Keresés

Részletes keresés

carlos80 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39972

Persze, nekem is fura lenne, ha nem tudnám a hátterét. Azért írtam, hogy nem az iramfutós verzió, ami megint jópofa úgy, hogy nincs mellette táv, és mindenki egyből a marathonra gondol.

Előzmény: bor_kedvelő (39968)
csanya. Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39971

A figyelmes szemlélők a Mátrabérc Trail Finisher pólóján is észrevehették a Kék túra logoját....-)

Előzmény: carlos80 (39967)
bellone72 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39970

Sziasztok! Nagyon klassz volt a szombat! Én is a csapatot szeretném kiemelni, el sem tudom képzelni, hogy mellettük szükség volna privát segítőkre, annyi gondoskodást kaptunk. A pálya jelölése hibátlan volt, nekem csak az időjárás okozott gondot, már az 1. ponttól voltak problémáim (amire persze számítani lehetett), de mindenhol megkaptam a továbbhaladáshoz szükséges bíztatást, ahol nem ott a táj segített átlendülni. A legvégén pedig a gravitáció.:) 

 

A fatörzs alatt átbújós lefejelős képekre nagyon kíváncsi volnék, mert pont ott sikerült betörnöm a fejem, viszont nem vagyok fent a FB-n, lesz valami alternatív csatorna?

Előzmény: zoncsi (39964)
laprag Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39969

GRATULÁLOK!

P.

Előzmény: carlos80 (39967)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39968

nem "nevetséges" volt, hanem meglepő ott a sok nagyágyú között...

Előzmény: carlos80 (39967)
carlos80 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39967

A pólót (Országos Kéktúra) nem viccből vette fel, a szponzora kérésére viseli.

Előzmény: bor_kedvelő (39965)
-sanci- Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39966
Előzmény: bor_kedvelő (39962)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39965

jaja, tényleg...

én akkor röhögtem a polon, amikor megláttam! :-)
amikor a 2:15ös polotól összetojták magukat vmelyik versenyen az is mekkora volt! :-D

Előzmény: Rss_75 (39963)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39964

A fatörzs alatt átbújásnál a fotókat Bellus Áron (Ironka) készítette. A fotói megtekinthetők a FB-on a neve alatt.

Rss_75 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39963

Maxi Race. http://www.maxi-race.org/ Bírom Csabinak a pólóit: kéktúra, 2.15 iramfutó :-)

 

Tényleg Oli, te hogy állsz a maxival?

Előzmény: bor_kedvelő (39962)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39962

meg jövő 7végén is van valami??? vagy rosszul emlékszem?

 

de remélem minden oké vele?! várjuk a beszámolót!

addig itt egy kép róla nem sokkal az indulás utánról, itt meg egy másik kb féltávról...

Előzmény: olipapa (39959)
Hiver Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39961

A canicross sprint, a leghosszabb táv (amit évente 1x, vagy 1x se rendeznek itthon) 20 km, amúgy a 3-6 km az általános. Ez a T50/T100 célközönségének nem alternatíva.
De nyilván nem várható Csanyáéktól, hogy vállukra vegyék a világ összes gondját. De hátha felfedezik a piaci rést ;o)
Az általam leírtak szerint nem kerülne, max. 1% plusz munkába, és a mezőny több mint 1%-a örülne neki... És ha jól vettem észre, már most sem zavarta a többieket, hát még a mezőny után indítva, pórázon.

Előzmény: olipapa (39960)
olipapa Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39960

Kutyásoknak ott a kiválo canicross.

Sehol a világon nem engedik normál atlétikai versenyen a kutyás futást. Lóval sem lehet, bringával sem. Zavaró, veszélyes lehet mások számára, a gazdának előny is, hátrány is. Ettől még persze elhiszem hogy remek kutyával futni, de ez más kérdéskör.

Előzmény: Hiver (39957)
olipapa Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39959

Most hétvégén is versenyezni fogk, a Zegama-n, nem kevesebb kemény futóval viaskodva mint a T.vulkánián, majd csak utána jön haza beszámolni.

