Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4179
Látszik, hogy ennyi eszed van, hogy csak ezt tudod írni, hogy "nem megy az üzlet" ahelyett hogy egy kicsit magadba néznél, hogy vajon miért kaptam fel a vizet. Szánalmas vagy. Nem szerettem volna ennyire személyeskedni, de úgy látszik neked ez kell.

Pár hete rajtam kívül egy pár ember már leírta, hogy a tanácsaiddal csak félrevezeted az ide fordulókat, és nem ártana ha befejeznéd. Leírsz valamit, és nem teszed hozzá, hogy ez kimondottan egy hozzá nem értő ember véleménye (azaz a tied). Én amit leírok, azt teljes mértékben segítő szándékból írom.

Nem "nyitok irodát -pénzért", bár biztos hogy a tanácsaimmal többet tudnék keresni, mint te a tieiddel.

4 kéményseprő cég van Somogyban. Nincs konkurencia?

Sok mindent meg lehet csinálni olcsóbban, egyszerűbben, csak nem biztos hogy megéri. De te azért csak mondjad, remélem megtalál valaki akinek ezzel kárt okozol.
Előzmény: Törölt nick (4177)
Nogo Creative Commons License 2009.02.20 0 0 4178
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Kandallókályhát szeretnék venni. Jelenleg cirkófűtés van, nyitott égésterű FÉG, a lakásban a folyosón elhelyezve, most nem engedélyeznék, de annó igen. A cirkó kéményére rá van kötve egy gázbojler is, retesszel. A cirkó kéményétől kb. 2 méterre van egy másik kémény, ezen régen egy vegyes kazán volt. 14x14-es, kb. 7,5 méter magas. Erre kötném a kandallókályhát. A nyílászárók vegyesek, van huzatos, van jobb.
Több helyen azt olvasom hogy tilos kandallót beüzemelni, mert lényegében egy légtérben van a cirkóval. Hivatalos kéményseprők nem javasolták. Nyugdíjas kéményseprő ismerős javasolja.
Beköthető a kandalló? Ha csak akkor megy ha leállítom a cirkót, lehet baj? Lehet-e baj a kéménnyel (bélése nincs, régen nem használtuk)?
Az svt wamsler annyit ír követelménynek, hogy 14x14, minimum 5 méter magas és megfelelő állapot. Hogyan ellenőrizhetem a huzatát?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv Mindenkinek!
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4176
Írj egy mailt, küldök válaszban anyagot!
Előzmény: siokemeny (4175)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4175
Tűztérvásárlás majd csak szeptember környékén, még csak most fogunk beköltözni az új házunkba, és elfogyott a pénzünk.

Írnál erről az újabb tűztérről pár sort? Hol tudnám megnézni?
Előzmény: tűz_tér (4174)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4174
Szia!

Azt a szerelte írtam én is. Gépkönyvet meg csak azért, hogy abban is van, amit kerülni kell.

Vettél már tűzteret? Van egy új öntvény betétem, külső levegővel, samott béléssel, nagyságrenddel jobb tüzeléstechnikai paraméterekkel mint a KOBOK, 7 év garival, hasonló áron.
Előzmény: siokemeny (4173)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4173
Üdv!

Igen, ilyen esetekben kimondottan a kandallón múlik az eféle létesítés lehetősége, kéményileg megoldható, de csak kimondottan szerelt kéménnyel. (mi is engedjük)

A gépkönyvben írtakról én csak a kandallóra vonatkozókra gondoltam, a kéményekre szabványi szabályzás vonatkozik.
Előzmény: tűz_tér (4171)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4172
Üdv kötekedő úr!

Bírom, hogy ennyire nem vagy otthon a témában, de azért ide kell jönnöd okoskodni!!!!! Pár hete már azt hiszem kiderült az igazság, nem is írtál egy jó darabig.
GRATULÁLOK!!!!

Ki mondta, hogy nem bír el egy vasbeton födém egy falazott kéményt? Én nem az biztos.

Hőszigetelés: a kéménykörül a födémnél 2-3 centi vastagságban szigetelőanyagot kell elhelyezni, mely engedi a dilettációt.

