Keresés

Részletes keresés

das Regal Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2723

Sziasztok!

 

Hamarosan festőre lesz szükségem az épülő házamhoz.

Tudna valaki segíteni, hogy mennyit kérnek manapság a festők 2x glettelésért és meszelésért (első körben mindenhol meszelést szeretnék).

Oldalfalam összesen: 345 nm, mennyezet: 125 nm

M62 - 206 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 2722

Sziasztok.

 

Olyan festőszalagot mivel lehet leszedni az ajtó és ablak keretről,

ami rá van épülve? Nagyon régen kész a festés és nem lett lehúzgálva.

Most meg le sem lehet vakarni.Kb. 2 miliméteres fecnikben jön ha jön.

tomcsik8 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2721

Sziasztok!

Tud valaki ilyen mintájú kavicsmintás tapétát?

 

 

Sehol sem találtam egyenlőre a neten. 

Egy pécsi boltban árulták (és ugyanaz az eladó a vaterán is), de már csak 1 méter van belőle.

Valahol boltban lehet kapni?

Vagy a neten?

Vagy bárhol? :)

Előre is nagyon köszönöm, ha segít valaki, mert már nagyon rég keresgélek.

Ha valaki tud az vagy itt vagy a toto888@freemail.hu címre írjon!

Köszi még1szer!

scorpeeon Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2720

Aha, erdekes, lehet benne valami. En is furcsalltam hogy minek ilyesmi egyaltalan, asszem olyasmit mondtak h mivel ez fujja igy egyenletesebben fog kinezni a cucc meg valami olyasmit is mondtak elvileg hogy kevesebb festeket is hasznal el mert valahogy hatekonyabban viszi fel. De persze siman lehetett csak a szokasos teleshopos bullshit szoveg.

Es ez a "nagyon olcso/gagyi" dolog a Bosch cuccra is all? Az azert nem szokott annyira gagyi dolgokat csinalni nem, szoval a teleshop-oshoz kepest azert csak jobb lenne?

Előzmény: imiri (2719)
imiri Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2719
nagyon olcsó,tehát nagyon gagyi.mi a többszáz ezer forintos szórókat se használjuk szobafestésre(ártalmas,ködöl,porol stb.)keritésfestésre meg aztán pláne nem mert akkor a fele anyagot kifújnánk a levegőbe.hiába az állitható fej,ezeket nem erre találták ki
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2718

ez engem is erdekelne,megindokolnad,ha szepen megkerlek??

 

bar en ugy lattam,hogy az elokeszuletek,minden preciz letakarasa tobb melo,mint ecsettel vagy hengerrel felfordani a festeket

 

te miert nem javaslod??

Előzmény: imiri (2717)
imiri Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2717
szia.szerintem beszéld le őket a szórópisztolyokról,legyen az teleshopos vagy bármilyen más üzletből való.
Előzmény: scorpeeon (2716)
scorpeeon Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2716

Sziasztok!

 

Egyik szulom valamiert elhatarozta hogy festekszoro pisztolyt akar venni (ilyen kapu festeshez meg kis hazi festesekhez) es ezt a teleshopos cuccot nezte ki: http://www.topshop.hu/haztartas_es_kert/paint_bullet_festekszoro.html

Most nem akarom itt fikazni a teleshopot, de fogalmazzunk ugy, hogy en onnan inkabb nem vasarolnek semmit, szerintem naiv emberek atveresebol elnek, es amit 15 ezerert arulnak, az valojaban fele annyit sem er.

Szoval a kerdes: mit javasoltok helyette? Nem kell semmi komoly, csak ilyen kis hazi munkakhoz. Talan meg annyit mondott hogy annak allithato a szorofeje (gondolom a szoras sugarat lehet vele szabalyozni), szoval ha olyat tudna az meg talan elony lehet.

Gyors kereses utan pl a Bosch PFS 55 (vagy talan 65-ot is lattam) futottam bele nem sokkal 20k huf ar folott. Ennek legalabb markaja van, es nem egy teleshopos sz@r, igy inkabb mernem ajanlani neki, ez sztetek jo cucc? De ha tudtok mast olcsobban ami megfelelne a celnak, az is tokeletesen megfelelne, de gyanitom, hogy ez a teleshopos cucc nem eppen lenne a legjobb vetel...