Előzmény: Skeletron (39955)
Babosi Gyorgy Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39958

Egy T50 szintidőn kívüli teljesítés krónikája: kattintás ide.

Csanya, a kicsúszók dugókás idejét nem teszitek közzé?

Hiver Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39957

"ha húz a kutya az előnyt jelent"
ezért tenném külön kategóriába: férfi, nő, kutyás 

Előzmény: Skeletron (39955)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39956

transvul_c_ania... Bazz... vulvania ezért ki is moderálhatnak:P

 

Előzmény: Skeletron (39955)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39955

Gratuláció minden résztvevőnek aki a hétvégi versenyeken részt vett! Érdeklődve várom manbo beszámolóját is a transvulvania-ról, remélem ismét ír majd.

Jó olvasni a Terep 50/100 beszámolókat, komolyan lelkesítik az embert még a sikertelen teljesítésről szóló is!

 

A kutyás témáról: nem mintha Csanyát kéne védeni de a Börzsöny Trail-es versenykiírásban már amikor először olvastam (több hete) is benne volt hogy állattal indulni nem lehet. Akkor azt gondoltam hogy így kapott az esemény engedélyt az erdészettől.

Én is szoktam és szeretek kutyával menni és Hiver kompromisszumos megoldása is tetszik, de ez meg felveti azt a problémát hogy ha húz a kutya az előnyt jelent. Márpedig ha versenyről van szó ott ugye az egyenlő feltételek... Póráz nélkül meg elvileg nem is lehet az erdőben közlekedni (ez az előírás), persze én sem tartom, de ha engedélyhez kötött valami esemény akkor ebbe bele lehet kötni.

Balazito Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39954

Jövőre jobb időben menni fog az egész!

Nézd a dolog pozitív oldalát: ismered az első 75 kilit már, illetve garantált lesz a PB is.:-)

És a pálya szerintem két legfárasztóbb szakaszát is többé-kevésbé megismerted: ajándékhurok visszaága, illetve - a Piros85-ről inverz formában - a Kevély-nyergi felfelét.

Előzmény: mtb (39940)
Balazito Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39953

Szuper írás, a teljesítéshez méltó!

A nagy meleg miatt szerencsére a bástyámat nem tudtad támadni, legalább ennyi örömöm megmaradt.:-) Ja, és Ernőéknél a sör is nagyon jó volt!:-)

Előzmény: Lúdtalp (39921)
Balazito Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39952

Én is csatlakozom a szervezéshez gratulálók sorához: valóban csak erőszakkal lehet fogást találni rajta.

Külön kiemelem a pontőrök segítőkészségét: egytől-egyig kíválóan látták el feladatukat, rajtuk aztán tényleg nem múlt semmi!

A pályakijelölés (régi vesszőparipa) ugyancsak 5-ös, az első 50 kilire *-gal megspékelve.:-)

mse-foot Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39951
Szerintem sem. A hangsuly azon van csak, hogy ne fozzek bele a tesztat a levesbe. Ha pedig valaki tesztaval keri, akkor kerhessen.
Egy a lenyeg, mindenki elegedett legyen!
(Egyebkent nem vicc a tesztakerdes. Nekem mereg, mig masnak nem)
Előzmény: Hiver (39949)
szőrköntöst ölts Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39950

Szerintem ne cérnametéltet hozzon a pincér, hanem csigatésztát ;)

Előzmény: Hiver (39949)
Hiver Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39949

Én csak viccből írtam, de ez nem egy bonyolult kérdés sztem: meg kell kérni a pincért, hogy hozzon egy tálban cérnametéltet, és aki kér, tesz bele.

