Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2008.05.26 0 0 14109
Na ezt elmentem.
Előzmény: C20NE (14078)
halaloszto Creative Commons License 2008.05.26 0 0 14108
Altalaban minden onkormanyzatnak sajat van!

http://www.pesterzsebet.hu/index.php?action=category-content&id=3020

vajk
Előzmény: e-living (14107)
e-living Creative Commons License 2008.05.26 0 0 14107
sziasztok!

nem tudna valaki segíteni abban, hogy hol találhatnék a neten (elektromos)felelős műszaki vezető formanyomtatványt?
C20NE Creative Commons License 2008.05.26 0 0 14106
Jó cikk!

Az oroszokon már én is agyaltam....keresek róla leírást.
Előzmény: J_Jani (14105)
J_Jani Creative Commons License 2008.05.26 0 0 14105
Hello!
Elérkeztünk ahhoz a kérdéshez, hogy miért van közvetlenül földelve az utcai trafó csillagpontja. A válasz talán itt olvasható:
http://www.vgf.hu/villany/altalanoscikkek.php?action=viewfull&ID=559
Bár továbbra se értem, a ruszkik hogyan oldották meg, hogy ott mégis földfüggetlen legyen...




Előzmény: C20NE (14078)
Jahno Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14104

Majd pont a kismegszakító számít, mikor az előtte lévő cuccok jobban el vannak baszva, kötésekről nem is beszélve, no meg az 50Hz meg a feszültség is néha olyan, amilyen.

 

Bár ami cumókkal én melózom, oda néha 80 volt is elég, csak robotlámpáknak kell kb. 190, az meg általában azért mindenhol meg van :-)

Előzmény: maszibmw (14094)
Teaway Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14103
"De a legjobb az volt, hogy ha fakockát húzol az összekötő vezetékre, akkor jobban fog szólni a cucc."

Olyant olvastam, hogy a hálózati kábelre kössünk egy laza hurkot, és hallgassuk meg a különbséget.
Sose próbáltam ki...
Előzmény: SZEGECS (14095)
mzsolt! Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14102
Üdvözletem a szakiknak! Nemtudom jól emlékszem-e, mintha valaki valamikor hirdetett volna eladó használt 5*6-os MT kábelt. Olvasok visszafelé,keresem de nem lelem, ha tudna valaki segíteni megköszönném.
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14101
Ok, akkor módosítom annyiban a leírtakat, hogy "a legtöbb stúdióban".. :)
Magyar Rádiónál pl. semmi extra kábelezés nincs, de a Zeneakadémián sem HighEnd kábelek vannak.
TÖbbiektől elnézést az OFF-ért :)
Előzmény: maszibmw (14100)
maszibmw Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14100

Nem sima vezetékeket használnak...

Évente több lemezt készítünk, professzionális méregdrága a kábelezés, a bemikrofonozás, a stúdió belsejéről ne is beszéljünk...

A teremről csak annyit: 5 ilyen létezik a világon, az akusztikája változtatható, az untánzenkés a 0 mp-től 4 mp-ig állítható egy vezérlőteremből, ami hatalmas hangöblöket takaró ajtókat mozgat elektromosan, valamint van egy fa "hangtükör" a színpad felett, ami csekély 70 tonna :) ez is állítható...

 

Jani

 

Előzmény: SZEGECS (14098)
maszibmw Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14099

Én sem vagyok ilyen "őrült", viszont egy kedves kollégám igen :)

Az én életem abszolút kettős, egyrészt zenész vagyok, másrészt bmw-ket programozok, kódolok :) Szerencsére ez a két dolog teljesen más agytekervényeket igényel, épp ezért abszolút komplementer, sosem unja meg egyiket sem az ember :)

 

A kollégám, teljesen megszállotja a hi-end nek, amúgy a Nemzeti Filharmonikus Zenekar első fagottosa. Így füle van hozzá :) És talán nekem is :)

