Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19480

Ugyan nem vagyok hozzaerto, de ha a keco a tied es egyszer hoszigetelve is lesz, akkor az ott egy brutal nagy hohid, ami ugy hianyzik neked mint pup a hatadra, tehat preventiv jelleggel mar most el kene bucsuzni tole es akkor csak egyszer kell parkanyoznod (amellett hogy se funkcioja, es hat szepnek sem szep ;) ).

Előzmény: WW'13 (19478)
kiss_atti (X) 2014.06.16 0 0 19479

Köszönöm a

 

megtisztelő érdeklődést, de Tatán már nem vállalunk munkát, de erről e-mailben is tájékoztatást küldtem.

Előzmény: WW'13 (19478)
WW'13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19478

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy ablakcsere esetén, amennyiben külső párkányt is kérnék, ez a harckocsi akadály, amit annak idején az építő ide illesztett, mennyiben probléma? Meg lehet így is oldani, vagy le kell vágni?

 

És ha már itt vagyok, még egy kéréssel fordulok az ablakosokhoz: Az itt elérhető szakemberek közül kértem és kaptam ajánlatot fgcs-től, Gabesz - W210E430-től és percekkel ezelőtt küldtem el kiss_atti-nak is.  Esetleg ha valaki szívesen küldene ajánlatot 5db ablakra TATA helyszínnel, akkor jelezze nekem az elérhetőségét és elküldöm a részletes ajánlatkérésemet. (fgcs, Gabesz - W210E430: elnézést, hogy amikor az ajánlatkérést küldtem még csak két ablakról volt szó, de közben úgy döntöttem, inkább egyszerre megcsináltatom az 5 ablakot, de az ajánlatotokkal így is képbe kerültem.

Judit KB-i Creative Commons License 2014.06.15 0 0 19477

kiss_atti humora nem kissé cinikus, de legalább nem unalmas... :), ha magaslóról be akart volna szólni, nem írt volna neked ilyen hosszas hasonlatot a trambulinról...:) még szórakozik! :)

 

Előzmény: Törölt nick (19472)
flyback Creative Commons License 2014.06.11 0 0 19476

Szia!  Én őt ajánlom és a céget akinek dolgozik, mert nekem hibátlanul csináltak meg mindent : K. Barbara 06308336157. Nagyon rendesek,nem fogsz csalódni... 

Előzmény: Ákos Japport (19457)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 19475

Szerencsére Te, és Én nem vagyunk egyformák... Én megértem, amit Te irtál, és ez fordítva is igaz. Az elnézést oda-vissza megvolt... Kár tovább folytatni ezt a témát... Részemről ez a téma lezárva! További jó fórumozást, és sok munkát minden kollegának. :)

Előzmény: kiss_atti (19474)
kiss_atti (X) 2014.06.11 0 0 19474

Mivel

 

"élőszóban"' is beszélgetünk néha, ezért azt gondoltam, lehet a kritikám magyarázatát picit "elvadultabb" szóhasználattal megvilágítani, én inkább humornak szántam a trambulinos hasonlatot, mint magas lónak, de ha nem így ment át Feléd, azért elnézést kérek.

 

A mondanivalóm ugyanakkor megmaradt, de akkor leírom szárazon ( és hangsúlyozom, hogy nem bántásnak szánom):

az általam kifogásolt postod ellenkezik a Fórum és a topic használatának szabályaival ( mindaddig, amíg be nem pirosodsz). Az a tény, hogy nem kértem a moderációját, csak a kettőnk közötti jó kapcsolat számlájára írandó, semmi más oka  nincs.

 

Továbbgondolva ( mert van időm írni..:-))))) : az én postjaim között - emlékeim szerint - egy ilyen, konkrét megnyilvánulást sem találsz, mint a vitát kiváltó,  ominózus postod. Sem "normál" fórumozóként, sem "pirosként", de ez ez nem jelenti azt, hogy Te nem képviselhetsz más szemléletet, csak azt, hogy tőlem távolabb áll az ilyen direkt megnyilvánulás, magam ajánlása. Az én stílusom - ebben a kérdéskörben - inkább a burkolt ( asszem így fogalmaztál) rávezetése az érdeklődőnek, hogyha ha akar, akkor kérhet ajánlatot tőlem is. ( Aztán - főleg földrajzi okokból - sokszor nem kap, de erről igyekszem udvariasan tájékoztatni...)

 

Sok emberrel kötöttem üzletet innen, és még többel nem, tökmindegy, milyen okokból. Hála Istennek, Ügyféltől még nem érkezett negatív visszajelzés, erre büszke vagyok...

:-)))))))

Előzmény: Törölt nick (19470)
forraslajos Creative Commons License 2014.06.11 0 0 19473

Persze, de nem kifejezetten a fórumbeli viselkedésre vonatkozott a kritika, ha nem haragszol. A bejegyzésem csak arra próbált meg rávilágítani, hogy nem kifejezetten szeplőtelen néhány jelen lévő  kolléga fórumon kívüli viselkedése és nem ártana arra is koncentrálni, mert az ilyesfajta puska könnyen megfordítható valamint más ötletekkel kombinálható és minél sikeresebb egy cég, ez annál nagyobb presztizsveszteséggel tud járni.

