Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

oljeg12 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 37995

Néztem a MEOSZ oldalon a hirdetéseket, de nem találtam.

Csörlőben is gondolkodtam. A mennyezethez nem tudok semmit rögzíteni, mivel ez egy régi parasztház és a mennyezet gyenge ahhoz, hogy bár mit is lehessen hozzá rögzíteni. Ha pedig a padlóhoz meg a falhoz rögzíteném, akkor mindig kerülgetni kellene.

Előzmény: Törölt nick (37993)
oljeg12 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 37994

Talán még a 25 cm is jó lenne. A hidraulikus emelőket is néztem, de azok amik árban elfogadhatóak lennének, nem tudnak csak max. 15 cm emelést.

Előzmény: zylo. (37992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 -1 0 37993

Oljeg!

Csak azt mondom fürkésszétek a használt oldalakat/MEOSZ/

De uraim!

Nem vagyok egy műszaki zseni,de szerintetek ha már ilyen "gépész2 megoldásokba gondolkodunk,nem volna kivitelezhető a fürdőszoba mennyezetébe egy masszíiv Dübel horog arra egy csörlő,ami egy stabil vászon,vagy műanyag székbe ülő nejedet tudnád le-fel és oldalra is /a szükséges mértékben/ a kádba be-ki emelve

könnyen mozgatni.A fürdőszobába kerekesszékkel,vagy kapaszkodva kijönne,bemenne

üdv

Előzmény: oljeg12 (37990)
zylo. Creative Commons License 2015.11.17 0 0 37992

Nekem vagy egy ilyen, 600 kg teherbírású, Honda személyautókhoz való típus. De csak max. 25 cm -t emel, és elég sokat kell tekerni. Ha nagyobb méretben is létezik, az esetleg jó lehet neked.
De valami hidraulikus emelő + hosszú kar nem lenne jobb?

Előzmény: oljeg12 (37991)
oljeg12 Creative Commons License 2015.11.17 0 0 37991

Ismeri-e valaki ezt az emelőt? Emel-e alapból indulva 30 cm-t?

 

oljeg12 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37990

Ezzel a motoremelővel úgy képzeltem el az emelést, hogy lenne egy alsó vázszerkezet és lenne egy felső, amit emelnék. A felsőrészhez fogatnám csapszeggel az emelőnek azt a részét, ami a képen a motort emeli. A görgők, pedig az alsó vázon tudnának gurulni. Az alsó és felsőrészt, egymásba csúszó csövek tartanák pozícióba. A felsőrészen lenne egy elforgatható ülőke, amivel abba az irányba tudnám fordítani, amely irányba akarom. Ez az egész szerkezet a kád mellett lenne és azt a célt szolgálná, hogy megtudjam annyira emelni, hogy a feleségem betudja tenni a lábát a kádba és ott át tudjon ülni a kádülőkébe. És fürdés után a vissza irányt megcsinálni.

A kádlift azért nem jó, mert azt a kádba kell behelyezni. De azzal még a kádba emelés nincs megoldva.

Előzmény: Bakancs4 (37989)
Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37989

Mindenképpen valami daruzásos dolgon gondolkodnék . Az általad példaképp hozott motorkerékpár emelő elmozdítja a helyéről a járművet ( meghúzza maga felé ) ami neked nem előnyös . Azonfelül sejtésem szerint ki is akarod venni utána a nejedet a kádból , és az se egyszerű , de egy efféle mérleghintával ott aligha férsz el . A daru a kádból kiemeléskor is működik .

Szerintem legkíméletesebben embert emelni légpárnán lehet . Ennek egyik gimnazista turistatársam meg is mutatta anno a módszerét : úgy fújta föl a kétszemélyes gumimatracot SZÁJJAL , hogy rajta hasalt ... Mielőtt valaki téves következtetéseket vonna le : nagyon normális hely volt harminc-akárhány éve a bonyhádi gimi .

Persze az emberi léptékű változattal :

Valami ilyesféle zsákkal kifele is lehet jönni a medencéből .

 

Előzmény: oljeg12 (37987)
Poc2 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37988

Az irányváltó házat nem tudtam vele meghegeszteni,pedig van gázlámpám is a melegítéshez.

