Keresés

Részletes keresés

DVB Creative Commons License 2014.12.13 0 0 18499

Én 2009-ben voltam 2-3x itt. De nem tudom mikor nyílt meg. Valóban az ő bizniszük - sokan szeretik mert nemdohányzó, viszont túl sok hely nincsen - érdemes előre foglalni estére asztalt. Én is mindig leragadtam a csapoltaknál, üvegesig nem jutottam el. 

 

Az étlap elég nemzetközi, az ismerősők anno kenguru húst ettek...

Előzmény: natenedu (18491)
DVB Creative Commons License 2014.12.13 0 0 18498

Jár IC (Eurocity) óránként Brno és Prága között :) A budapesti/pozsonyi és a bécsi vonatok is ennek a rendszernek a részei. Amúgy van még rendes gyorsvonat, ami több helyen megáll 2 óránként ugyanezen az útvonalon és 2 óránként H.Brod felé is. Ennek ellenére, a forgalom nagyobb része az autópályán megy buszokkal és egyéni közlekedés keretében nem vonattal. Péntek-vasárnap kiemelt napok - sok az ingázó. 

Előzmény: cassano71 (18494)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18497

Mi is a 19€-s jeggyel mentünk. Amúgy nem biztos hogy te fogtad ki, inkább mi most hogy pont semmit nem késett sem oda sem vissza mert olvastam több helyen, hogy simán előfordulnak ezek a "pár órás" késések amúgy. Amúgy kényelmes alapvetően ez a vonat, fel tudsz állni mászkálni, de mondom mikor beér Breclávra onnantól jönnek fel a csehek csőstől és állnak a folyosón, na akkor már nem olyan jó hiába ülsz.

Aki sört akar hozni nagy mennyiségben annak meg tényleg autó, ez a 8 üveg is baromi nehéz bírt lenni, nem is gondoltuk mennyire így a normál cuccunkon túl még pluszban.

Előzmény: natenedu (18496)
natenedu Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18496

Én kocsis vagyok, de ha nem találok társakat, akkor inkább a busz. Vonatra csak korlátozott 19 eurós jegy van, és nekem két 10+ órás menetidő elvette a kedvem (tudom, hogy csak kifogtam és nem ez a jellemző). Tényleg telekocsit miért nem játszunk itt? Vagy csak én vagyok úgy vele, hogy szinte bármikor mennék, ha lenne kivel?

Előzmény: cassano71 (18494)
vjano Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18495

Egyszer 2009-ben volt egy buszos kísérletünk, akkor voltam itt egyszer, de nem ismertem fel...kösz.

Előzmény: cassano71 (18490)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18494

Az SA buszra rá kellett keressek most, hogy az mi:-) Gondolom ezzel járnak ki a sörbarátok akkor sörözni Prágába. Ahogy nézem ez sem jobb mint a vonat, legalábbis menetidejét tekintve, sőt.

A vonatról jut eszembe, Csehországon belül ez sima gyorsvonatként működik, mármint  az EC-k amik a Keletiből mennek. Boldog boldogtalan felszállhat rá helyjegy nélkül is és fel is száll, csak nem tud leülni, de az nem zavarja őket. Pénteki napon mentünk, diákok is voltak bőven, volt aki kutyával szállt fel, vele, mármint a kutyával játszottam is kicsit, a földön ültek sokan a folyosókon, mások meg szimplán berúgtak a büfékocsiban:-) Valószínűleg Brno és Prága között nem jár óránként egy IC ott mint nálunk Budapest és Nyíregyháza között mondjuk különben aligha lett volna ilyen helyzet ezen a vonaton.

De most eszembe jutott megint a Szigorúan ellenőrzött vonatok erről az egészről, na meg Hubicka forgalmista "seggpecsételős" jelenete:-)

Előzmény: natenedu (18491)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18493

Én is rosszul emlékeztem, nem 5 csap hanem 6 ahogy látom, pedig én nem is kóstoltam ott sört:-) De az biztos hogy érdemes. Helyiek voltak főleg ott, ez meg szinte mindenhol a  világon jó pont.

