Keresés

Részletes keresés

Swtrooper Creative Commons License 2020.04.28 0 0 6767

Tisztelt Bánfalvi Úr!

 

Ezzel nem jutottam előrébb, a kérdésem akkor így módosulna:

a krónikus repedésem pár napig most tünetmentes volt mivel puha a székletem nincs gond...de....ha benyúlok bekenni akkor érzem a sentinel tag fölött a hosszanti carunculát mintha vastagabb lenne, ez képes eltűnni magától? Valahogy visszahúzdik? Ha pedig meglézerezik akkor viszont megint vissza jutunk a kiindulási pontba mert alatta megint ott lesz egy nem gyóguyló seb ami ujra be fog hegesedni és új caruncula lesz.....

Gduna Creative Commons License 2020.04.25 0 0 6765

Tisztelt Bánfalvi doktor úr! Lézeres műtét utáni hegkezelésre mely panaszokat okoz (neuropátiás jellegű fájdalmak, viszketés, szúró érzet) Dr. Csatár szteroid injekciózást javasolt. Van önnek tapasztalata vagy visszajelzése a terápiáról? Köszönöm

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 6764

Azért ha valaki WC-re akar menni, akkor reggel 1 kávés/mokkás kanál szódabikarbonát  felold langyos vízben úgy kb 1.5-2dl-ben és megissza. 

Nekem bejött úgy olvastam, népi gyógymód. 

Swtrooper Creative Commons License 2020.04.20 0 0 6761

Tisztelt dr. Bánfalvi Péter Úr!

 

Kérem adjon reményt nagyon el vagyok keseredve, Október óta van krónikus végbélrepedésem, használtam tonogenes kúpot, krémet, körömvirágot , neogranormont mindent de nem gyógyul van ott egy 1 cm-s kötega végébl bejárattól felfelé alúl meg egy sentinel skin tag a lelet alapján. Milyen nem műtéti megoldást javasol? Túl görcsös a záró izmom az üldőfürdő segít de csak fél órára, nem tudom kontrollálni...Mit lehet tenni? Minden nap megyek wc-re ha sikerül puha székletet biztossítanom akkor nem érezem, pár napig jó aztán ha kicsit keményebb már szakad is vérzik csíp és lüktet. Segítsen kérem, köszönöm

 

Köszönöm válaszát.

 

banánturmix97 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 6760

Tisztelt Doktor Úr!

 

Köszönöm szépen válaszát! Ha miriggyulladásom lenne, az már végbéltükrözéskor szembetűnt volna, nem? Vagy létezik hogy az orvos nem vette észre azóta sem? Tükrözéskor megnyomogatta az orvos 1-2 helyen, de nyomásérzékenységem egyébként nem volt, csak most a gyulladásnál. 

 

Tisztelettel,

 

Dávid

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (6759)
Nnicki Creative Commons License 2020.04.19 0 0 6758

Tisztelt Doktor Úr!

 

Nagyon köszönöm a tanácsát, alkalmazni fogom!

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (6756)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.04.19 0 0 6757

Tisztelt Doktor Úr!

 

Nagy örömömre szolgálna, ha kaphatnék Öntől választ a most leírt problémára. Sok jót hallottam már Önről. 

 

2 éve kezdődött a problémám, emlékeim szerint egy felfázásra szedett antibiotikum után. Ezt viszont nem tudom 100% ig megerősíteni, hogy valóban az antibiotikum után jött a panasz, avagy már előtte is megvolt a panaszom.

 

2018 januárjában kezdődött. Reggeli székletemnél csípő érzésem volt, ezen kívül semmi. Gondoltam egyszeri eset, majd elmúlik. De ez nem igen múlt. Doxiproct kenőccsel próbáltam kezelni a nyílásnál, hiszen azt gondoltam, repedés. 1 napig használtam, annyira égő érzés volt a bekenés után, hogy nem folytattam. Sudocrem volt az ami viszonylag szépen hatott. Ebből a szúró érzésből irritáció érzés lett, ami széklettől független. Rendszeresen tisztálkodom székelés után, elkerülve az esetleges székletmaradványok okozta irritációt. Proktológusnál jártam már. Belső, nem aktív aranyeret diagnosztizált, mindössze ennyi. Ő végbélkörnyéki bőrön eltérést nem látott. Castellani ecsetelővel próbálkoztunk, gombásodásra gondolva. Nem igen használt. Bőrgyógyászaton is jártam már, és ott sem látnak semmit a bőrömön. Kaptam gombaellenes szteroidos krémet, ekcémára való krémet. Valamennyit talán használt is, de végleg nem múlt el a panaszom. Amiket próbáltam, illetve az orvos írt: Castellani ecsetelő, pimafucort (2hétig), kevert gombaellenes krém (2hétig), canesten (4hét, egy ideig jelentős javulás, majd hatástalan..), ugye a sudocrem (ami egész szépen enyhíti az irritációt, de 100% ban ez sem mulasztja el.), bepanthen, bepanthen plus, körömvirág, neogranormon.