Előzmény: mse-foot (39948)
mse-foot Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39948
Teszta a levesbe. Kell vagy sem?!
Egy eve Hiverrel azonos dietara szorultam, ezert a szavazatomat a "nem kell teszta a levesbe" valtozatra adnam.
Gondoljatok bele, sok minden be fer a zsakunkba egy hosszu futasra, talan meg a frissito asztalrol egy-egy dolgot (banan, alma, paradicsom, olivabogyo) meg is ehetunk, de meleg levest megsem tudunk magunkkal vinni...
atom. Creative Commons License 2012.05.14 0 0 39947

Köszi yoyoka, jó kis képek :)!

Előzmény: yoyo1 (39924)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.13 0 0 39946

Sajnálom, hiszen 32 kilit Sába is bevállalt volna, de persze megértem, hogy ha így döntöttél, hiszen ez komoly támadási felület egy rendezvény esetében, általában nem is belülről, hanem inkább kívülről.

Irígység, rosszakarás, meg intolerancia akad bőven, no meg a jogszabályok.

 

A Margita Terepmaratonon nekem azt mondták, ezzel kapcsolatban, hogy hivatalosan nevezni nem lehet kutyával, de ha valakit elkísér a kutyája, ahhoz nekik semmi közük.

;-) De tudom, hogy ez nem a te műfajod!

 

 

Előzmény: csanya. (39939)
-Mariann- Creative Commons License 2012.05.13 0 0 39945

Bocsánat, helyesbítek:
Nagy gratuláció minden résztvevőnek!  (Nem "résztevőnek". :) )

Előzmény: -Mariann- (39944)
-Mariann- Creative Commons License 2012.05.13 0 0 39944

"Még tán annyi, hogy a lében úszó kajákról érdemes leönteni a levet és úgy egyszerübb kiszedni." - Szerintem is. P.csabán pont ezt tettem, mikor láttam, hogy ez nem oké. Oliváról, anananászról öntöttem le a levét, hogy a futóknak ne abba kelljen nyúlkálni.

 

Egyéb info: elején egyébként oliva és banán fogyott el a villámgyorsan, oda érdemes lenne legközelebb többet vinni belőle. Sajtot is szerették, az pont elég volt. (Ha már írta valaki sorry.)

 

 

 

Nem tudtam végigolvasni, amit itt írtatok, de most a másik oldalról és néhány visszajelzésből, ezdésnaplóban, FB-on vagy itt akit tudtam olvasni, abból azt láttam, hogy most elégedettek voltak a futók.

Jó ez látni, remélem csupa pozitív visszajelzést kapnak Csanyáék! ;-)

 

 

Nagy gratuláció minden résztevőnek! Különösen a nagyon szép eredményeket, meglepetéseket vagy várt eredményeket produkálóknak! ;-)

(Nem nevezek meg senkit, mert nem tudok felsorolni mindenkit, olyan hosszan meg nem akarok. Vagytok páran akik közel állnak hozzám, de ti meg úgyis tudjátok és már tegnap is beszéltünk! ;-) )

 

A feladók se csüggedjenek egy percig sem, élvezzétek továbbra is a futást és hajrá a következő versenyen! ;-)

 

mtb - nem mondom, hogy szívesen, mert bár ne kellett volna, de ez volt a legkevesebb! Ha hamarabb eszmélek, vagy hallom meg, hogy Ganki keresi neked a mielőbbi célba visszajutás lehetőségét már előbb elindulunk.

Előzmény: kimmelpeter (39926)
Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.05.13 0 0 39943

T100, ami bennem maradt!

 

Furcsa érzés ez, még sosem hagytam félbe sem túrát, sem futást úgy, hogy ki ne adtam volna magamból mindent, amit csak tudok.

A Szakó-nyeregből lefele a Pálos kolostor romjaihoz baktatva, nyilalló bokával, alkalmi mankóval a kezemben is azon törtem a fejemet, hogy nem lehet, hogy rendbe jön?

Nem lehet, hogy mégis végigmegyek valahogy?

Nem lehet!

Még itt is alig tudok lemászni a bottal és a két pontőr a nyeregből már útban van értem autóval a romokhoz.

Kész, itt nekem vége a T100-nak!

