam jutni a sudaras, vékony, bozontosan elágazó ágak tetejére. Még a lovas járőrt is kihívta valaki, hogy mi a fenét "alkotok" a fán. Hallottam, hogy a telefonba a fa tetején lévő emberről beszélt, de szerencsére nem találhatta "bűncselekménynek" az oltóvesszők vagdosását és továbbment. Sajnos nem találtam igazán egyéves, hajtórügyes vesszőket néhány pici kivételével, csak kétéves virágrügyeseket. Úgyhogy azokból tudtam hozni. Ráférne már egy alapos metszés. Nem tudom, hogy megérte-e a kirándulás, remélem jófajta lesz a körtéje. De ez még később fog kiderülni, ráoltom saját körtére. Az biztos, hogy mégegyszer nem mászok fel arra a fára, végül még a tűzoltókat is kihívnák... :)

Kezsu Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8592

Sajnos 10 év elég sok idő egy hordó életében ha nem forrott benne bor. sokszor hiába kénezik enniy időn keresztül. Persze látni kéne...

 

Előzmény: pacsepa (8578)
gergerg Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8591

Tavaly oltottam orgonát, gyümölcsfák után, kb március közepén, igen csak megindult frissen szedett vesszőkkel. Mind sikerült.

Előzmény: gyula.uw (8590)
gyula.uw Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8590

Igen az egy oldalas érintkezés angol nyelvesnél olyan mint ha egy vastagabb ágba hasítékolásal raknánk egy vékonyabb veszöt.

Szerinted az orgonát nem lehetne ilyenkor megprobálni tudom hideg van kell neki a hőfok de sajnos kint még nincs olyan meleg .

 

Előzmény: Ali-bá (8589)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8589

Azt hiszem az orgonával már elkéstél, legalábbis nálunk már egyáltalán nincs nyugalomban.(Megjegyzem nekem csak a gyümölcsfák oltásánál vannak tapasztalataim.)

 

Én is nézek videókat, ott már láttam, de magam még nem próbáltam. Mindig találtam módot egymásnak megfelelő méretű alany-nemes párosításra. Viszont biztos vagyok benne, hogy működik.

Előzmény: gyula.uw (8588)
gyula.uw Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8588

Üdv ..

 

Ma megszedtem az oltó veszőket vagyis egy részét ,cseresznye, alma , szilva ja és 1 nemes orgonáról ez egy kicsit rügybe van de reménykedek hogy nem túlzótan van elöre haladva a sima orgona bokor rügyei már nálunk szinte ki van pattanva teljesen .

Ali-bá láttál már olyat hogy egy angol nyelves párosításoltásnál  az alany és a nemes nem egyforma vagyis a nemes vékonyabb és csak az egyik oldalon illeszkedik a kambium, már több ilyen videót láttam a youtubon .

 

 

Előzmény: Ali-bá (8587)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8587

Tavasszal angolnyelves párosítással oltottam fehér akácba néhány éve egyik barátomnak. 5 közül 3 megmaradt.

Előzmény: kersa48 (8582)
gempuci Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8586

rendes akacba lehet oltani hej ala amikor mar zoldul egy picit es gomb formajuva fejlodik diszfa nem olyan mint a rendes akac az felfele megy

Előzmény: kersa48 (8582)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8585

Köszi, megkeresem őket!

Előzmény: gyfa50 (8584)
gyfa50 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8584

Szerintem emlitsd meg a hordókat a szőlős topicin is.

Előzmény: pacsepa (8578)
vlacko Creative Commons License 2013.02.23 0 0 8583

Nem tudom mi az a gömbakác, de azt igen, hogy a japán akác, meg a gyakori gyalogakác pld nem is rokonok.

Előzmény: kersa48 (8582)
kersa48 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8582

A szomszédom feltette a nagykérdést, a háza előtt levő, még egy db élő gömbakácból oltsak neki a ház elé valamilyen akáscsemetébe! Nos itt a nagy ??????????????  Lila gőzöm sincs!

bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8581

Kedves pacsepa!

 

Nem, engem a 200 literes műanyag hordók érdekelnek.

Előzmény: pacsepa (8578)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8580

Nagyon tetszett! /De én nem vágtam volna ki, inkább beoltottam volna velea többi akácfát is./ :-))

Előzmény: vlacko (8579)
vlacko Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8579

Ali bá, hadd ajánljam ezt figyelmedbe! :-)

 

 

 

Előzmény: Ali-bá (8577)
pacsepa Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8578

Fahordókra gondoltál?

 

Jut eszembe!!!

 

Kedves topictársak!

Van 5 db régi kb. 100-200 literes (kétféle méretben fahordóm), amit most örököltünk a nejemmel. Most kezdtem éppen azzal foglalkozni, hogy valaki megszakértse, mennyit érnek? Talán 10 éve nem volt bennük folyadék, de nyirkos helyen voltak tartva pincében és minden évben kénezve lettek. Ugyan nem tudom miért, de az elhúnyt hozzátartozónk ezt szertartásszerű rendszerességgel megtette.

Szóval a hordók régiek, de ránézésre elég jó állapotban vannak. Budapesten, Csepelen lehet megtekinteni. Szívesen eladnám, hátha valaki hasznát tudná venni.

 

Érdekel valakit?

Előzmény: bukfenc12 (8576)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8577

Biztos, hogy működőképes a dolog. (De minek?)  Nem  a farörzsön belül játszódik le a lényeg, hanem ahol a két kéregrész találkozik. Ott valóban egymásba nő a két fa és közös keringési rendszerük alakul ki, feltéve, ha azonos fajhoz tartoznak. (Akácfába hiába bujtatsz pl. valami gyümölcsfát, vagy cseresznyébe körtét.)

