Keresés

Részletes keresés

Zmac Creative Commons License 2000.11.10 0 0 235
Á, így vesztenének egy évet. Kiirtanak 3 hektárt, utána következik egy 2-3 fából álló "fasor", aztán jön a következő 3 hektár...
Előzmény: Butch Cassidy (234)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.11.10 0 0 234
"az erdőirtás is károkat okoz."

Csak az pénzt is hoz a konyhára. Egy részvénytársaság meg miből éljen, ugye...

"Kitaláljátok-e, hogyan kerülik meg azt a szabályt?"

Lenne néhány ötletem. Mondjuk, ha van egy 9 hektáros területem, amit le akarok irtani, akkor kinyírom a két szélét (3+3=6 ha), majd egy év múlva a közepét és kész. Lehet, hogy ez már nem számít "egyben kiirtásnak".

Egyébként elolvastam még egyszer ezt a cikket, de még mindig nem érzem sértőnek.

B.

Előzmény: Zmac (231)
Csokis Creative Commons License 2000.11.10 0 0 233
Nekem csak annyi, hogy osszemossa a kirandulokat, a turistakat, meg a vandalokat. Szerintem nem attol esnek szet a padok, esohazak, hogy tobb kirandulo jelenik meg az erdoben. Ez, igy csusztatas. Azt meg neked magyarazzam, hogy akarhanyszor futok a Normafanal, allandoan tele vannak a szemetesek. Tan uriteni kene oket, mert igy csak viszi a szel, hordjak szet a kobor es vadallatok.
Előzmény: Butch Cassidy (232)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.11.10 0 0 232
Na, most őszintén, mi a baj ezzel a cikkel? Abszolút igaza van. Sok a bunkó az erdőben. Nem kell magunkra venni.

Butch

Előzmény: Csokis (230)
Zmac Creative Commons License 2000.11.10 0 0 231
A PP főnökének igaza van, hogy sok kárt okoznak a vandálok, és hogy rengeteg szemét gyűlik össze. Egyszer talán azt is észreveszik hogy az erdőirtás is károkat okoz. :(((
(Bár a legrosszabbakat a Bükkben láttam.)

Azt tudjátok-e, hogy védett területen (természetvédelmi terület, nemzeti park, stb) nem szabad 3 hektárnál többet egyben kiirtani? Kitaláljátok-e, hogyan kerülik meg azt a szabályt?

Előzmény: Csokis (230)
Csokis Creative Commons License 2000.11.10 0 0 230
Hat akkor irjatok neki. En egyszer leanyaztam egy not, aztan szegyeltem is magam, mert ket nap mulva nagyon kedvesen irt, hogy koszoni a helyreigazitast. Egtem is magam elott. :-(
Itt a cikk:
-----------
Sokba kerül a túrázás növekvő népszerűsége
Tízmillió látogató, tizenötezer köbméter szemét a főváros és az agglomeráció erdeiben

Idén eddig – állítják a szakemberek – csaknem tízmillió látogatója volt a főváros és az agglomeráció erdőinek, és még többen lesznek, hiszen a meteorológusok szerint tovább tart a tavaszias ősz. A népszerűség azonban sokba kerül. Budapesten és környékén a Pilisi Parkerdő Rt. felügyeletébe tartozó hétezer hektárnyi erdőbe tizenötezer köbméternyi szemét került. A játszóterekben és esőházakban pedig többmilliós kárt okoztak a vandálok.
---------------------------------------------
Tömegsporttá vált a túrázás: Budapest és az agglomeráció erdőiben – a terület kilencven százalékát gondozó Pilisi Parkerdő Rt. felmérése szerint – az idén eddig körülbelül tízmillióan jártak. A legnagyobb fővárosi túraszervező, a Budapesti Természetbarát Sportszövetség titkára, Balla Zoltán is arról számolt be, hogy 2000-ben meglepő módon minden eddiginél többen vettek részt a kirándulásaikon.
Mint mondta, sok ezren csaknem mindennap járják az erdőket, főleg az őszi napokon, amikor talán a legszebb arcát mutatja a természet. Akik ezt szeretik a legjobban, még jó néhány napig örülhetnek: odébb van még az igazi tél – legalábbis Németh Lajos meteorológus ezt ígéri. Nagy valószínűséggel november 20-ig nem kell arra számítani, hogy havazni fog. Addig maradnak a szép őszi, már-már tavaszt idéző napok.