Pedig milyen nagyon jó volt... ... és itt még nem tudtam, hogy ennyivel mégsem volt vége számomra a T100-nak!

 

Bár a futást befejeztem, de ezután olyan élményekkel gazdagodtam, amiket sosem tapasztalok meg, ha valamikor a szintidő végénél, utolsók között beesek a célba.

 

De vissza az elejére!

 

Közeledett a T100 előestéje és régi hagyománnyal kívántam szakítani, hajnalban már nem nyúlok a cuccokhoz, sőt amit lehet, előre kiviszek a kocsiba, hogy a család ne ébredjen fel a hurcolkodásra. Este lefőzött hideg kávét belököm és csak csendben kilibbenek az ajtón és kész.

Ez bejött!  Legközelebb már kilenckor ágyban leszek, mint Csanya szokta! Csak nem tudom, hogyan fogok majd elaludni!

 

Reggel hatkor suhanok lefelé a dombunkról, közben bepillantok jobbra Doki és Robi utcájába, magas fehérpólós alak áll egy autó mellett. Biztos Doki az!

 

Később találkozom is velük. Kár, hogy sosem tudunk együtt utazni, mert én mindig sokkal később érek be, mint ők!

 

A rajtnál a megszokott ismerős arcok, szervezettség minden szinten. Minden apró részlet megtervezve, gördülékenyen profin! Dicséret mindenkinek, aki odatette magát, hogy ilyen legyen.

Rajtcsomagban minden átgondoltan, szépen összekészítve, színes itiner, frissítős zacskóra rajtszámos címke, utasítással, névre szóló szövet rajtszám, rendezői telefonnal, 4(!) tű a rögzítéshez, zacskós izo por, stb.(már azoknak, akik nem tudtak ott lenni).

 

Csomagleadás, egy utolsó, jól időzített kör a mosdóban és aztán rajt.

 

A tömegrajt után a technika bosszúja, nem jelenik meg a betöltött track a képernyőn, vacakolok vele, itinert kiejtem a zsebemből és elnyalok a sima aszfalton.

Ez jó! Kicsit meghúztam a bokám, de sebaj, majd figyelek rá!

Lord és Lütyő izgatottan cikáznak össze-vissza az emberek között, már-már hozzá tartoznak ezekhez a terepversenyekhez!

Egyszer csak Lord visszafordult az éppen megnyitott forgalmú főútnál és vágtatott vissza a rajt irányába, persze nem hagyta magát megfogni.

Szerencsére, mire beértem Ebolát, aki épp a hegyoldalban hívogatta, már újra elő is került.

 

A nagy meleg ellenére nagyon jól haladtam, jó választás volt a tarkóvédős sapka is. A napos részeken mindig megugrott a pulzusom, de már lényegesen magasabb pulzussal is elmegyek sokáig. Jók voltak a jelzések, a track-et nem is kellett használjam. A bokám többször is megbillent, de még óvatosabbra vettem és nem volt vele gond.

Piliscsév feletti napsütötte emelkedők után frissítő volt a hűvös erdei lejtő Klastrompuszta felé. Ritkán esik ennyire jól egy-egy szakasz, kész felüdülés volt.

Klastrompusztán azért nekem is bele kellett irányítani a dugókámat a dobozba, majd meglepődésemre, hogy milyen zacskót nyomnak a kezembe, tájékoztattak, hogy ez az én egyéni frissítőm. :-)

Úgy látszik, értelmi képességeimet hátrahagyva bár, de sikerült beérni a tervezett időben a pontra.

Ponton kapott leukoplaszttal leragasztottam a bokám, ami olyan jól sikerült, hogy el is felejtettem ezt az egész boka dolgot.

Felfele mászásnál ez nem is volt baj, de Dobogókőről is úgy mentem lefele, mintha misem történt volna. Suhantam a lejtős sárga-piroson, végre hűvösebb volt és árnyék, meg-megvillant a fák lombjai közt a Duna panorámája. Gyönyörű volt, arra gondoltam, odáig ma kétszer is lefutok.

