Keresés

Részletes keresés

Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4116
Érdekes megoldás, eddig úgy tudtam, hogy turbósokhoz végig kell vezetni a csövet...
Viszont ha egyenes a kémény, nem muszály flexibilis csövet berakni, jó a sima egyenes PPS is, annak métere 2000 Ft, a flexinek meg 10000.
Előzmény: szívóágon (4115)
szívóágon Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4115
Igen, a furánnal bélelt kéménybe megy az égéstermék. A becsatlakozási ponttól lefelé még van egy kb. kétméteres kéményszakasz, és annak az alján van a kondenzgyujto tartály, légtömör szerelvényekkel, egy hurokba tekert mipolán kivezeto csovel (szifonként viselkedik, hogy ne fújjon ki rajta a nyomás).

A furánnal bélelt kémény egyébként 130 mm-es, vagyis elférne benne egy 80-as flexibilis cso. (Csak az a moszat ne jelentkezne...)

Ui. - Bocs az öklömnyi betukért, Copy/Paste hiba (kényelmesebb keretben írtam)
Előzmény: Gyurco78 (4114)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4114
Vagy arról van szó, hogy nincs is belső cső a kéményben, a furánnal bélelt kéménybe megy a füst? Akkor viszont kéne az a PPS cső bele, így nem igazán értem, hogy állta ki a nyomáspróbát.
Előzmény: szívóágon (4112)
Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4113
Hová húznák be a flexibilis csövet? A meglévő 80-as csőbe? Abba nem fér be...Meg nem is kéne leszűkíteni a füstcsövet.
A vízszintes szakasz egyébként a kazán felé lejt? Mi van, ha lezárod a kémény kondenzleválaszóját? Akkor már csak a kazánból fog tudni folyni.
De erről szerintem kérdezz meg egy hozzáértőbbet, én nem vagyok kémény expert.
Előzmény: szívóágon (4112)
szívóágon Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4112
Új típusú kazánom van (ZWB 28-3C), de a kéménybélelo cég elfelejtett felvilágosítani arról az apróságról, amit írsz, hogy "Kondis kazán kéményére már fel se tesznek kondenzleválasztót." Sot, kifejezetten ezt a megoldást ajánlották, pedig eleve kérdeztem a flexi cso behúzását. Mellesleg a kivitelezoi nyilatkozatuk is "zárt égésteru készülékhez kapcsolódó égéstermék elvezeto rendszerrol" szól és nem kondenzációs kazánhoz kapcsolódóról.

 

Mindegy, nem a múlt érdekel, hanem tartós megoldást keresek. A kazánból egyébként szépen csöpög a lé a saját levezetojén, biztos elférne mellette a kéménybol visszafolyó kondenzátum is. De a lényeg a nyálkás moszat, amit a kondenzátum mos le a kéménybol, vagy abban tenyészik. Egy flexibilis cso behúzása szerinted megoldaná a problémát?

Előzmény: Gyurco78 (4106)
kissbg123 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4111

Szia,

 

24 kw a kombi kazán, csak nagyon gagyi a melegvíz előállítása, ezért szeretnék egy plusz gázbojlert mellé. 130-as a füstcső. Kb 7 -8 m lehet a kémény. Amúgy nem is használjuk a kazánt folynamatosan, mert főként egy kályha fűti be a lakást, csak esténként kapcsoljuk be 1 órára a kazánt.

http://www.beretta.hu/index.php?c=termek&ID=1463&query=&a=falikazan&op=m

 

A bojler még nincs meg, így az nyitott egyenlőre, 80 L kb, ami szóba jönne. pl hajdú, az 5-6 kw lehet, és ha jól látom 81 mm a füstcső csatlakozó.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

siokemeny Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4110
Üdv Émile!

Nem te vagy véletlenül MatthiaszI és SolnesM fórumozó is egyszemélyben?

Valahogy hasonló mindig az utolsó sorotok a hozzászólásotokban.

Írtad:
"na végre valaki aki , a lényegre tapint : a kémények korrózióját /errózióját nem elsősorban a savasság, hanem a fagyás okozza."

- ez így is van, de tegyük hozzá, hogy nem az eső miatti fagyás, hanem a folyamatos kondenzáció miatt nedvesedő kémény fagyásáról van szó.
Előzmény: Émile (4108)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4109
Üdv!

