Keresés

Részletes keresés

zita71 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 376

Sziasztok!

 

A lovárira ki, hogy tanult a szóbelire? Az a baj, hogy nincs kivel gyakorolni.

 

 

sabolch Creative Commons License 2008.08.26 0 0 375
Ja és az előzményem hunheli-hez szól :) Bocs...
Előzmény: sabolch (374)
sabolch Creative Commons License 2008.08.26 0 0 374
hunheli! Te is középre mész? Én szegedre. te? Egyébként szerintem van jópár anyagom ami segíthet! Írd le az e-mail címed. Vagy ha van msned vagy skype-d annak még jobban örülnék, mert akár együtt is gyakorolhatnánk :)... Ugyanis én senkivel sem tudok.
Előzmény: Lucapanda (370)
Lucapanda Creative Commons License 2008.08.26 0 0 373

Szeleszte, nagyon-nagyon köszönöm az anyagokat! Kinyomtattam mindent, tanulok,olvasok, fordítok, mint a güzüegér:))))  Írok még magánban is, csak vacakol a mail, ezért itt mielőbb szerettem volna megköszönni.

 

Zita, nekem most szerencsére elég az alap:) Vagyis a dpilomához egy alap+egy közép kell, de a közép megvan angolból és valószínű, hogy az alap is meglesz franciából, ez olyan biztonsági tartalék inkább. Meg a lovári nemcsak a papír miatt kell, hanem a munkámban is jól fog jönni, ezért is tanulom. Igazából úgy indultam neki, hogy a középre megyek szeptemberben, de most inkább legyen meg az alap, aztán majd a közép később.

zita71 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 372
Szia Lucapanda!
Sajnos nekem középfokú kell a diplomához, én arra megyek. Sok sikert a vizsgához!
Előzmény: Lucapanda (363)
hunheli Creative Commons License 2008.08.24 0 0 371
Szia sabolch! Mos látom, hogy Te is készülsz eszperantó vizsgára. Van valami hasznos anyagod? Ha tudsz segíteni nagyon megköszönném.
Előzmény: sabolch (360)
Lucapanda Creative Commons License 2008.08.23 0 0 370
Köszönöm, előre is: andusz@freemail.hu a mailcímem.
Előzmény: Szeleszte (369)
Szeleszte Creative Commons License 2008.08.23 0 0 369
Szia

Ha küldesz email címet akkor neked is küldök egy csokornyi anyagot lováriból.

Zita:
Igazán nincs mit.

Üdv

szele
Előzmény: Lucapanda (363)
hunheli Creative Commons License 2008.08.22 0 0 368
Van egy Szilvási könyvem és egy régi eszperantó nyelvkönyv a tanuljunk nyelveket sorozatból. De ez nagyon kevés ahhoz, hogy fel tudjak készülni. Valójában nem is nagyon tudom, hogy miből lehetne igazán felkészülni középfokú nyelvvizsgára. Tudsz segíteni?
Előzmény: Dua (367)
Dua Creative Commons License 2008.08.22 0 0 367
Milyen könyveid vannak?
Előzmény: hunheli (366)
hunheli Creative Commons License 2008.08.22 0 0 366
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Szept. 20-án vizsgázom eszperantó nyelvből. Ha valaki tud anyagot küldeni, nagyon megköszönném. Sajnos nekem semmi segítségem nincs.
Lucapanda Creative Commons License 2008.08.22 0 0 365

http://www.oh.gov.hu/letolt/okev/doc/erettsegi_2008/e_lovari_08maj_fl.pdf

 

A pécsit  nem találom, de ha meglesz, már írom is:)

Lucapanda Creative Commons License 2008.08.22 0 0 364
Ha valakinek van az alapfokú lovárihoz anyaga, annak nagyon örülnék. Van már jópár, pl. sokat találtam a pécsi egyetem honalpján is, hátha ez meg más valakinek új még, mindjárt megkeresem pontosan a címet (alap és középfokú is)
Lucapanda Creative Commons License 2008.08.22 0 0 363

Zita, én is akkor megyek:) Most csak az alapfokúra mertem vállalkozni, első körben elég az a diplomához (egy alap+egy közép kell), de megtetszett a nyelv, ha az alap sikerül, megyek a középfokúra.

Tanult még valaki a Romani Skholában, Farkas Zolinál?

Dua Creative Commons License 2008.08.21 0 0 362
Pontosabban itt:

http://itk.hu/index.php?id=60
Előzmény: xeniah (361)
xeniah Creative Commons License 2008.08.21 0 0 361
az itk.hu-n és az eszperanto.hu-n van fenn egy-egy írásbeli vizsgaanyag megoldással. Magnóhallgatáshoz regisztrálhatsz a lernu.net-en, ott vannak szövegek, amiket le is tölthetsz (mp3) és meghallgathatsz. Meg sok egyéb hasznos dolog is van itt.
Előzmény: sabolch (360)
sabolch Creative Commons License 2008.08.20 0 0 360
Eszperantóból valószínű szept. 20.án megyek középfokú komplexre. Remélem tényeg nicns mitől félnem :) Igazából konkrét nyelvvizsga feladatokra lenne szükségem (szövegértés, felelet választós, magnóhallgatás, a tételsor kidolgozása...)
zita71 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 359

Szia Szeleszt!

