Keresés

Részletes keresés

bings12 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53038

sziasztok.A kérdésem a kóvetkezö.Eladtam egy elemet,de a ,not received,.nél van az ōsszeg,tehát még nem fizette ki.Úgye jól értelmeztem?Ilyenkor mi a teendő?Máskor egyből a Pay-on volt a vételár.Valaki segítsen.

 

Vgyuri Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53037
Még az is :-?
Előzmény: Degeczi (53036)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53036

Most egész Kína áll az újév ünnep miatt

Előzmény: Vgyuri (53035)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53035
Erre reagált az automata, kétszer is, de gondolom hét végén nem ügyintéznek.
Előzmény: bombaba (53027)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53034
Igen, én is szimpatikusnak láttam őket, ezért nem kerestem meg az itt látott cuccot az eBay-en. Csak pech, hogy ez a darab hibás. A kapacitásig még nem jutottam el, mert egyszerűen nincs kimenó feszültség, pedig 2 usb aljazat is van. Amellett nincs semmiféle leírás, azt sem tudom, mit jelentenek a ledek.

Előzmény: Degeczi (53032)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53033

Megoldás: ne adj neki értékelést!

Előzmény: W_B (53030)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53032

Vmit félreértesz: a DX nem piactér = ők az eladók, a reklamációs rendszerük pedig éppenhogy jól kiépített!

 

Bejelentkezel, felső menüben ott a My account alatt a My orders, kiválasztod a megrendelésed, majd ott az RMA gomb, ami alatt részletesen leírják, mi a teendő.

 

(Kínából mindig fenntartással szabad akkut venni, mert jellemzően szívbaj nélkül megszorozzák a kapacitást egy tetszőlegesen kiválasztott számmal... DX-en pont az a jó, hogy lehet (sőt: bátorítják ezt hűségpontok osztogatásával) írni beszámolót egy vásárlás után, ahol a rossz vélemények is bekerülnek, ezért nagyjából ki lehet szűrni, mivel nem szabad foglalkozni)

Előzmény: Vgyuri (53026)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53031

Vannak olyan országok, ahol illetlenség, sértő lenne ilyet kérni - de Kína nem az, nagyon nem! :)

Maguktól is töredékárat szoktak föltüntetni az eladók, ezért biztosan nem sértődnek meg ilyen kérdéstől.

Előzmény: bombaba (53025)
W_B Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53030

Sziasztok,

 

kb. 100 ebayes vásárláson vagyok túl, és most először eltűnt egy csomagom. :-(

Norvégiából jött volna, de egy hónap alatt nem ért ide; az eladó még egy hét türelmet kért, azt megadtam, de azóta sem érkezett meg. (Furta, hogy tracking nr. nélkül küldte).

Az ebay visszatérítette a pénzt, úgyhogy nem ért kár.

A kérdésem: milyen értékelést illik ilyenkor adni ? Semlegesre gondoltam, de 100%-os eddig az eladó, nincs se negája, se semlegese, nem akarom ezt elrontani.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53029

Egyre jobban utálják a magyarok "cigánykodását" az ebay eladók.

Több helyről visszajött már ez az info sajnos.

 

Ennek lettél az áldozata, te is ezt kezdted és szerintem végleg betett neki.

 

Előzmény: DonBandi (53023)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53028

A DX sajnos ilyen, mások ugyanzet tapasztalják velük.

A nyitó weboldalukon van reklamációs lehetőség.

 

Valószinűleg jóváírást fognak felajánlani, amiből majd újabb hibás termékeket vásárolhatsz.....

Előzmény: Vgyuri (53026)
bombaba Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53027

A dx-et nem ismerem, de más, hasonló kereskedő-csoportos helyet igen.

Szerintem nyiss egy ticket-et a problémád leírásával, vagy a live-chat-et használd. Email-re szoktak legkevésbé reagálni.

Előzmény: Vgyuri (53026)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53026
Off

Ez nem eBay, hanem DX esemény, de hátha ismeritek a dórgést. Míg az eBay-en fóleg csak pár dolláros aprósàgokat vettem és sohasem volt komoly baj, de most megbolondultam. Vettem a DX-től egy 13 800 mAh-s napelemes akkupackot 30$-ért. Richtig hibás. De a DX-nél nem látom a jól kiépített rekamációs, visszaküldési, vsszafizetési rendszert. Még az eladó címét is csak cimkeleáztatásal tudtam előásni.

