Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 214
Akkor keresd az OSC-s kulonitmenyt. Zmac, Butch, meg jomagam. Varunk egy sorre! :-)
Előzmény: Syd Barrett (213)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.03 0 0 213
Sajnos későn (egyáltalán nem) jelentkeztem így a helyszínen kell neveznem, meg aztán ez lesz idén az első, valamint nem utolsó sorban pedig családi akció lesz :-) De jövőre újra kezdjük!!!!
Előzmény: Csokis (211)
Zmac Creative Commons License 2000.11.03 0 0 212
Az bizony! Én is ott indulok!
Előzmény: Csokis (211)
Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 211
Miert nem inkabb BRokkantban? Megiscsak az az igazi.
Előzmény: Syd Barrett (210)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.03 0 0 210
Szombaton vagy vasárnap találkozunk egymással Vérteskozmán? (Őszi Spartacus) Én valószínűleg csak vasárnap tudok elmenni, akkor is csak nyílt technikásban.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.02 0 0 209
Fiatalok, a teljesítménytúrás élet jelenleg itt zajlik intenzívebben:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9001551.
lab Creative Commons License 2000.11.02 0 0 208
Természetesen nem felejtettem el. Immáron hatodik alkalommal küzdöttem le a távolságot és a magasságot. Most mentem elször egyedül, elég hamar depressziós hangulatba kerültem, amit fokozott a teljes fizikai felkészületlenség. Ilyen sokszot még soha nem gondoltam a feladásra. Végül teljes volt a siker 14 óra 20 perc alatt legyűrtem a túrát. Király volt, jövőre újra!

lab

Előzmény: szultan (207)
szultan Creative Commons License 2000.10.12 0 0 207
Sziasztok!

Csak a feledékenyebbek kedvéért szólok, hogy szombaton (10.14.) Írottkő 70 és 35 teljesítménytúra lesz. Várunk minden érdeklődőt.
A jó időt megrendeltük, rövidgatyát hozzatok! :)

Syd Barrett Creative Commons License 2000.10.04 0 0 206
Kedves pulp!
Nagyon köszönöm az infókat, és továbbra is szívesen veszek minden olyan hozzászólást, amelyben konkrét helyszínek és időpontok szerepelnek, akár tájfutóversenyről, akár tájékozódási túráról van szó.
Előzmény: pulp (204)
pulp Creative Commons License 2000.10.01 0 0 205
Ja, elfelejtettem. Tegnap volt a Budai Tájoló elnevezésű túraverseny, melyen forgatott a Zöldpont tévéműsor stábja. Ha jól tudom, a keddi adásban lesz róla riport, ha tudjátok, nézzétek. Remélem, hasonlóan kedvelni fogom, mint azt, amit tavaly novemberben csináltak a velencei (nem a magyar) utcai tájfutóversenyen. Azt szerencsére felvettem videóra és vagy hússzor megnéztem már, az idén pedig igyexek indulni is a versenyen.
pulp Creative Commons License 2000.10.01 0 0 204
Syd!

Hadd egészítsem ki az előbbieket az október utolsó hétvégéjén esedékes Eger Nagydíjjal, mely olyan helyen lesz a Mátra északi lejtőjén, ahol ha jól tudom utoljára 20 éve volt tájékozódási verseny. Ott is lesz Br.
A "csak" futók lehet, hogy lehurrognek, de szerintem a gyerekkel együtt érdemes kipróbálnod a túraversenyeket is, ott ugyanis gyerkőcökkel egy csapatban leeht menni, hajtani többnyire ott is kell, ha időn belül akarsz maradni és érdekes tájékozódási feladatok is vannak benne.
Mi most éppen azon szervezkedünk, hogy egy jó kis "vegyes" hétvégét szervezzünk: a Mátrában okt. 21-én, szombaton a Mátra Kupa elnevezésű túraverseny lesz, 23-án pedig a Tisza Kupa tájfutóverseny és a kettőt igyekszünk összekötni, ha bírunk még valami mkorrekt szállást szerezni. A tájfutók szomat-vasárnap is nyomulnak, de ez minket nem érint - egyesületi csapatbajnokság és váltóbajnokság lesz.
Szóval sok sikert a versenyzéshez