– Hogy az időjárásnak mennyi köze van a túrázók számához, nehéz megmondani, az mindenesetre tény: míg öt éve csaknem felére esett vissza a kirándulók száma, tavaly és idén minden eddiginél nagyobb az érdeklődés – mondta Balla Zoltán. – Ráadásul nemcsak a hobbigyaloglók száma emelkedik. A szövetségnek ma már húszezer tagja és nyolcvan tagszervezete van.

A fővárosban és az agglomerációban lévő kétszáz kilométernyi túraútvonal – kétharmad részét jelölik is a könnyebb tájékozódás érdekében – nagyon népszerű. Érdekes, hogy sokan ma már nem is szállnak buszra: egyre kedveltebbek azok az útvonalak, amelyek szinte a Belvárosból visznek a természetbe. Ilyen vezet például a Komjádi uszodától Budakeszire. Balla Zoltán azonban hangsúlyozta: a túrázás népszerűségnek ára van, mert sajnos rengeteg kárt okoznak a látogatók.

A Pilisi Parkerdő Rt. Budapesti Erdészetének vezetője, Bakon Gábor számszerűsíteni is tudja a károkat. Elmondta, hogy ebben az évben legalább tízmillió forintba kerül a túraszezon utáni helyreállítás. Esőházakat, tűzrakó helyeket romboltak szét, sőt az egyik kis épület tetejét eltüzelték. A részvénytársaságnak tizenkét erdei játszótere van: a felújítások után az egyik csupán egy hétig volt használható.

– Még a vandalizmusnál is jóval nagyobb károkat okoz a szemét – hangsúlyozta Bakon Gábor. – A túrázók többsége óvja a természetet, de nagyon sokan szeméttelepnek használják az erdőt. Idén tizenötezer köbméternyi szemetet, többnyire építkezésekből maradt sittet raktak le. Az igazgató elmondta, hogy a részvénytársaságnak évről évre csupán tízezer köbméternyi szemét elszállítására van pénze, vagyis évente öt-hatezer köbméternyi a természetben marad. Igaz, idén a részvénytáraság tulajdonosa, az ÁPV Rt. egyszeri alkalommal pénzt ad az erdők kitakarítására. Hogy jövőre mi lesz, arra nem tudott válaszolni az igazgató.

Prém András

Carpy Creative Commons License 2000.11.10 0 0 229
Bizony-bizony!
En tudom a kulonbseget, de a cikkiro valoszinuleg nem....
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.10 0 0 228
Naaaa. Kéretik felismerni a turista meg a kocaturista közötti árnyalatnyi különbséget.

Macibb

Előzmény: Carpy (223)
Carpy Creative Commons License 2000.11.10 0 0 227
Ez nagy igazsag!!! :)))
Előzmény: Csokis (226)
Csokis Creative Commons License 2000.11.10 0 0 226
Inkabb, mint megvenni. :-)
Előzmény: Zmac (224)
Carpy Creative Commons License 2000.11.10 0 0 225
:))))

Most nem is tudod, mert megint lefagyott az egesz :))

