Keresés

Részletes keresés

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 7237

Ezek már nem fiatalok . Nálam 21 évestől az idei ültetésig minden megtalálható .  Ezeket a fákat még apám szemezte annak idején ...vagy 18 éve és nagyon jó mandulákat szerzett valahonnan azóta is jól vannak és jól érzik magukat a területen .

Előzmény: Vebber (7232)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7236

Érdemes még utánanézni az alábbi német kajsziknak : Clarina,Hilde,Mino...ha már a fagytűrésnél tartunk.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7235
Előzmény: Törölt nick (7234)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7234

Francba,nem ezt akartam beszúrni...

Előzmény: Törölt nick (7233)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7233
Vebber Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7232

Mozo ezen a képen mennyi idősek a fák?

Előzmény: Mozo66 (7226)
Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7231

Először én is gratulálok a kiviültetvény elkezdéséhez ...mert nagyon helyesen mondtad , hogy ez az út kezdete ... . Talán majd egyszer én is kedvet kapok hozzá .

 

 Az akác itt is nagyon szépen jelzi a fagyási helyzetet sőt a dió is .  Először a dióról . A múltkor Pécsről Villány felé haladva gyönyörűen mutatta az út meletti diósor a fagyási szinteket , Kozármisleny után a tetőn ami nem is túl magsan van , de mindkét oldalról völgyek szegélyezik ( ezért tetö ..:) ...)  tökéletesen ép diófák mindkét oldalon ...amúgy egy takaros dióültetvény is van ezen a tetőn ...és ahogy Újpetre felé haladtunk szépen látszott ahogy enyhén lejtett az út a diófáknak már csak a teteje hajtott és kicsivel lejebb már teljesen feketék voltak .

 

  Az akácon pedig Hird és Pécs közt a 6 os on látszik a fagyvonal ugyan így . A Muromi szőlőknél virágzik az akác da ahogy haladunk Pécs felé már csak a teteje tovább már egyáltalán nem virágzik . 

 

  Na most ugye a diós telepítés is biztonságos helyen van és a szőlő is tökéletes biztonságban ...mert a legalján is virágzik az akác .  Tehát nem újkelető sem a fagy sem pedig a megfigyelések , hogy hova mit érdemes telepíteni  . ( egyébbként az említett Kozármislegy és Újpetre közti dombtető könyörög egy gyümölcsültetvényért olyan ideális lenne a mikroklíma a fekvés talaj , minden  , de itt is gabona repce meg miegymás terem )

 

  Amúgy Villányban is komoly károk vannak a szőlőkben . 

 

 Az idei év fekete lesz a hazai szőlő és gyümölcstermesztésben , mert sokan csak most látják majd , hogy mi maradt ( nem maradt ) a fákon és nem csak a fagy hanem a rosz termékenyülés miatt is .  Nálam az elfagyott korai cseresznyén még több a gyümölcs , mint a fagyot jól átvészelt későbbin , mert arra már nem ment rá a méh .  A szilva is viszonylag jól bírta a fagyot , de alig van azon is , szintén a rossz porzás miatt .

 

  Ebben az esetben a korai fenológiai állapot előny volt , mert jó időben virágoztak a fák és beporzódtak és ha valahogy átvészelték a fagyot most van rajtuk termés .

Előzmény: ninovarga (7229)
Jbori Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7230

Nálunk van elkerülő szakasz, ha szeretsz útközben bambulni használd! :)

Előzmény: Törölt nick (7228)
ninovarga Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7229

Az akácvirágzás felétek milyen fagyási szinteket jelöl ki? Van-e akácvirág a legalacsonyabb fekvésekben? Ha nincs, milyen magasságban van a virágos fák alsó szintje?

Előzmény: Mozo66 (7221)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7228

Marha jól néznek ki ezek a katlan koronák. Szeretem a hasonló gyümölcsösöket elbambulni útközben. És arról ábrándozni, hogy egyszer az én fáim is hasonlók lesznek :)

Előzmény: Mozo66 (7226)
Jbori Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7227

Kertészeti műsorban mondták ma hogy az ilyen viszonylag száraz időben lehetőleg lombtrágyázni kell, és válasszunk ehhez valami koplex fajtát. Nálunk sem sok eső volt, de szerencsére vihar sem.

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7226

   Szép az idő .

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7225

És akkor egy jó példa is , hogy miért lelkendeztem a Kiotóról ...hát ezért .

 

  2 éves fácska , alig 1 méter magas , biztos hogy hideg volt ott lent , a fagytűrése még igazán ki sincs alakulva ...ugye a fiatal fák kevésbé bírják ... és tele terméssel . Szóval nem túloztak mikor azt írták róla , hogy 150 fajtából ez bizonyult a legjobb fagytűrőnek . És nem csak a téli fagytűrése jó hanem a firágzás utáni is , hogy hogy csinálja nem tudom , de ezen kívül csak pár szem kajszim maradt a fákon baragadt virágrügyekből amik a fagy után bontottak szirmot .  És ebbe beletartozik a jó fagytűrő bergeron is . Tehát a Kioto messze felúlmúlja fagytűrésben a többi fajtát .