 

 

Elore is koszi a segitseget, udv!

Casio70 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 2715

Ezt jól látod!

Előzmény: imiri (2714)
imiri Creative Commons License 2013.01.16 0 0 2714

nagy a csend talán dolgoztok hogy ennyire hallgattok?!...

Medve 66# Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2712

Sziasztok.
Szeretném veletek megosztanio oldalamat.
Festéssel és felújítással foglalkozunk.
Az oldalon minden infó megtalálható.
Akinek kérdése van Festéssel kapcsolatbanannak nagyon szívesen a rendelkezésére állok!
Gábor.
 
http://felujitas.wordpress.com/munkaink/

MarQs Creative Commons License 2013.01.05 0 0 2711

Ránézésre elég tisztességesen rakhatták fel anno. Igaz köbö csak úgy 8 éve lehetett, de jelenleg mindenütt hibátlan, nem válik el a faltol sehol... bár, ha azt mondod még így is rizikós, akkor más megoldást kell keresnem a szoba felfrissítésére.

Előzmény: Casio70 (2710)
Casio70 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 2710

Szia!

 

Nem gondolom,hogy érdemes próbállkozni, nem ér annyit az egész! Ha gyengen van rakva akkor az első réteg festék meglazítja és holyagos lesz és máris kukás az egész!

Előzmény: MarQs (2709)
MarQs Creative Commons License 2013.01.04 0 0 2709

Új év, új nekirugaszkodás... igen meglódult a topik! :)

Selyemtapéta festésével van esetleg tapasztalatotok?

Kevés róla az infó, az a néhány is csak szűkszavú és csupán annyit ecsetel, hogy külön lelkivilága van a témának...

Azért előre is köszönöm!

 

ecsetes Creative Commons License 2013.01.04 0 0 2708

Sziasztok szép napot. Én nem érzem magam kontárnak szerencsére. Az előző oldalon ott az elérhetőségem ha esetleg szüksége lenne valakinek Szobafestőre. Leinformálható vagyok tudok adni telefonszámot ha esetleg valaki lekérdezne munka ügyben. Azért kívánok mindenkinek szerencsés Szakemberre találást szobafestő ügyben vagy az építőiparon belül más szakmából kifolyólag.

imiri Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2707
csak a mázolási munkákból kiindulva azt tudom erre irni hogy a lakkos zománcos nyílászárókat stb.mi hölégfúvóval csisz.géppel ill.kézzel csisz.papírral kromofággal szedjük le.mivel te lazúrozni akarsz,és az mélyen beszívódik a fába,igy okvetlen lekell szedned a lakkot a felsoroltak valamelyikével.
Előzmény: KPter (2705)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2706

megtaláltam a másik posztot is a témában:

 

Ajánlom magamat... és senki mást!

Mindenki tudja, hogy a kapcsolati háló mekkora segítséget jelent az életben. Enélkül gyakorlatilag zsákbamacskázásra kényszerül az ember, akár villanyszerelőről, akár takarítónőről van szó. A termékek esetében is így van, régebben szájhagyomány útján, manapság a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Gabiiiiii (2701)
KPter Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2705

Sziasztok,

 

lehet nem jó helyen teszem fel kérdésem, de ehez nem találtam más topikot.

 

Van pár lakkozott fenyőbútorom (komód, ruhásszekrény, stb) és leszeretném "festeni" sötétebre.

A lakkot előtte le kell csiszolni, ha igen mivel?

Sötét lazúrral gondoltam átkenni, ez jó lehet?

Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2704

mikor az emlitett szobahoz ISMEROS festot hivtam,peche volt,mert a projectre amugyis kivettem 1 het szabit,ezert vegig itthon voltam.

