Keresés

Részletes keresés

nikicske1 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 181
sztem mas lesz nalad a gond, mert nalunk en kadban furdok,parom zuhanyzik feloat es megis joval kevesebb a fogyasztas.
Előzmény: bipp (180)
bipp Creative Commons License 2008.02.29 0 0 180
Hát nem tudom mi lehet. Mondjuk én általában fürdeni (és nem zuhanyozni) szoktam, de kicsi a kádunk... Na mindegy nem értem. Most ebben a hónapban megpróbálok csak zuhanyozni és meglátom hogy mi lesz...
Előzmény: ndrew79s (179)
ndrew79s Creative Commons License 2008.02.29 0 0 179
Ha jól tudom a díjat m3-enként vagy literenként állapítják meg, így az elfogyasztott melegvíz után fizeted. Vagyis a kérdés: miért használsz ilyen sok melegvízet... figyelhetnéd a vízmérőt hogy nem folyik-e el valahol (csöpögő csap pl...)

Nekünk pl. elég nagy kádunk van, ha teleengedném lefolyóig vízzel, 240L lenne benne, így egy csomó vízet elhasználnánk, plána ha többen lennénk a lakásban...


Előzmény: bipp (177)
nikicske1 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 178
nekunk 2670ft
Előzmény: bipp (177)
bipp Creative Commons License 2008.02.29 0 0 177
Én sem számoltam bele a vírmérő fogyását. A 9.000,- Ft januárra az csak a vízfelmelegítési díj... Ezt hogyan tudnám ellenőrizni?
Előzmény: ndrew79s (176)
ndrew79s Creative Commons License 2008.02.29 0 0 176
Na várj, a melegvízbe én nem számoltam bele a vízmérő fogyását, most fejből nem tudom hogy hol áll, ha jól emléxem, tavaly nyár óta olyan 10e forintnyi vízet (hideg + meleg) használtunk el. De azt külön kell fizetni...

A csúszka v- bütyök asszem arra jó, hogy le lehet venni, és felrakni valahova, így határolni tudod a csapot, hogy mondjuk az egyik végpont 19 fok a mások 23 -> a kettő között csavargatod, akkor pont amit beállítottál, annyi fok lesz (kb.)
Előzmény: bipp (175)
bipp Creative Commons License 2008.02.29 0 0 175
Köszi szépen a segítséget. Most már csak azt nem értem, hogy hogyan lehet a melegvizem 9.000,- Ft havonta. Ti mennyi vizet fogyasztotok? Nekem minden hónapban 10m3 körül van. Ja és még azt szeretném megtudni, hogy a radiátor szabályozóján mi az a "bütyök" amit előre hátra lehet tolni.
Előzmény: ndrew79s (172)
LStern Creative Commons License 2008.02.28 0 0 174

Mennyi volt nálatok egy négyzetméter?  Gondolom nem lehetett tul drága ilyen problémák után. 250-300 ??

 

Lev

nikicske1 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 173
Danubuis 12. Ti?
Előzmény: bipp (170)
ndrew79s Creative Commons License 2008.02.28 0 0 172
Igen. Januárban 1Gwh-t használunk, ez 10e forint volt, melegvíz 1780 és a hőveszteség (a qrva anyjukat) 4550.
Radiátorok mind napocskán állnak, ez 22 fokot eredményez ha kint 0 foknál melegebb van, 0 fok alattt napocska fölé tesszük 1 vonással, ez még mindíg a 4 alatt van sokkal!

Tudod mi lehet a baj? EZek termosztatikus szelepek, ergo, ha 5-ösre rakod, akkor olyan kb 30 fokig akarná fűteni a szobát, vagyis folyamatosan cserélődni fog a víz benne így jó sok hőt fogsz elhasználni (mert ugye a radiátorok nálad is kicsik, a lakásnak meg van hővesztesége, így a 30 fokot elérni nem nagyon tudod...)