Előzmény: natenedu (18492)
natenedu Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18492

Hát ezek szerint erős itt a sör, mert rosszul emlékszem...nem krétával írják fel :)

Előzmény: natenedu (18491)
natenedu Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18491

Nem túl régi hely, a SA buszosok mondjuk biztosan ismeri mindegyik :)

 

A csapok fölött/mögött a falon jó magasan van egy tábla, arra írják fel krétával, hogy mi jön belőlük. Mindig van egy sima cseh láger is csapon, az például nem szokott drága lenni. De egy american black IPA-ról, vagy kisüzemi szűretlen német búzáról én nem tudom eldönteni, hogy drága-e, sajnos nincs összehasonlítási alapom. De a sima lagerek nem kicsit szoktak rendben lenni.

Amúgy ez a Pivovarsky Dum-osok biznisze ha jól tudom. Na azt viszont garantáltan ismerik a szakirodalmon nevelkedettek :)

Előzmény: cassano71 (18490)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18490

Szerintem ez egy nagyon ismert hely. Legalábbis feltételezem, hogy az és szinte biztosan ismered te is mert gondolom velem ellentétben Prága komoly ismerője vagy:-)

A neve Pivovarsky klub. Cím: Krizikova 17. Metróval Florenc megálló, ott ha jó helyen jössz fel, vagyis Krizikova utca felé, akkor egy 2-3 perc séta. Állítólag drága amúgy, sőt, tuti az. Mi azért mentünk oda, hogy pár üveg sört vegyünk az itthoniaknak, nyilván meg lehetett volna venni máshol valamivel olcsóbban, de nem volt annyira lényeg 8 üveg sörnél ez.

Amúgy a hely tetszett nekünk is, tripadvisoron meg most megnéztem olyan minősítése van ami ritka, azt jelenti sz@r hely aligha lehet tényleg:

http://www.tripadvisor.co.hu/Restaurant_Review-g274707-d2045611-Reviews-Pivovarsky_klub-Prague_Bohemia.html#photos

Lehet kajálni is ott és bár mi ezt nem tettük, de látva a képeket lehet hiba volt, árak ide vagy oda.

Amúgy van pincerész is, nem mentünk le, de hallottuk hogy lent egy igen jókedvű cseh társaság mulat éppen. Fent meg a fal tele van rakva körbe üveges sörökkel amelyek meg is vehetőek, de nem semmi arzenál van amúgy, belga sörből is van vagy 10-12 féle szerintem, lehet több is.

Amire még emlékszem a pultnál csapolt sörök, 5 egymás melletti csap amiket csak számok jelölnek, gondolom mikor éppen mi folyik belőlük. + egy cseh 60 év körüli fószer aki egy széken ülve óriási élvezettel kortyolgatott éppen egy barna sört, két dolog juott róla eszembe: 1. szerintem lehet már 2-3 órája ott ül 2. nagyon ért a sörökhöz, látszott a fején.

Azt hiszem mindent elmondtam amit tudok a helyről:-)

Előzmény: vjano (18489)
vjano Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18489

 

Ez a csoda hol van? ez valami kocsma? esetleg útba ejteném, ha már arra vet a sors.

Előzmény: cassano71 (18487)
vjano Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18488

 "A lét... könnyűsége" nekem is nagy kedvencem - természetesen másképp mint Hrabal, de ne legyünk egysíkúak - a Kunderák szépen ott sorakoznak nem túl messze a Hrabaloktól a polcon.

 

(amúgy a Szig. ell. vonatokat eredetileg Hrabal írta vala)

 

...na annyit szövegeltünk itt, hogy úgy alakítottam, hogy vasárnap megyünk Prágába...

Előzmény: cassano71 (18486)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18487

Tehát ha Bp-re képezzük le, akkor besétáltál egy-két Váci utcai meg várbéli étterembe... ahhoz képest egész kevés problémád akadt...

 

Ahhoz képest tényleg semmi komolyabb gond nem volt csak kisebb hülyeségek. A komolyabb gond az lett volna ha mondjuk valahol a várt 500 koronás számla helyett kijön egy 1500 koronás.

Közbiztonság szempontjából sem tapasztaltunk semmi kellemetlent.

Na már pár képet beteszek akkor én is, mivel látom mások is így tettek lentebb:

 

       

 

       

 

       

 

       

 

 

Előzmény: natenedu (18483)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 18486

Hrabaltól olvastam pár dolgot, bár nem a kedvenc íróm, azt messze nem mondhatnám. Viszont A lét elviselhetetlen könnyűsége Milan Kunderától, na az nálam talán top5-ben van:-) Persze más műfaj, más hangvétel mint Hrabal stb.

