Keresés

Részletes keresés

Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.10.03 0 0 63840

Köszönöm szépen a további elismerő szavakat is.

 

Hadidoki, a DDP-n jártál? Alább elfelejtettem megemlíteni, hogy a bakancslistámon ez a túramozgalom is szerepel.

 

Atthunter Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye határán, miután kereszteztem a Nyíracsád és Nyírlugos közötti aszfaltutat, elhúzott mellettem az erdőben egy hátizsákos kerékpáros. A frászt hozta rám, elbambultam, valamint a Haranghy György Emléktúra (az AK Hajdú-Bihar megyei szakasza) felemás teljesítésén búslakodtam. Több kódot nem sikerült ugyanis fellelnem, így az utolsót, a Gánás-hegynél lévőt sem. Szóval a frászt hozta rám a bicajos, gyors is volt, így csak elfúló hangon köszöntem neki. 

pavarotti Creative Commons License 2017.10.03 0 0 63839

Ez kedves hely volt, bár mi csak egy pár órát töltöttünk ott nyáron, nem éjszakát:

http://www.bgsf.eoldal.hu/fenykepek/kokapui-kirandulas/derfoldi-forrasnal-03.-.html

 

https://turistautak.openstreetmap.hu/index.php?poi=3350781611

 

 

Előzmény: Tevemadár (63837)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.03 -10 2 63838

Az egy kilométeres kör szélén, Kőkapunál patak, tó, táborozóhely, plusz a Hotel Kőkapu (nem kell túl puccosra gondolni) nagyon alkalmas táborozásra, és egyébként is nagyon hangulatos hely, kisvasúti alagút, úttörőtábor, és maga a sziklaszoros színesíti még a képet.  

Előzmény: Tevemadár (63837)
Tevemadár Creative Commons License 2017.10.03 0 0 63837

Sziasztok!

 

Régóta "read-only"-ban követem, csak a fórumot, de most, hogy elmúlt a nyári meleg, nekünk is megjött a kedvünk egy kis túrázáshoz. :-)

Kérdezni szeretnék - már megint :-)

Nem tudja-e valaki, hogy a Zemplénben, Rostallónál (úgy értem, 1 km -es körben például) van olyan hely, ahol tudunk 1 éjszakára sátrat verni? (István-kút felől mennénk, a sárga jelzésen, a Mlaka-rét felől). Néztem a Mapillary-t, de ide még nem töltött fel senki képet. Rostalló/Kőkapu vasúti megállóhelyről vannak képek, azokat megnézegettem kb... Tudom, hogy ott van egy kulcsosház, és mintha annak az udvara nyitott lenne. Talán ott...?

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.03 -10 1 63836

Autentikusra sikeredett bélyegző-kihelyezés Csobánc váránál:

 

Több pisztoly is elsült a kéktúrás bélyegző felszerelésnél

 

AttHunter Creative Commons License 2017.10.03 0 1 63835

Bizony, bizony!

Október elsején és másodikán az ősz első hideg lehelete fehérré változtatta a még eleven zöld tájat, hogy a fagyos reggel első napsugarai gőzölgő párává változtassák a még szokatlan fehér leplet.

Hétfőn reggel a napon lecsapódott a hajamra a pára, majd betérve az árnyékba, rá is deresedett. Már nem csak foltokban őszültem. :)

Előzmény: donjuan1984 (63832)
klogg Creative Commons License 2017.10.03 0 0 63834

Vasárnap reggel Szarvaskőn is 3 fok volt. De mondjuk nem sokkal a vár után már nem is fáztam. :)

Előzmény: donjuan1984 (63832)
donjuan1984 Creative Commons License 2017.10.03 -1 2 63833

Na még egy OFF a terveket illetően :D

 

"

A baromfi udvarban egy tyúk fél kilós tojást toj.

Odament a sajtó kikérdezni a tyúkot és a kakasát.

Először a tyúkot kérdezték:

-Ez hogy sikerült???

-Családi titok.

-Tervei a jövőre nézve???

-1 kilós tojást tojok.

Aztán odament a sajtó a kakashoz:

-Ez hogy sikerült???

-Családi titok.

