Keresés

Részletes keresés

gabrielke Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19515

Ne vedd be a dumát, ha megveszed a szükséges anyagokat, megnézel 1-2 videót, betartod a technológiai előírásokat akkor 99%-ra meg tudod csinálni. Én megcsináltam, nagy meló volt, de csak ott kellett javítanom ahol nem tartottam be az előírásokat.

Nem rocket science.

 

Egy bukó-nyíló ajtót beállítani sokkal nehezebb mutatvány, oda tényleg kell a szakember. Beépítéshez meg pláne.

 

Előzmény: ganser (19512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19514

T. Ganser!

 

Lehet, röhögni!

 

2 házamba tettem már be ablakot, minden gond nélkül, azóta is rendben vannak.

A RAL mivel több v nehezebb? 2 szalaggal?

 

De komolyan: a fikázáson túl leírhatná szakmailag, hogy mit lehet elcseszni rajta?!

 

Előzmény: ganser (19512)
ganser Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19513

Jó választás.

Egészen kiváló a profil.

Hajó gyártó kezéből származik, akkor bármelyik hasonló árkategóriájú cuccot ver.

A gealant biztosan.

Párkány pedig simán maradhat.Kissé nehézkesebb a bontás ,de nem komoly ügy.

Előzmény: BrutalBarby (19509)
ganser Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19512

Nekem volt olyan munkaadóm aki a jutyubon tanult beépíteni...ez most halálkomoly!

Erről óriási sztorikat tudnék mesélni,rutinosabb ablakosok a térdüket csapkodnák a röhögéstől.

Ahogy rágondolok már most szakadok...

Drága mulatság lehet egy videó alapján szalagozni.

Sok éves gyakorlat után szkepticizmussal vegyes cinizmussal mondom:Jó pénzért majd kijavítjuk Önnek.

Előzmény: Törölt nick (19502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19511

Köszönjük a megtisztelő megrendelést.

Előzmény: YencY76 (19508)
kiss_atti (X) 2014.06.18 0 0 19510

Meg lehet oldani, hogy megmaradjanak a régi bádogpárkányok,

 

ezerszer csináltuk.

:-)

Előzmény: BrutalBarby (19509)
BrutalBarby Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19509

Sziasztok!

 

WINDOOR PS 75 nyílászárok mellett döntöttem (7 légkamrás 75 mm-es, horganyzott idomacél merevítéssel.) a másik ajánlat :Gealan 8000 hatkamrás profilvastagság 3 mm-es merevítés tüzihorganyzot acél.

Az árajánlatok szinte azonosak.

A kérdésem a következő. Mivel a ház külső szigetelése még várat magára (8-10 cm kb)1-2 évig ezért a külső párkányt nem tudtam eldönteni, hogy hogyan tervezzem meg. Mivel ezek házszigetelésekor ki kell dobni  (70 ezer fT ) . Felvetettem nekik ,hogy addig nem –e meg lehet oldani ,hogy a régi horganyzott párkányok ideiglesen benn maradjanak. A Gealan-os azt mondta, hogy meg lehet oldani, a Windoor-os pedig nemmel válaszolt.  Lehet, hogy esztétikailag nem a legszebb lenne. Van-e Valami köztes megoldás? Egyébként szerintem se lehet a régit bent hagyni.

Járt e más is hasonló cipőben?

YencY76 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 19508

Köszönöm szépen a segítséget, meg lett a nyertes. Rehau 86! Állítólag kapok hozzá egy 25 év körüli csinos hölgyet aki majd nyitja-csukja az ablakot! Ezúton is köszönöm szépen!

 

UI: Csak, hogy oldjam a feszültséget :))

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19507

Minden műanyag laptakarólécet körbehúzunk Cosmofen-nel, és utánna nem válik el a takaróléc, hiába van a takaróléc hátulján a kétoldalas ragasztó, az egy idő után tényleg elválik, hiába van a felragasztása előtt áttörölgetve, portalanítva a tok.

 

Előzmény: forraslajos (19504)
kiss_atti (X) 2014.06.17 0 0 19506

Ez azért eléggé egyszerűsített változata a RAL-beépítésnek, ...

De próba szerencse, hajrá.