Szerinted sok minden felesleges, meg sok mindent meg lehet csinálni, de azt tanácsolom, hogy csak csináld magadnak, ne adj ostoba tanácsokat másoknak, akiknek ebből bajuk lehet. Most reagáltam utoljára a hozzászólásaidra (remélem meg tudom állni, hogy a továbbiakban levegőnek tekintselek), de sajnálom azokat akik rád hallgatnak.
Előzmény: Törölt nick (4169)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4171
Azt, hogy a kémény a kandalló tűzteréről induljon, súlyával a tűzteret terhelje, az összes tűztérgyártó kategórikusan megtiltja.
Magának a szereltkéménynek önhordónak kell lennie, falhoz, födémhez, stb. rögzítve.

Arról, hogy hogyan létesíthető, érdemes előre érdeklődni a helyi szolgáltatónál, mert van aki a saját kamarai ajánlást hagyja figyelmen kivül, van, akit meg az nem érdekel, hogy mi van a gépkönyvben. Olyan is van, akit meg egyik sem érdekel, de egy forgalmazói nyilatkozatra (mi szerint az általad említettek, ellenőrizhetőség, tisztíthatóság biztosíthatóak) mehet a függőkéménybe a kandalló.
Ha a készülék alkalmas volt rá, még mindenütt sikerült megoldani vmilyen módon, de szolgáltatótól függően különböző úton.

(Egyébként meg az összes francia kandallóbetét gépkönyvében van egy olyan bekötési rajz, ahol a kémény födémről indul, mert náluk meg az az általánosan elfogadott. Nem követendő példának írom, csak a gépkönyv miatt.)
Előzmény: siokemeny (4167)
halaloszto Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4170
Azert egy 6m magas kemeny onsulya nem ket kilo. Egy szokasos lakasfodem baromira nincs ra meretezve.

(14x14 kemeny 14-es teglabol: 8x14x14cm2 alapterulet, 600cm magassag->940 liter tegla es habarcs. legalabb masfel tonna. )

vajk
Előzmény: Törölt nick (4169)
tibi61 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4168
Köszi a válaszod!
Az eddigi hozzászólásaidat figyelemmelkísérve azt hiszem a legjobb megoldás,ha
egy samottbéléses szerelt kéményt építek a leendő kandallómhoz.
Zárt terű kandallóbetétben gondolkozom amit SK. körbeépítek.
Hatásfok szempontból melyik jobb?: Ha minél magasabbra teszem a füstcsőbecsatlakozást, vagy ha Deflektor kupolát csinálok?
Előzmény: siokemeny (4167)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.19 0 0 4167
Üdv!

Épített kémény semmiképp nem indulhat a felsőbb szintről amibe alulról lenne a becsatlakozás. Hogyan is lehetne, mikor a kéménynek önálló szerkezetnek kell lennie, és ha önálló szerkezet, akkor mire van ráültetve. Ha a födémre van ráültetve, akkor a födémszerkezet és a kémény között hogyan van a hőszigetelő réteg? Tehát SZIGORÚAN TILOS

Az sem helyes, hogy a kémény a felső szintről van indítva és oldalsó bekötése lenne, mert a füstcső nem haladhat át a födémen.

Olyan viszont létezik, hogy egy szerelt fémkéményt indítanak a kandalló tetejéről, de akkor vannak kritériumok, amiknek meg kell felelni. Pl.:
- a kandallónak olyan kialakításúnak kell lennie, hogy a tisztítás a tűztéren keresztül megoldható legyen, illetve a visszahulló korom ne zavarja a kandalló működését
- a kandallónak el kell bírnia a ránehezedő súlyt.
- a gépkönyvének mindenképpen tartalmaznia kell az eféle rákötés engedélyezését.
Előzmény: tibi61 (4166)
tibi61 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 4166

Sziasztok!

A http://tuzimado.hu/ fórumán olvastam, hogy valakinél a kandalló füstcsöve
a födémre csatlakozik. Épített kémény csak a födémtől felfelé van.
Hely kihasználás szempontjából nálam is praktikus lenne.
Kérném a véleményeteket!
dako60 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4165
Nekem a füstcsőkivezetésem 230cm2 ez le van szükítve 132cm2-re és be van kötve a 14x14-es kéménybe. Teljesen jól müködik, a magasság 10m.
Előzmény: pjotrkolja (4162)
joevagyok68 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4164

A kezelési utasítása:

www.celsiusplussz.hu/download/kezelesi_utasitas_celsius_Kis_Ov_kaz.doc

Előzmény: pjotrkolja (4162)
joevagyok68 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4163

Üdv!