 

A kettőtök közti nézeteltéréshez nekem semmi közöm. Én nem fogok bepirosodni, kihagyom a "trambulin" kínálta lehetőségeket (sőt az elérhetőségem sem publikus),  ezáltal mondjuk pártatlan kívülállóként szemlélem az eseményeket, de szögezzük le: a fórumszabályzat mindenki számára elérhető feltételekkel biztosítja a reklámozási lehetőségeket. Ha elefánt kerül a porcelánboltba, akkor mindenki vérmérsékletének megfelelően próbálja meg "jó útra téríteni", főlg mivel azért fizet, hogy az ő cége legyen promotálva.

 

Szemtől szembe-még ha ilyen hangnemben is-sokkal egyenesebb, mint kimoderáltatni akár a hozzászólást, akár a nicket.

 

Előzmény: Törölt nick (19472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 19472

A korrektség, és a tisztelet részemről is jelen van. Az hogy valaki "ráugrik" 1-1 munkára, ez eddig is jelen volt a fórumon, valaki beír, hogy adjunk árajánlatot, vagy ajánljunk céget.. az volt a menete, hogy vagy Te, vagy Atti, vagy Én... Meg még a többi szakmabeli is... Megkapta az ajánlatkérést, kiküldtük... És utánna ment minden a maga útján..! Az hogy Én beírtam konkrétan az ajánlást, betudható annak hogy Én itt új fórumos vagyok, nem tudtam, hogy ezt nem szabad... (A törvény nemtudása nem mentesít a felelősség alól...) Ezért "elnézést kérek"... 

De az a hangnem, amit a kollega megütött velem szemben, az akkor sem engedhető meg! Ennyi!

A piros szín nekem is folyamatban van, és akkor majd Én is jöhetek a trambulin effektussal! :)

Részemről béke!

Előzmény: forraslajos (19471)
forraslajos Creative Commons License 2014.06.11 0 0 19471

Nézd, az lehet, hogy nem feltétlen a legszerencsésebb módon nyilvánul meg néha, de legalább az ő cégének az alkalmazottai még soha nem próbáltak meg-vagy nem hallottam vissza-piacot szerezni (olyan helyeken, ahol az enyém és az övé között átfedés van) úgy, hogy akár az én cégemet, akár bárki másét adóhivatal által kergetettnek vagy egyenesen csődeljárás alatt állónak, tönkrementnek, vagy olyannak állítják be, akik meglépnek a megrendelők pénzével. 

Maradok tisztelettel feltételezve részedről a jószándékú tájékozatlanságot és a jövőre nézve maximális korrektséget úgy az ügyfelekkel, mint a kollégákkal (akár mint konkurrenciával szemben) is.

Előzmény: Törölt nick (19470)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.11 0 0 19470

Nekem meg erröl az egészről az a véleményem, hogy részben igazad van, részben pedig nem! De az, hogy Te ilyen magas lórol beszélsz, nagyképű vagy, és még elis vagy szállva magadtól, ez már szerintem olykor nem emberi dolog, szerintem a hangnemből kicsit visszább kellene venni velem szemben, mert nem őriztünk libát együtt, de ha gondolod lehetünk ilyen viszonyba is itt a fórumon belül!

Részemről ez a dolog lezárva!

Előzmény: kiss_atti (19469)
kiss_atti (X) 2014.06.11 0 0 19469

Én a következőket gondolom

( persze fenntartva a tévedés lehetőségét):

 

Nekem, és minden "piroskának" naponta többször lenne arra lehetőségem, hogy hogy a trambulinról állva pisáljak bele a medencébe, aminek a használatát kifizettem. Az a tény, hogy ezt nem teszem, de néhanapján, amikor nincs kedvem kisétálni a budira, szépen " burkoltan" , nyakig a vízben állva belepisálok, az az én döntésem.

 

Lehet, hogy ez nem jó döntés, mert a medence üzemeltetője engedélyt adott a trambulin használatára is.

 

Nyilván érted ...

Előzmény: Törölt nick (19468)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19468

A lenne ellenajánlat, meg hasonló megszólalások pepitában ugyan ez... Csak "burkoltan"..!

De köszi, hogy szóltál! :D

Előzmény: kiss_atti (19464)
lustice Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19467

Legalább annyit odaírhattál volna kiindulási pontnak, hogy GYULA.

Előzmény: Ákos Japport (19457)
kiss_atti (X) 2014.06.10 0 0 19466

Nem tudom...mi szamit kozelnek.

Pomazon lakom, a bemutatoterem meg Szentendren van.

 

De megkeresheted  III. keruletben az Uvegkalmart is. Vagy  Kupat Szentendren.

Előzmény: elemes2 (19465)
elemes2 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19465

a rózsaszín fejléc (amivel még csak ebben a témában találkoztam, másutt sehol) azt jelenti, hogy rákattintott a "maga itt mit reklámoz" linkre baloldalt? egyébként lehet ezt diszkréten is csinálni (a profilban levő céges honlap pl még nem tűnik tilosnak). szerintem.