Előzmény: Törölt nick (19502)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19505

Tisztelt Ganser,

 

Így van, Én szinte minden szaktudásomat Édesapámtól tanultam, Ő egy nagyon régi motoros ebben a szakmában, illetve az épületüvegezésben! Mint ahogyan minden ablakosnak, Nekem is vannak újdonságok, stb.. Nekem is van még bőven mit tanulnom, de hiszen " a jó pap is holtig tanul"! Köszönjük a dicsérő szavakat, és az elismerést! Örömmel tölt el, hogy egy általunk elvégzett munka után az Ön "helyszíni szemléje" során megállapítást nyert a munkánk minősége, és az elismerés. Tekintettel arra, hogy egy jó pár évig csináltam a komplett kivitelezést a kollegáimmal, így úgy gondolom, hogy megállom a helyem a beépítésben/kivitelezésben is! A szakma gyakorlati részében eltöltött pár év kellett ahhoz, hogy mostmár a helyszíni felméréseket csak Én végzem a csapatban!

Üdvözlettel, és minden tiszteletem megtartása mellett, Gabesz

 

Előzmény: ganser (19499)
forraslajos Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19504

"Csakis a beépítő hibája!"

 

Én nem vagyok egy nagy cég, de találkoztam már selejtes takaróléccel...

Előzmény: Törölt nick (19496)
forraslajos Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19503

Aztat én levenném onnan, legfeljebb nagyobb lesz ablak. Nagyobb baj nem történik.

Előzmény: WW'13 (19478)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19502

Elvileg ez a RAL beépítés. A normál beépítéshez képest 2 oldali szalagozás a különbség.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qbqeTlWhAMc

 

Vagy nagyon benéztem valamit?

Előzmény: Törölt nick (19501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19501

Kedves Ganser!

 

A laposvas csak egy ötlet volt, ha van gyári, utánajárok.

 

Miért nehéz a RAL házilagosan?

Előzmény: ganser (19500)
ganser Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19500

T. Evonly!

Olyan nincs hogy nem lehet kiüvegezni.

Nem kell az üzemben leragasztatni!

Értem én hogy fából van de az sem lehetetlen,csak kissé nehézkesebb.

Kell hozzá egy nagyon biztos kezű "akrilos" ember és meg van oldva.

Laposvasat nem kell furkálni,készen megvásárolhatók a szükséges,gyári konzolok.

Mondjuk a laposvas biztosan sokkal olcsóbb!

RAL-ra dolgozni házilagosan-az nagyon meleg!

Előzmény: Törölt nick (19498)
ganser Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19499

Tisztelt fiatal Kolléga!

Értem én a marketing szöveget is csak nem szeretem

Annak a fényében olvassa legyen szíves,hogy én itt már nem egyszer dicsértem Önöket.

A különbség az hogy Önnek még sokat kell tanulnia édesapjától.

Az alkalmazottainak egy részét ismerem,tisztában vagyok a munkájuk minőségével.

Nemrégiben volt alkalmam megtekinteni a Hungárián egy munkájukat.

Az előző években pedig többet is.

Kb. 30ezer db nyílászáró  beépítése után számomra nem reális a nulla közeli garancia.Ahogy nem reális a soha nem leváló takaróléc,a soha nem leszálló ablak,a soha ki nem repedő száraz helyreállítás stb.

Merő kíváncsiságból egy privát kérdés: Elboldogulnál Te személyesen gyakorlatban is egy karcosabb beépítéssel?

Tisztelettel

Ganser

 

Előzmény: Törölt nick (19496)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19498

Kedves Srácok!

 

Egy tanácsot szeretnék kérni.

 

Saját ablakbeépítés lesz, RAL szerinti, külső falsíkos.

A nyíló ablakokkal rendben van minden, tudom mit hogy kell. De lesz egy nagy és nehéz fix ablak, 150x180, 3 rétegű üveggel. Abban benne lesz az üveg. Nem kivehető. Külső falsíkos beépítés. 

 

Szerintetek milyen módon lehet ezt rögzíteni? (tekintettel arra, hogy a tokot nem lehet oldalról becsavarozni a falba).

És fa ablak, ennyiben off vagyok - elnézést.

 

Ha erős laposvas darabot megfurkálok és előre rácsavarozom az oldalsó tok részre, majd a beemelés után az azon lévő lyukaknál becsavarozom a falba - ez működőképes ötlet szerintetek?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19497

Én meg úgy vagyok vele, hogy ott,- és akkor kell dolgozni, ahol,- illetve amikor munka van, igyekszek minden munkát megfogni, mert ebből élünk.