-tervei a jövőre nézve???

-Megölöm a struccot!!!  "

donjuan1984 Creative Commons License 2017.10.03 0 1 63832

OFF, de ha már Nyírlugos

 

http://index.hu/belfold/2017/10/01/hideg_rekorddal_indult_az_oktober/

 

Ezek alapján lehet nem megyek én Bázakerettyére sem a hétvégén :)

donjuan1984 Creative Commons License 2017.10.03 0 2 63831

Vivát, vivát, éljen a Szél(l) aki a kéken már mindenhová elért :)

 

Engem érdekel a Cserehát turistája, de a kohász kék is; utóbbi azért is, mert szeretném az összes kék jelzést végig járni egyszer csak majd :) Sok a túraterv csak kevés a hétvége meg szabadság :)

Előzmény: Tavaszi Széll (63828)
AttHunter Creative Commons License 2017.10.03 0 0 63830

Gratulálok a KÉKKÖR teljesítéshez.

 

Elkerültük egymást, mert én (mi) a Nagykereki-Nyíracsádot csináltuk a hétvégén, azaz péntektől-hétfőig négy nap alatt. Csupán egy párost láttunk, de nem biztos, hogy kékeztek, no meg egy bringás srácot, akivel dumáltunk is egy kicsit. Ő az egész kéket bringával akarja teljesíteni. Hét ezen el is gondolkodtunk, mi lesz vele a Getén és egyéb "szép" helyeken. Lehet, hogy Te is találkoztál vele, mert a Nyírség felé tartott. 30-án volt a Hármashegyi szakaszon.

 

Megpróbálok egy jó kis beszámolót kerekíteni, aztán felrakom ide is.

hadidoki Creative Commons License 2017.10.02 0 0 63829

Azért, hogy legalább a lemaradásban első legyek: én is gratulálok, üdvözöllek a százak körében!

 

(csak annyi kifogás, hogy éppen hosszabb túrán voltam - négy évvel a kör bezárása után :) 

Előzmény: Tavaszi Széll (63828)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.10.02 0 4 63828

Nagyon hálás vagytok mindenkinek a gratulációért, egyáltalán azért, hogy még életben van ez a fórum.

 

jzp2107

Az ominózus album a Csavargók könyve. És igen, természetesen a Csavargók tízparancsolatát is ismerem. :-)) 

 

Terveim? Az elmúlt két évben csapattá formálódott egy társaság, amelynek a tagja lehetek. Számítanak rám, én is rájuk, mindenképpen prioritást élveznek a túráik itthon és külhonban. Egyébként bizonyos szempontból csak ismételni tudom azt, amit féléve, az RP-DDK befejezése után is írtam. Idén - ha lehet - még be szeretném fejezni a Kohász Kéket egy, a túrát meglehetősen jól ismerő túratárssal. :-)) Hosszabb távon élvezni azt a lehetőséget, hogy feleségem ismét érdeklődik a természetjárás bizonyos szegmensei iránt. Van egy kb. félig kész OKT bejárásom, azt hiszem, hogy azt is be szeretném majd fejezni. Följutni még néhány 2000 m fölötti hegycsúcsra a térségben.

Amit féléve kihagytam a "bakancslistámról", az a Cserehát turistája. Jövőre, egyszuszra vagy két részletben be szeretném járni ezt a mozgalmat. Ha esetleg valakit érdekel ...

csg65 Creative Commons License 2017.10.02 0 1 63827

Én is gratulálok! Azért nem olyan rossz megérkezni, mert ismét el lehet indulni egy úton. Ezen újra vagy egy másikon.

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
hörpölin Creative Commons License 2017.10.02 -10 1 63826

A gratulációmmal úgy látom, már dobogós sem lehetek. De azért nagypapi szavaival élve én is köszöntelek a klubban! :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
akárkibárki Creative Commons License 2017.10.02 0 1 63825

Csatlakozom a gratulálók tömegéhez!:)

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
nagypapi Creative Commons License 2017.10.02 -13 1 63824

Gratulálok én is, üdv a klubban! :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
V43 1279 Creative Commons License 2017.10.01 -6 1 63823

Gratula!

