Keresés

Részletes keresés

joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34818

akkor sima fűtő kazánt vegyél, ne kombit..... abban van váltószelep..  ( mielőtt beleköt valaki, a kombiban is van...)

És indirekt tárolót, fűtőszállal.....

Előzmény: Exosud2 (34816)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34817

nem az a kérdés mennyire skarja !  hanem az, hogy mennyire tudja !  :-)

Mert ha mobdjuk pince van alatta ? 

Előzmény: Törölt nick (34807)
Exosud2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34816

Köszönöm a válaszokat.

 

Mivel a lakás teljes felújításra szorul, ezért gyakorlatilag teljesen szét is lesz verve. Újra lesz tervezve az áram és vízhálózat, nyílászárókat cserélünk, a klímáknak a csövezését is bevéssük a falba.

 

A konyha fürdőszoba falait lebontjuk és más alakzatban újra-falazzuk, hogy optimálisabban használjuk ki a helyet. Így a padlót is felbontjuk, cseréljük a régi burkolatot. Ezzel az erővel már be is építhetjük a padlófűtést. A szobában a parkettát viszont nem bántanám, mert nagyon jó állapotban van, és jól is mutat.

 

A meleg-vizet elvileg villanybojlerrel oldanám meg, amit egy éjszakai vezérelt órára kötnék. Jelenlegi lakásunkban is így van megoldva, a termosztát 40 fokra van állítva. Napi 1kw energiát használok a meleg-víz előállításra, ami 2 személyre bőven elegendő. A bojlerünk 120L, Hajdu.

Azon gondolkodtam, hogy váltószelepet építenék be, így én tudom majd szabályozni, hogy a meleg víz a villanybojler vagy a kazánból legyen ellátva.

 

Mivel most fektetek a lakásba, és későbbiekben nem tervezek átalakításokat, ezért hajlandó vagyok most többet befektetni. Fontosnak tartom, hogy több opcióm is legyen a melegítésre, vízellátásra.

Lehet kicsit túl komplikáltam? :D

 

 

Előzmény: attila0325 (34808)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 1 34815

Lehet, de továbbra sem győz meg arról senki, hogy rosszul tettem. A tervezés kezdetekor (2015) a 2020-ban életbelépő energetikai előírásokat vettük alapul. Két hónap múlva 2020.

Én továbbra is azt mondom, új építésnél bolond, aki 5 centi szigetelésen spórol. Nézzük példának a homlokzati szigetelésrendszert:

Állványozás ugyanannyi, ragasztó ugyanannyi, háló és glettelés ugyanannyi, színezés ugyanannyi, dűbelezés ugyanannyi, ráfordítandó munka ugyanannyi. Mit spóroltál? 5 centi hungarocellt.

Hány százaléka az 5 centi hungarocell az egész beruházásnak? Naugye. A most korrektül megépített passzívház az passzívház lesz 20 év múlva is.

Én itt tervezem leélni az életem, ez a ház nem eladásra készül.

Különben is: szigetelésből sosem elég :-)

Előzmény: coffein2 (34814)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34814

Feleennyi szigeteléssel is ok lett volna.

Előzmény: attila0325 (34808)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34813
Bocs valahogy félre ment a kérdés,természetesen a kérdezőt akartam.:)
Előzmény: attila0325 (34812)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34812

Ha a saját házamra gondolsz, akkor az pedig önálló, egylakásos családi ház. Az eredeti kérdező lakásáról annyit tudok, mint Te.

Előzmény: attila0325 (34811)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34811

Ne tőlem kérdezd...

Előzmény: Törölt nick (34810)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34810
Ez társas házi lakás?
Kémény van?
Előzmény: attila0325 (34808)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34809

Melegvíz készítést hogyan képzelted?

Előzmény: Exosud2 (34802)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34808

Ez bennem is felmerült, hogy klíma + H tarifa ekkora lakásba elég lehet önmagában is, viszont igyekeztem a kérdésre válaszolni, mert az összes többi kérdés fölösleges spekuláció.