Sokat küzdöttem az elmúlt három hónapban, mire a „lefele pihenek”-től eljutottam odáig, hogy már lefele is tudok jó tempóban futni és még az MBT-n Ágasvárról lefele is tudtam élvezni, kis kényelmetlenség árán, a futást. Speedcross lefelé is tapad, mint az állat, meg lehet ereszteni vele!

 

Aztán a Szakó-nyeregnél úgy kaptak utánam a pontőrök, hogy álljak meg dugókázni, mert automatikusan kerültem ki őket is, mint a többi kirándulót.

Innen még volt kb. húsz méterem lefelé, aztán a Szakó-nyeregből „Zakó-nyereg” lett.

A földön fektemben ért be a srác, akivel együtt haladtunk Piliscsaba óta. Ő a gyomrával küszködött és bevárogattuk egymást itt-ott, de mondtam, hogy most ne várjon, mert fel sem bírok állni.

 

Két pontőr segítőmmel az egész utat végig dumáltuk a kocsiban, a futásról, maximum futás közben van csak lehetőségem beszélgetni más versenyzőkkel és ez szinte szokatlan volt.

 

Visszaérve a célba, megjelentek a T50 teljesítők, jó volt velük is trécselni pár szót, beneveztem a masszírozásra is, ezekről rendszerint mindig lemaradok.
Ment a jó hangulatú élcelődés, Csanya bárhol megjelent, begyűjtött valakitől, valami mondvacsinált panaszt, mert nem nagyon volt mire panaszkodni igazából! Remélem ő is élvezte a humorunkat :-)

A masszőr olyan csodát tett a lábammal, hogy úgy éreztem futni is tudnék újra, de a gyaloglás már egyáltalán nem esett nehezemre. Estére persze jól bedagadt, mert már levettem róla a kompressziós zoknit.

 

Evés-ivás, mennyei citromos, alkoholmentes sör, majd még hátra volt, hogy elugorjak a Kis Rigóba a depo-s cuccomért.

 

Csanya nagyon megörült a kérdésemnek, hogy kell-e vinni valamit a Kis Rigóba: - Az összes banánt, amit kint találsz!

Persze nem találtam egy darabot sem.

 

Amint kiléptem a kapun, épp Carlos ért be, elsőként! Felemelő érzés volt, még nem néztem végig a győztes befutóját eddig sosem!

 

Csanya, 20kg banánt rendelt vásárolni, amivel jól zavarba is hoztam a Pilis Auchant, mivel nincsenek felkészülve egy doboznyi(18kg) banán lemérésére, másképp pedig nem megy át a pénztáron. Ez persze nem lehetett akadály, hiszen minden percben elmegy egy futó az állomásról banán nélkül. Én mindenhol eszem a banánból ahol van, ezért át tudtam érezni ennek a kérdésnek a súlyát. :-)

Mikor megérkeztem a Kis Rigóhoz egy versenytempójú, szerpentines gumicsikorgatós autózás után, Ebola tűzött ki éppen a kapun Lord kíséretében.

Ha gyorsabb lettem volna, lett volna banánjuk is… gondoltam szomorúan, de azért mégis jó érzés volt látni őket együtt futni így, már túl a nehezén. Eszembe jutott, hogy Ebola is sietett egyszer már „túl” gyorsan!

 

Odabent az állomáson jó volt a hangulat, a rendezők azonnal elkezdték szeletelni, szétosztani a banánt. Itt is több ismerős arc üldögélt már, ki sárosan, ki porosan, fáradtan, de mindenkinek mosoly volt az arcán, akárcsak a célban. Egy pár percig még szívtam magamba a hely hangulatát, összeszedtem a cuccomat és aztán búcsút vettem a versenytársaktól és rendezőktől.

 

Jövőre szeretném, ha ugyanide ugyanekkor már nem autóval jönnék fel. :-)

 

Köszönöm mindenkinek, aki szervezett és akik versenyeztek, mindenki a legjavát adta!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!