Keresés

Részletes keresés

N.Jani Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31997

Kérlek, fogadd meg tőlem az alábbiakat:

 

 

1. Kérlek tanulmányozd a XX. század első harmadában kialakult "gazdasági" nyúlfajták kialakulásáról írt anyagokat!

 

2. Tanulmányozz XX. -XXI. sz. táján használt (szak)szavakat, úgy, mint: vátozatok, típusok, tájfajták, röghatás, szelekció, mentalitás, mentális-szelekció, kollektív-tudat, helyi érték,..

 

3. Van annyi ismereted, hogy helyes tanácsokat tudsz adni nyúltenyésztő, -tartó társaidnak? 

 

Előzmény: juhosttt (31993)
molrobi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31996

Bezzeg egy mezei nyúl, simán lepofozza a két mellső lábával.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ce8cnFNDMns

molrobi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31995

Hihetetlen dolgot találtam! Nekem tavaly két tyúkomat kinyírta mire megfogtam, két szabadon tartott nyulam volt, őket nem féltettem. De ezek után? Elképzelhetetlen, hogy a sokkal nagyobb nyúl nem tudja megvédeni magát a kis köcsög ellen, az pedig rögtön tarkóra megy. Én azt hittem a nyúl képes szembeszállni. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=HNbqvqf3-14

Öreg?halász Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31994

Bizony ,elég sok itt a blöff!Sejtelmes utalások,eredmények, aztán ha valaki érdeklődve  betársul a vitába,hamar megkapja,hogy kötekedő!

juhosttt Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31993

Mint írtam, 500km-re vagy, így ha csak nem nyerem meg az ötös lottót, esélytelen, hogy ilyen tanulmányi kirándulásra valaha is pénzem legyen... A fórum ezt küszöbölte volna ki.

 

A kérdések meg akkor legyenek butaságok, mert nem kötözködtem, mint írtam a tudatlanságom akartam ezzel csökkenteni, de úgy látom nem ment át h mire értettem. De beállok a sorba, bólogatok és csöndbe maradok, mert tényleg azt fogják gondolni, hogy kötekedek. Egyre többen vannak a fórumokon, akik annyira szűk látókörben gondolkoznak, h csak na. Csak azok nézhetik/tudhatnak sokat a portékájukról, akiknek van pénzük sok sok telefonra, utazásra stb. Akik szegények, meg mennyenek a pi..ba, és hallgassanak :)

Előzmény: N.Jani (31992)
N.Jani Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31992

Nem veszem kötözködésnek.

 

Megszokott nálunk, hogy magánban keresnek, majd eljönnek, megnézik, beszélgetünk, és a többi...

 

...ha ez nemtörténik meg, akkor csak kiváncsiság-szagú/-szerű a történet.

 

Ha "sok" a kérdés, akkor vagy butaság, vagy kötözködés. :-(

 

Előzmény: juhosttt (31987)
Deryan Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31991

Nálunk eddig a lecsós, füszeres, rozmaringos pörkölt volt a kedvenc az 1 kg-os zsenge nyuszikból. Ezek az utóbbiak  1,5 kg (konyhakészen) táján vannak. Simán megsózva sütöm őket a sütőben s csak tálaláskor borsozom. Nagyon finomak :)

A füstölés nálunk a jövő zenéje...

Előzmény: juhosttt (31989)
N.Jani Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31990

;-)

Előzmény: japipapi (31986)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31989

Én füstöltem 2 db-ot. A lehető legtöbb zsírt hagytam rajta, hogy ne száradjon ki. A gond az ebből a szempontból, hogy csak bizonyos részeken zsírosodik el, de ott nagyon. Így helyenként még ki tud száradni a hús.

De mindössze 2x 1 óra intenzív füstölést kapott, 2 nap szárítást, és ment be a hűtőbe.

 

Fűszerezsnél főként az egyéni ízlést kell figyelembe venni, de nekem ez sokkal jobban bejött, mint a tavalyi. Bár nincs olyan széép sárga színe a kurkuma korlátozás miatt, de nem is nyomja el az ízét!

Előzmény: Deryan (31988)
Deryan Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31988

:DDDD

 

"...ahol mindenki megossza miszép nyuszómuszója van, és semmi másról nem lehet beszélni, csak dícsérni egymás nyulait...."

 

Egy idő után unalmas lenne.

 

A szöveged viszont jó!

Éppen egy jó zsírosra hizlalt "nagydarab" nyuszómuszót sütök a sütőben vacsorára.

Nálunk csak nyuszómuszók vannak, de a végén megesszük őket ;)

Előzmény: juhosttt (31987)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31987

Nem civakodunk, csak szimplán nem értem mire ez a nagy titkolózás, miért óriás magyarnak hírdeti, ha egy táj jellegű fajta? Mért magyar, ha csak magának csinálja? Miért nem válaszol egyenesen a kérdéseimre? Vagy olyan nagy baj, hogy én kimerem nyitni a számat és meg merem kérdezni, azt amit más nem? Vagy megint csak el kell fogadni mindent, bólogatni és sodródni az áradattal?