Előzmény: Zmac (224)
Zmac Creative Commons License 2000.11.10 0 0 224
Másold be! Nem szeretném növelni a honlapjuk látogatottsági indexét.
Előzmény: Carpy (223)
Carpy Creative Commons License 2000.11.10 0 0 223
Ha szeretnetek megemelni a vernyomasotokat, olvassatok el a mai Nepszabi Budapest mellekleteben a "Sokba kerül a túrázás növekvő népszerűsége" cimu remekmuvet....
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.11.03 0 0 222
Ha megnyerte, hadd vigye. Most már késő.
Előzmény: Csokis (221)
Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 221
Elso nap? Es van kepuk 2800-ra tenni a rajtot? Aaaaa... Nem akar valaki lemenni egy adag mufutyivel -60-ra? :-)
Előzmény: Butch Cassidy (220)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.11.03 0 0 220
Mi van ezen OFF? 10-kor.
Előzmény: Csokis (219)
Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 219
Hogy ne legyunk teljesen off-ok: mikor van 0-ido?
Előzmény: Butch Cassidy (218)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.11.03 0 0 218
Lehet, hogy nekünk is korábban kéne menni és segíteni neki? Vektorral 10-kor indulunk itthonról, mire kiérünk, Boncz már arcon fog csúszni :-)
Előzmény: Csokis (217)
Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 217
A sor mindig jo. Legfeljebb lenyomunk hozza egy Unicumot is, hogy adjunk a sportszerusegnek. Boncz ugyis azzal fenyeget, hogy ha kiviszem -60-ra a celba, akkor o a 120-as rajtidejeig siman berug.
Előzmény: Butch Cassidy (216)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.11.03 0 0 216
Inkább forralt borra. Így novemberben. Meg hát, amit a meteurológia ígér, az sem az a tikkasztó, sörözős idő :-(
Előzmény: Csokis (214)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.03 0 0 215
Remélem összejön a találkozó :-))))
Előzmény: Csokis (214)
Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 214
Akkor keresd az OSC-s kulonitmenyt. Zmac, Butch, meg jomagam. Varunk egy sorre! :-)
Előzmény: Syd Barrett (213)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.03 0 0 213
Sajnos későn (egyáltalán nem) jelentkeztem így a helyszínen kell neveznem, meg aztán ez lesz idén az első, valamint nem utolsó sorban pedig családi akció lesz :-) De jövőre újra kezdjük!!!!
Előzmény: Csokis (211)
Zmac Creative Commons License 2000.11.03 0 0 212
Az bizony! Én is ott indulok!
Előzmény: Csokis (211)
Csokis Creative Commons License 2000.11.03 0 0 211
Miert nem inkabb BRokkantban? Megiscsak az az igazi.
Előzmény: Syd Barrett (210)
Syd Barrett Creative Commons License 2000.11.03 0 0 210
Szombaton vagy vasárnap találkozunk egymással Vérteskozmán? (Őszi Spartacus) Én valószínűleg csak vasárnap tudok elmenni, akkor is csak nyílt technikásban.
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.11.02 0 0 209
Fiatalok, a teljesítménytúrás élet jelenleg itt zajlik intenzívebben:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9001551.
lab Creative Commons License 2000.11.02 0 0 208
Természetesen nem felejtettem el. Immáron hatodik alkalommal küzdöttem le a távolságot és a magasságot. Most mentem elször egyedül, elég hamar depressziós hangulatba kerültem, amit fokozott a teljes fizikai felkészületlenség. Ilyen sokszot még soha nem gondoltam a feladásra. Végül teljes volt a siker 14 óra 20 perc alatt legyűrtem a túrát. Király volt, jövőre újra!

lab

Előzmény: szultan (207)
szultan Creative Commons License 2000.10.12 0 0 207
Sziasztok!

Csak a feledékenyebbek kedvéért szólok, hogy szombaton (10.14.) Írottkő 70 és 35 teljesítménytúra lesz. Várunk minden érdeklődőt.
A jó időt megrendeltük, rövidgatyát hozzatok! :)

Syd Barrett Creative Commons License 2000.10.04 0 0 206
Kedves pulp!
Nagyon köszönöm az infókat, és továbbra is szívesen veszek minden olyan hozzászólást, amelyben konkrét helyszínek és időpontok szerepelnek, akár tájfutóversenyről, akár tájékozódási túráról van szó.
Előzmény: pulp (204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!