Lehet, de vannak feltételei. Légyszíves írd meg a következőket, hogy ne kelljen oldalakat írnom!

1. Milyen átmérőjű a kéményed, és milyen magas
2. Mekkora a kazán, valamint a bojler teljesítménye és füstcsöve.
Előzmény: kissbg123 (4105)
Émile Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4108

  Szia  !

 na végre valaki aki ,  a lényegre tapint : a kémények korrózióját /errózióját nem elsősorban a savasság,  hanem a fagyás okozza.

 Természetesen riogatni mindig hatásosabb a savvval. Van annak is hatása nem vitás !

 Vissza a bélelésedre : attól függ milyen a kazánod, ez határozza meg az anyagát és az átmérőjét is

 Gázkazánnál elég azaluminium, ami ma már csak merev cső lehet.

 Más tüzelésnél pedig a saválló acél - új kéménynél a samott  is .

 Az átmérő  ?: hát amennyi belemegy.

 

 de egy  150 -es átmérő  nagyon nagy kazánra is elég.

 

 

  "A kialakult légréssel mit kezdjek?"

 

 semmit, jó ami ott van, a tetejénél ugyis tömitik a kémény széleit, ott lesz bent egy pangó levegő, ott marad a világ végezetéig.

 A furános móka ? Az csak gázra és elhúzásos kéményre való.

 De kérj fel  egy  megbizható kivitelezőt  elvégzi és az árban legyen benne a papiros munka is. Ilyen olyan engedélyek főleg a seprőké, azok mindent méreteztetnének, mindig  holmi előírások mögé bújnak jobbára a maguk lefedezésére.

 Üdv. É.

Előzmény: Dubamara (4107)
Dubamara Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4107
Sziasztok,
Segítsen nekem egy szaki légyszi kéménytémában. Van egy hagyományos "téglarakott" kéményem, aminek viszonylag nagy része (kb. 3m) a tető fölött a szabadban van. A kondenzvíz által okozott elfagyás megelőzése érdekében szeretném saválló csővel bélelni. A kémény rakásakor 160-as kéménydugóval lett a kémény belseje "húzva". A 160-as savállót gondolom esélyem sem lenne beletuszkolni, ha 150-est raknék bele, az jó lenne? A kialakult légréssel mit kezdjek? Vajon járható ez az út? Hol lehetne esetleg baráti áron ilyen saválló csövet szerezni ?
Nézegettem még a Furanflex rendszert is, de egy kicsit sokallom az árát... Köszi a segítséget előre is.
Gyurco78 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4106
Nem tudom milyen kazánod van, de amikről én tudok, ott mind a kazánból kell elvezetni a kondenzátumot, nem a kéményből. Kondis kazán kéményére már fel se tesznek kondenzleválasztót.
Előzmény: szívóágon (4104)
kissbg123 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4105

Sziasztok,

 

Lenne egy olyan kérdés, hogy lehet e egy gázbojlert ugyanabba a kéménybe kötni, ahova a gázkazán van kötve?

szívóágon Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4104
Kondenzációs kazán tulajdonosa vagyok és kéményügyekben szívóágra kerültem.

Pár éve, amikor még csak terveztem a felújítást, jó elore kibéleltettem a kéményemet Furánflexszel, akkor még a régi nyitott gázboyleremhez és cirkómhoz. Kb. fél éve jött az új kombi kondenzációs kazán, és persze a meglévo bélelt kéményt át kellett alakítani légtömörré (szétválasztott rendszert használok). Most újabb probléma merült fel: annyi kondenzátum keletkezik a kéményben, hogy az alján levo gyujtoedényt nem hogy "alkalomszeruen" kell üríteni, hanem állandóan ki kell vezetni, jelenleg a fürdokádba, amin vastag barna lemoshatatlan réteg keletkezett. Ez még nem lenne baj, mert tavasszal a kádat is kicserélem, és akkor beépíthetnék egy szifont, amin keresztül a lé lefolyna a csatornába.