Ha a tudatlanságom kérdésekkel próbálom enyhíteni és ez kötözködésnek veszi Jani, akkor nincs miről beszélni, de akkor kár a fórumot is fórumnak nevezni, akkor csak képmegosztónak kell átkeresztelni, ahol mindenki megossza miszép nyuszómuszója van, és semmi másról nem lehet beszélni, csak dícsérni egymás nyulait és elhinni milyen jó a magyar nyúl ágazat, mert egy 10 milliós országban 10 embernek van 100 elit nyula.

Előzmény: japipapi (31986)
japipapi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31986

Sziasztok nyulasok, N.Jani, juhosttt, barátaim!

Ne civakodjatok! N.Jani lapjáról találtam, -szerintem nagyon is témátokra illő- idézetet, szerintem nagyon igaz, be kellene tartani. Íme, legyen itt is közkincsé: 

 

Kozsdi Tamás : Hun erkölcs

részlet

„Soha ne állítsd, hogy Te tudod az igazságot. Mindannyian hordozzuk az igazság egy részletét. De a teljes egész sosem lehet egy emberé, mert csak ember. Nyújtsd a világ számára a Te igazság részedet önzetlenül, szabad akaratodból, hogy a teljesebb igazság felszínre kerülhessen. Mert volt úgy, hogy az igazság legapróbb részlete is a sötét leplek alatt nyugodott, és lesz úgy, hogy bár az igazság napvilágot látott újra, mégis sötét leplek próbálják beárnyékolni azt. A Te akaratodon sok múlik, engeded-e, hogy a Te igazság részed sohase kerüljön napvilágra? Mit ér az életed, ha nem adod a világnak mindazt, ami vagy?” 

 

Béke Veletek!

:-)

 

japipapi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31985

A középső nyuszit azért nem ártott volna jobban kitakarni! :-))))))

Előzmény: Deryan (31982)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31984

Hmm! Ez egy érdekes szemlélet! De mégis kinek tenyésztel? :) Csak magadnak? Mert akkor kb addig lesz magyar óriás nyúl, amig Te élsz/tevékenykedel benne, utána meg feledésbe merül az egész, max egy lábjegyzet lesz valamék nyulas könyvben. Ha meg nem a magyarokért csinálod, akkor mért magyar óriás honlapon van?

Másik, hogy ha az élet mondjuk a nyírségbe dobott volna, akkor szabolcsi óriás lenne a neve és innen szemezgettél volna pár nagytestű nyuszómuszót?

Előzmény: N.Jani (31983)
N.Jani Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31983

Nem érdekel a pénz, és az állami elismerés sem!

Tenyésztek.

Előzmény: juhosttt (31981)
Deryan Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31982

A nagyezüst nyuszikat nézegetem keleten...

Félreértések elkerülése végett a képen 2 nagyezüst nyuszi van az előtérben és nem három.

 

 

 

http://board.i.ua/lot/144263/

 

 

juhosttt Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31981

Persze, igazad van, a lényeg a píínz nem a fajta terjesztése az ország területén. Én se csinálnám másképp, és más sem. Bárki bármit mondhat, ha ott van a helyzet akkor úgy is csak azt nézi az ember.

Viszont amit mégis hiányolok, az a fajta eredetének hiánya.  Én is összekutyulok pár nagy fülű vadas nyulat, és akkor csinálok nyírségi óriást! Eredetnek én is felteszek egy fekete-fehér képet, photoshoppal régi hatást adok rá... Szóval ha az állami elismertetés esetén neked is csak ennyi kell/kellett, akkor megette a fene az egész magyar nyulászatot a fene, és kár beszélni egyáltalán arról, hogy magyar óriás nyúl, mert tanyaturmixból bárki tud alakítani bármit, aztán ha sok pénze van meg közel ül a tűzhöz akkor elintéz rá egy állami elismerést és megtömi magát, aztán le van szarva, hogy mi lesz a fajtával, mert ő már jól él.

 

Félre ne értsd, NEM ellened/személyed irányul a hsz, minden ágazatban (nem csak állatoknál, minden máshol) vannak emberek, hogy nagyot alkotnak, eladják, jól élnek és továbbá le van tojva, hogy mi lesz az adott termék sorsa. Akinek van lehetősége és megcsinálja, és lehúzza a buta embereket, jól is teszi!!! Ha van rá vevő, akkor meg is érdemli, hogy lehúzzák!

N.Jani Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31980

:-D :-D :-D

 

Ez maradjon az én dolgom/"gondom"!!

Előzmény: juhosttt (31976)
japipapi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31979

Szia!

"Már 7. hete is elmúlt, hogy össze volt engedve egy igen fiatal 6 hónapos Új Zélandi fiú-val."

Lehetettlen! A nyúl durván 4. hétre fial, nincs 3 hét túl hordás! Valamit elnéztél.

Előzmény: csabanoble (31977)
japipapi Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31978

Kifejtenéd?