Előzmény: budai2 (8574)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8576

Kedves vinik táltos!

 

Nekem van egy nemrég oltott, amit Pesten vettem két hónapja 800 forintért. De még nagyon kicsi. Ilyet tudnék hozni. De gondolom, hogy neked már termő citromfára lenne szükséged. Hatvanban láttam ilyet abban a virágboltan, ami a Gimi előtt van. Kicsi volt, de rajta voltak a termések is. Mivel annyiért nem tudtam volna megvenni, érdeklődésemre elmondták, hogy tavasszal szokott lenni frissen oltott, kb. 1000 forintos áron. Szerintem érdemes lenne benézned oda.

A nagy hordók érdekelnének öntözővíznek a kertbe, de elég sokáig tartana hazáig gurítani őket. :)

Azért ha nem fogynak el a citromcserében, még beszélhetünk róla, lehet hogy megvenném őket.

Előzmény: vinik táltos (8568)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8575

Kedves budai2!

 

Szerintem ettől egyszerűbb módszerek is léteznek ugyanazzal, vagy jobb eredménnyel. Akkor meg miért kellene így bonyolítani?

Előzmény: budai2 (8574)
budai2 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8574

Növényfajta módosítás és felújítás meglévő fatörzs átfúrásával

megjelent a Szabadalmi Közlöny és Védjegyértesítő 2011 márc 28-as számában. http://www.hipo.gov.hu/English/kiadv/szkv/201103b-pdf/B_02_Szab_kozzetetel_6_1103.pdf

"A találmány tárgya: eljárás növényfajta módosítására,
  egy meglévő fa földfelszín alatti átfurással a furaton keresztül a továbbtermesztésre alkalmas, gyökérzettel tendelkező facsemetét vagy a fahajtását átfűzve a facsemete vagy a fahajtás ága növekedés következtében az átfuratot kitölti és összeforr, és
összeforrással kialakul az együttnövekvő folyamat.

 Utána meglévő fatörzset a furat felett elvágva facsemetét vagy a fahajtáságat a meglévő fatörzsgyökérzet növeli tovább, vagy fordítva, fiatal csemete növekvő gyökérzete táplálja, az elöregedett fatörzset."

Egészen más ügyben keresgéltem a Magyarországon bejelentett találmányok között, és véletlenül belebotlottam ebbe a módszerbe. Sem azt nem tudom, hogy jó-e a módszer, sem azt, hogy rosz. Önmagában attól, hogy valaki találmányként bejelenti, természetesen semmi garancia nincs a hasznosíthatóságára.
Elégé szkeptikus vagyok, mert nem tudom elképzelni a működést a fatörzsön belül.
Ha ugyanis rajtahagyom a furatba betunkolt hajtáson a kérget, akkor akadályozom a két szervezet közötti anyagcserét, ha viszont lehántom, akkor meg a beletunkolt növényke működése sérül.

Nem akarom a naptár szerint aktuális kérdésekről elterelni a szót, de megfeledkezni sem szerettem volna erről az érdekességről. Alkalomadtán azért érdekelne a véleményetek: működhet a dolog?

Vebber Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8573

A Chip szemzés előnye, hogy olyankor is elvégezhető mikor az alany nem adja a héját. Március, prilisban csinálhatod.

Előzmény: Kulicz (8566)
Vebber Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8572

Ez nagyon durva, észre sem vettem eddig, csak most, hogy Flanell reagált rá.

 

Orvosnál nem is voltál vele Alibá?

Előzmény: Ali-bá (8520)
eleonora904 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8571

Köszönöm a tanácsokat, akkor még várok egy kicsit  és beoltom, ha az egyszerűbb.A cseresznyét is lehet igy és ilyenkor oltani,ugye?

A pálinkát pedig  tartalékolom egy jövőbeni topiktalálkozó vagy  tapasztalatcsere  alkalomra.:-)

Gálea1 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8570
Hello neked vanak citrusaid?

Nincs vèletlen citrom narancs vagy kalamondin veszōd oltàs céljàbol.
Előzmény: tp329 (8569)
tp329 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8569

Üdv!

Hétfőn este vagy kedden jelentkezem citrom ügyben, ha addig nem oldódna meg! :-)

Előzmény: vinik táltos (8568)
vinik táltos Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8568

Köszönöm, de nékem van bőven vessző a csodakörtéből.

Viszont van egy vágyam: nagyon szeretnék egy fiatal, termő citromfát.

Pénzem nincs rá, de cserealap van bőven.

Pl: számítógép ( excell, Wörld) monitorral, nyomtatóval, billentyűzettel, hangszórókkal, de az internet nagyon lassú, mert Win95-ös.

Vagy 3 db jó állapotú 200 lityis műanyag hordó fedéllel, vagy 150 és 80 lityis használt, de jó boroshordó, vagy ha van jelentkező, írja meg, hogy mit kér cserébe.

Előre is köszönöm.

Üdv: Táltos Károly

 

Előzmény: bukfenc12 (8567)
bukfenc12 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8567

Semmi baj, az igazság odaát van...

Valószínűleg hétvégén meglátogatom a fát, hozok neked is tartalék vesszőket.

Előzmény: vinik táltos (8565)
Kulicz Creative Commons License 2013.02.22 0 0 8566

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, próbálkozni fogok. A tavaszi chip szemzésnek mikor van az ideális időpontja? A szemet gondolom elhűtőzött vesszőről kell vágni, ugye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!