Előzmény: Mnagy (37986)
oljeg12 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37987

Nem ilyenre gondoltam. Van ettől sokkal egyszerűbb és olcsóbb. Csak nem tudom, hogy ezzel milyen súlyt tudok emelni és milyen magasra. Persze egyértelmű, hogy ha az erőkart növelem, akkor könnyebben emelek. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy egy fürdőszobába nem lehet 3 m-es erőkart alkalmazni, mert nem fér el.

 

Előzmény: Mnagy (37985)
Mnagy Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37986
Mnagy Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37985
Előzmény: oljeg12 (37978)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 -1 0 37984

Kedves Fórumtársak!

Köszönöm mindenkinek a türelmét,remélem nem volt hasztalan ez a néhány

gondolat annak érdekében ,hogy tájékoztassuk egymást a sorstársakkal ,akik

mit tesz isten,még mopedautó tulajok is.....

üdv

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 -1 0 37983

Most ,hogy meg kellett hosszabbítani a FOT-ot,én  elkövettem azt a hibát,hogy csak az elöző  határozat után

keletkezett /utóbbi 3 év leleteit küldtem be/ az Államkincstárnak/ők tájékoztattak tévesen,hogy nem kell a teljes beteganyag,kb 3 kg/rá is faragtam,simán elutasítottak,azzal hogy nem használok segédeszközöket,csak egy bottal járok.stb úgy olvasták ahogy őnekik kellett..Másodfokon .helyszíní vizsgálat keretében kijött egy ídösebb főorvosnő egyedül,megvizsgált +látva a mechanikus+elektromos kerekesszéket+a kapaszkodókkal felszerelt,küszöb nélküli "akadálymentesített "lakást hümmögve eltávozott....Sz@r kis 20 ef,miközbe 17 ef a havi gyógyszerszámlám...Junius óta nem kapom,kiváncsi vagyok visszamenőleg megkapom-e? És akkor ez a vakaródzás a rokkantkártyával....Bár az I.fokú határozat a rokkantságról+a legalább 40%-os elegendő kéne ,hogy legyen...Ez sem egyforma ,most két eljárás fut párhuzamosan .Addig kiteszem a lejártat...

üdv

Előzmény: Berci666 (37982)
Berci666 Creative Commons License 2015.11.16 0 1 37982

Kár hogy nem irtál hamarabb, én ma voltam meghosszabbitani a rokkant parkolókártyát és első nekifutásra csak az I.foku o.szakértőit vittem, ott közölték ez már kevés, igy újra haza 20km és  u.a. vissza az összes papirral, de megcsinálták helyben mert a fogy.tám. papirra egyből kiadják. 

Előzmény: Törölt nick (37980)
Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.16 0 1 37981

Ha jól meggondolom , ez nem is off : Szécsi KFT ...

Előzmény: WooDoo (37977)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37980

Szörnyű! mindenhol csak  a  profitot hajtják.Mindenesetre a MEOSZ használt cikkek ,felszerelések honlapját nézd át alaposan,akár jó néhány hétre,hónapra is visszamenőleg ,mert itt találhattok mindenféle eszközt ami megkönnyítí az életeteket./emelők,kádba helyezhető erős ülések stb/

üdv

Előzmény: oljeg12 (37978)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 -1 0 37979

Természetesen ez egy nyílt fórum ahol többféle véleménynek is helye van De : Kiváncsi volnék kinek fájt az a

-1 amikor a másik sorstársamnak felhívtam a figyelmét! Nem a padlóra köptem....

Előzmény: Törölt nick (37976)
oljeg12 Creative Commons License 2015.11.16 0 1 37978

Köszönöm WooDoo és Lt.cap border forces/ret válaszát. Megnéztem a javasolt honlapokat és telefonon érdeklődtem is. Sajnos nem jártam eredménnyel. Mert vagy nem tudják TB támogatással adni, és így nagyon drága, vagy csak viszonteladókon keresztül árulják, ezért árat nem tudnak mondani.

