Keresés

Részletes keresés

footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1612

 Már látom veletek sem vagyok előrébb :-) Minél többet ülök ennél a fórumnál,annál jobban kezdem magam kiismerni a matracok nem egyszerű világában,és amit az előző nap megálmodtam,az már másnap nem jó,mert rádöbbenek,hogy az is átb...szás valahol.

Igyhát várom "paljoc" kárpitos kisöregét,és én is belesz-ok ebbe a matrackavalkádba,mert szerintem túl van már ez is bonyolítva,mint minden ezen a hülye pénzéhes világon. :-) Nagymamám 86 éves kb40 éve ua.-on az ágyon alszik,amit a helyi kárpitos akkoriban csinált,és sem az ágynak,és sem neki " háll Istennek" nincs semmi baja.

Tehát hajrá kárpitosok!!

swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1611
Szerintem is az lenne, de még azelőtt szóltam, mielőtt bárki kombinál. :-)
Azok biztos csak a szállítók. Mindig más és más ruhában. :-)
Ui.: utóvégre megleltem a régi jegyzőkönyveket, de adatokat 3. személynek nem adhatok ki.
Előzmény: paljoc (1609)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1610
Szerintem is az lenne, de még azelőtt szóltam, mielőtt bárki kombinál. :-)
Azok biztos csak a szállítók. Mindig más és más ruhában. :-)
Ui.: utóvégre megleltem a régi jegyzőkönyveket, de adatokat 3. személynek nem adhatok ki.
Előzmény: paljoc (1609)
paljoc Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1609

Igen egy matracos fórum miatt fegyvert rántani valóban túlzás lenne! :-)

 

Egyébként az említett kárpitos bácsi üzlete nem messze található a materasso boltjától és a bácsi szerint havi 4-5 alkalommal biztos lehet látni matraccal a bolt irányába sétáló embert! :-)

Előzmény: swordmanus (1608)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1608
Kedves Fórumozók!
Szeretném felhívni mindenki figyelmét, mielőtt bárki követni próbálná a magát a materasso képviselőjének kiadó úr példáját.
Ha vitatni szeretné bárki mondandóját, megteheti itt. ha privátban, van nyilvános e-mail címem, szokták használni, szoktam válaszolni.
Viszont általam meg nem adott telefonszámon, pláne rejtett számról telefonálva, zaklatni törvénybe ütköző. Bár a hobbym fegyverekkel kapcsolatos, mindenkit megnyugtatnék, hogy minden további zaklatás esetén a rendőrséghez fordulok majd, ahogy a törvény rendje ezt megszabja.
Ha valakinek ez fórum és az e-mail címem nem elég (mint nyílt és privát vitaforrás), az fordulhat még a Moderátorhoz is.
Előzmény: swordmanus (1607)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1607
Egyébként a materassos úr néha a számítógép billentyűzetét is koptathatná a telefon helyett, ugyanis vannak materassos kérdések. Én meg mint írtam is, abban a témában már nagyon nem vagyok naprakész, és úgy látom, az emlékeim is megcsalnak.
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1606
Nézd, csak azt mondhatom, hogy azt válaszd, ami neked a legmegfelelőbb.
Előzmény: eee991 (1604)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1605
Kedves fórumozók!

Helyesbítenem kell magamat. A materasso képviselője felkeresett (jéé, megtalált, pedig nagyon nem volt célom) telefonon, rejtett számról (egyenes gerinc, meg bátorság) és felvilágosított, hogy tévedtem, és nem a minőségi kifogások miatt nem árulunk már materasso matracot. Mivel a 2006 előtti garanciális bejelentéseket így hirtelen nem találom, sokat meg nincs kedvem keresni, így a korábbi kijelentésem visszavonom. Tehát nem amiatt nem árulunk már materasso matracot, hogy bármilyen gond lett volna a minőségével.
Azt fenntartom, hogy szubjektív emlékeim lehetnek, bár azok meg megcsalhatnak.
Ezúton pedig felkérem a materasso képviselőjét, hogy névtelen meg rejtett számos telefonok helyett küldjön egy e-mailt, a nyilvános e-mail címemre, és szívesen cserélek vele eszmét. Érdekel az ő verziója. Mert azt nem fejtette ki, csak ordított. Továbbá remélem, megtartja magának az elérhetőségem. Nem kívánok továbbra sem reklámozni, vagy reklámnak látszó tevékenységet kifejteni.
Előzmény: swordmanus (1602)
eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1604

szia! köszi a gyors választ! :D

azt én is észrevettem h ritkaság a latex-táskarugó kombi, szóval biztos van oka h miért ritka. de eddig egyszerűen az tetszett legjobban.. volt ugyanott szivacs-táskarugó (meg más boltokban is). sőt volt 3cm latex-táskarugó, és ezek nem voltak elég jók nekem keménységre, csak a 4,5cm latex-táskarugó. sőt még a materassoé is picit túl kemény lett próba alapján (meg 20 ezerrel drágább és nem jobb), mert abba tettek kókuszt is..

egyébként nem vagyok biohivő... sőt, a full latex matrac meg túl puha volt. a bonellrugós túl hullámzós. a vékony memory kemény.. a vastag memory süppedős.. a 3cm latex is kemény.. asszem nem keresgélek akkor tovább.. :D köszi még egyszer.

majd még beszámolok tapasztalatokról otthoni alvás után is! :D

Előzmény: swordmanus (1602)
liliam Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1603
"2. Akinek 35 ezer Ft-ot ér élete 1/3-a, annak kedves egészségére váljék."