 

Nagyon köszönöm a segítséged mégegyszer! Szeptember 20.-án lesz az írásbeli középfokú vizsgám lováriból, természetesen elmondom majd, hogy sikerült és, hogy zajlott!

Szorítsatok!!!:))

 

Zita

Előzmény: Szeleszte (355)
Dua Creative Commons License 2008.08.18 0 0 358
Ha csak eszperantó szöveget akarsz olvasni, akkor a Wikipédia eszperantó változata jó kiindulópont:

eo.wikipedia.org

Ugye általában az eszperantó szócikkek magyar megfelelőjét is el lehet olvasni.
Előzmény: Dua (357)
Dua Creative Commons License 2008.08.18 0 0 357
Nyelvtanra vagy olvasmányokra van szükséged?
Előzmény: sabolch (354)
Szeleszte Creative Commons License 2008.08.18 0 0 356
Szia

Sajna nekem eszperantó középfokú anyagaim nincsenek, de ha google-ba beütöd találsz újságot, levelezőpartnert, rádiót egy csomó anyagot amivel tudsz gyakorolni. Nem tudom, hogy mész e szóbelire, ha igen ott nem kell félned. Én amikor fent voltam Pesten eszperantó szóbelin mindenki átment. Volt egy csaj aki úgy jött ki nem értettem a kérdést stb... mégis átmentek. Állítólag eszperantónál az írásbelinél vannak nehézségek.

Üdv

Szele
Előzmény: sabolch (354)
Szeleszte Creative Commons License 2008.08.18 0 0 355
Szia Zita

Elküldtem az anyagot. Nem tartozol semmivel sem, csak annyit tegyél meg, ha már voltál vizsgázni írd meg a többieknek hogyan zajlott. Hátha valakinek segítségére lesz.

Üdv

Szele
Előzmény: zita71 (353)
sabolch Creative Commons License 2008.08.18 0 0 354
Esetleg valakinek gépen valamilyen eszperantó középfokú segédanyaga van?
zita71 Creative Commons License 2008.08.17 0 0 353

Szia Szeleszt!

 

Nagyon, de nagyon köszönöm a segítséged!!!!  sz.zita@yahoo.de a címem. Köszönöm a jótanácsot, elfogadok minden tanácsot, hisz te már vizsgáztál. Mondd meg mivel tartozok a jóságodért!

 

Üdv: Zita

Előzmény: Szeleszte (352)
Szeleszte Creative Commons License 2008.08.16 0 0 352
szia zita

Összegyűjtöttem neked egy csokornyi segédanyagot, ha küldesz egy email címet, akkor át tudom neked küldeni. Gondolom középfokú C-re mész.
Szóbeli így zajlik:
Bemész köszönsz, elkérik a személyidet ilyenek. Utána kérdezgetnek mindenféléről. Ilyen általános feszültségoldás, itt lehet munka, magánélet stb... Húznod kell egy szituációt és egy képet. A képet elemezned kell. A szituáció érdekesen zajlik. Kapsz egy történetet és szinte neked kell cigányul az egészet elmesélned. Ne számíts azokra a szitukra ami a könyvedbe van. Volt ilyen pl: külföldön vagy megfájdult nagyon a fogad, menj el egy fogorvoshoz és mond el neki fáj a fogad. vagy: külföldről egy barátod érkezik hozzád vidd el egy étterembe és mutasd be neki a magyar ételeket stb...
Ezeket nem elrettentésképpen írtam le csak azért, hogy ne érjen hideg zuhany.

Várom az email címedet

Üdv

szele
Előzmény: zita71 (351)
zita71 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 351
zita71 válasz | megnéz 2008.08.15 09:05:46 © (350)

Szia Szeleszt!

 

Segítségedet szeretném kérni. Én most megyek középfokú lovári nyelvvizsgára ősszel. Bármilyen cigány nyelvű mese vagy szöveget keresek, az is jó, ha le van fordítva, ha nincs úgy is jó. Sajnos a neten nincs ehhez a nyelvhez anyag.

Ahogy olvastam a hozzászólásokat írtad, hogy neked van, nagyon megköszönném ha tudnál segíteni! Én a Pap János könyvéből tanulok.

Előre is köszönöm!

zita71 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 350

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Én most megyek középfokú lovári nyelvvizsgára. Bármilyen cigány nyelvű mese vagy szöveget keresek, az is jó, ha le van fordítva, ha nincs úgy is jó. Sajnos a neten nincs ehhez a nyelvhez anyag.

Ahogy olvastam a hozzászólásokat Szeleszt írta, hogy neki van, nagyon megköszönném!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Dua Creative Commons License 2008.08.04 0 0 349
Mindkettőnek Magyarországon dolgozták ki az írását, innen a hasonlóság.
Előzmény: Szeleszte (347)
Dua Creative Commons License 2008.08.04 0 0 348
Más a helyesírás, de nagyon hasonlít a románra.
Előzmény: Szeleszte (347)
Szeleszte Creative Commons License 2008.08.04 0 0 347
Szia

Nekem teljesen idegen ez a szöveg:) A lovári cigányba szinte ugyan olyan betűk vannak mint a magyarba. Amikor tanultam, akkor láttam beást, de érdekesek ezek az ékezetek egyes betű felett:)

Üdv

szele
Előzmény: Dua (346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!