Keresés

Részletes keresés

coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34850

!

Előzmény: coffein2 (34849)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34849

Nem a kérdésemre válaszoltál?

Próbálom ismét:  hogy éri el sensys s komfortérzet javulást?

Milyen beállításokat módosít egy on-of termosztáthoz képest?

Előzmény: Apaxp (34845)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34848

A marketingel ellenkezőleg NEM az a lényege!  ( Pár százalék lehet. )

 

Itt bővebben

 

A topik keresőbe: sensys 

 

Sajnos feleslegesen beleégett az emberek agyába: gazdaságosabb, megtérülés, terrrrrror paleo stb-stb.

Előzmény: reddich (34846)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34847

Ezt a kazánt valaki beüzemelte a kéményhez mérten füstgáz elemzővel?

Mert pl egy Bosch kazán gyárilag standard beállításon fut. Amikor kéményt kap, nem mindegy hogy az osztott, vagy koncentrikus, vagy csak egy homlokzat kivezetés... más beállítás kell neki, és csak egy Testo mutatja meg a tutit.

Nálam is szokott ilyen lenni amikor felrakok egy szűz kazánt, és néha van hogy behörög a kémény, általában csak bizonyos fordulatszámon. Be kell állítani. Kéményseprő üzemmód és hajrá! ;-) De Testo nélkül nem lehet!

Előzmény: Törölt nick (34829)
reddich Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34846

Köszönöm a választ. A komfortérzeten kívül ez a típusú szabályozás a gyakorlatban valóban gazdaságosabb üzemeltetést tesz lehetvé?

Előzmény: Apaxp (34843)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34845

Konkrétan a sensys  az on-off termosztáthoz képest javít jelentősen a komfortérzeten. Nem volt egyértelmű az előző hsz.

Előzmény: coffein2 (34844)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34844

Mit és hogy változtat a kazán beállításain a a külső hőmérséklet függvényében sensys ?

Előzmény: Apaxp (34843)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.12 0 1 34843

Jobban jársz. Tapasztalat, csak nekem genus one system van. Q7-es vezetékest cseréltem sensysre.

Előzmény: reddich (34842)
reddich Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34842

Sziasztok,

 

Adott egy Ariston Clas One kazán, melynek vezérlését szeretném a jelenlegi on/off rendszerről korszerűsíteni. A gyártó saját Sensys termosztátja + külső hőm. érzékelő mennyire lenne előrelépés a jelenlegihez képest (Computherm)? A kazán BusBridgenet csatlakozóval rendelkezik, tehát a vezérlés a Sensys-szel technikailag megoldható.

smith Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34841

Nagy biztonsággal olcsóbban jössz ki, ha vezérlőpanelt javíttatod meg. A jófogáson folyamatosan hirdetik magukat műszerészek.

Előzmény: RomanSokolov (34840)
RomanSokolov Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34840

Üdvözlöm a Fórum tagokat!

Sajnos a napokban megállt a gázkazánom, egy régi Junkers kondis kazán, aminek a környéken a javíttatása igen nehézkes (kevés a szerelő és aki van az sem igazán akar dolgozni). Aki kijött és ránézett pillanatok alatt azt mondta, hogy panel hiba. Ugyan nem vagyok gázos, de gondolom az elektronikus vezérlőpanel hibájára akar ezzel utalni. A gép már nem mai darab, már legalább 15éves és már nem egyszer fordult elő olyan, hogy a fűtési szezon közepén állt le és az ünnepek alatt kellett szerelőt hívni hozzá. Éppen ezért most szeretnék egy újabb kazánt, mert úgy gondolom, hogy ez már megérett a cserére és félek attól, hogy a panel csere után, a tél közeledtével másik alkatrész fog tönkremenni, ami miatt megint nem tudok majd fűteni.

Fel is hívtam az ügyben egy ismerősömet, aki ezzel foglalkozik és ajánlott egy Buderus Logamax Plus GB012 (további számokat sajnos nem tudott ő sem hozzá) típusú kazánt egészen kedvező áron.

Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogy mi az általános vélemény erről a típusú gázkazánról? Milyenek a szerviz tapasztalatok? Ha esetleg ez is megadná magát akkor nagyjából milyen áron lehet alkatrészekhez jutni (gondolok itt arra, hogy ez egy drágább márka vagy egy olcsóbb)?

Várom válaszaikat!
Szép Napot kívánok!

smith Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34839

Ha lehet benne cső a csőben megoldást kialakítani, akkor lényegtelen, milyen a mostani bélés, mert abban csak a friss levegő fog jönni, az égéstermék pedig a belehúzott 60 v. 80mm-es másikban.