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.01 -10 0 63822

Van azért ahol sikerült jó táblákat kitenni a közelmúltban:

Sárga sáv jelzés, Soltszentimre:

 

 jzp-nek ajánlva. :-)

Előzmény: jzp2107 (63821)
jzp2107 Creative Commons License 2017.10.01 0 1 63821

gratulálok én is!

 

Melyik ez az album?

a Csavargók tízparancsolatát ismered? Ez már az új vonulat, ennek ellenére nekem nagyon tetszik, nagyon átjön az úton levés feelingje

 

no és a kohászkodáson kívül mik a tervei a főnixmadárnak? :-)

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
Pulmy Creative Commons License 2017.10.01 -12 1 63820

Éljen,éljen!Lengetem a kalapom!

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.01 -10 1 63819

Ebben a költői hangulatban mit is mondhatnék...

"Kör közepén állok, körbevesznek jó barátok..." :-))

 

Gratulálok a Nagy Kék Kör befejezéséhez!

Irány a kis kék vonal, melynek éppen a felénél járunk, együtt. :-) 

 

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
olahtamas Creative Commons License 2017.10.01 -1 1 63818

Kis lépés az emberiségnek, de nagy lépés a kör bezárójának :)

Gratuláció!

És ne menj el utolsó kenetre,

van még út nyugatra, és keletre :)

Előzmény: Tavaszi Széll (63817)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2017.10.01 0 8 63817

Húszéves lehettem talán, amikor Hobo - a félreértések elkerülése végett Földes Laciról van szó :-) - tovább adta nekem azt az üzenetet, miszerint "Úton lenni a boldogság, megérkezni a halál". Egyrészt ekkor még nem tudtam, hogy ez a gondolat részben Kerouac-tól származik. Másrészt ez olyan régen történt, hogy egy másik dal erről a zseniális, a 'Vadászat' mögött szorosan a 2. helyen végzett albumról bezony még így kezdődött: "A Lenin körúton az ördög zenéje". 

 

Így hát ennek a Hobo által belém plántált kerouaci gondolatnak a jegyében meghaltam egy kicsit tegnap délután Nyírlugoson. A kör bezárult. Félszegen ácsorogtam az álmos nyírségi kisváros kocsmáktól mentes centrumában, vártam a debreceni buszt, és negyedóra múlva már elfuserált főnixként fontolgattam a következő hónapok túráit. :-)))

 

"Béke veletek!
Engedjetek utamra!"

korosde Creative Commons License 2017.09.30 0 1 63816

Én előre foglaltam asztalt, elmondva, hogy nem leszünk "szalonképesek", azt mondták nem baj jöjjünk nyugodtan. Mind a 2x amikor ott fejeztük be ettünk náluk. Nyami.

Előzmény: Törölt nick (63811)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.30 -11 0 63815

Nem kell ezt ennyire kisarkítani, Hörpölin, nem mondtam ilyet hogy ehhez bármi "valótlant" kell állítani.

Ha ott van mondjuk 10-12 füzet, Gipsz Jakab, Murvás Mari, meg mondjuk két, ebből a szempontból sokkal reprezentatívabb túravezető akkor nyilvánvaló hogy az éppen soron következő, mondjuk 5991-6001-ig terjedő sorszámú jelvényeket lehet úgy adni hogy akkor nekik jusson a 6000 meg a 6001.

Ha "véletlenül" Sátoraljaújhelyre kellett volna utazni a jelvény átadására a Csobánc felől hazafelé, vajon oda is elmentek volna? 

Egyébként nincs is ezzel semmi gond, ennyi játék benne van a dologban. 

 

Előzmény: hörpölin (63814)
hörpölin Creative Commons License 2017.09.30 -11 0 63814

"Pont egy túravezetőnek jutott, micsoda véletlen...:-)"

 

Igen, úgy tűnik, ez most tényleg teljesen véletlen volt. Ezt hallottam különböző forrásokból egybehangzóan, még annak a kéktúra ellenőrnek is ez a véleménye, aki a pár füzeteit elbírálta. Miért mondanának valótlant?