Előzmény: Fagyosnapok (31970)
csabanoble Creative Commons License 2014.01.02 0 0 31977

Megsimogattam alaposan.
Kicsit kitakartam ,bár nehezen fértem hozzá.
3 mocorgót találtam nem töbet.
Bár ez a szerény mennyiség is az éltetét mentette meg mert a sütőben végezte volna hétvégén.
Nem is gondoltam, hogy vemhes volt.
Már 7. hete is elmúlt, hogy össze volt engedve egy igen fiatal 6 hónapos Új Zélandi fiú-val.
Mennyi szőrt kitép magából úgy, hogy meg se látszik rajta.

Előzmény: japipapi (31965)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31976

Nem tartozik rám, de ilyen árak mellett esélytelen, hogy elterjedjen a fajta. Értem hogy sok munka volt kitenyészteni meg stb, de ilyen ár mellett szinte senkinek se fog kellenni, max 1-2 pénzes lelkes hobbi nyulásznak aki csak kiállításra hordja. Nem fog egy háztartásba se eljutni, ahova csak minőségi magyar(?) eredetű magyar(?) húst akarnak enni.

 

Ne vedd kötözködésnek, csak szimplán a véleményem írom le!!!!

 

Küllemre szemre való és elfogadnám itthonra is, de az árát és távolságát tekintve az ország másik végére (vagyis ide) nem fog sose eljutni, de legalább is én azt már nem élem meg.
Az eredetére meg azért vagyok ennyire kíváncsi, mert hát tyúknál is van jó magyar fajta, ami magyar őshonos állatot még hírből se látott, de mivel magyar ember tenyésztette ki, ezért magyar cucc...

Ez kb olyan, mintha minőségi bort csinálnak merlotból...  Finom lesz jó lesz, magyar földön termett, de nem hungarikum, csak franciákat próbálják vele majmolni kisebb/semmilyen sikerrel... 

Előzmény: N.Jani (31974)
juhosttt Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31975

Pont arra nem kaptam választ amire kíváncsi voltam. Az eredetéről! Egy 1000 éves kép van fent... Amit tudni illik, hogy a régi magyar óriás az a magyar parlagi x belga és/vagy német óriás keverésével lett létrehozva. Most ne mennyünk bele túl mélyen hogy milyen jó v rossz volt. Maradjunk a kérdésnél: Mi a baranyai óriás őse? valami fajtából kellett hogy legyen ő is.

Előzmény: N.Jani (31974)
N.Jani Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31974

Stabil pécsi, stabil kispesti. De fenn van honlapomon!

Előzmény: juhosttt (31966)
N.Jani Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31973

Feketével lehet mi kezdeni! Én is dolgozok vele!

 

Tanulmányozd a fajtaátalakító keresztezést!

Előzmény: Mészáros Barna (31969)
pápailepketarka Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31972

heló.

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31971

Úgy olvastam, hogy 1000 azaz egyezer anya alatti tenyésztésbe nem érdemes fogni. 

A faól alkalmatlan a nagyüzemi  nyúltartásra, egyszerűen lehetetlen tisztán tartani, nem lehet a higiéniás szabályokat betartani. Ráadásul többezer faólat legyártani, azokat naponta kitakarítani....

Ezer anyának pedig már nem kutrica, fészer vag nyári konyha kell, hanem istálló, vízvezetékkel, szennyvízelvezetéssel, szellőztetéssel, trágyelszállító berendezéssel...

 

Szóval, ez egy többtízmilliós beruházás.

Előzmény: Gy.Jani85 (31968)
Fagyosnapok Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31970

 Szegény nyulak, rossz év jön rájuk !

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31969

Szia!Május végéig nem érek rá (Érettségi),de utánna mondent megpróbálok megtenni.

 

A fenotípust igen nehezen lehet/lehetne megtartani mivel sok egyed egy turmix és sajnos a nagyszülői ágra ütnek vissza a kicsik általában.Ha találok egy minden  kritériumnak megfelelő fenotípusú nyúlat nem biztos hogy azt ő örökíteni fogja,és mire ez kiderül.........sok-sok idő.

Vagy ha veszek egy süldőt mire kinövi magát 1 év.

Kérdés:Mire kell odafigyelni legjobban:Fül,kg,szín,cm. közül.Tehát az a kérdésem hogy melyiket lehet még alakítani jobban?Ha veszek egy fekete de egyébként minden másban megfelelő nyúlat akkor annak az utódjából lehet e még vadast csinálni?

 

Előzmény: N.Jani (31964)
Gy.Jani85 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 31968

Hello

 

A véleményetekre lennék kiváncsi.Szeretnék főállásban nyúltenysztesselfoglalkozni.Visszont nem rácsketreces tartástechnológiával hanem hagyományos fa ketrecekben lennének a nyuszik.Szerintetek ez kivitelezhető lehet?Tudnátok valamilyen épület tipus ajánlani ami nyáron jól szellőzik és télen nem tul hideg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!