Előzmény: Syd Barrett (203)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.09.29 0 0 203
Köszi szépen az infókat, megpróbálok még ezekre elmenni, hogy aztán márciustól teljes gőzzel csinálhassam :-))) Utánanéztem a pusztavámi versenynek, és tényleg csak vasárnap lesz nyílt kategória :-( (szombaton értem volna rá).
Előzmény: Butch Cassidy (202)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.09.29 0 0 202
Valóban ott lesz, de azt hiszem, ott nem lesz Br. Esetleg vasárnap, de az amúgy is rövidtávú, úgyhogy a Br értelmét veszti. Utána Egyéni OB lesz, vele párhuzamosan Bakony Kupa, ezen van Br és minden bizonnyal nagyon szép helyen is lesz (Németbánya, Bakony). A szezon végére ajánlom az Őszi Spartacus Kupát (született November 7. EV), amely garantáltan a hátralevő versenyek legnagyobbika és nagyon jó terepen lesz (Vérteskozma).
Előzmény: Syd Barrett (201)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.09.28 0 0 201
Köszönöm a bíztatást és a kérdésemre adott kimerítő választ. :-))
Hétvégén legjobb tudomásom szerint Pusztavám mellett lesz verseny, amire - fájó szívvel - sajnos nem tudok elmenni:-( Nagyon remélem, hogy a következőn már a Br-ben indulhatok.
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.09.28 0 0 200
"Egy kérdésem lenne: mi az a Br-kategória?"

Brövid, vagy elegánsabban Brutin. Gyakorlatilag egy esszencia, technikailag nagyon nehéz, fizikailag viszont könnyű pálya kiöregedett, megfáradt vagy csak simán lusta tájfutóknak, akik nem akarnak belepusztulni az A vagy B kategória pályahosszaiba, de szellemi kvalitásaik azért a Nyílt és a C fölé emelik őket. Kb. 4-5 km hosszú szokott lenni, általában sok ponttal. Mára gyakorlatilag a legnépszerűbb kategória lett. Nem minősít, de van külön éves összesített versenye ("Kutyák Kupája"). Egyébként nagyon nehéz benne nyerni, mert sokan indulnak olyanok, akik aljas módon edzenek is, de gondosan vigyáznak arra, hogy ne szerezzenek olyan minősítést, ami A-ba kvalifikálná őket.

"Remélem ilyen seniorokat is befogadtok, mint én."

Szerintem a tájfutás bárkit befogad. Legjobb példa erre az utóbbi évek egyik legérdekesebb újonca, Horváth Imre. Klubjának - Budapesti Asztali Labdarúgók Szövetsége (nem vicc!) - ő az egyetlen versenyzője. A szeniorok körében igazi sztárrá nőtte ki magát, annyira feltűnő volt nála a lelkesedés és a tudás szintjének jelentős eltérése. Azóta egyébként sokat fejlődött, mondjuk volt honnan.

Butch

Előzmény: Syd Barrett (198)
Gödény Creative Commons License 2000.09.28 0 0 199
> Remélem ilyen seniorokat is befogadtok, mint én.
Még engem se útáltak ki az urak, pedig A50-ben szoktam indulni :-))
Előzmény: Syd Barrett (198)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.09.27 0 0 198
Kedves "sporttársak"!:-))
Igazán nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Középiskolás és egyetemista koromban aktívan tájfutottam (minősítésem F21B-ben volt), de már 15 éve semmi kapcsolatom nem volt ezzel a gyönyörű sporttal. Joker Karakterhez és Gödényhez hasonlóan ismét szeretnék versenyezni, immár gyermekeimmel, akiket szeretnék "megfertőzni". Egyelőre csak nyílt kategóriában, de minél többször :-) Remélem ilyen seniorokat is befogadtok, mint én. Egy kérdésem lenne: mi az a Br-kategória?
Gödény Creative Commons License 2000.09.18 0 0 197
Isobau kupa: a kazincbarcikaiak által rendezett éjszakai turista tájékozódási verseny (kötött menetidő, bólyák kivilágítatlanok, kód nélküliek, 10 m-en túl tévesztő bólyák lehetségesek).

Összehasonlítva a 2 évvel ezelőttivel nekem túl könnyűnek tűnt. A pontok szinte mind út közelében, egy átmenet se volt, ahol hosszabban irányba kellett volna menni. Ahol a távolság- meg iránymérés néhány hibapontos eredménye dönti el a végső sorrendet, az nem szerencsés - az inkább véletlen. Pedig az A50-nek tájékozódásilag még nehezebbnek is kellene lennie, mint a A-nak, csak kisebb távon, kisebb szinttel.