Előzmény: Exosud2 (34825)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34838
Már csak az a kérdes hány méter kémény kell.
Ha meg túl drága lenne a fürdőbe lehet elektromos padlófűtés is.
Úgy sem vagy egész nap ott ,így mikor kell bekapcsolod,egy 30négyzetméteres lakásban nem lehet nagy fürdőszoba.
Van egy szoba amit fűteni kell,erre kiépíteni egy kondenzációs rendszert drága dolog.
Előzmény: Exosud2 (34825)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34837
Most kerestem rá jobban ismét az árára, igazad van. Annak idején, mikor először belefutottam, 1400 eurós árral találkoztam.
Vagy már akkor is benéztem valamit, nem tudom.
Amikor kezdtem a keresgélést, úgy indultam neki, hogy nem az ár lesz a döntő.
Mivel itthon úgysem kapható, sokat nem foglalkoztam a viessmannal, csak a műszaki adatok miatt akadt fenn a rostán. Most 3000 euró környékén van.
Nem kevés az sem...
Az aristont sem az ára miatt választottam, hanem a primer hőcserélője és a körérakott alkatrészek miatt. Az, hogy nem volt drága, csak megkönnyítette a döntést.
Előzmény: Törölt nick (34832)
lala1961 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34836

Igen kb duplája ,az stimmel már!.-) A víz hőfoka az ezért annyi ,mert télen/nyáron is a földben mennek a vezetékek,(persze télen hidegebb,és hát az akkori lefektetési mélységen is múlik) !:-)

Előzmény: Törölt nick (34835)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34835

Hát akkor is a duplája:-)   de hol 20 fokos a HHV ilyenkor ,meg télen pl?   Nálam családi házban 5-10 fokos a bejövő hhv.

Előzmény: lala1961 (34833)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34834

 Azért ez nem lenne rossz cucc idehaza sem...és éves szinten mennyit adnának el belőle  ?1 db-ot vagy kettőt.Nem véletlenül nem kapható ez itthon....ide csak (keletre jó az) a kb hulladékkategóriás 100 as sorozatot hozzák,ami ráadásul nem is saját fejlesztés,hanem megvették a Berettától,és belerakták a hőcserélőjüket és ennyi...kellett nekik egy olcsó keleti piacra szánt cucc ,ami nagyon nagyon messze áll az igazi Viessmann kazánoktól.

Előzmény: attila0325 (34821)
lala1961 Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34833

Üdv ! Talán annyira nem(életszerű) ürült/hűlt ki ,hogy 120 l hideg vized(10 c fok,amit akkor még valahogy hűtened kell ,mert a vezetékes víz melegebb) van a bojlerba ,ezért ha 40 c fokra szeretné ,Én csak max. 20 c fokos dT számolnék !:-)  Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (34831)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34832

Lenne még a Viessmann Vitodens 300-W, ami 1.9 kW - 11 kW között dolgozik, de kishazánkban valamiért ezt nem forgalmazzák. Nagy kár, biztos ezt vettem volna.

Ez a kazán (kétségtelenül nagyon jó)  olyan 3000 Eurótól indul.....+ 27% áfa ha M.O-n lehetne kapni azaz olyan 1.3 milla lenne Ft-ban .... És akkor ez nem lenne túlárazott ,ááááá dehogy...  Csak nem értem a gondolatmenetedet,hogy a Wolf,Unical ,Vaillantot ...stb túlárazottnak tartod a maguk 300-400 ezer közötti árával,és szerinted nem érik meg az árukat....akoor ez a Viessmann,most ,hogy?????????

Előzmény: attila0325 (34821)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34831

Napi 1kw energiát használok a meleg-víz előállításra, ami 2 személyre bőven elegendő. A bojlerünk 120L, Hajdu.

Ez valahogy nem lehetséges ,még ha 40 fokra van állítva akkor sem .120 liter víz delta t 30 fokkal történő emeléséhez minimum a négyszerese amit írtál:-)

Előzmény: Exosud2 (34816)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34830

Nincs mit takarítani,mert új állapotú (200 m3 gázt használt) csak a gari már lejárt....

Előzmény: Törölt nick (34801)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.12 0 0 34829

A kémény teljesen tiszta 80/80-as és a kéményben is merev falú cső fut, és 5.5 méter hosszú 2 könyökkel és 1db 45 fokkal....tehát  bőven benne van a megengedett  30 méter hosszban.Tehát nem a kémény ellenállásával van baj.

Amúgy ez egy olyan kazán amiben van kb 200 m3 gázfogyasztás...tehát új állapot!!!! csak nem használgatták a gari meg lejárt már.

Előzmény: joevagyok68 (34799)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34828

Nyelvtan négyessel, fizika kegyelem kettessel erre futotta..... 

 

Előzmény: Házas Ember (34822)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34827
Talált, süllyedt. Most építem a zehnder q350 hővisszanyerős, entalpiás rendszert.
Előzmény: coffein2 (34826)
coffein2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34826

A 2020-as energetikai előírások új ház építésénél megkövetelik a hővisszanyerős szellőztetést is.

Csak példaként ragadtam ki.

Szerinted megéri?

Tudom nem csupán a megtérülés, hanem komfortérzet stb...

Ahogy a másik fórumom már leírtam ezzel kapcsolatos véleményem, ma már csak szabályozott szellőztetés raknék be , nem hővisszanyerőst.

Hasonló a vélemény az előírt szegetelésről is.

Ettől függetlenül semmi bajom a többszörös túlméretezéstől.