Menzeltől a Szigorúan ellenőrzött vonatok nekem nagyon bejön, még többszöri nézés után is, meg láttam még 2-3 másik filmjét. Ami nagyon bejön még, de gondolom nem csak nekem, Milos Formantól a Száll a kakukk fészkére, mondjuk legalább annyira Jack Nicholson mint amennyire a rendező miatt, de akárhogy is, az egy nagyon nagy film. Még akkor is ha én alapból is elég nagy filmrajongó vagyok.

Előzmény: vjano (18485)
vjano Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18485

A beszámolód szerintem is korrekt, ajánlok még 10-20-(30..?) prágai és vidéki körutat, a szünetekben pár opust a Hrabal összesből, no meg pár klasszikus Menzel és (Zdeněk & Jan)  Svěrák filmet és minden rendben lesz....

Előzmény: cassano71 (18476)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18484

Előzmény: JAWA-CZ/SK (18482)
natenedu Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18483

Amúgy tetszik a beszámolód a vélemény meg szabad, de idézlek:

"Életemben először voltam Prágában egyébként"

 

Tehát ha Bp-re képezzük le, akkor besétáltál egy-két Váci utcai meg várbéli étterembe... ahhoz képest egész kevés problémád akadt... 

Előzmény: cassano71 (18479)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18482

Domažlice...kimenon mindig Vepro knedlo zelo..vagya a Svičkova na smetane,volt a meno,es a csapolt Krušovice,reg szep idok a šumavan.

Előzmény: vjano (18481)
vjano Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18481

"kis cseh városokba kell menni, ott ezek az anomáliák egyáltalán nem vagy csak elvétve vannak jelen."

Csak megerősíthetem, a vidék kihagyhatatlan...

...egy kis Domažlice:

 

 

(de én azért Prágába is rendszeresen megyek, ha tehetem...)

 

 

 

Előzmény: cassano71 (18479)
Kacsa C 180 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18480

430 literes csomagtartóba befér 250 üveg,a többi az utastérbe...:)

Természetesen rekesz kizárva,sőt a kartondobozból is ki kell venni....

Nem könnyű meló végigjárni 2-3 várost,és lepakolni a polcokat....6 óra kb+ az út.

Vagy 5-ször meg kell fogni egy üveget mire itthon van,jó kis napszám..:))

Előzmény: cassano71 (18479)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18479

3-400 üveg?? :-) Az komoly.

Én nem akarok általánosítani a csehekkel kapcsolatban, sőt, mondok két példát ami teljesen pozitív tapasztalat volt. Egyik a szállásunk mellett lévő Palladium plaza ahova bementem és a biztonsági őr, egy 50-es úriember, kérés nélkül odajött és elmagyarázta mikor látta hogy habozok merre induljak, hogy melyik emeleten és hol van élelmiszerbolt amit kerestem, nyilván magam is megtaláltam volna persze, de kedves gesztus volt.

A másik egy fickó akitől egyszer megkérdeztük az útirányt, ő is nagyon kedves volt és elmagyarázta, talán túl részletesen is:-)

De, és ez szerintem a lényeg ( sajnos nem csak Prágára igaz ): egyik sem a vendéglátásban dolgozott ugyebár a két ember közül. Aki ott dolgozik illetve napi kapcsolatban van turistákkal azok között már nem sok jófej akad, hogy így mondjam.

Kedvencem pl. mikor egyik sörözőben leülünk és jön a pincércsaj, hogy na akkor mit ennénk innánk, mondom egy étlapot hozzon már ide legyen szíves akkor talán tudunk majd rendelni. Erre grimasz és nem tetszett neki ami ugye elég abszurd mert ok, nem hozta magától, már ez gáz, de hogy még ki is akadjon, hogy hoznia kell...:-)

Az a gond ezekkel a cseh kocsmákkal Prágában igazából, legalábbis szerintem, hogy nyugodtan lehet bunkózni meg flegmázni mert így is bejönnek a turisták, így is megtelik az összes hely szinte minden este.

Egyébként valahol olvastam hogy kis cseh városokba kell menni, ott ezek az anomáliák egyáltalán nem vagy csak elvétve vannak jelen.

Előzmény: Kacsa C 180 (18477)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18478
Én más véleményen vagyok.
Kevés kivételtől eltekintve szeretem őket.
Előzmény: Kacsa C 180 (18477)
Kacsa C 180 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18477

Köszi az összefoglalót !

Te is megtapasztalhattad,hogy a csehek is szlávok,és ritka egy kotú nép !!!