 

/Az elmúlt 2hétben nem volt irritációs panasz, vagy csak nagyon minimális. Majd sajnos, valamilyen oknál fogva most a hét elején, anoscopiaval megállapították hogy bél gyulladásom van. Erre kúpot kaptam, és alkalmazom is. (Salofalk) Ezt leszámítva mindig rendben találta a végbelemet az orvos. Ezt egy keményebb széklet előzte meg, ami után élenkpiros vér volt a wc papíron, illetve úgyéreztem, végbélrepedésem lett.(Szúró érzés) Hámosító kenőccsel, ülőfürdővel kezeltem. Ez szépen el is múlt. A doki sem említette hogy látott volna repedést./

 

A blogján olvasva, a terbisilt kezdtem el használni, 2 napja. Változást eddig nem érzek. Nagyon el vagyok keseredve, hogy soha nem fog megjavulni ez a dolog, ami elég diszkomfort érzetet tud adni. A melegebb napokon, fokozottabban jelen van az irritáció érzés. (Égő érzésnek mondanám inkább.) Hajlamos vagyok könnyen beizzadni, pedig nem vagyok túlsúlyos. Kipróbáltam, hogy szőrtelenítek, legalább kevesebb szőr legyen, amitől fokozottabb izzadás lehet, de változást nem éreztem tőle. A bőrgyógyász is hozzátette, nem feltétlenül biztos az, ha esetlegesen végleges szőrtelenítes mellett döntenék etájon, akkor elmúlna a probléma. 22 éves,  173 cm és 64 kg vagyok. 

 

Milyen irányba lehetne elindulni, amivel kideríthető lenne a probléma forrása? Mi állhat a probléma mögött? Úgyérzem, ennek soha nem lesz vége. Az orvos szerint, váladékozás nincsen. Ez ugye okozhatná a környező bőr irritációját. Néha, a környező bőrt vizsgálva, mintha száraznak látnám a bőrt. Ezt egy orvos sem látta így. Hámlás nincsen... Viszketés az ritka. 

 

Előre is köszönöm, ha bármiféle segítséget tud nekem adni. 

 

Mélységes Tisztelettel, Dávid

Előzmény: dr. Bánfalvi Péter (6751)
Nnicki Creative Commons License 2020.04.17 0 0 6755

Szia!

Egy napig használtam csak a Proktis M-et (kenőcsöt), de nem éreztem javulást. Másnap Bepanthen Plussal és Reparon herballal kentem, reggelre nem éreztem a sebet, viszont mivel a székletet nem sikerül rendeznem,hiába a kence, megint felszakadt a seb:(

Azt hiszem ma megveszem a lekvárt, mert így nem tudom mi lesz...

De egyébként ha feljebb van a repedés nekem arra csak kúp segített, de most - ami nekem furcsa - érzem és látom a sebet. Ha sikerülne megint úgy WC-znem mint a nyamvadt antibiotikum előtt már semmi gondom nem lenne.

A teás linkeket köszi, de most nem tudok napokat várni... Így marad a lekvár, remélem segít és kíméletesen.(Anno próbáltam a Dulcosoftot, azt írták csak lágyít, hát nekem olyan “mesterséges” hasmenést csinált, hogy csillagokat láttam, pedig a minimálisnál is kevesebbet ittam belőle.)

Előzmény: poczak007 (6754)
poczak007 Creative Commons License 2020.04.17 0 0 6754

Szia Nnicki,

 

1,

A Proktis M-ről mit tudsz mondani? Csak a kenőcsét használod vagy a kúpját is?
Én azt hallottam nagyon hatásos, jó lenne ha meg tudnád erősíteni.

 

2,

kb. február elején írtam két teáról, amit azóta is iszok.

 

Én ezzel kezdtem: http://herbcentrum.eu/Aranyer.php

Ez egy gyógynövény egyesület által készített és forgalmazott tea.

Este 1 csészét ittam, reggel sosem volt gondom.

Hatása nagyon jó, az íze borzalmas.
El kell találni fogasztásra azt a hőfokot, amin kellemesnek mondható az íze. :)
Székletet nagyon is lazítja, de nem hashajtó hatású!