Az értesítő levél visszfordításával írtam egy reklamáló eailt.

Mire számíthatok?
bombaba Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53025

Szerintem felesleges összeesküvés-elméletet gyártani erre az esetre. Talán a kérésed zavarta - vannak országok, ahol nem triviális a vámot, adókat elbliccelni - , de lehet, kevésnek találta a vásárlásaid számát, vagy túl frissnek a regisztrációdat. Meg sok egyéb oka lehet. Jogában áll.

Te meg keress másutt ilyen terméket. 

Számolj úgy a továbbiaknál, hogy van szállítási költség (pl.40$), ha nem akarod azt is megúszni, van Áfa és esetleg vám, és akkor rendelj, ha így is megéri.

Előzmény: DonBandi (53023)
DonBandi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53024

U.I.:

 

Lehet, hogy valami politikai jellegű problémája van az eladó cégnek, mert szinte az egész EU ki van tiltva nála.

Jó sok tranzakciótól elesik így.

Aki kérdez, annak az országát kitiltja ?

Vagy a háttérhatalmi irányító elit befolyási övezeteivel lenne gondja ?

De akkor az USA és Izrael is benne lenne a listában.

Nem tudok napirendre térni e-felett...

Előzmény: DonBandi (53023)
DonBandi Creative Commons License 2014.02.01 0 0 53023

Sziasztok.

 

Megosztom egy friss negativ tapasztalatomat az eBay-el kapcsolatban:

 

2 hónapja regisztráltam, pár terméket saját felhasználásra rendeltem is HongKong-ból (nem kereskedek!), meg is érkeztek gond nélkül.

Ezek apróságok voltak, semmi komoly érték.

Most viszont egy karóra lenne a célpont:

 

EZ

 

Viszont, gondoltam a vám esetleges elkerülése végett (Mivel a béremet így is 34%-nyi adók terhelik !) megkérdezem az eladót, hogy a csomagolásra hajlandó-e ráírni, hogy 20 USD az érték (nem pedig 100).

Továbbá, hogy van-e regisztrált szállítás és az mennyi.

 

Ide szállítás volt: FREE, meg expressz (40 AU$)

 

Erre nézem másnap az óra weblapját és amint ti is látjátok, le lett tiltva az egész ország az eladónál !!!???

 

Válasz azóta sem érkezett.

 

Az eszem megáll !

Mi ez ?

 

Itt ez az óra 38000.-, még ÁFÁ-val együtt is kijövök 27000.-ból, ha jól számolom.

Persze, ha a free shipping nem akad meg valaki kezében valahol...

blaze73 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 53022

Hmm furi tényleg.  Erlangen eredendően Németországban van :D

 

Küldj egy UPS trackingot emailben, ránézek neked.

Előzmény: ferke131 (53020)
ferke131 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 53021

És még annyi hogy kinti címre küldték első körben,és nem tudom mi volt célállomás rajta.postacímemről visszaigazoló e-mailt csak első körben küldtek..nem vágom ennek menetét+ vámot is megfizettem a vásárlásnál egyből..

Előzmény: blaze73 (53019)
ferke131 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 53020

Ups és azzal nem értek egyet hogy kinti mozgását látja ezzel a tarcking numberrel..

És kint van még vámoláson amerikai Erlangen-ben ez egy vámközpont .

Előzmény: blaze73 (53019)
blaze73 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 53019

UPS vagy USPS ?


UPS-nek mindent tudnia kell, szóval látnod kell.  Célállomás Hungary vagy Germany ?
Erlangen ugyanis Germany, Bajoroknál

Előzmény: ferke131 (53018)
ferke131 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 53018

sziasztok!

e-bay-en rendeletem usa-ból telefont.következőt nem értem.st.louisból elindult 27-én és 30án Erlanger-ben elkezdődött a vámolása..vajon miért?