 

no mindegy. van konkrét kérdésem is: meglevő műanyag (panorama) ablakokban cserélném ki a régi Ug 2.8-as üvegeimet újabbra. Valahol Szabolcsban van egy cég, amely megrendelésre méretre készít ilyeneket, de nekem (Pomáz) ez kicsit messze van - vajon van (arányosan) versenyképes gyártó közelebb?

Előzmény: lustice (19463)
kiss_atti (X) 2014.06.10 0 0 19464

Lehet ez,

 

csak nem szokas. En piros vagyok, de tolem eleg keves ilyen, direkt reklamot latsz.

 

Csak szoltam.

Előzmény: Törölt nick (19459)
lustice Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19463

Jó a kérdés.  Azt jelenti, hogy a topik pallosával nem ajánlatos vitába keveredni, mert kib.. nak mint macskát a hűvösre.

Ezért gondoltam szólni a delikvensnek mielőtt   kib... szatják a reklám miatt.

De ha neki szabad ----?

Előzmény: elemes2 (19462)
elemes2 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19462

engem pusztán kíváncsiságból érdekel, hogy itt öt centivel feljebb a nagy piros betűk fölötti apróbetűs rész mit jelent?

Előzmény: lustice (19460)
elemes2 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19461

gonosz :)

Előzmény: lustice (19458)
lustice Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19460

Nem illene rózsaszínre váltanod?

Előzmény: Törölt nick (19459)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19459

Magunkat ajánlanám teljes váll szélességgel, ha gondolod..!

www.ablak-nyilaszaro.info

FensterSysteme Kft.

Előzmény: Ákos Japport (19457)
lustice Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19458


MABO Fenster u. Türen GmbH & Co. KG

Peseckendorfer Weg 6
39387 Oschersleben

Fon: +49 (0) 39 49-94 00-0
Fax: +49 (0) 39 49-94 00-29

Előzmény: Ákos Japport (19457)
Ákos Japport Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19457

Tudnatok segiteni megbizhato, pontos ceg ajanlasaba?

Terasz nyillaszaro csereje lenne.

 

udv
Akos

fgcs (X) 2014.06.10 0 0 19456

Szerintem sokkal jobban kíméled az idegrendszered ha rendelsz egy üveget és lenyeled a békát. Egyébként a k. anyjukat.

Előzmény: -=sportember=- (19453)
elemes2 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19455

nem csak az ablakos cégek között van ez így, sajnos :-(

 

minden olyan piaci szegmensben, ahol a vevők és az eladók helyzete nagyon különbözik, vagy szigorú a szabályozás, vagy tarolnak a durva visszaélések (csalások). nagyon különböző helyzet = a vevő rendkívül ritkán vásárol, kevés információval rendelkezik a termék vagy szolgáltatás minőségéről, a vásárlás módjáról, a korrekt árakról; nincs lehetősége reklamációt érvényesíteni stb. Pár éve közgazdasági nobeldíjat adtak ennek a gazdasági szegmensnek a kutatásáért. Megoldás persze még nincs, csak felismerések. Azaz, van egy részterület, ahol kialakult valami jó kompromisszum, de az építőiparra szerintem nem átvihető :-/

Előzmény: Törölt nick (19454)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.10 0 0 19454

Sajnos nagyon sok ilyen ablakos cég van itthon, és nekünk, mint becsületes ablakosoknak kell visszaállítani a saját becsületünket, szavahihetőségünket az ilyen cégek miatt, eléggé elszomorító..!

Előzmény: -=sportember=- (19453)
-=sportember=- Creative Commons License 2014.06.09 0 0 19453

Kedves kukutovicsmanó!

 

Mi is szerződtünk az ISO-Design Kft.-vel két ablakra. Az előleget felvették, utána jó pár hónapra eltűntek. Később egy másik vállalkozó jelentkezett azzal, hogy az ISO-Designtól ő (a másik vállalkozó) megvette az ablakainkat, és beszerelné. Belementünk. A beszerelt ablakok közül az egyik másnap reggel (az első fagy volt éppen) elrepedt. Rögtön jelentkeztünk a garanciáért, de persze süket fülekre találtunk (ami különösen bosszantó, hiszen ezt nyilván az ablakot gyártó cég intézné, csak hát róluk semmit sem tudunk, nincs kapcsolatunk). Kicsi volt a repedés, arra gondoltunk, nem ér annyit. Aztán most megjött a kánikula, és a repedés hirtelen végighasadt az ablakon...

 

Szóval én most jelentkezem, mert úgy érzem, becsaptak. Te hogy jutottál dűlőre velük?

 

Ha esetleg írnál nekem egy e-mailt (gerymate kukac gmail pon com), hálás lennék!

 

Üdv:

sp

Előzmény: kukutovicsmanó (19055)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.07 0 0 19452

Küldtem választ.!

Előzmény: forraslajos (19450)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.07 0 0 19451

Az egyátalán nem biztos... :)

Előzmény: kiss_atti (19449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!