Egyébként pedig ha süt a nap, akkor lényegében nem kell fűtenünk, mert a nagy ablakokon elég jól átmelegszik a lakás.
Előzmény: bipp (171)
bipp Creative Commons License 2008.02.28 0 0 171
ndrew79s: neked 10 ezer körül van??? Akkor ténleg nálam lehet vlmi baj? Nem tom mit kéne tennem...
Előzmény: ndrew79s (169)
bipp Creative Commons License 2008.02.28 0 0 170
Hát én ezt akkor végképp nem értem. Én nappalra általában elzárom az összeset és éjszaka a hálóban csak egy megy, meg a nappaliban is. Én februárra még nem kaptam meg. De idáig azt csináltam hogy vagy 5-ösre tettem vagy teljesen lekapcsoltam. Lehet hogy ez a baj? Hogy nem szabadna kikapcsolnom és mindig 2-es 3-ason tartani? Vagy rossz a mérőm??? Ti melyik épületben laktok?
ndrew79s Creative Commons License 2008.02.28 0 0 169
Nálunk is ekörül alakult a fűtés, egy dologgal tudtam játszani: a légbeejtőknek van zárt állása is, igaz ekkor néha manuálisan kell szellőztetni, de 0 fok körül eléggé érezni lehetett a hideget az ablakok környékén a beejtők felől.
nikicske1 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 168
Mi is kettem lakunk:) Haloszobaba 4es, nappali meg dolgozo reszen is 4es, parszor volt talan 5oson, es teljesen jo volt a homerseklet. Utolso szamlan(februar) 2700huf van futesre:)Januarin meg 4555huf volt. Mer nalatok hanyason megy a futes?
esővíz Creative Commons License 2008.02.28 0 0 167
engem először is az érdekelne, h a kivitelező megfizette-e már a birtokbaadásokig elhasznált víz, gáz, áram díját, aztán pedig az, h az építtető fizeti-e a még el nem adott lakások után a közös költséget. tapasztalatok szerint ugyanis ezek szoktak lenni egy új építésű társasház legnagyobb kintlevőségei

a behajtó cég megbízását pedig nem értem, a nem fizető tulajdonosokkal szembeni eljárás a közös képviselő feladata, azért (is) kapja a díjazását, h ezt a feladatot elvégezze. adatvédelmi szempontból pedig aggályos, h szerződéses felhatalmazás nélkül adja át a nem fizető tulajdonosok adatait külső cégeknek
Előzmény: Syler (158)
bipp Creative Commons License 2008.02.28 0 0 166

Hát én is nagyon furcsálom a dolgot. Ti hányan laktok? Mi ketten. De akkor sem értem. A fűtésed ebből mennyi? És hogy szoktál fűteni? Hányason? Vagy hányat kapcsolsz ki, vagy be? Szóval érted, mik a fűtési szokásaid? :-))

 

Előzmény: nikicske1 (165)
nikicske1 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 165
40m2 korul, igen:) Nem lehet hogy nalatok vmit elszamoltak?
Előzmény: bipp (164)
bipp Creative Commons License 2008.02.28 0 0 164
Mekkora a lakásod? 10.000,- Ft a fűtésed és a melegvíz együtt???????
Előzmény: nikicske1 (163)
nikicske1 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 163
hm, akkor szerencsessek vagyunk, nekunk 10k volt januarra.
Előzmény: bipp (162)
bipp Creative Commons License 2008.02.27 0 0 162
Hát ez a fűtés meg melegvíz számla ez tragikus. Nekem januárban egy 50 m2 lakásban 36.000,- Ft a kettő. Valamit ténleg tenni kéne...
Syler Creative Commons License 2008.02.26 0 0 161

Megjött az új fűtés/melegvíz díj hivatkozva a tavalyi 57%-os emelésre. Lehet, hogy érdemes lenne megvizsgáltatni, hogy mennyit spórolnánk, ha az új gázszolgáltató cégtől vennénk a gázt. Állítólag kb. 8%-ot.

 

Jól látom, hogy eltűntek a közterületisek? Mi lehet az oka?

Röno2 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 160

 

Nálunk is elég rossz minőségűek a beltéri "papírajtók" illetve nem is lehet rajta mit minősíteni :)

 

A tartozások szntem összesen vonatkoznak minden ütemre.

Szerintem a rengeteg befektető miatt alakult ez ki. A sok bérlő nem fizethet(vagy nem tisztázták le előre, h kinek kell rendezni) miattuk van az is, hogy nincs az utcán parkolóhely. Gondolom én bérel vki egy lakást, de már nem akar hozzábérelni 20-30e-ért egy parkolóhelyet.....de most végre legalább szélesebb lesz az utca! :))

Előzmény: Syler (158)
nikicske1 Creative Commons License 2008.02.26 0 0 159
Nalunk is silanyak:(
Van aki utolagosan szereltetett be klimat?
Előzmény: Syler (158)
Syler Creative Commons License 2008.02.26 0 0 158

sziasztok,

 

ahhoz mit szóltok, hogy a Marina III-ban több tizmillió forintnyi közösköltséget és közüzemi díjat nem fizettek be a kedves lakók és már át is lettek adva egy behajtó cégnek?

 

Remélem el lesznek kapva a pofátlanok!

 

Van még valakinek gondja a beltéri ajtókkal vagy csak nálunk silányak?