Előzmény: Törölt nick (63806)
vViktor13 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 63813
Előzmény: Törölt nick (63811)
HEV Creative Commons License 2017.09.29 -1 1 63812

Köszönöm és talán értem is, bár kevés az információm. 

Itt végül is nagyon részletes választ adtak a kérdésemre, úgy legyen.

http://www.turistamagazin.hu/elindult-a-termeszetjaro-turatervezo-oldal.html

Előzmény: hörpölin (63810)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.29 -10 1 63811

Ami totálisan kimaradt a cikkből az nem is igazán a zempléni pirosat járó túrázóknak lehet érdekes, hanem pont kéktúrázóknak. 

Ugyanis Encs főutcáján, (ahol tulajdonképpen a kéktúrázók 90%-a megszakítja a kéket) a kék mellett 20 méterrel, egy pici, jelentéktelennek tűnő udvarban egy gasztronómiai kis csoda várja a vendégeket, és nyugodt szívvel mondhatom hogy a túrázókat is. 

Az "Anyukám Mondta" nevezetű vendéglőről van szó.

Zseniális hely.

Két fivér 10 év olaszországi vendéglátózás és 2.5 év Amerika után hova megy éttermet nyitni? 

Encsre. Hihetetlen.

És ami még hihetetlenebb hogy fullosan bejött nekik. És az is hogy este, zárás előtt egy órával, a regéci vártúránk után, melegítőben megjelenve, telt házas vendéglőben  -foglalás nélkül persze, kíváncsiságból- 10 perc alatt csináltak nekünk asztalt. A sajátjukat adták nekünk, a pulttal szemben, és az ország egyik legjobb pizzáját hozták ki negyedórán belül. No, de álljon itt a le nem közölt írás, mindenkinek melegen ajánlom a helyet!

 késő este volt már

 

GASZTROTIPP


A világ egyik legismertebb étterem kalauza a Gault & Millau 2014-ben az Év Éttermének választotta a Zemplén nyugati peremén, Encsen található "Anyukám Mondta" nevezetű vendéglőt, majd 2016-ban az "Év Vidéki Étterme" címet kapta meg a hely.
2015-ben hazánkba látogatott Andy Hayler, a világ leghíresebb étterem kritikusa, aki 1-20-ig pontozza az éttermeket. Az Encsen található "Anyukám Mondta" nevű vendéglő a pesti Michelin csillagos éttermekhez hasonlóan 14 pontot kapott tőle, ami kiemelkedőnek számít. Leírásából azonban leszűrhető hogy Magyarországon ez volt a kedvenc étterme!
"Meglepődött az Olaszországból származó paradicsomok, a helyi eper és csirke magas színvonalán, és még a kávét is megdicsérte. "Elbűvölő étterem, ahol egyszerű, élvezhető fogásokat szolgálnak fel, kiemelkedő színvonalú alapanyagokból. Mi mást várhatna el az ember egy étteremtől."..."

 

Nos, a regéci vártúránk után, este 9-körül toppantunk be ebbe a végletekig autentikus kis étterembe. Telt ház volt, napokkal, hetekkel kell előre foglalni. A kedves és segítőkész személyzet (nem műmosollyal, hanem érezhetően őszintén) körülnézett hogy mit tehetnek az érdekünkben. Mikor a ruházatunkra mutogattunk bűnbánóan elintézték egy mosollyal és egy félmondattal: "Itt nincs dresszkód"...
Egy nem feltétlenül vendégeknek szánt asztalnál ültettek le minket, amiért nagyon hálásak voltunk, és negyedórán belül már falatozhattuk is az ország (szerintünk is!) legjobb pizzáját! Egyébként a pár perccel utánunk, szintén foglalás nélkül érkező fiatal párnak szintén szorítottak helyet, lehetőségeikhez mérten.
Udvariasság, lazaság, eredeti alapanyagok, kedves kiszolgálás, valóban házi ízek (limonádé, a tulajdonosok feleségeinek nevével fémjelzett pálinka) jellemezte ezt a nagyszerű, olasz alapokon nyugvó kis vendéglőt. Nagyon ajánlott hely!

 

Anyukám mondta - Étterem - Encs

Előzmény: Törölt nick (63807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!