Ez alapján jobban el tudja dönteni, akar-e rá ennyit áldozni, vagy sem, illetve nem tudjuk, mennyire lesz szétszedve az a lakás. A klímától a fürdőben a padló még elég hideg marad,

így a padlófűtés utólagos kialakítása esetén már majdnem mindegy, mennyire áll neki a lakásnak. Megint az egyéni igények a mérvadók, ami nem feltétlenül egyezik a legolcsóbb megoldással.

 

Én sem a beruházási költség csökkentése miatt raktam 20 cm szigetelést padlóba, 20 cm grafit EPS-t a 30-as ytong falra, és 30 cm fújt cellulózt a 30 cm monolit födémre...

A megtérülése sem érdekel különösebben, nem ez az elsődleges cél. Egy olyan komfortos otthont akarok létrehozni magunknak, ahova örömmel megyek haza 20 év múlva is, nem kell télen megfagyni,

nem kell nyáron megsülni, és hosszú távon sem érdeklenek az energiaárak. Minél kevesebb kell az energiából, annál inkább nem érdekel, hogy azt most gázból nyerem, vagy épp villanyból.

Előzmény: Törölt nick (34807)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34807
Kérdés mennyire akarja szétverni a lakást.
A padlófűtés az nem rossz.
Kérdés hogy egy ekkora lakásra érdemes e milliókat költeni,miközben klímával akar fűteni ahogy olvastam.
Van ekkora lakésom szar konvektorrokkal sem kerül tóbbe a fűtés télen 10ezernél,amikor hideg van.
Ilyenkor meg 5ezer.
Valószínű nem akar évtizedekig egy ekkora lakásban lakni.
Ha családja lesz ez kicsi lesz.
Tehát én biztos nem költenék.rá annyit.

Előzmény: attila0325 (34806)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34806

Nem hogy érdemes, én szinte csak padlófűtésben gondolkodnék, ha nem ragaszkodsz valami miatt a radiátorokhoz.

Kicsi kazánt még találhatsz is, kérdés, a melegvizet mivel szeretnéd csinálni. Ha van helyed tárolónak (akár valami kisebbnek is), akkor csak fűtő kivitel, ebből van 12 kW-os.

Immergas Victrix TT12X pl. 1.9 kW-ig lemegy, Ariston Genus One system 12 pl. 2.3-2.4 kW-ig. Ez akár jó is lehet.

Ha csak kombi kazán játszik, akkor ugye 24 kW a maximum kazánteljesítmény, de ugyanezen két kazán kombiban is jó választás lehet.

Itt fordul az arány, a 24 kW-os Ariston minimum teljesítménye szintén 2.4 kW körüli, az Immergas 3 kW körül van.

Bosch Condens-ből szintén van tűrhető minimum teljesítménnyel.

Wolf kazán belül szinte ugyanaz, mint az Immergas, csak dupla annyi pénzért. Jó kazán a wolf, de egyértelműen túl van árazva az Unical társaságában.

Előzmény: Exosud2 (34802)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34805
Én ekkora műhelyt fűtök 4,5kW os elektromos kazánnal.
Amúgy van 12kWos kondenzációs.
Előzmény: Exosud2 (34804)
Exosud2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34804

Szia,

 

Jelenleg egy Saunier Duval Semia c24 gázkazán üzemel.

Most fogjuk felújítani a lakást, nyílászárókat is cseréljük stb, ezért a kazánt is le akarjuk cserélni.

Valószínűleg Klíma is kerül beszerelésre, H tarifával, de a kazánról nem szeretnénk lemondani.

Tisztában vagyok vele, hogy kis teljesítményű kazánt nem fogok találni, meg kell próbáljam kihozni a legjobbat.

 

 

Előzmény: smith (34803)
smith Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34803

Lehet tudni, eddig mivel fűtötték és abból mennyi fogyott?
Tartok tőle, hogy nem fogsz olyan kicsi teljesítményű kazán találni, ami ekkora alapterületre gazdaságosan üzemelne.
Klímás megfejtés nem jöhet szóba?

