Keresés

Részletes keresés

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23034
Jogos.:) Még valami érdemi hozzászólásod is van,vagy csak ezt tudtad kipréselni magadból?
Előzmény: Fishtax (23031)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23033

BZJ,

remélem nem Omišba mentek, mert csak rosszat tunék róla írni. Egy szocreál város tiszta vasbeton az egész. A városközpontban a parkoló közepén is egy vasbeton építmény van, talán rakétasiló akart lenni.  A homokos parton vagy kempingek vannak vagy risszrossz kerítésekkel le vannak kerítve. A galeb kemping olyan zsúfolt volt, mint az állat. A víz zavaros, nincs tiszta hatása. A város déli szélén is valami nagy üzem van, talán cementgyár.

Omiš reggel 9-től estig úgy bedugul, hogy jobb esetben fél óra alatt, rosszabb estben másfél óra alatt lehet átérni rajta. Szerintem iszonyú hely.

Előzmény: BZJ. (23027)
Pezlag Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23032

Zolee!

Povljana szerintem rengeteget változott az elmúlt években. Rengeteg nyaraló épült, sőt egy egészen új telep is, de mi szerencsére a régi részben voltunk - és Ti is oda mentek.

Étterem: ajánlani tudnám a Nirvánát, kikötő közelében: kellemes kerthelység, finom koszt, helyi specialitások, halak, normális árfekvés, ja és gyerekekkel is be lehet menni nyugodtan, van egy mini játszótér: csúszda, hinta, libikóka. Többször vettünk pizzát is (lányom imádja), a legfinomabbat a posta melletti Snoopy pizzériában csinálják, 30-38 kuna közötti áron, ja és jóval nagyobb mint az itthoni normál méret. Kisfiammal ketten halasak vagyunk, többször beszaladtam Pagra (kb 10 perc) a kikötőbe Giricét venni (20 kuna egy tányér - kettőnknek elég volt)

Pékség: van egy szuper a templomtól egyenesen felfelé, reggeltől este 10-ig nyitva van, folyamatosan van friss árujuk, helyben sütik. Nagyon finomak a kenyerük (nem morzsolódik szét, mint nálunk), ajánlom még a sós kiflit (2 kn) fánkokat (3 kn).

Fagyi: a strand mellett 3, a póstával szemben 4 kuna egy adag, ízre ugyanaz, mennyiségre az utóbbi valamivel nagyobb, én mégis a strandi ajánlom, mert a gyerekeknek ott mindig raktak rá (napi 2x) csokiszirupot meg kókuszt.

 

Holnap majd folytatom a piac és boltok bemutatásával, ill vannak jó tippjeim gyerekeknek "rosszidőelfoglaltságra" is. Még egy fényképet is kapsz majd!

P.

Előzmény: zolee1976 (23003)
Fishtax Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23031

"Horvátországban" v. "a horvátoknál".

 

robi

Előzmény: bankvilági idegenvezető (23030)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23030
Ne aggódj,a kutya nem foglalkozik ezekkel a kütyükkel. Egyszerűen fizikailag lehetetlen volna naponta több tízezer ember digitális fényképezőgépét és kameráját ellenőrizni,hogy nem-e Horvátban vette. Egyébként meg nincs az az őrült aki ott venné meg drágábban:)

Egyébként a kérdés vihar egy pohár vízben,ugyanis már nagyon jó digit fényképezőket árulnak 30 ezer forintért ami jócskán alatta marad a vámhatárnak. A laptop,meg a kamera ugyan fölötte,de egy vámos sem föltételezné,hogy ott vetted. Szerintem az egész kérdés egy kicsit idejét múlt már.Kissé a régi rendszer nyomait vélem a félelmekben felfedezni:)
Előzmény: BZJ. (23027)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23029

Mi is arra felé voltunk a múlt héten, Baska Vodán. Szuper idő volt. Napi 45 Euróért találtunk ott szállást 4 személyre, volt bőven kínálat egész Makarskáig, sztem most még olcsóbban is van.

Személyenként 1 videókamera és 2 digit fényképező bejelentés nélkül ki-be vihető, ez biztos.

Előzmény: BZJ. (23027)
KAti Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23028

Így van, de/és a gyakorlatban a kutya sem foglalkozik vele. Ugyanolyan, mint a gyógyszerek kiviteléhez az orvosi igazolás. Elméletileg kell, s 10 évente egyszer egy vámos valami oknál fogva megszívat egy utazót.