A ups azon a tarckingen csak ott látja és ráadásul ezzel a számmal itthoni ügyintéző azt mondta csak amerikán belül mozgott a csomagom..kezdjek el aggódni?vagy mivel vámolás cimkézés alatt van ott egy pár napot az eltart?kicsit nyugtalanít az itthoni ups diszpécser nem tudott segíteni ebben nekem.

köszi

Lángész69 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 53017

Vajon sztrájkolnak a magyar vámosok?

Múlt hét péntek óta, azaz pontosan egy hete ülnek, a vámon egy 20USD értékű újlenyomatolvasós pendriveremen.

Mi a f....  tart olyan sokáig ?

Nálatok is hasonló a helyzet?

nyubocs Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53016

Hát, szerintem ha Európa a fő célod, akkor inkább az angol (co.uk) a jó választás.

Egyrészt nyelvileg írod, azzal jobban boldogulsz.

Én kipróbáltam, hogy a .de és a co.uk oldalra is feltöltöttem azonos termékkört, az angol oldal több érdeklődőt és több vásárlót hozott.

Persze ez magánvélemény.

Előzmény: MFH (53015)
MFH Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53015

Sziasztok!

 

A következőben szeretném a segítségeteket kérni:

Nem teljesen világos (leginkább semennyire...), hogy hogyan tudnék a német vagy az amerikai eBay-en nemzetközi aukciót indítani? A kötelező 10 darab minősítésen már túl vagyok.

 

A német eBay-en olvastam fordítóval olyant, hogy meg kell adni az egyes országokba a postaköltséget meg valahol be kell jelölni

 

Ha jól értelmeztem, akkor az alábbi oldalon a 'Sichtbarkeit von Angeboten auf englischsprachigen eBay-Websites verbessern' cím alatt írnak erről:

http://pages.ebay.de/international-verkaufen/artikel-international-einstellen.html

A kérdés, hogy a feltöltéskor hol érem el az Internationale Sichtbarkeit checkbox-ot?

 

 

Illetve a másik kérdés, hogy melyiken érdemes indítani a kettő közül (amerikai vagy német), ha alapvetően Európát célzom? (Könnyebben boldogulnék angol nyelvű felületen.) Az angoltól viszont amiatt idegenkedem, mert onnan nem valószínű vásárlás. (Valószínű a vásárlás Olasz-, esetleg Franciaországból, másodsorban Németországból, Ausztriából illetve a környező országokból.)

mutargy Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53014

Kedves Mindenki! Több éve vásárolok az eBay-n. PayPallal fizetek, idáig, mint magánember. Most szeretnék eladni a régi felhasználó nevemmel. Céges Paypal regisztrációt szeretnék hozzárendelni meglévő eBay-s felhasználónevemhez. Lehetséges ez? Köszönettel:mutargy

blaze73 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53013

ügyes!

Előzmény: iamtwo (53012)
iamtwo Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53012

Beszéltem az ügyfélszolgálattal és a személyes átvétel is címmódosításnak minősül (mivel nem a küldeményen megadott címen veszem át), tehát a személyes átvétel is 3700 forintba kerül!!!

 

(De a feladó kérhetné díjmentesen a címmódosítást.)

Előzmény: blaze73 (53011)
blaze73 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53011

Uhh! Ez régen nem így volt.

Bocsánat akkor.

Nem semmi,tudtommal máshol ingyenes,régen DHL-nél is az volt.

 

Előzmény: iamtwo (53010)
iamtwo Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53010

Az értesítő levélben ezt írták: "Amennyiben küldeményét más kézbesítési címre kéri, mint ami a fuvarlevélen szerepel, kérjük, igényét e-mailben jelezze, a cimmod@dhl.com e-mail címre, ennek a szolgáltatásnak a díja 2900Ft+áfa."

Igen, van hozzá számom.

Előzmény: blaze73 (53009)
blaze73 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 53009

Ingyenes a cím módosítás DHLnél is, az ügyfélszolgálat felé kell jelezned - csomag érkezése után, lehetőleg hamar.


2-4 munkanap alatt itt kell legyen a pakkod (+vám)

Nyomkövetőd - AWB van hozzá?

Előzmény: iamtwo (53008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!