De én nem olyan szerkezetre gondoltam mint a kádlift. Olyan emelő kellene nekem, amire a nejem rá ül a kádon kívül, felemelem, elfordítom a kád felé és ott leengedem. Láttam a neten olyan emelőt, amivel a nagy motorkerékpárokat emelik meg. Nem tudom, hogy azzal tudnák-e 80 kilót legalább 30 cm magasra emelni? Valaki találkozott-e ilyen emelővel, vagy netán használt is ilyet? Jó lenne, ha valami ilyen egyszerű emelőről tudna valaki tájékoztatást adni.

Előzmény: WooDoo (37977)
WooDoo Creative Commons License 2015.11.16 0 1 37977

Itt profi kádlifteket találsz: http://szecsinox.hu/Kadlift-t-34.html

 

Nem ismerem az árakat, biztosan nem olcsók, de talán használtan is lehet ilyeneket kapni.

Előzmény: oljeg12 (37974)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 -1 0 37976

Kiegészítés:Eredeti okmányt,leletet,zárójelentést,korábbi szakértői véleményeket ,nem szabad odaadni,hogy azt küldje el

másolja le az ügyíntéző /amit ő másol az hiteles,az eljárás szempontjából/ mert az eredetiek vissza kerülése

bizonytalan.

üdv

Előzmény: Törölt nick (37975)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37975

Kedves Oljeg!

Jómagam is mozgássérült vagyok bár engem még nem kell emelgetni,magam mászok bele a kiépitett kapaszkodókkal.megértem a gondodat!A  REHAB vállalat termékjegyzékében van többféle betegemelő szerkezet is,tb támogatással nézz utána,csak a Geogle keresőbe beírod.Aztán a mozgásérült egyesületek 

szövetségi Fórumán/MEOSZ/vannak használt eszközök,betegemelők,fordítók stb lehet ,hogy jobban jártok így !Sok síkert!

Nem ehhez tartozik,de több érintett fórumtárs is lehet: jól megbonyolították a rokkant kártya igénylést-meghosszabbítást.Nem elég a háziorvos javaslata,igazolása ,vinni kell az okmányirodába a korábbi leleteket,zárójelentéseket és továbbküldik a Szociális és Rehabilitácíós intézet I.fokú orvosi bizottságához.

üdv

Előzmény: oljeg12 (37974)
oljeg12 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 37974

Elnézést kérek amiért nem ide való témával terhelem a fórumot. De mivel azt mondják, hogy több szem többet lát, lehet, hogy valaki találkozott valami olyan szerkezettel, amiben kérem a segítségeteket. A Piaggio Ape oldalra is felraktam a kérést és onnét kiollózva rakom ide is, ezért egy kis kiegészítőt írtam elébe, hogy ne dobja vissza a fórum.

Most egy off témával fordulok segítségért hozzátok. Egy olyan egyszerű emelő szerkezetre kérek segítséget, amivel tudok legalább 30 cm-t emelni egyszerűen és gyorsan. És persze az elkészítése, házilag is megoldható és ne kelljen nagyon mélyre nyúlni a zsebbe. Arról van szó, hogy a feleségem egészségi állapota most már annyira megromlott, hogy nagyon nehezen tud beszállni a kádba. Csináltam belépő dobogót, de most már azzal se nagyon boldogul. És szeretném minél hamarabb megcsinálni, mert nem szeretném kézzel emelgetni a 80 kilót.

Az is lényeges, ha lehet, akkor ne kelljen hosszú ideig tekergetni. Esetleg ha képet és mellé pár soros leírást tudna valaki küldeni, azzal nagyon megkönnyítené a helyzetünket.

Hogy ne a fórum legyen terhelve az off témával, ezért inkább az orjeg@freemail.hu e-mail címre írjatok.

Köszönöm!

Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 37973

Újabb bosszankodnivaló :

http://www.jofogas.hu/heves/Amica_Luna_mopedauto_elado_38602154.htm?first=1

 

Hmm... Ha jó értem akkor nincs (semmilyen ? )  papírja ... és beleraktak egy 150 ccm-es benzinmotort , hogy menjen is ...kell is tempó , nehogy utolérjék a rendőrök .... bár most -- elnézve azt a fekete istrángot ott elől -- valószínűleg nem túl virgonc ... vagyis üzemképtelen .... de legalább takarékos , ha nem is lehet/szabad használni ... mennyi ? 350 hmm ...