Vagy mint a 14 évenb aluliak nem mindkét szülővel történő határátlépése esetén a jelen nem lévő szülő hivatalos igazolása. Elméletileg kell. Gyakorlatilag meg ugye az útlevelekből nem igazán derül ki pontosan a családi kapcsolat.....

Előzmény: BZJ. (23027)
BZJ. Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23027

Sziasztok!

 

Most jöttek haza ismerősék Horvátországból!Mondják be kell jelenteni laptopot,digit fényképezőgépet,kamerát.............. és hogy van erre külön egy bejelentő lap.Ha nem jelentem be,a magyar vámosnál, aki lepecsételi akkor ha hazafele ha  kicsomagolják az autót és nem tudom igazolni,hogy honnan vannak ezek akkor vámot  kell fizetni.Tud valaki erről?

Mivel olvasom,hogy legtöbbször a határon csak intenek,elég sokan lehetnek akik nem jelentik be a dolgaikat.

 

Más!

Nap közben kaptam valakitől egy címet ahol időjárást lehet sasolni :

http://wwwa.accuweather.com/world-forecast-15day.asp?partner=accuweather&myadc=0&traveler=0&zipcode=EUR;HR;-;PULA;&metric=1

 

 

Mi Split alá megyünk 30km-el én ott néztem, és 30 körüli fokokat jelez,jövő hétre!

Kicsit megnyugodtam!  :)

 

Előzmény: AZS (23025)
kivi000 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23026
Bizony, fő a pontosság! ;-) Hr-be készülve felesleges E111-ért rohangálni.
Előzmény: AZS (23025)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23025
jóvan, látom, nem lehet itt slamposan fogalmazni ;-)))

szóval az E-111-hez tartozó szolgáltatásokkal azonos értékű szolgáltatás van HR-ben is (sürgősségi, alapszínvonalú orvosi ellátás a szerződött egészségügyi intézményekben, külön fizetési kötelezettség nélkül)
Előzmény: kivi000 (23024)
kivi000 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23024
az E-111 nem csak EU-s cucc, műxik HR-ben is
Az E111 csak EU! A Horvátokkal külön egyezmény van, az ellátást útlevél/szem ig. alapján lehet igénybe venni.

Szombaton a Bosnyákok kérték a "zeleni kardot"...
Előzmény: AZS (23015)
Triumphator Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23023

szeva,

 

oké, de csak orebicben! bosziában még a számlára is ráírják eur-t is.

Előzmény: wdriver (23022)
wdriver Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23022
Triumph barátom! ;-)

köszi, csak most tudtam megnézni a választ.
Ha esetleg a kávézóban nem fogadják el a fém Eur-t akkor megmondom, hogy írják a számládhoz, jövőre fizeted.
;-))))
köszi W.
Előzmény: Triumphator (22799)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23021
kicsit off a téma (mert síeléscentrikus), de talán érdemes elolvasni ezt a cikket, ha már annyit dolgoztam vele... van benne egy-két lényeges infó.
Triumphator Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23020
per kopf. (mármint a pet eur)
Előzmény: Törölt nick (23018)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23019
sapka volt rajtad? nem? no problem, pet euro ;-)
Előzmény: Törölt nick (23018)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23018

Na ez így már korrekt!

Még annyit hozzá, hogy tőlem már Boszniában és Montenegróban is kérték már a határon. Boszniában, ha nincs, no problem, pet EUR. :)

Előzmény: AZS (23017)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23017
A nemzetközi gépjárműforgalom növekedésével kialakult az egyébként jól működő Zöldkártya rendszer egyszerűsítésének igénye. A zöldkártya tagországok között felmerült olyan kiegészítő megállapodások megkötése, amelyek a Zöldkártya, mint felelősségbiztosítási bizonylat kiállításáról és ellenőrzéséről való lemondásra irányulnak.

A szerződést aláíró országok:
Ausztria, Belgium, Ciprus, Cseh Köztársaság, Dánia (és a Feroer-szigetek), Finnország, Franciaország (Monaco), Görögország, Hollandia, Horvátország, Írország, Izland, Luxemburg, Magyarország, Nagy-Britannia és Észak Írország,Egyesült Királyság (a Channel Szigetek, Gibraltár és Man szigete), Németország, Norvégia, Olaszország (Vatikán és San Marino Köztársaság), Portugália, Spanyolország, Svájc (Lichtenstein), Svédország, Szlovák Köztársaság, Szlovénia

Ez a változás nem érintette az alábbi országokkal fennálló egyoldalú rendszám egyezményeket, amelyek alapján a magyar fél vállal gépjármű-felelősségbiztosítási fedezetet a Magyarországon bejegyzett, magyar forgalmi rendszámú gépjárművek által okozott károkért abban az esetben is, ha a gépjármű üzembentartója nem rendelkezik Zöldkártyával.

Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Lengyelország, Macedónia, Románia, Szerbia és Montenegró (volt Jugoszlávia)
Előzmény: AZS (23016)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23016
zöldkártya nem kell, ha veled megköttették, akkor át lettél verve.
Előzmény: hul (23014)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23015
ja, úgy igazad van, a határon télleg nem szórakoznak ilyen hülyeségekkel ;-)

de azért pontosítanék még két dolgot:

BiH is benne van a nemzetközi zöldkártya-egyezményben, sőt, még akár Albánia is

az E-111 nem csak EU-s cucc, műxik HR-ben is, a hibája csak annyi, hogy ki kell váltani, nem minden egészségügyi intézmény szerződött partner (az EU-ban meg pláne nem mindegyik), és általában önrész is van. márpedig mondjuk egy 10 milliós árú műtétnél és 20% önrésznél ugye az is 2 milla tud lenni...

ha meg nem is E-111-ezel, meg biztosítást se kötsz, mit csinálsz, ha valami komoly bajod lesz? nem a poggyászbiztosítás című átverősdiről beszélek, hanem az orvosi költségekről
Előzmény: Törölt nick (23012)
hul Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23014
Tévedés, a nemzetközi zöldkártya, ami a kötelező biztosítást igazolja szükséges. Hiánya esetén megköttethetik veled  a határon és rohadt drága. 17 év alatt 1x kérték,  az is igaz!
Előzmény: AZS (23010)
csataló Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23013
Köszi, érdekel. csatalokukactorzsasztal.hu
Előzmény: S Balage (23001)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23012

A H betű valóban kötelező, de nekem még soha se volt. A zöldkártyát (bizt) akkor kell, ha Bosznián keresztül mégy. Biztosítást még soha nem kötöttem semmilyet, az E111 úniós bizt, Ho.ban semmit se ér.

Egyébként csak arra próbáltam válaszolni, hogy kérik-e a határon. Nem kérik, egyiket se.

Előzmény: AZS (23010)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23011

Egy Makarska környéki öböl és a Kuterevói medve menhely. Az autópályától 20 km-re van.

 

 

AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23010
ezt így nem mondanám...

H betű: kimondottan kell, kötelező

mellény: ezt speciel nemtom, hogy kötelező-e, de amúgy nem hülyeség, és nem is kerül sokba

zöldkártya: melyik? nyilván a környezetvédelmi kell, de a kötelező biztosítás igazolására szolgáló nem kell (HR benne van a nemzetközi zöldkártya-egyezményben)

biztosítás: a GFB nyilván kötelező, az utasbiztosítás persze nem, csak erősen ajánlott. az E-111 bőven nem old meg mindent
Előzmény: Törölt nick (23009)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23009

BZJ,

Amit felsoroltál egyik sem kell, kivéve talán a zöldkártyát.

Viszont a lámpát be kell kapcsolni lakott területen is, nekem is a rendőr szólt.

Előzmény: BZJ. (22963)
tengeres Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23008
Ha valakit érdekel, kollégám tegnap jött haza 2 hét nyaralás után Trogírból, végig jó idő volt, 30 fok körüli hőmérséklettel, csak két napon esett az eső.
Jó annak aki most indul!!!! Akár már most indulnák én is vissza, de azt hiszem délebbre megyek jövőre.
Jó nyaralást jó időt mindenkinek!!!!
Már csak kb 280 napom van a visszaszámlálásból, hacsak......

AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23007
hmmm, nem is olyan rég volt a 20000, most meg már jön a 23000 ;-)))

grafomán bagázs! ;-)
AZS Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23006
bezony-bezony...

jártam már egy-két helyen én is, de csak ott fordult elő velem sorozatban, hogy na most megállok, és kiszállok az autóból szájtátni, mert annyira gyönyörű.

ja, és persze, megvolt az almás is, a húsos is, de a sajtos a kedvenvem (ami azért inkább olyan túrós-féle)
Előzmény: Xrate (22994)
zolee1976 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 23005

jön a nyár.

 

lehet jó időnk lesz.

Előzmény: zolee1976 (23004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!