Előzmény: Exosud2 (34802)
Exosud2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34802

Sziasztok!

 

Szakmai segítséget szeretnék kérni tőletek a megfelelő kondenzációs kazán kiválasztásához.

 

34 nm régi építésű társasházi lakás fűtését és meleg víz ellátását kell megoldanom (kb. 130 köbméter térfogat). A külső falak min 40 cm vastagok.

 

A 20 nm szobát radiátor segítségével melegítenénk, a konyhában és fürdőszobában érdemes padlófűtésben gondolkodni?

 

Mekkora teljesítményű kazánt érdemes választani annak érdekében, hogy a gázfogyasztás optimális legyen egy ilyen kis méretű lakáshoz képest?

Milyen műszaki tényezőket érdemes figyelembe venni a kazán kiválasztásánál? Gondolok itt pl. a hőcserélő anyagára, a modulációra, stb.

 

Köszönöm, a segítségeteket.

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34801

Én nem csak novemberben, minden nap kocsmakonferencia látogatok, válaszomat így olvasd!

Mostani puceva során rengeteg por volt a venti lapátjain.

Szerintem az egészet érdemes takarítani.

Előzmény: Törölt nick (34797)
onidin67 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34800

Sziasztok!

 

Adott egy Immergas Victrix Tera 24 PLUS kondenzációs kazán, amely 50 C fok előremenő víz hőmérséklet allatt (nem tudom van-e összefüggés) állandóan elveszti a lángjelet, és leáll a kazán.

Mi lehet a baja? Tudnánok segíteni?

joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34799

én csak kérdezni tudok !  :-)

És még olyan emberrel se találkoztam személyesen , aki konferenciákat látogatott volna...... :-D

 

De kíváncsi lennék, hogy 

a kémény oldal az "milyen" ?

kialakítású ? parapet...osztott... ?

milyen  hosszú ?

Biztos tiszta, átjárható ?

Madárháló ép ?

Madárfészek ?  madártetem ?  valahol ?  

Mett így úgy néz ki, mintha nagy " fordulaton" át tudná tolni a cuccot, alacsonyan meg nem..... 

 

mondjuk ez több már mint 3 sor..... :-)

Előzmény: Törölt nick (34797)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34798

pár gondolat még...

Jól kibacott velem az, hogy 4 napos leltár volt és esős idő !  

Nem volt kedvem annyit sétálni a kutyával, mint amikor ez nincs így...  mármint a leltar főleg !  Az eső nem zavar...

Így lettem "előkerült" lélek az elveszettből mert unatkoztam....  és rákaptam (megint) a fórumozásra !

De ezen majd változtatok.....

 

A számolást az3rt raktam be, mert lehet jól jön/jöhet bárknek , aki tudni szeretné tudni ,  hogy pontosan mi mennyi Ft...

Nem az3rt mett nagy a mellényem....  nincs mire !  Fizika kegyelem kettessel.....

Csak figyeltem, jegyzeteltem, mikor a nálam okosabbak számolgattak !

Éppen ezért köszönném meg, ha kijavítanád , hol, mi a homály !

 

Amúgy meg , ha 3 soros/egyszerű hozzászólásokat szereted, akkor olvasgasd az "egyszerű" Nándorka hozzászólásait.

És ne nekem írj 25 soros hozzászólásokat ! 

Igen ezt is megszámoltam !  :-)  

És így nem légbölkapottan ( na jó egyiket....konferencián hallottan  :-P   ) írom azt mint más......  :-)   hogy :

" 70 soros számolást " rittyentettem

És azt 

"3 x annyiba kerül a fatüzelés, mint a gáz"

 

További szép (kutyasétáltatós) napot és konferencia látogatást.....   

kinek mit....  

 

 

Előzmény: Sony Black (34789)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34797

Tudna valaki megoldást a következő problémára javasolni?