De szerintem is egy eszement őrültség ilyen szinten belemenni ezekbe a dolgokba, de van akit épp ez éltet. Igaz sok pénz is kell hozzá :)

Sajnos akárhogy vesszük, igen is hallani kábel és kábel közti különbségeket. Vagy akár egy alátétet a lemezjátszó alatt, amit írtál. Például egy megszólaló zenekar "színpadképe" teljesen képes megváltozni. Itt a térről beszélek, mert ezeknek a rendszereknek már olyan is van :) Valóban hallod hogy a kürt 2 méterrel "mélyebben" ül előtted. csodállatos dolgok ezek, de egy kész őrület :)

 

Én maradok inkább az elektronikánál, a zene elég élőben is :)

Amúgy a Merlin cuccok nem hi-fi irányból jutottak el hozzám, hanem a munkahelyemen, a Művészetek Palotájában csak Merlin van az összes szekrényben.

 

Jani

 

Előzmény: Törölt nick (14096)
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14098
Sőt: én visszamennék addig, hogy Pakson is rendezzük át az uránpasztillákat a reaktorban, mert biztos az is módosítja a hangot :))

Én jókat röhögtem mindig a Sztereó magazinban leírt cikkeken, amikor pl. azt ecsetelték, hogy az sem mindegy, milyen SZÍNŰ függöny van a szobádban... (Azért érdemes megnézni, hogy a lap kiadója a Soltész REKLÁM Kft.)

Egyébként egy-két HiFi fan meglepődne, ha meglátná, hogy a stúdiókban sima vezetékeket használnak, nem többszázezres HighEnd kábeleket.
Szerintem van egy szint, ami fölött már csak felesleges pénzkidobásról beszélünk, és max. a placebo hatás miatt hallja az illető jobbnak a hangot...
Előzmény: Törölt nick (14097)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14097

Ja ezt mondtam neki énis: hogy akkor már inotáról építsünk ki új tápot :D :D

Előzmény: SZEGECS (14095)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14096

Rendes szobai hi-fi-je van, de nagyon komoly, sokmillás.  nem autó.

 

Csak a bakelit lemezjátszójának az állvány több százezer volt...  valami speciális rezgéscsillapítós, üveglapos, tüskéken álló kütyü.

 

Meg valami fekete bobozok vannak neki mindenre rárakva, meg a kábelekre ráragasztva,  ami szintén a jobb hangzás miatt kerül 70e/db ba. valami űrtehnikás holmoi. -nem jut eszembe a neve...

 

Meg a vezetékek végeit be kellett fújnom vmi spray vel mielött bekötöttem a kismegszakítóba.

Ráadásuk az se volt mindegy neki, hogy melyik vége merre van a kábelnek.

 

Hát én egy picit szkeptikus vagyok már ezenb a szinten...

Előzmény: maszibmw (14094)
SZEGECS Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14095
Külön topicja is van ennek a "műfajnak" :)
Kedvencem, amikor a hálózati trafót ezüsthuzalból tekerik, mert attól szebb lesz a hang... Hehe, ne cseréljük ki egyből Pakstól, vagy Albertirsától a kábeleket?

Másik nagy ötlet: ha fordítva dugod be a csatlakozót a konnektorba, másképp fog szólni a cucc. Szóljunk már a jó öreg Graetz bácsinak is, hogy ő is tudjon erről :)

De a legjobb az volt, hogy ha fakockát húzol az összekötő vezetékre, akkor jobban fog szólni a cucc.