Előzmény: Bakancs4 (37968)
Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37972

Talán meg lehetne menteni a tudatlan vevőket.

 

---

Nehéz ügy , némileg közönyösen nézem ezeket a dolgokat . Ha a kamu hírdetésben olcsó árat nevezel meg -- hogy rákattintsanak --  akkor megy a morgás , hogy nincs bolt . Ha magas árat -- hogy senki ne követelje a járművet -- akkor rá se bagóznak .

Egyébként az a véleményem , hogy van akin nem lehet segíteni . Itt van például a városban M.Z. Ligier Novája . A járművet 2007 nyarán fényképeztem le a helyi robogónepper udvarán .

Aztán eltűnt . Majd 2008 május 1-én találkoztam azzal aki megvette 450 ezerért  . SOHA nem használta , mert a vásárlás UTÁN ment be az NKH-hoz és rendőrségre a vezethetőségről érdeklődni -- ahol persze a "B"-s jogsit emlegették többek között , ami neki nem volt . Én meglátogattam , de nem tudtam  rábátorítani a jármű használatára . Mondtam : használd , mert itt nem háborgatják a rendőrök a mopedautókat . Ha mégis gond lenne segítek . És ha a hátrányodra változnak a jogszabályok akkor addig legalább élvezd ki amíg lehet . Nem , soha egy métert nem ment vele . Aztán tényleg nem lehetett vele menni -- a háromkerekűsítés és német rendszám rögös ösvényét szóba se merem hozni annak , aki addig se merte használni amíg  -- akkor az eladást mondogatta (nagy buktával ment volna el ) . De semmit se csinált . Aztán enyhült a szigor , majd felszállt a fehér füst , 2013 januárjától visszakapta a kocsiját . Párszor találkozva vele magyaráztam a dolgok jóra fordulását : vigyük el azt a taligát műszakira -- segítek  -- és hajts . Nem .  Aztán hírdetni kezdte , szerintem drágán , és hülyeségeket írt a nagyon gyatra képek mellé . Van akin nem lehet segíteni .

 

Előzmény: oljeg12 (37969)
Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37971

Igen az .

Pontosabban annak kellene lennie , de  képet kissé árnyalja , hogyha tizenöt évvel ezelőtt helyezték forgalomba akkor gépkocsinak minősült ( ja , és a megváltozott jogszabályok figyelmen kívül hagyásával a szokásjog alapján még esetleg pár évig ) a forgalomba helyezéskor.

Szóval előfordulhat , hogy két gyakorlatilag teljesen azonos jármű áll egymás mellett ( ahogy poénosan mondani szoktam : csak az alvázszámuk utolsó jegye tér el ) de két különböző kategóriába tartoznak .

Piaggio Ape Max D-nél találkoztam már (teher)gépkocsi kontra motorkerékpár (L5e) besorolással.

A rekordot hazánk büszkesége , a Puli tartja .

  • -- a gyártáskori szabályok szerint Magyarországon csak gépkocsiként lehetett forgalomba helyezni . Itt volt a környéken egy kis dízel a 90-es évek végén , az is gépkocsi volt -- figyelembe véve az árát ( újonnan egy szintén új Swift árát ) gyakorlatilag kivégezte . A jelenleg árult példányok többsége -- ha egyáltalán van bármiféle papírja -- gépkocsi .
  • -- ezt elkerülendő valami ügyes ember egy járgányt lassú járműnek vizsgáztatott le valahol. Bár a (jelenleg is érvényes) magyar szabályok szerint semmilyen rendszám nem kell a max. 2 személyes , plató nélküli , semmit nem vontató lassú járműre , de a békesség kedvéért ezen volt piros rendszám . Vitte is az öreg 5 évente műszakira -- ami nem volt zökkenőmentes
  • -- a fenti dízelektől eltérő , 7 kW-os tisztán villamos hajtású Pulija volt a bátyámnak , azt nagynehezen sikerült jogilag helyes L7e kategóriába soroltatni 2004-ben
  • -- jelenleg a 4 kw-os dízel Pulikat L6e-s segédmotor-mopedautó kategóriában kellene szerepeltetni . Hát nem sok van egyáltalán szegényekből ... Néha látni egy-egy hírdetést . Egyik olvtársunknak van egy átépített és papírtalan példánya . Ha a kis dízelről van szó és nagyjából eredeti akkor a papírtalanság végülis nem gond , mert a 2009 április elseje ELŐTT már az országba került mopedautókat berendszámozzák papír nélkül is . Mivel ez magyar gyártású jármű ezért végig az országban levőnek tekintik ( noha döntő többségük exportra készült ) és a gyártás időszakából egyértelmű a 2009 előtti keltezés .