Kedves Suneey!
Kissé átfogalmazva mondandómat, csak annyit kérek, ezen gondolkodj még egy picit!
(ha az önbecsülésed ennyit ér, hogy ilyen demagóg baromságokat puffogtatva nyomsz valami szart, vagy kevésbé szart, vagy akármit, akkor egészségedre váljék!)

A többiektől elnézést a kis privát kicsapongásért!
Előzmény: Suneey (1578)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1602
Szia!
A materassot (éjjen slovensko, a tátrai tigrincs) mióta kiirtottuk, nem követem naprakészen.
Nekem a latex a rugókon kissé fából vaskarika, mert műszakilag pont megtenné oda egy szivacs vagy hideghab is, a bio-hívőknek attól még nem lesz bióbb a matrac. Drágább, az lesz!
Nézd, nézegesd meg, kérdezgesd az eladókat, nem akarlak lebeszélni róla, ide se hozták vissza mindet, csak olyan minden tizediket, tehát jók az esélyeid, meg lehet azóta fejlődtek...
Előzmény: eee991 (1598)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1601
Szia!
Nem kell magázni, ez egy netes fórum. :-)
Hogy melyik a jobb? Hát tessen ráfeküdni, és eldönteni. Még mindig nem iratkoztam be az urigellerképzőbe, s alulfejlettek a látnoki képességeim. Ha bárki szemrebbenés nélkül megmondja neked ennyiből, hogy melyik lesz neked jobb, kérd el tőle, hogy szakképzett vajákos biri-e! :-)
Előzmény: footfun (1595)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1600
Szia!
Hideghab: hidegen habosított PURhab. PUR-szivacs: melegen habosított PUR. A hideghab jobb.
Ha van konkrét típusod, Rottex vákumban tudok segíteni. Majd az ár mellé tessék már írni méretet is (bocs ha írtál, csak nem voltam figyelmes).
Köszi
Előzmény: messi83 (1593)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1599

..szia !

Itta két matrac linkje,ha gondolod nézd meg,hátha Te többet tudsz róla utána leírni,mert én műszaki létemre,csak a rugók beni különbséget tudtam kihámozni.

 

http://www.matracos.hu/matracok/xxl_matracok/konfor_diamond_matrac.html

 

http://www.matracos.hu/node/1439

Előzmény: eee991 (1597)
eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1598
swordmanus: ha épp erre jársz, tudnál egy konkrét kérdésemre válaszolni? latex-táskarugós matracot az ikea sultanján kívül ki gyárt még? :) mert ezen kívül csak a dalto-t találtam (dalto nautilus), viszont az nincs raktáron hónapokig. meg még találtam a materasso ADMIRAL BIO-EX típusát, de a materassoról írtad többször is h sok a garis probléma vele (na meg drágább is, hehe).. köszi ha válaszolsz
Előzmény: swordmanus (1592)
eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1597
footfun: én nem vagyok matracszakértő, de mint pár hozzászólással lejjebb írtam, össze sem hasonlítható a két technológia számomra.. ha azonos áron adnák véletlenül (sajna gondolom, nem), akkor zsákrugós feltétlen jobb.... :)
Előzmény: footfun (1595)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1596
...bocsánat,csak nem nyomtam meg a válasz gombot az előbb!
Előzmény: swordmanus (1592)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1595

Köszönöm!

És még annyit,ha a KONFOR-nak két egyforma áru terméke van,de az egyik zsák, a másik pedig bonell rugós,akkor Ön szerint is a zsákrugós a jobb?

Axióma Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1594
De nem abban ertesz akkor egyet vele, amiert en tamadom! En azert tamadom, hogy allandoan azt hangoztatja, hogy le van sz*va az, akinek csak 35e Ft-ja van az elete 1/3-ara, eletminosegere, mikor milyen dumaval jon. Te viszont sokkal konstruktivabb vagy, ajanlasz ennyiert egy hasznalatra alkalmasabb matracot. Szoval akaratlanul is engem tamasztottal ala:)
Előzmény: swordmanus (1587)
messi83 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1593
Sziasztok! Köszi az eddigi segítséget. Akkor most már tudom mi a vákuum matrac. Amiket én néztem az Rottex márkájú matracok. Azért azok nem olyan olcsóak. 50-60 Ft-os matrac remélem már nem gagyi és mégis vákuum csomagolva szállítják. Ha valaki tudja kérem ossza meg velem mi a különbség a hideghab és Pur hab matracok között és melyik jobb? Köszönöm
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1592
Konfor. Mi is tartjuk másik üzletünkben, nem hallom, hogy reklamálgatnának (pedig pl a Materasso-t már ilyenért kiiktattuk a rendszerből), ami külföldi matracnál egy komoly jó pont! Ha kényelmes tessen nyugodtan választani.
Előzmény: footfun (1591)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1591
KONFOR DIAMOND...még annyi,hogy Őket nem nagyon hallottam eddig, gondolom nem tartoznak a sztár gyártók közé,de talán pont ezért lehet,hogy olcsóbban adják ua.  a minőséget,hogy piacon tudjanak maradni.
Előzmény: footfun (1589)
eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1590
hja anyagi helyzet, suneey-nek: mielőtt elkezded ajánlgatni a félmilliós tempurt, azért azt már nem tudnám megengedni magamnak úgyhogy kérlek pofa be.