A bökkeno: az állandóan a kádba csepego lében kb. hetente annyi barna "moszat" keletkezik, hogy eltömi a hurokba tekert kivezeto mipoláncsövet, és csak úgy tudom kitisztítani, hogy erosen belefújok, akkor megindul, és elönti a kádat nyálkás moszattal. Ha a kondenzátumot egy szifonba vezetném, falon belül, akkor a szifont ugyanúgy eltömítené ez a moszat, és a falban orrán-száján szivárogna a lé.

Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel? Esetleg tudja, hogy mi ez a "moszat"? Én egy befottesüvegben próbálom szaporítani, eredeti levében, hátha valami speciális algaféle, ami éppen ezt a savas lét szereti, de látszólag nem szaporodik.

A kazán beüzemeltetoi egyébként azt javasolják, hogy húzassak be egy flexi csövet végig a kazántól a kémény tetejéig, és akkor a lé majd közvetlenül a kazánba folyik vissza, és a kazán lefolyóján keresztül távozik. Ha ez a megoldás, akkor nem érdekelne, hogy hiába van Furánflexszel bélelve a kéményem, belehúzatok egy flexi csövet, csak nem tudom, hogy az elég saválló-e, és abban nem keletkezik-e moszat, mert akkor a végén a kazánom is elmoszatosodik.

siokemeny Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4103
Kögáz volt, most e-on.
Előzmény: pjotrkolja (4102)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.11 0 0 4102
Égáz-Dégáz csoport.
Nálatok?
Előzmény: siokemeny (4101)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4101
Melyik gázszolgáltató van felétek?
Előzmény: pjotrkolja (4098)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4100
Üdv!
Nem olvastam tovább a hsz-eket ... nyilván szétválasztottat közvetett módszerrel sehogyan, azokat csak tömörségméréssell .... de nem is az a legelterjedtebb, bár mi nem csak a szétválasztottakat "vesszük át", úgyhogy náluk a koaxiális teszi ki a katasztermennyiségük 95%-át.

kolja
Előzmény: siokemeny (4099)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4099
Szétválasztott rendszert hogyan vizsgál?
Előzmény: pjotrkolja (4098)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4098
Gondolom égési levegő összetétel vizsgálattal, közvetett tömörségvizsgálatot végeznek, valszeg nem szimpla kéményseprő ... legalábbis kétlem, hogy minden kéményseprő min 150.000.- es géppel rohangálna.
Ha nem ezt csinálják akkor kisnyúl ... toll a fülükbe. Évente ennyiért ...
Mellesleg ha átveszel egy ilyen elvezetőt akkor nem kéne kataszterbe helyezni ... akkor meg mint "kvázi egyedi túlnyomásos gázkémény" éves ellenőrzés alá tartozik.
Vagy mindent vagy semmit ... :)
Nálunk a gázszolgáltató minden esetben kéri a tömörségvizsgálatot ... még ők sem láttak kazánnal együtt tanúsított rendszerelemet.

Előzmény: siokemeny (4082)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4097
Üdv!

Nem ismerem ezt a terméket. Első blikkre csak annyit tudok mondani, hogy a marketingszöveg nagyon kemény. Az a baj, hogy a laikus ezt el is hiszi. Bár ha kifejtenék a működési elvét ...

Huzatszabályzó - melegen tartja a kéményben a füstöt - milyen elven?
Lefojtja a kéményt a kitorkolásnál? A lefojtásra inkább ott van a pillangószelep, amit a füstcsőbe kell építeni.
A pillangószelepet kézzel lehet állítani bármikor, alkalmazkodva az éppen szükséges fojtáshoz. Ezt ha felrakom a kémény tetejére, honnan tudja, hogy éppen mekkora huzatra van szükségem?

Hát nem tudom, nekem nem kéne.
Előzmény: busmanush (4092)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.10 0 0 4096
Üdv!

Hát hogy azzal nem fogod tudni kitisztítani a kéményt, az biztos. Nincs tartása, és a nagyon merev fém sörték sem szerencsések, leszedik a belső vakolatot.

Keress rá a Komtűz Kft-re Tatán, mi is ott vesszük a szerszámainkat.
Előzmény: hmli (4091)
r0li Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4095

Szia!