Kevesek agyában állt össze a kép :

  • -- L1e = kétkerekű smkp
  • -- L2e = háromkerekű smkp (Piaggio Ape50 , Sulky , Amica 50 ccm-ig)
  • -- L3e = kétkerekű nagymotor
  • -- L4e = oldalkocsis nagymotor
  • -- L5e = háromkerekű nagymotor (Velorex , Piaggio ApeCar , Sulky 50 ccm felett )
  • -- L6e = négykerekű smkp ; vagyis mopedautó és 50 ccm-es közúti kvad
  • -- L7e = négykerekű nagymotor ;  vagyis "nagy"mopedautó és 50 ccm fölötti kvad

A besorolás részletes feltételeibe most ne menjünk bele .

Előzmény: Alfred (37970)
Alfred Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37970

A Reliant az L5e?

Előzmény: Bakancs4 (37968)
oljeg12 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37969

Olyan dolog jutott eszembe, hogy kellene egy kamu hirdetést feladni képpel együtt, ahol az ember leírná, hogy milyen feltételekkel lehet forgalomba helyezni és vezetni. Talán meg lehetne menteni a tudatlan vevőket.

Előzmény: Bakancs4 (37968)
Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37968

Egy kis bosszankodni való , kedves Laci :

http://www.jofogas.hu/somogy/Elado_moped_kisauto_segedmotor_papirral_vezetheto_38517694.htm?first=1

 

Szóval ez a jóember a segédmotor-jogsisoknak ajánlgatja a Reliant Robinját --  3 kerekű ugyan , de 850 ccm-es soros 4 ütemű vízhűtéses 40 lóerős benzinmotor hajtja a 4 üléses 435 kg-os kasztnit a gyári adatok szerint több mint 100-zal  -- rendszám nélküli használatra . Hmmm...

Mentségére szolgáljon , hogy a háromkerekűek között valóban van olyan , amire nem kell rendszám és vezethető smkp jogsival . És enyhítő körülmény : nem teszi mindezt túl drágán , ennyiért az üzemképes Ape 50-est meg se mutatják . Persze többet aligha kérhet érte , mert a papírokról diszkréten hallgat -- gondolom mert nem van neki ilyesmije . Ígyhát felmerült : rá kell sózni valami balekra . Lássuk meddig lesz fenn a hírdetés .

Előzmény: oljeg12 (37830)
Bakancs4 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37967

Örülök , ha találtok szerelőt . Eddig itt mindenki arról panaszkodott , hogy rá se néznek a mesterek .  Itt a környéken nem tudok senkiről -- igaz én azokkal a járgányokkal se járok , amikkel nem lenne ilyen gond .

 

--

Ehhez http://www.hasznaltauto.hu/auto/aixam/400/aixam_400_superlux-9546770   a hírdetéshez annyit : október elején Szegeden hírdették 600-ért .

És ilyenkor beindul a fantázia : meglőtte , hazavitte , megette és rájött , hogy mégse neki való a mopedautó ? Másra számított ? Hogy mégse 2 litert eszik a bpesti forgalomban ? Rejtett hibája van ? Nyerni akar rajta 30 ezer Ft-ot ?

Sehogyse smakkol ... és ráadásul kissé drága is ...

Kotit Creative Commons License 2015.11.13 0 0 37966

A pláza környékén van egy autószerelő műhely, én vittem oda az enyémet 2x.

Előzmény: Micimarcsi (37962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!