 Adott egy kondenzácios kazán,ami a modulálása során az egyre egyre kisebb teljesítményen egyre hangosabb lesz.A teljesítmény csökkenéséves erősődő "BÚGÓ" hangot ad ki ami a minimum környékén (3.5-4kw),szinte elviselhetetlen. Míg felette abszolút csendes nem is hallani,hogy megy. A kazán burkolatát leszedve a következőket lehet megállapítani:a búgó hang a ventillátor beszívó csonkjánál keletkezik,ha oda teszem egy újam ,azaz befogom a beszívó csonk egy részét a búgás megszűnik.

Továbbá ha a kazán eléri az abszolut min. teljesítményt (3kw) akkor mint egy hajókürt elkezd dudálni olyan hangot ad ki ,és eközben a ventillátor beszívó csonkján ömlik a gáz kifele és kb 5-10 másodperc után kikapcsolja az égőt.

Érthetetlenűl állok a jelenség előtt....valaki esetleg tudja rá a megoldást ,hogy mi történik itt???

csiba00 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34796

Lehet, hogy a végén még visszatérünk arra a szintre, amikor valaki jó régen úgy próbálta bizonyítani, hogy olcsóbb a brikett, mint a fa, mert a fát tárolni kell, amíg kiszárad, a brikettet meg előző nap megrendelhetem. Így azt a helyet, amit a fa elfoglal, kiadhatnám másnak, amivel pénzt kereshetnék.

 

Így lehet, hogy még a 3x-os szorzó is alulbecsült. Hiszen a gáz csak annyi helyet foglal, amennyit a vezeték a föld alatt. Az meg max a vakondokat zavarja.

Előzmény: joevagyok68 (34793)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34795

Ezt az adatot meg nem is értem honnan szedted: 35kg fa (4,3 kwh/kg

 

Ezzel mi a baj amúgy ?  Elolvastad ?  Értő olvasással, hogy mit írtam ?

 

honnan vettem......innen

Ők se jarnak lehet  konferenciákra ! És,vagy hazudnak......éjjel, hazudnak nappal...

 

http://www.carborobot.hu/HU/Fa.htm

Előzmény: Sony Black (34789)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34794

a egy normál vegyes kazán tudásához mérten.

 

jaaaa és hol írtad azt a legelején, hogy a 3 x- os árat, te vegyes kazánhoz gondolod ?

csak azt mndtad, hogy a fa 3x annyi, mint a gáz.....

Előzmény: Sony Black (34789)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34793

de tudod mit !

 

Tényleg megoldható, hogy 3x annyiba kerüljön a fatüzelés !

Ha full vizes, friss vágású fával tüzelnek akkor simán elképzelhető ! 

Hátha még drágán is veszik, meg át is basszák őket....

 

De ez ugyan akkora baromság,( mármint vizes fával tüzelni)  mint kondenzációs kazánnal, 65 fooon nyomatni a padlót me künben hideg, vagy nyolcvannak a radiátort , me lassan melegszik..

DE mindenre van , lehet példa ...

Előzmény: Sony Black (34789)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.10 0 1 34792

hol a homály ?

világosíts fel kérlek.......szakmai konferenciákat látogató szakmabeli 

Vagy esetleg azok, akik +-t adtak a hozzászólásodra..... hogy tanuljsk belőle !

de mst komolyan !

szerinted, szerintetek

hány kg 1 m3 friss vágású keményfa ?

hány kg 2 év száradás, 15 % nedvességtartalom mellett ?

 

hol a bibi a matekkal ?

 

Emlegeted a nagymellényt.... Szerintem most rajtad volt inkább  !  Nem rajtam !  

 

Előzmény: Sony Black (34789)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.10 0 0 34791

 De ha annyira megérné, akkor neked se a gáz menne most.

 

Látod...ezért számoltam !

És még így, hogy kiszámoltam, olcsóbb gázzal (DE nem harmad annyival).... még így is visszak3rdezel, hogy : "ha annyira megérné".....   hééé......az jött ki, hogy nrm éri meg !!!