Én pedig a kezelési utasításban olvastam a következőt:

Füstcső csatlakozás (mm) :   132

Kémény méret (mm/m): 132/5-8

Huzatigény (mbar)  0,2

 

DJ

Előzmény: pjotrkolja (4162)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.17 0 0 4162
Üdv!
Érdekesség képen a Celsius Plussz gyári adatai:
CP-V27
Tüzelőajtó méret: 200x300
Maximális Teljesítmény (W): 27000
Fűthető légtér (m3): 300-500
Hatásfok (%): 78
.
.
Próbanyomás (bar): 3,2
Huzatigény (mbar): 0,2 (20Pa)
Tűztér mérete (mm): 375x420x500
Kémény méret (mm/m): 6m magas 343cm2 keresztmetszet

Kis utánaszámolással ez egy DN200-210 kürtőt takar, a 6 méter pedig nem az épített magasságot szokta jelölni.
A további, kéményt érintő gyártó előírások a következőek:

"Kémény
A központi fűtésű kazánok részére külön kéményt kell létesíteni, amely a kazánok teljesítményéhez van méretezve, kivitelezése kellő gondossággal, tömörzáróan történjen. A kémény feladata részben az égéshez szükséges levegő átszívása a tűzrostélyon, az égő szénrétegen, másrészt a füstgázok elvezetése a szabadba. Az égéshez szükséges levegőt abból a helységből biztosítjuk, ahová a kazánt telepítettük. Ezért itt biztosítani kell a levegő szabad beáramlását. A kazán huzatigénye: 0,2 mbar. A kazán füstcsövét lehetőleg egy könyökkel csatlakoztassuk a kéményhez. A füstcső hossza a kazántól a kémény becsatlakozásig max. 1méter lehet."

Nem igazán látok itt semmi utalást egy DN130 kéményre, az általánosan használt hasonló teljesítményű és hasonló módon működő kazánok pedig egytől-egyig hasonló előírásokkal telepíthetőek.

Még mielőtt elindulna a kötözködési hullám, ezt a kazán gyártója írja, nem holmi szőrözős, szabványokkal takaródzó kéményseprő ...
Előzmény: joevagyok68 (4161)
joevagyok68 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4161

Pl Celsius CP-V27   132 mm-es a füstcső csatlakozása.

Lemezkazán Nekünk ilyen van , igaz 14 x 20-as kéménybe van csatlakoztatva.

DJ

Előzmény: keranov (4153)
kunzoo Creative Commons License 2009.02.16 0 0 4159
Szervusz! Levegőutánpótlás gond nem lenne, mert ez parapetes vízmelegítő. A vezérelt árammal az a bajom hogy kellene egy új villanyóraszekrény A szabványos vill. szekr. több tízezer forintba kerül!!!!+szerelési díj.. Rablás fényes nappal! Ráadásul sűrűn van vendégség és ha kifogy a bojler akkor a vezérelt áram nem jó megoldás. Nagyobb bojler nem férne be a fürdőszobába, viszont a bojler lassan cserés lenne. Ráadásul mostanság a környékünkön több napra is elment a villany, ami igazán kínos dolog ha mindened villannyal megy. Ehhez a típushoz villany nem kell.
Előzmény: Törölt nick (4157)
kunzoo Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4156
A totya (most favorit néven fut) super 20 kazánnak ekkora kémény asszem jó, de szerintem manapság már ezen kívül más kazinak nincs ilyen kicsi füstcsonkja. úgyhogy szerintem min.150-es illene oda. Én veszekednék a kiviteleződdel, hogy akkor mutasson egy katalógusból olyan kazánt, amire ezt a 130-as füstcsövet ajánlják. szerintem nem talál olyat. Ha kitalál valamit amit te fizetsz meg akkor indokolja is meg.
Előzmény: keranov (4153)
kunzoo Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4155
A FÉG oldalán az ANTSZ-t emlegették.(a füstkivezetés miatt)... Ez még mindíg így van? és ott kit? Kell-e a PB-s parapetes rendszerhez építési engedély? (a helység megfelelne a pb követelményeknek, nem alvószoba oda mindenhogyan gázterv kellene szilárd vezetékkel. Itt jó lenne a flexi cső is. Vagy hívok egy szerelőt oszt' jólvan?
Előzmény: dako60 (4154)
dako60 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4154
Bezzeg ha nem volna hajad, akkor mit enne le rólad, bocs de ez csak úgy jött magától. Ha nincs rákötve hálózatra csak palackra szerintem nem kell engedély csak szakember kösse be a jótállás miatt, de én nem vagyok szakember.
Előzmény: kunzoo (4152)
keranov Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4153

Kedves siokemeny,

 

Köszönöm a tanácsodat, észben tartom majd, amikor a kazánról kell döntenünk.