Urak! Ilyeneket kellene gyártani munka helyett, mert úgy tűnik, nincs az az ár, amit ne adnának meg ezekért a holmikért...
Előzmény: maszibmw (14094)
maszibmw Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14094

A MEMERA-ról hallottam, de végül a Merlint hozták ki a hi-fi őrültek a legszebb hangúnak :)

 

Amúgy, rengeteg szerepe van ezeknek a dolgoknak, sőt bejáratási idejük is van !!!, de csak egy bizonyos szint után. Egy 10 millió forintos hi-fi rendszernek, ami monoblokk csöves erősítőkkel üzemel, elektrosztatikus hangszórókkal, ott még a légyszart is szó szerint meghallod ha vájtfülű vagy. Az autohifi az eleve gyerekjáték. Egy autó belterében nem szabad "hi-fi" ről beszélni, egyszerűen alkalmatlan a tér a valódi hangzásvilág visszaadásához. És itt nem a könnyűműfajt értem, hanem egy komolyzenei felvételt. Eszetlen komoly szénkábelek léteznek a jelátviteli oldalon, csillagászati árban. Ezen a szinten már számít a kismegszakító is....

 

Üdv. Jani

 

Előzmény: Törölt nick (14093)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14093

Na erről a hi-fis megközelítésről én is hallottam már.

Bár kizárt esetnek tartom, hogy a kismegszakítónak bármi köze lenne a hangminőséghez.

 

A Balatoni Győző név nem ismerős neked?

Iszonyú nagy hi-fista asrác, és ő is az autóiparban utazik.

 

Mindenféle speckó pápkeleket építettem neki ki a biztosítéktól a zenecuccokig.

Meg hozatott az isten tudja honnan MEMERA tipusú megszakítókat, mert hogy annak a legjobb a hangja. -aztán egy hónap múlva kidobáltuk az összeset.  :D

Előzmény: maszibmw (14092)
maszibmw Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14092

Sziasztok !

 

Tulajdonképp tényleg mindegy, hogy melyiket rakja be az ember, de én ezekben a dolgokban maximalista vagyok. Amúgy nyilván a nagyobb zárlati megszakítóképességre hitelesített, ipari környezetre tervezett kivitel kapcsolóérintkezői sokkal masszívabbak mint a kisebb testvére. ( ha valaki professzionálisan HI-FI orientált, akkor a kismegszakító rettentő fontos tényező a hi-fi betápnál. Rengeteget lehet erről olvasni hi-fi fórumokon. Amúgy a Merlin itt kiválóan szerepel, kiemelkedően dinamikus, tiszta hangzást produkálva )

 

A villanyóra alatti elmüs F&G kismegszakító is 10 kA-es. Az elmü ezzel védi a hálózatát.

A FI-relénél pedig nincs kérdés, csak "A"-sat szabad beszerelni, hisz tele vagyunk a háztartásban félvezetős cuccokkal.

 

Aki nap mint nap villanyt szerel, nyilván nem fogja az ügyfeleknek betenni a legdrágább, legjobb iparilag is minősített cuccokat egy háztartási elosztóba. Ezt teljes mértékben meg is értem.

Én viszont a saját házamat újítottam fel kapcsolótábla terén, és azt hiszem teljesen érthető, hogy a legjobb minőségre törekszem. Minden  téren.

 

Jani

totya4 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14091
Lehet hogy lemaradtam valamiről, de miért kell pirossal írni?
Jancsii Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14090

"Ezért nem értem, hogy mi lehet a különbség, egy ipari létesítmény és egy háztartás zárlati árama között...Pl a telken a házammal szembe van a trafó."

 

Nagyon lényeges dolog, hogy hol van a trafó! Minnél közelebb vagy a Tr.-hoz annál nagyobb a zárlati teljesítmény. Ebből a megfontolásból pl. légvezetékes körzetekben az áramszolgáltató előírta a becsatlakozó légkábel legkissebb keresztmetszetét.

A lakásokat általában 16-os MLC-vel kötik be, de közvetlenül a tr-hez csatlokozó lakásokat, csak 25-ös vagy nagyobbal lehetett bekötni.

Előzmény: Törölt nick (14086)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14089

Nem hinném, hogy olvadóbiztosítót nyírtam ki ezzel a zárlattal...