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7224

És hogy valami rémisztőt is mutassak az Armking fagyása ami februárban történt .

 

 Szinte az összes ilyen , itt-ott tört ki egy pár rügy , egyelőre meghagyom ezt a fajtát de telepíteni biztos nem fogok belőle . Nagyon hamar véget ér a nyugalmi állapota és ezután elég egy 10 15 fokos hideg januárban és már jelentős a rügyfagyás és nem csak virág de lomb rügy is .

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7223

A többi fajtákon több - kevesebb termés mutatkozik , bár a korán virágzók elfagytak a későn virágzók meg nem termékenyültek megfelelően . De azért megemlítem a Suncrest ,   Michelini Julilady Glohaven fajtákat .

 

 

  Természetesen a többin is van . Nagyon gyatrák a nektarinok , talán a későieken lesz valamennyi

 

 de ritkítani azt sem kell .

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7222

 

  ..ja a fotók

Mozo66 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7221

Én is csináltam pár fotót ...bár nem túl jó kedvvel .  A képek azt mutatják , hogy igen kiválló termésem lesz , de persze csalóka , mert az üres fákat nem volt kedvem fotózni . 

 

  Az első kép Springcrest ami nagyon elfagyott , érdekes módon 1 fa tele van erről csináltam a fotót , hogy ez hogy élte túl nem tudom de azon egy jó termés lesz . A törpe nektarinok hozzák a formájukat ... majd a Springtime : Na ezt a fajtát már jól leírták , rám is bután néz a csemetés mikor ezt kérem tőle , de a koraisága melett a fagytűrése is elismerésre méltó . ha ez nem lenne akkor a koraiakból nem igen árulnék a piacon . Ezen ha nem is rekord , de azért egy megfelelő termés mutatkozik .

Jbori Creative Commons License 2012.05.04 0 0 7220

Kérem, nálunk az időjárás tudja a rendet :)

Előzmény: Jbori (7218)
zoltan84 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7219

Az Indás képeken látható még: húsvét hétfő éjszaka -7fokig süllyedt nálunk a hőmérő higanyszála. A barackok virágoztak. Az öreg kajszinak az udvaron, épületek közt meg se kottyant, van rajta jócskán. A Bergeront a kertben telibe kapta, annyit tett, hogy kevesebbet kell majd ritkítani. A Harcoton már jóval kevesebb maradt, de úgy néz ki, hogy ez is hoz valamit. A második éves kis kajszikat tarolta le. Egy-két szemet viszont ígér a Goldrich is. Az őszibarackokban nem okozott kárt, a Redhavenen, Dixireden, Morsianin, Cresthavenen szépen látszanak a terméskezdemények, a szilvára szemeztt Caldesi még húzza a virágzást lassan három hete szokása szerint. Idén sikerült az ősziket két kezeléssel megvédeni a tafrinától (1 réz és 1 kaptán+tubeconazol). Ha nem jön természeti csapás jó évnek nézek elébe.

Előzmény: zoltan84 (7215)
Jbori Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7218

Nálunk szép idő volt egész nap, de most folyamatos égzengéssel jön a várva várt eső. Remélem.

Előzmény: szüretel (7214)
gergerg Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7217

Az akáchoz sem értek. :-)

zoltan84 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7216

A lemaradt képek:

 

 

 

 

 

Előzmény: zoltan84 (7215)
zoltan84 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7215

Így áll a helyzet nálam: Tegnapi kép - a Caldesi 2000 még mindig virágzik.

 

[

A Bergeront húsvétkor, virágzás közben telibe kapta a fagy. Ennek ellenére nagyon szép termést ígér:

 

Redhaven:

szüretel Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7214

Ma délután olyan jégeső volt nálunk, hogy levél is alig maradt a fákon:(

Mi jöhet még?

 

Jbori Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7213

Én pedig arra vagyok kíváncsi hogy egy olyan kertben ahol pedig gyakorlatilag sóderbányát lehetne nyitni mit fog csinálni a sárgabarack?

Vebber Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7212

Ahogy elnézem a képeidet, a köztünk lévő fenológiai különbség még ugyanúgy meg van.

Előzmény: ninovarga (7200)
Vebber Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7211

Jól összefoglaltad. Tafrina nincs, de barack sem.

 

Az őszibarack fák felén egy szem termés sincs (a kicsiket az idén biztos nem terhelem túl).

 

Magyar Kajszi, Ceglédi óriás fajtákon nincs termés, még 3-4 méter magasban sem.

Korábbi optimista hsz.-al ellentétben a meggy is igencsak megsínylette az április 10,-i fagyokat. A keményre fagyott rügyekből, ugyan jöttek virágok, de termés kevés van.

Előzmény: Törölt nick (7196)
imkerei Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7210

Akkor elbeszéltünk egymás mellett. Én pl. nem a tavaszi fagyásról írtam.

Előzmény: ninovarga (7209)
ninovarga Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7209

Itt a tavaszi fagyról volt szó.

Előzmény: imkerei (7207)
ninovarga Creative Commons License 2012.05.03 0 0 7208

Minden szempontból érdemes lenne: fűtésszámla és gyümölcs.

Előzmény: Rzola (7206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!