Én ezért csak Breclav,Hodonin,Mikulov vonalig megyek,telepakolom a kocsit sörrel(300-400 üveg),és irány haza:))) !!!

Előzmény: cassano71 (18476)
cassano71 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 18476

Ma jöttem haza a feleségemmel 2 egész + 1 fél napos rövid adventi túráról, tényleg gyönyörű a főtér meg a belváros. Életemben először voltam Prágában egyébként, valahogy nekem azok a helyek maradtak ki ami kézenfekvő magyaroknak mint Prága is pl. (de Horvátországban sem voltam még soha, Bécsben meg egyszer egy napot nagyon régen ).

Röviden írok pár "eszembejutást", nyilván szubjektív lesz persze.

- A város. Prága nagyon szép, legalábbis az óváros, ez közhely, de igaz. Elképesztő hangulata van az óvárosi utcáknak, főleg este. Ezt leszámítva erősen visszaköszön a szocreál feeling ha kicsit kijjebb megy az ember. Végig volt egy olyan érzésünk is, hogy bár tényleg nagyon tetszett a város, meg szép, meg hangulatos, meg tele van egy rakat baromi érdekes bárral ( élő koncertekkel nem egyszer ), galériával, üzletecskével, miegymással, de mintha, hogy ezt a ronda angol szót használjam, egy kicsit "túl lenne hájpolva".

- Turisták. Főleg németek, olaszok, oroszok a jellemzőek, kevés magyar, de azért lehet magyar szót hallani itt-ott ha figyel az ember. Óriási volt a tömeg, de tényleg. Velencei szintű, ha ugyan nem ütötte azt is néhol. Na igen, Advent, de a főtéren lévő vásárt feleségem egyik este szó szerint élvezhetetlennek minősítette mert lépni nem lehetett az emberektől. Másnap, egészen pontosan tegnap vagyis vasárnap, már lényegesen jobb volt a helyzet. A várban fent szintén lépni nem lehetett az emberektől, meg az eső is esett pluszban, de ez sem szegte kedvünket mert tetszett amit láttunk, nagyon is, pedig csak sétáltunk fent, a fizetős részeire be sem mentünk a várnak.

- Csehek. Hááát... próbálok finom lenni. Valószínűleg nem róluk mintázták meg a vendégszerető nép fogalmát. Más turistákkal beszélgetve is hasonló vélemények kristályosodtak ki.

- Sör. Na itt előre kell bocsájtanom, én nem szeretem a sört. Ez valószínűleg ebben a topikban istenkáromlással ér fel, de ez van:-) Itt mégis kipróbáltam, ha Prágában vagyunk akkor már na, a sört meg kell kóstolni felkiáltással. Csapolt barna Kozel volt amit ittam és szerettem, annyira hogy másik este megint ittam egy másik helyen. Ez már jelent valamit ha ott még én is elkezdtem sörözni. Valószínűleg azt, hogy tényleg tudnak valamit ezen a téren a csehek.

Egyik este direkt elmentünk metróval egy helyre ahol széles választék van üveges sörökből, hogy vegyünk pár üveggel azoknak akik velünk ellentétben ezt értékelik és szeretik is. Teljesen találomra választottunk 8 üveget, vicces az mikor az ember nem tudja igazából mit vesz, de reményeink szerint nagyon nem lehet ott mellényúlni. Én egyet ismertem, a Bernardot, arról tudtam hogy egyik barátom aki eléggé ért is a sörökhöz nagyra tartja. Ilyeneket vettünk, csak hogy tudjátok minősíteni ( ha akarjátok ): Bernard Bohemian Ale, Bernard svatecny lezak, Svijany, Pernstejn svetly lezak, Chodovar Prezident, Klostermann és Postrizinske Francinuv lezak.

- Kaja. Ez érdekes mert a cseh ételek baromi egyszerűek szerintem, még csak azt sem lehet mondani, hogy valami különleges gasztronómiai élményt nyújtanának, mégis valahogy egy kocsmában fogyasztva ezeket egy sörrel mint azt megtapasztalhattam nagyon jó élményt tudnak nyújtani. Valamilyen hús + knédli + káposzta ( esetleg vadas mártás ). Ezeket variálják kb. 6-8 féle módon és kb. ennyi, leegyszerűsítettem persze, de valahol tényleg ennyi és mégis jó, talán pont az egyszerűsége miatt.