Szerintem valami más cucc lehet benne ami leoldott.

 

Ezek a zárlati áramok meg igazából csak anyira érdekelnek, amennyire itt felmerült témaként.

Előzmény: Lacivill (14088)
Lacivill Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14088

Szóval sikerült egy egész utcát elnémitani, pedig ott is van biztos legalább 63A késes. Csak azért mert régebben volt egy érdekes megjegyzésed.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=78047567&t=9007165

Azért egy üzemben nagyobb trafók is vannak mint a teleksarkon!

 

Különben ha ez a terület ismeretlen számodra nézz utána szakkönyvben.

Előzmény: Törölt nick (14086)
Narpika Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14087
Kösz. Nekem is elfogadható,mivel az előző 30 -ért nem csinált szinte semmit. :-(
Előzmény: Lacivill (14085)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 14086

Kb erre gondoltam én is.

Ezért nem értem, hogy mi lehet a különbség, egy ipari létesítmény és egy háztartás zárlati árama között...

 

Pl a telken a házammal szembe van a trafó.

Egyszer csináltam egy fasza kis zárlatot, de azzal az egész utcában lekapcsoltam a villanyt.  :D

 

Pedig 16A megszakító után volt a zárlat.

Előzmény: C20NE (14081)
Lacivill Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14085
Reális az összeg.
Előzmény: Narpika (14083)
world2 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14084

maszibmw!

 

Köszönöm.

Ez nagyon korrekt amit írtál. Így már nem tudom elrontani.. ;)

Maradok a 40A-os FI-nél, mert 32A-es a szolgáltató megszakítója.

 

Amúgy most néztem meg, hogy mennyire lehet a süllyesztett dobozba hátrébb tenni azt a sínt amire a megszakítók tehetők, mert amit néztem idáig megszakítót az mind magasabb volt mint a TRITON, így nem teljesen záródik az egyik oldal a fedőlap, mert az ideiglenes megszakító is magasabb.

De még 1 hellyel lehet hátrébb tenni, de már nem aggódok, mert most vettem észre, hogy egy éve amikor a dobozt vettem az egy "Merlin Gerin " doboz volt.

Tehát gondolom a saját eszközeik beleférnek... ;)

 

Tudattalanul is jól választottam legalább egy valamiből... ;)

 

Üdv:

Zoli

Előzmény: maszibmw (14082)
Narpika Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14083
Szerelő kirugva ! Az új szerelő : az oszlopról tetőtartóval be a házba, majd le a falon a késesbe, onnan meg az órákhoz. Mennyi lehet a munkadíj? Két óra kialakításáért + tetőtartó felszerelése 50000 ft +anyag? Szerintetek?
Előzmény: Lacivill (14045)
maszibmw Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14082

Szia !

 

A cikkszámok:

 

--- ID/FI 40A 30mA, 1 fázisú: 23427   ( ha elég 25A-es, az 23423. Nem tudom mekkora az óra alatti elmüs megszakítód. Ha nagyobb mint 25A, akkor a 40-est kell venned ).

 

--- C60N C16-os kismegszakító : 24403

 

--- C60N C16-os kétpólusú kismegszakító : 24337

 

 

Jani

 

 

 

 

Előzmény: world2 (14077)
C20NE Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14081
A vezeték keresztmetszet, trafótól való távolság, kötések, a jó hosszú vezetékek induktivitása......és lehet, hogy a lakossági ellátást végző trafókban a biztosítékok is kisebbek. Ha Te laksz a trafó fölött, ami a pincédben van, akkor gondolom ez nem így van......

-Ötletek csupán-
Előzmény: Törölt nick (14079)
Lacivill Creative Commons License 2008.05.24 0 0 14080
Köszi a reagálást, nekem szinte nulla a tapasztalatom, ezért is tettem hozzá, hogy szerintem.
Előzmény: C20NE (14078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!