Sajna jelen időszakban csak utánvéttel rendelhető. 

1.dobozzal már elfogyasztottam belőle...

 

Most pedig a másik teát kezdtem el inni: https://biharkincse.com/webshop2/termek/belso-segely-aranyerre-320-gramm/?v=6eb479ec4989

Gazdaságosabb kiszerelés mint az előző és az íze is sokkal jobb.
Hatását még nem tudom, az előzőhöz képest szerintem gyengébb, viszont ebből többet is kell inni a leírás szerint.
Most napi 1-2 csészét iszom. Lehet ajánlatos lenne a 3 csésze.

Elmodhatom, hogy február óta nem igazán van tünetem, úgy tűnik egyelőre a teák elég jól kezelik a dolgot.

 

nyuggerfarhátnak is bátran ajánlom, egy cipőben járkálunk...

 

Kitartást mindenkinek.

P.

Előzmény: Nnicki (6752)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.16 0 0 6753

Helló!

 

Hát alkalmi megoldásra a paraffin olajat /Laevelouc szirupot lehet alkalmazni. Úgy tudom nem sokáig.

Sajna nincs most e.ü. , se magán rendelés.

Ami meg a protexint illeti én Ballance-t szedtem és rákérdeztem mert azt olvastam f.ngot ér. A Proctológus is egyet értett evvel.

Sajna már nem tudtam visszamenni.

Néz utána a neten mitől lesz laza a széklet.

Jobbulást.

Előzmény: Nnicki (6752)
Nnicki Creative Commons License 2020.04.16 0 0 6752

Üdv!

Tamarin lekvárról valakinek van tapasztalata? Nem hashajtásra, csak székletlazításra/könnyebb wc-zésre kéne. Nemrég antibiotikumot kellett szednem, és a repedésem ismét visszatért. Már megfigyeltem, ha antibiotikumot szedek utána mindig felborul az emésztésem, hiába eszem ugyanazokat, mint előtte. Vastagabb lesz a székletem, és emiatt repedek:( 

Elkezdtem szedni a Protexin probiotikumot, hátha segít, egyelőre semmi változás. Rengeteg vizet iszom (4-5l naponta) és hiába. Rostot is eszem, és idáig ez így bevált.

Egyébként ha a repedés elérhető helyen van, szemmel is látom, mivel érdemes kenni? Curiosával kenem, vettem Reparon Herbalt és Proktis M-et. Este pedig egy kúp, amit még anno a proktológus írt fel.

banánturmix97 Creative Commons License 2020.04.13 0 0 6750

Nekem ez elég új érzés. Nem tapasztaltam ilyesmit még. Lehet, hogy most aktiválódott a belső aranyerem... Amit kaptam anno kúpot, azt gyógyszertárban állították össze. Nem kizárt hogy ebben is van gyulladás csökkentő. Valahogy majd megpróbálom elérni a dokit, hátha tudunk valamit kezdeni ebben a helyzetben. Be vagyok kicsit ijedve...

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6749)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.13 0 0 6749

Helló!

 

Nekem is ilyen ingerem volt. Még a vírus előtt fogadtak TB-n.

Az orvosnak elmondtam ezt az érzetet azt mondta gyulladás miatt van. Erre gyulladás csökkentő kúpot írt reggelre/ Prednisolan Norcaini a neve/

Estére Nitromintes kúpot írt.

Tény hogy kiváltottam azonnal és otthon délután a gyulladás csökkentőt alkalmaztam és elmúlt ez az inger vagy 3 óra múlva./aki átesett ilyenen tudja az érzést/

No, és széklet lazító őrleményt is kaptam/írt.

Mire kontrollra mentem volna lemondták az időpontot.

Viszont holnap tán utána nézek hogy írhat-e ilyet valaki.

Nekem belső és vérző aranyerem volt/van. 40 napja tünet mentes vagyok.

Eddig.

 

Előzmény: banánturmix97 (6748)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.04.12 0 0 6748

Sziasztok!