A mostani - ismét csak nedvdúsra sikeredett - Sopron melletti II. kerületi verseny pályája már jobban tetszett, Gyuri bácsiék egész jót alkottak. Ázott más is szarrá szombat éjjel ? És hogy ízlett ?

Előzmény: Butch Cassidy (196)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.09.12 0 0 196
Tulajdonképpen, mi az az Isobau?
Előzmény: pulp (194)
Carpy Creative Commons License 2000.09.12 0 0 195
Gratula Godeny!
Előzmény: pulp (194)
pulp Creative Commons License 2000.09.12 0 0 194
Nekem tetszik az ötlet, csak nem igazan vagyok mervado, mivel igy sem fogok ra elmenni. Nekem 40 km boven eleg. Ha viszont kisebb tavon lenne egy ilyen kezdemenyezes, az erdekelne.

Ja, Gödeny, gratula az Isobau-hoz. Aki nem tudna, hibapont nelkul nyertek, ami nem semmi.

Előzmény: atiir (193)
atiir Creative Commons License 2000.09.11 0 0 193
Hali!

Mit szóltok egy alternatív BEACMAXI 110-hez?
Már úgy alt. hogy az e.p-k adottak csak közte szabad útvonalválasztás, tehát nem kell a jelzéseken menni. Most mindenhol megy a vita errol, de én kiváncsi lennék egy ilyen teljesítésre.

at, aki bringázta (rendesen!)

Csokis Creative Commons License 2000.09.01 0 0 192
Na ja, de nem mindegy kit provokalunk! Mert van akit kifejezetten jol esik, van akit meg meg provokalni is utalok. :-)
Előzmény: atiir (191)
atiir Creative Commons License 2000.09.01 0 0 191
Nana, ez provokáció!!!
Én csak reggel hiányoltam, estére már teljesen kisimultak a vonásaim :))))

Télleg lyó vót, nnnna.

Előzmény: Csokis (190)
Csokis Creative Commons License 2000.09.01 0 0 190
Latod, hogy meg a Semmelweis bufejeben is talatak kivetnivalot. :-)
Előzmény: Butch Cassidy (189)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.09.01 0 0 189
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ami baj volt a Hungáriával, arról a rendezők nem tehetnek (dögmeleg). A második nap egy kicsit extrém volt, de amúgy barátságosak lettek volna ezek a pályák, mondjuk egy 10 fokkal hűvösebb kánikulában. Egyébként minimális bakikkal sikerült megoldani egy hatalmas feladatot.
A tájfutó listát pedig nem tartom korrektnek. Mindenki csak kritizál, olyan apróságokat is olyan hangosan, mintha ő valaha rendezett volna tökéletes versenyt. Mindenki egoista módon a maga kis bogaraival van elfoglalva. Ráadásul, ha valaki végre őszintén szól a közhöz, akkor azt leb@sszák. (Ld. Vizi Tibi).

Na, jól kimérgelődtem magam.

Butch

Ps. Épp most jött a hír, hogy Domonyik Gábor 3. lett a főiskolás VB-n. Ez azért jó hír.

Előzmény: Csokis (187)
Gödény Creative Commons License 2000.09.01 0 0 188
És az Isobau-n volt valaki ?
Csokis Creative Commons License 2000.09.01 0 0 187
Ja, ez nem volt termeszetes? Nekem is voltak problemaim az elso ket nappal, de osszessegeben nagyon jo volt. A tuzoltokocsi meg tobb ember eletet mentette meg. Nem tudom kinek az otlete volt, de meleg gratula erte! A bufe fikazasara meg nem kell adni, az nem a tietek volt. Raadasul a bufe jo volt, Piri nenit szeretjuk, csak a szoke csaj volt HP.
Csokis, aki versenyre jar, nem fikazni
Előzmény: atiir (186)
atiir Creative Commons License 2000.09.01 0 0 186
Köszi!
:-)))))))
Elmondhatatlanul jól esik!

at, aki minden nap felvezetett

Előzmény: pulp (185)
pulp Creative Commons License 2000.09.01 0 0 185
Sajnos az elet dontott helyettem. Johettem haza dolgozni. Meg egy sima tajbrinyo sem fert bele egesz heten, csak futottam negyet. Kar.
Egyebkent a tajfutolistan megindult anyazastol fuggetlenul nekem tetszett az egesz Hungaria.
Előzmény: Butch Cassidy (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!