 

Ismereteim szerint a tömegkályhánál a jobb hatásfok miatt a füstöt függőleges járaton levezetik közel padlószintig és sok esetben un fekvő kéményen áramoltatják tovább a megfelelő huzattal rendelkező kéményhez, persze ez nem kötelező. A fekvő kémény akár 4 m hosszú is lehet amúgy fűtött padkának is nevezik. esztétika, hasznosság. Namost a padka vagy fekvő kémény végén elindul felfelé a füst a segédkéményen kb 1 métert és ez csatlakozik be a kéménybe. Azt nem értem, hogy mi szükség rá ezen az elven egyből csatlakozhatna a rendes kéménybe is. Remélem érthető. véletlenül se akarok itt okos lenni, csak nem szeretnék egy megépült kályhát esetleg életveszély miatt visszabontani.

üdv r

Előzmény: siokemeny (4089)
busmanush Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4094
Van egy drágább (POLMAR) is,akár arról is érdekelnének a vélemények.
Előzmény: dako60 (4093)
dako60 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4093
Kíváncsi vagyok holnap siókémény mit szól a felvetésedhez.
Előzmény: busmanush (4092)
busmanush Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4092
Üdv.
Erről tud valaki,tényleg működik?
Fatüzelésnél elsősorban.
Huzatszabályzó.
Itt a linkje:
http://www.huzatfokozo.hu/huzatszabalyzo-Mutat_Nullazzal/
Köszi
hmli Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4091
Sziasztok.

Kerti/barkács boltban láttam füstcsőkefét. 5m-es 1700 pénz. sodrott acél szár, sárgaréz (színű) sörték. Nem tudom pontosan milyen átmérőjű, de biztosan van 140-es méret is. Gondoltam megkotrom vele a kéményemet. Ez jó nekem, vagy keressek másfélét?
siokemeny Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4090
Üdv!

Az általad felsorolt kiegészítők mind nélkülözhetetlen elemei a kéményrendszernek. Ezek nélkül a garanciát is elveszted, arról nem is beszélve, hogy egy nagyon gány kémény lenne a végeredmény.
Előzmény: tibi61 (4086)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4089
Szia!

Mit értesz segédkémény alatt?
Előzmény: r0li (4087)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.09 0 0 4088
Egy ilyen tömörségvizsgálat (felfújható tömlővel a füstcső két vége elzár - egyik végére készüléket csatlakoztat - mely 200 Pa-os túlnyomást hoz létre a lezárt szakaszban - a készülék méri, hogy mennyi levegőt kell utánapumpálnia, hogy tartsa a 200 Pa-t - majd a szivárgási értéket összehasonlítja a szabványban megengedett értékkel), amivel kimondottan a füstcső tömítettségét lehet ellenőrizni kb 20-30 perc ha minden klappol, és kb 1 milla a készülék, ami 20 kiló. Nem hinném, hogy minden kéményseprő kap egyet és cipelné magával, de csak ezzel lehet a szétválasztott rendszert ellenőrizni. Értelem szerűen itt megközelíthető kell hogy legyen a füstcső mindkét vége (T, vagy tisztítóidom a kazán felett, tetőkibúvó a kitorkolásnál)

A másik lehetőség a koax cső levegőjáratában CO tartalmat mérni egy füstgázelemzővel, de ezt nem lehet alkalmazni ott ahol szétválasztott rendszer üzemel.

A harmadik lehetőség egy kis tükörrel átjárhatóságot nézni, de ez elhúzott csőnél értelmét vesztett, és ezzel a tömítettséget nem lehet vizsgálni, akkor meg minek.

Kontroll alatt csak azok a kémények vannak, amikről a kéményseprő szolgáltató tud beüzemelés előtt, tehát csak ott tudja foganatosítani a kémény ellenőrizhetőségére vonatkozó előírásokat.

Előzmény: dako60 (4085)
r0li Creative Commons License 2009.02.08 0 0 4087

Szia!

Elnézést, hogy csak most reagálok!

Éppen azért érdeklődtem tőled, mert semmit sem tudok a témában. Magáról a tömegkályháról sem érhetők el hiteles dokumentációk, nemhogy a füstelvezetésről. Azzal nem akarlak untatni, hogy működik a kályha, mert én is az itteni topikot böngésztem át és gondolom, hogy biztos Te is tájékozódtál felőle.   

de had kérdezzem meg tőled, hogy akkor a segédkéményes verzió lenne a jó megoldás?

üdv r 

Előzmény: siokemeny (3985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!