 

nem es nem ment a fejebe,hogy itt en vagyok a fonok es nem a zurammal kell megbeszelnie semmit,itt EN fogok fizetni es nem tul szerencses,hogy nagyon nem tud atvagni...De o megvarja,mig a zuram hazajon,majd neki elmondja,megbeszelni,mittudomen

 

nem jott neki ossze:)

Előzmény: Bubo.Bubo. (2702)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2703

a sajat es az ismeroseim tapasztalataival teljesen egybevag,egy kivetellel

 

mivel elozetes bejelentes nelkul doglott meg a mosogepem,ezert nem volt idom felterkepezni mester-kinalatot,a netrol felhivtam egyet..Kicsit neztunk egymasra a zurammal,mikor este 8-kor bealltott 2 huszoneves srac,hogy ok a szerelok......huha,gondoltam nagyobb bajt ugysem tudnak csinalni,nezzuk meg..Basszus..nem eleg,hogy pontosan ott voltak,mikor megigertek,megneztek a masinat,megallapitottak mi kell bele,otvenszer elnezest kertek a kesoi zavarasert,ha nem tul keso,akkor meg aznap este visszahozzak az alkatreszt es be is szerelik..Mindezt 1 db kiszallasi dijert igen mersekelt aron

/a szamlara mar nem emlekszem/

 

es igen,a kicserelt alkatresszel meg tokeletsen mukodott vagy 5 evig,mikor is veglett elhalalozott

 

mikor megkerdeztem toluk,hogy van ez,azt valaszoltak,hogy ok nemreg kezdtek az ipart,most epitik fel a klienskoruket es nekik sokkal kifizetodobb,ha en ajanlom oket masoknak,mintha egyszer lehuznak

 

szoval ilyen is van

 

Előzmény: Bubo.Bubo. (2702)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2702
Előzmény: Gabiiiiii (2701)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2701

tudom en is,mekkora a kulonbseg egy mestermember es egy kontar kozott,ezert is kerdeztem,hogy lehet ratalalni??:)

Előzmény: ecsetes (2698)
imiri Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2700
szia!köszi az egyetértést!
Előzmény: ecsetes (2698)
halaloszto Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2699

tunkoljad. nem az a lenyeg hogy usszon, hanem hogy beledorgold. jo korongecset draga, en olcso muanyag szogletes kefevel csinaltam, talan tapetaragaszto felhordasra is aruljak. 

Előzmény: Gabiiiiii (2697)
ecsetes Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2698

SZiasztok Boldog Új Évet Mindenkinek. Imiri hozzászólásaiban sok igazság van a szobafestő szakmával kapcsolatban. Gondolom sok pár idősebb szakember is aki kiválóan végzi a  munkáját ebben a szakmában igazat ad neki. Én is hisz 3.5 évet jártam a Szakmunkésképző iskolába és nem azért hogy holmi bówli alkoholista gányoló mocskok csinálják ezt a szakmát. Én antialkoholista nem dohányzóként rühellem a gányolókat. Vannak még profi  szobafestők.

Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2697

Tunkoljam??????:)

 

nem akarok en tokeleteset,hiszen nem vagyok en csak egy lelkes amator,de annyit mindenkeppen,hogy 1 het mulva ne jojjon le a csempe:)

 

meg van ra idom,mert folyamatban a tervezes,bevasarlas,otleteles,de addig is gyujtom az infokat,amiket utolag is koszonok szepen

Előzmény: Casio70 (2696)
Casio70 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2696

Igen! Leköti a mész port és erősíti a vakolatot!Korong ecsettel kenve jól beledolgozva a falba!

Előzmény: Gabiiiiii (2695)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2695

Koszonom,hogy beleszoltal,tobb szem tobbet lat:)azt mondod,a falfixet a glett ala???

Előzmény: Casio70 (2694)
Casio70 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2694

Bocs hogy beleszólok de a meszes fal kaparása után én azért adnék neki egy réteg mélyalapozót /falfix/ a nedvesítés helyett aztán arra a glett!

Előzmény: Gabiiiiii (2693)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.03 0 0 2693

remek tanacs,igy fogok tenni,nagyon koszonom..Mivel egy kozel 4 meteres lakasrol van szo,nagyon nem mindegy,mennyit kell maszatolnom vele csempezes elott

Előzmény: imiri (2692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!