Röno2 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 157
Most hétvégén olvastam egy parkoló autó szélvédőjére tűzve, hogy a "tbc" oldalán elkezdődnek a parkolók és egy járda kialakítása? Nem tudjátok véletlenül, hogy mi lehet ez? Láttam egy markológépet az üres telek sarkán, tök jó lenne ha annak a szélén kezdenének vmit....
nikicske1 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 156
A Prestige oldalan is van hely a kavicsos reszen :)
iha113 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 155
Nem a megállni tilos tábla a vicc! Hanem, ahogyan páran parkolnak: 3 auto egymás mellett, járdán, füvön, virágágyáson(egykor az volt -köszi parasztok!-)
Amíg félig üres a benti parkoló addig nem sajnálom a kint parkolókat. Ja és a sorompónál mindig van hely! Vagy büdös a séta?
Előzmény: ndrew79s (150)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.09 0 0 154

Sziasztok!

 

Én a szigetből nem hallok zavaró zajt mivel egész héten kint vagyok,viszont érdekes hogy senki nem említette meg hogy egész nyáron autósok és motorosok nyomják szemben a szigeten a gázt ezerrel.

Valóban jó lenne ha minél több dologban össze tudnánk fogni és tenni valamit a kellemetlenségek ellen.

Valószínű ha minden este valaki más betelefonálna az illetékes helyre, előbb utobb megunnák,és tennének ellene.

Előzmény: Röno2 (153)
Röno2 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 153

 

 

Igen, ez a szórakozóhely a szigeten van. Csak a nyári szezonban működik a többi hasonló hellyel együtt.(botrány) Nem a hétvégével vannak a bajok, mert valahol az ember ezt még megérti, akár a szomszéd is tarthat házibulit, hanem a hétköznap esték kilátástalanok. Tök jó lenne éjszakánként nyitva hagyni az ajtókat, hűvös szél stb.... ehelyett ablak be, klíma és füldugó :)  A spontán drift versenyekről már nem is beszélek.... egyszerűen nyár este már nincs kedved kiülni az erkélyre beszélgetni vagy vacsorázni!

A legszebb, hogy igazából olyan senkiföldje a sziget. Bárki bármit csinálhat, a III. ker.i- önkormányzat mentegetőzik, a kerületi zsenyákok meg parasztok! Ha meghallják, hogy én a XIII.-ból hívom őket teljesen lekezelők lesznek....

szerencsések vagytok, hogy nem halljátok, mert már kínomban az Ántsz-t is kihívtam, hogy zajmérést végezzenek... gondolhatod milyen boldog volt az ügyeletes csütörtök hajnali 3-kor :) A székhelyük a Dunaplazanál van és azt mondta az ember, hogy már ő is hallotta mikor kilépet az épületből! Nem is gondolta volna pedig neki még a váci úti zaj is ott van.

 

Mi viszonylag az elsők között költöztünk, tök jó volt az elején! Mindenki köszönt mindenkinek (még a kapu is egy bódé volt egy lánccal és a portásnak el kellett magyarázni, hogy én itt lakom :))) Ápolt volt a sétány, bármikor leheveredethetett az ember a fűbe és csend volt! Most már a járdán is leszegett fejjel kell sétálni, mert nem tudom, hogy hol lépek kutyaszarba, lassan már a gyereket sem merem a fűbe engedni!

 

Ahogy írtátok itt a fórumon, tényleg odafigyelhetnénk egy kicsit a környezetünkre....

+ baromi jó lenne ha az ABC mellett nyilna még egy kis vendéglátó egység is pl cukrászda... ( zaj nélül :)))

 

Előzmény: ndrew79s (152)
ndrew79s Creative Commons License 2008.01.31 0 0 152
Bazz... Ez így szép lesz... Autó nem állhat ott, de házat lehet majd rá építeni?!
De szerintem még tán az is megoldás lenne, ha x forintért le lehetne állni a garázsba /nap.


A zene minket szerencsére nem zavar (úgy helyezkedik el a lakásunk, hogy árnyékol a többi háztömb) - így pl. nem tudom mi az a mokkacuka. Ez a szigeten van?

De egyébként félek, máshol is ez megy. Pár éve a Mammut tetején levő szórakozóhelyen jártam, és felfedeztem, hogy az emberek egy része egy erkélyajtóhoz jár cigizni -> az ajtó elég sokat volt nyitva. Namost az ajtó előtt volt 3(4) Cerwin Vega mélynyomó, el lehet képzelni, hogy az utca túloldalán, és a környéken ez mit okozott... (gondolom ez azóta sem változott...)
Előzmény: Röno2 (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!