- Karácsonyi vásár. Hát ebből több is van a városban, mi a főtérit jártuk be alaposan, de csaptunk egy kört a Vencel-tériben is + a szállásunkhoz nagyon közel lévő Namesti Republiky-n lévő kisebb vásárban is. Alapvetően hasonlít egy magyar adventi vásárhoz az összes, már hangulatában. Ugyanúgy bódék, ugyanúgy sok szép kézműves termék + bóvlik, utcazenészek és mutatványosok is jócskán. Mindenféle szolgáltatások aranyáron, pl. 30-40-es évekbeli retrójárgányon egy 20 perces kör 8-900 korona. Lovasszekérrel ugyanennyi. És van rá igény, nem is kicsi. A kaják jók és érdekes, hogy gyakorlatilag minden 50-70 koronába kerül emlékeim szerint legyen az kolbász, prágai sonka bagettben, 10 dkg sült gesztenye, lepcsánka ami bramborák (?) néven fut vagy éppen trdelník alias kürtöskalács ( amiből szerintem az itthoni egyértelműen jobb ). Volt óriáspalacsinta, ez szerintünk nagyon megérte, bár drága, de nem sajnálják belőle az anyagot és nagy is tényleg. Nagyon megy még a spirálkrumpli, ezt is kóstoltam, jó, csak olajos eléggé.

- Kocsmák. Ezek tényleg nagyon hangulatosak, igaz mi csak kettőben voltunk, ráadásul nem is olyanokban amivel tele vannak az útikönyvek azok ugyanis tapasztaltak alapján vagy drágák vagy tele vannak vagy mindkettő egyszerre. Én egy U Medvidku nevű helyre szerettem volna menni amiről jókat olvasni, balga módon azt hittük hogy szombat este 6-kor odamegyünk és csak úgy beülünk egy vacsorára. Látszik hogy nem vagyunk tapasztalt "prágajárók". Mondták, hogy jó, ha várunk akkor 1 óra múlva lesz asztal két főre talán. Amúgy itt normális volt a tulaj (??) és a főpincér is, sokan jöttek és fordultak ki a helyről a hír hallatán, de mondták sajnos Advent is van, szombat is van, 6-8-10 fős csoportok foglaltak náluk előre, szóval sok volt a súlyosbító körülmény. Ha újra mennék hétköznap próbálnám meg valami hülye időpontban, mondjuk du. 3-4 tájban.

Így egy Svejk nevű intézményben kötöttünk ki, ez szerintem franchise mert a Kisoldalon is láttuk egy ilyet korábban. Teljesen rendben volt kaja, feeling és ár tekintetében szerintem, a kiszolgálás az meg pocsék volt, de nem lehet minden tökéletes.

Később egy másik helyen volt olyan élményem is, hogy kacsacomb címén egy fél kacsát kihoztak. Ez nem baj, sőt, de konkrétan alig bírtam megenni, érdekes volt.

- Közlekedés. Itt elkövettünk egy hibát, bár, végül is kényelmes volt így, de nem biztos, hogy vennék még egyszer háromnapos jegyet mert igazából gyalog elmegy az ember bárhova gyakorlatilag, a belváros tényleg simán abszolválható gyalogosan. Ahhoz meg hogy vasútállomásról bejöjjön, távozáskor meg kimenjen elég 1-1 single jegy.

Előzmény: OPi (18470)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.08 0 0 18475

Jó Neked!

Teljesen kifogytam. Ma kénytelen voltam egy sörözőbben Soproni 1895-öt inni a kollégáimmal.

De még december 26-án megyünk a csehekhez. (Znojmo)

Jól betankolok.

Előzmény: OPi (18474)
OPi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 18474

inkább keresek egy Pilsner Urquellt, akad még a spájzban

Előzmény: Hobbi-Fotós (18472)
vjano Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18473

....megnéztem én is, de inkább no comment....:-)

Előzmény: Hobbi-Fotós (18472)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18472

Pár kép a tesztelt sörökről, és a végeredményről.

Kár vitatkozni a szakértőkkel.

Én sem értek velük egyet.

 

 

És a sorrend:

Előzmény: OPi (18461)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18471

Jó-jó nem különleges, de a tömeggyártáson belül   vitathatatlan érdemei vannak : a PU dobozos meg 199 a tecsoban.

Előzmény: Törölt nick (18467)
OPi Creative Commons License 2014.12.07 0 0 18470

és milyen jól néz ki:

 

Előzmény: vjano (18454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!