Előzmény: kiss_atti (19495)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19496

Ez nem vetítés! Én sem kérdőjelezem meg a Te hsz.-eidet, kérlek Te se tedd! Nem azt írtam, h nincsennek garanciális munkáink, hanem azt hog elenyésző a mennyisége! De az, hogy pl. leesik egy takaróléc, vagy elenged szerintem eléggé nagy hiba ahhoz képest, hogy milyen aprsóság..! Csakis a beépítő hibája!

Előzmény: ganser (19494)
kiss_atti (X) 2014.06.17 0 0 19495

Hát nem tudom.

 

Én azért álltam le a - számomra - távol lévő munkákkal, mert a saját elvárásaimhoz képest nem tudtam rendesen elvégezni a vevőszolgálati feladatokat. Mindig, mindenhol akad(hat) valami javítanivaló, bármennyire is odafigyelünk, és én ezt kiküszöböltem a lehetséges Ügyfelek területi alapon való szűrésével. Meg - igazából - amíg van a környéken elég munka ( plusz külföld), addig nyugi és béke vagyon...

:-))

Előzmény: Törölt nick (19493)
ganser Creative Commons License 2014.06.17 0 0 19494

Gabesz,ne vetíts legyél szíves.

Tudom,hogy tisztességes munkát végeztek, de azért ez így már egy kicsit sok...

 

Előzmény: Törölt nick (19493)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19493

Ati,

 

A garanciavállalás legalább annyira fontos nekünk, mint új ügyfelekkel szerződést kötni, és ezzel újabb munkához jutni. Szerencsére a garanciális munkák kis százalékban jelentkeznek a mindennapjainkban, persze előfordul, mint ahogyan mindegyik ablakosnál, de a munkáink mennyiségéhez képest, mondhatnám azt is hogy egyenlő a majdnem nullával... Finombeállításaink szinte egyátalán nincsenek, mert a fiaim a munka átadása előtt finombeállítanak, átüvegeznek, stb.. A takaróléceink nem esnek le, mert cosmofen-ezünk...

és még sorolhatnám..

Persze előfordulnak garanciális munkák, de azokat teljes mértékben vállaljuk!

Mi Csütörtökön jöttünk haza Ausztriából!

Előzmény: kiss_atti (19492)
kiss_atti (X) 2014.06.16 0 0 19492

Gabi,

 

Te hogyan kezeled azt a problémát, ha az Ügyfél, aki 80-100-200 km-re van, 8-10 hónap után szól, hogy megereszkedett 1-2 ablak, be kéne állítani ? Vagy elvált a takaróléc 27 cm-es darabon és az nagyon csúnya ??

 

Én nem jutottam el ezekre a helyekre 2-3 napon belül, ezért azt gondoltam, hogy jobb a békesség alapon 30-40 km-es körzetben dolgozom csak, amit el tudok látni a vevőszolgálatommal is... ( nyilván más elbírálás alá esik egy külföldi, pár száz, pár ezer m2-es projekt.. éppen készülünk vissza, Németországba..)

: -))

Előzmény: Törölt nick (19484)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19491

Szerintem egy nagyflex, és egy gyémánt kővágó korong megoldás lehet, de mivel egészen biztos, hogy erősen bevan vasalva, így nem lesz egy egyszerű dolog, de megoldható..!

Előzmény: WW'13 (19489)
WW'13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19490

Köszönöm, őket is megkeresem.

Előzmény: kiss_atti (19481)
WW'13 Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19489

Hát én sem vagyok szakember, de hogy mi járt a fejében annak aki ezt ott kizsaluzta, fogalmam sincs. Milyen géppel lehet azt levágni és kinek lehet ilyenje?

Előzmény: asdf_ (19480)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19488

:) 

Előzmény: asdf_ (19487)
asdf_ Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19487

Hopp, a ket parkanyt tenyleg nem ussza meg, sorry.

Előzmény: Törölt nick (19485)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.16 0 0 19486

Egy mabisz által minősített feltolásgátlóval ellátott alu redőnyt sem neveznék mechanikai védelemnek, tehát biztonságtechnikának!

 

(a redőny árnyékolástechnika!!!)

 

Előzmény: SIMTDIToledo (19482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!