még azt kihagytam (ez már nem suneeynek) h a bonellrugósért eddig se voltam oda, de táskarugóssal összehasonlítva maga a borzalom.. de ez szubjektív!
Előzmény: eee991 (1588)
footfun Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1589

 Sziasztok!

Hasonló képpen én is matracot szeretnék,de akkora a túlkínálat,hogy már azt sem tudom,hogy melyik gyártónak mit higyjek el.

http://www.matracos.hu/node/178

 

Ezt nemrég találtam,van-e tapasztalatotok róla,nekem azért tetszik,mert Ők az első,aki a számba rágja,hogy miért olyan,amilyen.

Pl.:hány db. rugó/m2, a rugó anyagvastagsága,milyen szövetből van stb.

Tehát,ha valaki vett már ilyet ,kérem írja le a tapasztalatait.

Köszönöm!!!

   

eee991 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1588

axióma: sztem pl az alapján ki lehetne moderáltatni h más neveken is ő ír... :) pl philosopher, meg még 1-2 amit most nem keresek vissza.

 

más. végül is csak most jutok a matracvásárláshoz... :) közben pénzügyileg is jobb lett a helyzet annyival h már nem érdekel ha 100 felett van vmivel. 

 

nagyon úgy néz ki egy 160x200 táskarugós lesz 4,5 cm latexszel rajta (meg ilyen-olyan zónákkal, nemtom ez számít-e vmit???), isteni a derék/csípőnél ha oldalamon fekszem rajta (márpedig úgy szeretek)! igen, ez nem kemény hanem csak középkemény, 52 ill. 56 kilóknak bőven elég az sőt...

 

csak még nézem hátha máshol olcsóbb ugyanaz.. :)

 

tetszett még a 4cm memory-s táskarugós... de a latexes után kipróbálva újra, túl kemény volt, hiába nagyon jópofa h tartja a formát.. :) na meg 40 ezer Ft különbség is van köztük...

 

tapasztalatom alapján viszont a 7cm memory nekem sok, besüppedek benne mint állat... és szinte szédülni kezdek ettől az élménytől. persze nem próbáltam tempurt, na és? :P a franc fog bkv-val oda is elutazni... így is fárasztó a vásárolgatás :)

Előzmény: Axióma (1579)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1587
Szia!
Ritka pillanat, amikor teljesen egyetértek Sunney kartáccsal, de ez az a pillanat. Az alsókategóriás, olcsó vákummatracokat én nyugodt lelkiismerettel azoknak tudom ajánlani, akik nyaralóba/vendégágyba veszik, alkalmi használatra, vagy kisgyereknek, aki a gyerekágyból már kinőtt, de felnőtt matrachoz még kicsi (3 évnél idősebb, de még nincs 50 kg).
Számtani példa: egy vákum mondjuk 20-25 ezer, 5 év garancia (és várható élettartam, kisgyerek alatt olyan 8 év, ez a hideghab várható kémiailag meghatározott élettartama), vagy egy ortopédikus rugós, ami többet is tud, 10 év garanciával, 30-35 ezerért.
Előzmény: Axióma (1579)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1586
Üdv! A BSK akkora, amekkora, tehat nem gurigaban kapod. De be van csomagolva foliaba, tehat tetocsomagtarto, utanfuto, vagy egy ismeros, akinek nem jatekautoja van. Esetleg kivitetni a bolttal. Szallitani 1x kell, hasznalni meg evekig. Szerintem az a fontosabb.
Előzmény: Törölt nick (1584)
swordmanus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1585
Dormeo ortopedic: kinai fos.
Előzmény: Törölt nick (1583)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1584
meg egy kerdes: a rottex bsk matracok szallitasi merete is akkora mint a meretuk? Ha igen, mindenkeppen vakuumos matrac kell, hogy beferjen a kocsiba es el tudjak erte menni. Ezekben milyen tipusok a jok, ajanlottak jo ar-ertek aranyukban ((legfokeppen oldalt fekszem, de haton nezek tv-t :) )?
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1583
Megvarom, hogy az emlegetett karpitos matrackeszito mit hoz ossze, de addig is erdeklodni szeretnek. Dormeo Orthopedic matracrol mi a velemeny?

-
fizetett forumozok kimeljenek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!