 

Nem régiben írtam ide, végbélkörüli bőri irritációval. A hét elején volt egy keményebb székletem, ami után szúró fájdalom volt, repedésre gondoltam. Elkezdtem kezdetben kamillás ülőfürdőt, illetve körömvirág krémmel kenni a nyílást. Ajánlották még a neogranormont, illetve a körömvirág ülőfürdőt. Javulást éreztem, viszont a végbényílásom bal oldalán (hanyatt fekve, az én szemszögemből nézve balra) egy picivel beljebb egy dudort, ami kicsit piros, a közepén kicsit lila. Aranyérre gondoltam.. Belső aranyeret megállapítottak nálam, még tavaly szeptemverben, ami nem aktív. Ezen felbuzdulva, a korábban kapott kúpot (ami a doktor szerint mindenre jó kb.. :D ) elkezdtem használni, illetve vettem egy naturlandos aranyér kenőcsöt, azzal kenem napi 2x. A szúró érzés székelésnél még megvan, de talán érzetre valamennyivel kisebb a dudor. Viszont, nap közben, miután a szokásos időben elvégeztem a székelést, néha továbbra is ingerem van. Ez nem tudom mitől lehet. A vírus helyzetet tekintve, orvoshoz nem nagyon tudok eljutni... Szerintetek is aranyér lehet? Egy keményebb széklettől előjöhetett? A székelési ingert napközben miért érezhetem? Kicsit meg vagyok ijedve. Érdekelne, akinek volt hasonló, neki mik váltak be?

 

Előre is köszönöm mindenkinek!

Előzmény: banánturmix97 (6724)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 6747

Helló!

 

Azért műtétbe bele menni nagy merészség.

Én is azon rágódok /tam hogy mitévő legyek.

Ha megbolygatják a rendszert nem biztos hogy jól jön ki az ember.

Én is étrenddel / kúpokkal próbálkozok/tam. Kb. 1 hónapja okés minden.

Viszont már nem tudtam visszamenni a vírus zárlat miatt.  

Előzmény: Gduna (6746)
Gduna Creative Commons License 2020.04.10 0 0 6746

Akit Dr. Dömötör Gábor műtött az Ars Medicán és szövődményei vannak nyugodtan keressen én már profi vagyok a témában sajnos és Magyarország összes proktológiáját megjártam. Ha lelki támasz vagy tanács kell ,hogy hogyan hozd rendbe amit ez a rohadék elcseszett nyugodtan szóljatok! email: kogege1210@gmail.com

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 6745

Helló!

 

Azért megírhatjátok hogy boldogultok.

Sikerült a recepteket kiváltanotok és újat is írtak fel.

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.28 0 0 6743

Köszi az infót.

Azért még nagyobb intervallumban kéne.

Meggondolandó felbolygatni egy műtéttel, ami még ismételhető is.

Pláne ha lehet más út is, ha bejön.

Előzmény: nyarivihogo77 (6742)
nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 6742

HAL RAR 2 eves utankovetesben 3% a kiujulas aranya.

 

Ez eleg jo, raadasul ismetelheto a mutet, minden gond es fajdalom nelkul.

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6741)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 6741

Helló!

 

Olyanok is írhatnának, akiknek 5-10 éve volt valamilyen gumizás/műtét/longo/Hal-Rar stb.

Évek kellenek hogy az ember konzekvenciát vonjon le mert bármikor bemondhatják az unalmast.

 

Köszi.

 

nyarivihogo77 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 6740

Szia

 

HAL RAR. Korabbi hozzaszolasban mindent leirtam.

 

TELJESEN megszunt a problemam. 2 het es es teljesen eltunik.

 

Tobb, mint 50 kepen rogzitettem a gyogyulast, nap, mint nap. Az elvarrt erekhez tartozo borok egymas utan haltak el es estek le.

Előzmény: kistoko (6705)
Frangepán33 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 6739

Szia

 

Hát igen,utólag én sem tenném ,....Remélem én is hogy jó vége lesz.

A korlapra az van írva hogy koblációs tecnika (hidegplazma  vágás) De kitudja már mi volt az.

Én már annak is örülök hogy tudok nyomni meg  tudok nagy wc-ni.

Még azért estére kell a fájdalom csillapító. 

Bízom benne hogy több a jó kimenetelű gyógyítás mint a rossz .

Jobbulást mindenkinek.

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 6738

Helló!

 

Ami azt illeti rossz ötlet volt kés alá feküdni vagy bármilyen módszerrel megbontani/beavatkozni.

Tényleg jó hogy van ez az oldal.

Kihoztad volna magadat kúpokkal és jó étrenddel.

Ugye ha megbolygatják lehet a kijárat laza marad és nem biztos hogy jól zár a záróizom.

Volt akit gumiztak, de valahogy lecsúszott és egy még nagyobb sebhely lett helyette.

Neked ez most szikés volt?

Mert van Longo/Hal-Rar fajta beavatkozás is.

 

http://longomutet.blogspot.com/2011/03/longo-mutet-tapasztalatai.html

 

Sajna a páciensekről a műtét után évekkel /5-10 év/is jó lett volna tudni mi lett velük.