 

Előzmény: attila0325 (34815)
Exosud2 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34825

Szia. Saját kéményünk van. Megnézettem, a bélelés nem alkalmas kondenzációs kazán bekötésére. 

Előzmény: Törölt nick (34824)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34824
Még mindig nem tudjuk hogy társas ház ,milyen kémény van stb.
Ha gyűjtő akkor tök.felesleges tovább gondolni az egészet.
Sokan pedig azzal nincsenek tisztába hogy 30nm mekkora.
Hőigénye minimális ,ha középső lakás akkor még kisebb.

Petya79 Creative Commons License 2019.11.11 0 1 34823

Persze, ha belefér a költségvetésedbe, akkor miért is ne (?). Meg ugye eleve az energetikai előírások...

De ahogy 'coffein2' is írta, már a fele olyan vastag szigetelés is OK.

Az én házam 2013-ban épült, ami még akkori szemmel is elég átlagos, sőt, néhol átlag alatti szigeteléssel készült. Ennek ellenére nem fagyoskodunk, a gázfogyasztásunk is relatív alacsony (650-750 m3 között alakul, HMV-el, főzéssel).

Persze, ebben az eltelt 6 év alatt az is közrejátszott, hogy leszámítva 2-3 "csípősebb" hetet, viszonylag enyhe volt a tél. 

 

Előzmény: attila0325 (34815)
Házas Ember Creative Commons License 2019.11.11 -1 0 34822

Hehe, látom a kritikai éned megvan, de sekélyes módon csak a nyelvtanba tudsz belekötni :-(

 

Pedig ilyet is írt:  "napi 1 kw energiát használok". Persze ebbe belekötni csak az tud, aki tisztában van a fizika alapjaival, mármint azzal, hogy a kW a teljesítmény mértékegysége, az energia mértékegysége helyesen a kWh.

 

Szóval ha érdemi mondandód nincs, akkor ne poénkodj mások szóhasználatán!

Előzmény: joevagyok68 (34820)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.11 0 0 34821

Nincs feltétlenül túlkomplikálva.

HMV: Én egy elektromos fűtéssel ellátott indirekt tárolót tennék a hagyományos villanybojler helyére, ha van neki hely. Nem kell plusz váltószelep meg átfolyós kombi kazán.

(A szükséges váltószelep ebben az esetben már a kazánban megtalálható) 12 kW-os fűtő kazán elég, így mindig ugyanaz a tartály

szolgáltatja a melegvizet, de választható, hogy gázról, vagy vezérelt tarifáról menjen (a gázzal szerintem olcsóbb, és a kazán hamarabb fel is fűti a tárolót HMV igény esetén).

 

Létezik a 120 literes hajdúhoz olyan alaplap, amire rá van téve egy csőkígyó, így indirekt tárolóvá alakítható. Nem tudom, ez árban mennyire versenyképes egy normálisnak mondott indirekt tárolóval.

Élőben sose láttam ilyet, csak egyszer valami webáruházban belebotlottam. Szerintem egy gyárilag indirekt tárolónak készült cucc hőcserélője jóval nagyobb felületű, amire szükség is van.

Amit láttam hőcserélős hajdú alaplapot, azon mondjuk rézből volt a kígyó, nem vascsőből, így nem okádja tele rozsdával a kazánt. Ez előny lehet.

 

Az általam említett 12 kW-os ariston és immergas is 280 ezer pénzből bőven megvehető. Mindkettőre 5 év gari van (igazolt éves karbantartás estén), bár szerintem 5 évet röhögve kibír mindegyik, bármit is veszel.

Ebben a teljesítménykategóriában még a Vaillant EcoTec Exclusive játszik esetleg, de azt leginkább átfolyós üzemre hegyezték ki az új primer hőcserélőjével. Nekem két dolog nem tetszett benne:

A hőcserélő vízjáratai továbbra is ugyanolyan kicsik, mint a klasszikus giannoni hőcserélőnek, illetve az ára. 430 ezer pénznél kezdődik. Ennyi egy baxi luna platinum 1.12 is.

Szerintem egyáltalán nem ér ennyit egyik sem. Attól, hogy egy kazán nem túl drága, még lehet jó.

Többen szidják nem favorizálják itt az aristont, de ár-értékben szerintem mindenképp ott van az első háromban. Immergas Victrix szintén bizonyított, bevált technika.

 

Lenne még a Viessmann Vitodens 300-W, ami 1.9 kW - 11 kW között dolgozik, de kishazánkban valamiért ezt nem forgalmazzák. Nagy kár, biztos ezt vettem volna.

A pláne az, hogy az egész sorozat (a 32 kW-os is) 1.9 kW-ra le tud modulálni. Azért ez nem lenne rossz cucc idehaza sem...

 

+1: Ha a klímacsöveket a falban szeretnéd elvinni, azt nagyon gondosan és alaposan le kell szigetelni. Több helyen láttam ilyet, üzemelő klíma esetén gyönyörűen látszódott hol vannak bevésve a csövek,

ugyanis ott folyt a víz a falon. Nem kicsit. Annyira lehűlt az egész, hogy állandóan kicsapódott a falon a pára.

Előzmény: Exosud2 (34816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!