 

 

A füstcső méretével kapcsolatban egyre többen mondják, hogy kevés lesz a 130-as, úgyhogy megbeszélem majd egy szakemberrel, le lehet-e bontani a pincerészren a kéményt. Inkább most vállalok egy nagyobb költséget, mint hogy 50 éven keresztül bosszankodjak azon, miért nem hallgattam az okosabbakra.

 

Előzmény: siokemeny (4151)
kunzoo Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4152
Sziasztok! Az a problémám hogy a villanybojler megeszi a hajamat (a házban csak nappali áram van, és az éjszakai áram kiépítése k-va drága lenne). Arra gondoltam hogy átfolyós vízmelegítő kellene, és abból is parapetes (nincs gázkéményem.). Mivel nálunk nincs földgáz, ezért PB gáz üzemre gondoltam, Az MZV18S kapható így is.
Kihez forduljak engedélyezés ügyben?
siokemeny Creative Commons License 2009.02.15 0 0 4151
Üdv keranov!

Ha radiátoros a rendszer akkor véletlenül se hagyd magad kondenzációs kazánra rábeszélni!! Feleslegesen fizetnél ki minimum 100ezer forinttal többet. Kondenzációs kazánnak csakis akkor van értelme, ha valamilyen alacsonyhőmérsékletű felületfűtésed van (falfűtés, mennyezetfűtés, padlófűtés).

Vegyes tüzelésű kazánról csak annyit, hogy neked kell egy kb 25 kW-os (ha a pinceszintet nem szeretnéd fűteni), azt hiszem ekkora teljesítményűt lehet is 130-as füstcsővel kapni. Bár pontos teljesítményt csak az épület hőveszteségének kiszámítása után lehetne mondani, hisz nem ismerjük a ház hőszigetelését.
Előzmény: keranov (4147)
dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4150
Ha majd tüzelsz, arra ügyelj hogy száraz legyen a fa és a visszatérőd 60C alatt ne legyen (csőtermosztát).
Előzmény: keranov (4147)
dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4149
Olyan kazánt kell kiválasztani ami jó a kémény méretéhez.cseh OPOP, 20-25Kw-os Totya és más hasonlók.
Előzmény: keranov (4147)
keranov Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4148

>Csak annyit : az építési engedélyezési tervhez nem kell semmilyen fűtési terv

 

Rosszul fogalmaztam, a terv hőellátásra vonatkozó részére gondoltam.

 

>Mond a tervezőnek  a saját pénzét pocsékolja , ne a tied.

 

OK, átadom :)

 

Üdv,

Réka

Előzmény: Törölt nick (4145)
keranov Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4147

 

> Mielőtt bármi megjegyzést tennék a tervező ajánlására, kérdezném a lakás méreteit, mekkora, padlófűtés, falfűtés vagy netán radiátoros lenne a rendszer.

 

pince: 58,69 m2 / magasság 2,4 m

földszint: 63,46 m2 / magasság 2,65m

tetőtér: 68,40 m2 / magasság 2,7 m

 

A hőleadás lemezes radiátorokkal történik.

 

Örülnék, ha megfelelne a 130-as füstcső, mert az előző tulaj odaadta a csöveket is.

Előzmény: dako60 (4144)
dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4144
Szia Keranov!
Mielőtt bármi megjegyzést tennék a tervező ajánlására, kérdezném a lakás méreteit, mekkora, padlófűtés, falfűtés vagy netán radiátoros lenne a rendszer. Mekkora a légköbméter? Több olyan lemezkazán van amelyik 130-as füstcső kivezetéssel rendelkezik, úgyhogy ezek elmennek az ajánlot mérettel, de ettől függetlenül legtöbb kazánnak 160-180-as a füstcsőve. Így aztán a nagyobb méretü kémény biztonságosabb lenne. A kis kazánt a nagyobb kéményben tudod használni, de fordítva már nem jó a dolog.
Előzmény: keranov (4141)
dako60 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 4143
Az sok szerintem, én az ősszel kaptam árajánlatot 160-as szereltkéményre 10,5m magas és 200 ezer lett volna az ár.
Előzmény: JGab (4142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!