Az ember ha több orvosnál járt rájön hogy igazából a k.tyát sem érdekli a problémája.

Remélem szerencsésen kijössz belőle.

Jobbulást.

Előzmény: Frangepán33 (6737)
Frangepán33 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 6737

Sziasztok.

 

Hasznos ez az oldal bárki ötlete volt. Az önzetlen segítség mindig elkel .

Sajnos én nem voltam elég körültekintő.

A történet röviden : 

Reggeli wc-zés ,vérzés három napig .Nem nagy,de ijesztő aki nem igen volt beteg eddig. a 49 évében.Ugye az ember egyből a legrosszabbra gondol mert ugye a vér soha nem jelent jót.Fájni soha nem fájt és nem is éreztem. 

Gyorsan menjünk kivizsgálásra címszóval.De hová is. Nagy találmány az internet (proktologia ,az sem tudtam hogy van ilyen ) megtudtam a könyvelőmtől hogy ilyen helyet kell keresni és biztos aranyér mert a férjének is volt és menjek el blablala. Be is ütöttem első helyen hozta a nagy neves magánkórházat Ars Medica .

Bejelentkezés közkedvelt orvosunknál mint most már tudom utólag . Vizsgálat .a korkép 3 fokú aranyér és ezt csak műteni lehet. Da csak másfél hónap múlva tudjuk tb alapon megcsinálni.Amennyiben nem szeretne várni és kifizeti a másik 150 ezret is akkor két nap múlva megtudjuk műteni .Bízva az orvos tudásában meg hát csak nem dolgozna itt ilyen szép helyen ha nem értene a szakmájához stb. ezt ki is fizettem.( számlát persze erről nem kaptam )Nem  lehet ez olyan nagy dolog gondoltam ,biztos csak egyféleképpen lehet csinálni.

Meg altatnak kibirom.

Műtét megtörtént .Itthon lábadozás, ami nem leány állom pár napig . Aztán mondom megnézem már a hátsómat mi változott . Hát nem volt egy szép látvány a csüngő bőrnyúlványokkal.

Itt azért elkezdtem gondolkozni hogy biztos jó ez így. Rákeresek már az orvosra mondván. Hát jobban tettem volna ha nem tudom meg a róla írtakat .Pár nyugodtabb éjszakám lett volna.

20 án kellene kontrólra  mennem de kihagyom .17-re már bejelentkeztem Dr Illésy Rudolfhoz Színpatikus hozzá értő embernek tűnik ( esetleg infója valakinek.)

Sajnos bevállaltam ezt a műtétet amit lehet egy gyógyszeres kezelés elmulasztott volna  ,bízva egy orvos tudásában ,nem gondolva hogy itt esetleg semmi más nem mozgatja az orvost csak is a pénz szerzés.

Az időt nem tudom visszapörgetni sajna. Már most azért imádkozom hogy a külső látványhoz ne párosuljon egy belső rongálás is.Remélem pár hét múlva csak egy rossz állom marad.

 

 

 

nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 6736

Írtam a megadottra.

Hogy odaért/rossz volt-e, de nem jött vissza.

Üdv.

 

 

Előzmény: Swtrooper (6732)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.12 0 0 6735

Helló!

 

Az ilyent ki szokta szedni a proctológus. Vérrögnek mondják.

Menj orvoshoz később jobban fog fájni szerintem.

Előzmény: figura22 (6733)
banánturmix97 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 6734

A neogranormont kihagytam a felsorolásból. Próbáltam azzal is , de semmi. Nem tudok mire gondolni már, milyen megoldás lehetne hasznos..

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6730)
figura22 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 6733

Sziasztok!

 Régebben volt végbél repedésem de egy idő után elmúlt (elkezdtem odafigyelni az étkezésre stb).

 De most valószínűleg egy nehezebb wc után egy vérrög keletkezett. Nem hiszem, hogy aranyér lenne mert

 nem vérzik nem viszket semmi csak feszül egy borsónyi lilás duzzanat. Csak nagyon végső esetben szeretnék

ezzel orvoshoz menni...Tudom ezt itthon kezelni hogy elmúljon?

Köszi előre is!

Swtrooper Creative Commons License 2020.03.11 0 0 6732

Én ehhez nem értek, adok:

swtrooper@freemail.hu

Köszi

Előzmény: nyuggerfarhát 58 (6731)
nyuggerfarhát 58 Creative Commons License 2020.03.11 0 0 6731

Helló!

 

Van.

Néztem az e-mailed: nem publikus ahogy a többieké is gondolom.

Előzmény: Swtrooper (6729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!