Előzmény: Sony Black (34789)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.10 0 1 34790

pedig össze lehet hasonlítani !  

Mert nálam ügyesebbek, vegyes kazánnak majdnem ugyan olyan hatásfokot értek el, mint én faelgázzal ! Ügyetlen vagyok...na

Mi a bajod a számolással ?

Mennyivel fogadtad volna el jobban, ha csak azt írom, hogy nem kerül 3x annyiba ?

Miért kéne szentírásnak venni, ha egy szakmabeli aut mndja, hogy márpedigaz3xannyibakerül ?

Egy szakmabeli rakott nekem a vegyeskazán előremenőjébe egx rugós visszacsapót, hogy a gázkazan ne keringesse át rajta a vizet....  a csőtermosztátot meg, berakta a rugós visszacsapó utan......  pedig szakmabeli volt !  

Most mondhatod azt, hogy itt csak fikázzátok a szakikat.......

Demokrácia van, megtehetjük !

 

 

 

 

Előzmény: Sony Black (34789)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.10 -4 2 34789

Azért egy faelgázosító Atmos kazánt ne hasonlíts légyszives, mondjuk egy normál totyához! A számolásod már így eleve nem alapja egy normál vegyes kazán tudásához mérten. Puffer, és egyéb nyalánkságokról már nem is beszélve...

Ezt az adatot meg nem is értem honnan szedted: 35kg fa (4,3 kwh/kg

No meg ezt sem: 

1 „vizes” em3  1300 kg

1 „száraz” em3  800 kg

így 350.000 / 8000 kg = 44 Ft/kg  a fa ára

 

De lényegtelen is mert, engem nem is érdekel, hogy őszinte legyek. Azt bírom mindig, hogy van itt köztetek a fórumban 2-3 öreg, aki semmi mással nem foglalkozik, csak azzal, hogy azt játssza kinek nagyobb a pöcse. Mint az Oviban. Ti ezt elhivatottságnak tartjátok, hogy muszáj legyen rácáfolni arra amit, és itt jön a lényeg: egy szakmabeli mond! Mert abban a pillanatban le kell rá csapni, és foggal körömmel meg kell cáfolni amit állít, mert az úgy akkor sem lehet ahogy mondja! Mert nehogymár jobban tudja! A cél hogy hamuvá égessük mindenképp! Még ha igaza van akkor is! Ugye? Há hogy?! Há nehogymá!

Ezt az egészet egy normál 3 soros hozzászólássál el lehetett volna intézni. Elég lett volna annyi hogy: Nálam volt fatüzelés is, most amúgy én is gázzal fűtök és ahogy számolgattam nem 3x csak másfélszeres az ár. Ennyi.

De neeem, erre te bedobsz nagy mellényel egy full komoly 70 soros számolást aminek az alapja egy homály, ráadásul faelgázosítós kazánnal pufferel.... Na akkor ezt hagyjuk is. Mert nekem aztán tök lényegtelen mennyivel drágább. Ha ugyan annyiban jönne ki, vagy ha olcsóbb lenne valamennyivel, akkor sem érné meg a mellékes fizikai munka és a komforthiány miatt. DE van akinek megéri, hát istenem. Nem vagyunk egyformák. De ha annyira megérné, akkor neked se a gáz menne most.

 

Eltudom hinni, hogy adott esetben lehet nem 3x drágább a fa alapból, de a velejáró vesződéssel (fűrészelés, pakolás, hamuzás, hasogatás, stb...) már messze túlmutat a gáz árán. A komfortról meg ne is beszéljünk.

Ja és akkor nem vettük alapul Marika nénit sem, aki egyedül van, és csak hasított kész fát tud venni a tüzépről, nem pedig rönkfát az erdészettől. Az a fajta fa meg rögtön majdnem duplája annak amiről itt szó van, sőt még kiszállítatja, behordatja stb... jattot is ad, már lehet kevés is a dupla kifejezés rá.

Előzmény: joevagyok68 (34784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!