Keresés

Részletes keresés

Terézi Ász Creative Commons License 2006.04.13 0 0 99

Én is próbáltam megszámolni hogy egy cseppben mennyi az élõ de 64.120 körül  elvétettem a számolást aztán nem  voklt kedvem elölrõl kezdeni. Meg a tü hegye is elkopott az üvegen már amivel szeparáltam onnan ide õket. Közben meg is merevedtek szépen csapatostól, már a tököm tele volt az egésszel.

Előzmény: andrzej (95)
laci_17 Creative Commons License 2006.04.12 0 0 98
Szia! Vannak már tapasztalataid? Várjuk a beszámolót :)
Előzmény: Flex Lee (97)
Flex Lee Creative Commons License 2005.12.03 0 0 97

 

Szevasztok!

 

Végigolvastam a topic hozzászólásait és van pár érdekes kiegészítő, amit sajna nekem is ki kell majd próbálnom!Viszont egy olyan kérdésem lenne a szakavatottakhoz, hogy mit tudnak az Afrodor2000 nevű termékről!Ugyan ilyen problémára javasolták!Előre is köszönöm az esetleges hozzászólásokat!



pusher man Creative Commons License 2005.12.01 0 0 96
köszi
Előzmény: andrzej (95)
andrzej Creative Commons License 2005.12.01 0 0 95
Házilag problémás. Még mikroszkóp esetén is komolyabb berendezés kell, illetve speciális tárgylemez.

Alapvetően két módszert használnak:

1. A "hagyományos"
Az ondót a mintavétel után hagyják állni kb. fél órát. Ennyi idő kell ahhoz, hogy az indó teljesen elfolyósodjon, illetve minden séletképes spermium életre is keljen. Ezután a mintát homogenizálják, magyarul jól elkeverik. Utána egy speciális tárgylemezre teszik, ahol az ondó mennyisége kailbrált. A tárgylemezben több cella van. Ezekben megszámolják a spermiumok számát, átlagolják az egyes cellák értékét, majd átszámítják milliliterre. Pontatlanabb módszer, mert kevés számú spermiumból következtetnek nagy mennyiségekre. Viszont egyszerű és olcsó.

2. A "gépi" módszer
Az ondót egy kicsi tartályba töltik, majd onnan átpréselik egy kalibrált kapilláris csövön. Ehhez egy optikai eszköz van szerelve, amelyben egy kamera, illetve a kamera képét feldolgozó szoftver megszámolja a kapillárison átáramló spermiumokat. Ennek alapján pedig kiszámítják a milliliterre eső mennyiséget. Pontosabb módszer, mert a képalkotó előtt áthaladó spermiumokat (nagy eséllyel) mind megszámlálja, ráadásul a berendezés a spermiumok alakjáról is tud információt adni.

Kicsit elnagyolva ugyan, de ez a két fő módszer. Magyarországon az első az elterjedtebb, a másodikat csak kevés helyen csinálják (mert drágább a berendezés).

Viszont a házi módszer sem teljesen reménytelen. Ha van 30 dollárod, akkor rendelhetsz mondjuk az USA-ból ilyen házi termékenységi tesztet. (Tudomásom szerint Magyarországon nincs forgalomban, de erre nem esküdnék meg.) Ez ugyan konkrét számszerű eredményt nem ad, de arra választ ad, hogy az ondódban a spermium koncentráció a 20 millió/ml-es ahtárérték alatt, vagy fölött van. (Az orvosok a 20 millió/ml-es spermium koncentrációt tartják olyan határértéknek, amely alatt jelentkezhetnek termékenységi problémák, magyarán a gyermeknemzés esélye csökkenhet. De ez ugye kétszereplős játék. Mert ha a párod olyan, hogy elég csak ránézni, és már teherbe is esett, akkor még egy 1-2 millió/ml-as érték sem probléma.)

Info itt:

http://www.webwomb.com/malefertility.htm
http://www.reallifesolutions.co.uk/FORHIMfertilmarqkit.htm

Használata:

http://www.reallifesolutions.co.uk/FORHIMfertilmarqtech.htm
Előzmény: pusher man (94)
pusher man Creative Commons License 2005.11.30 0 0 94
tudja valaki hogy a spermiumszám "házilag" hogyan mérhető?
gondolom, hogy egy mikroszkóp alatt valahányszoros nagyítással valahány darabot kéne megszámlálni és ebből következne az x millió/ml ?

pusher man
petike23 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 93
5mL felett:

The average volume of semen produced at ejaculation is 2 to 5ml. Volumes consistently less than 1.5ml (hypospermia) or more than 5.5ml (hyperspermia) are probably abnormal. Lower volumes may occur after very frequent ejaculation and higher volumes are seen after prolonged abstinence.

http://www.netdoctor.co.uk/menshealth/facts/semenandsperm.htm

Előzmény: szonár (90)
petike23 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 92
Hmm.. a sperma csak kis része az ejakulátumnak, a fő mennyíség a prosztatából származik..
Előzmény: szonár (90)
co5i Creative Commons License 2003.10.01 0 0 91
Van itt még valami,VHS-ről ítram fel.
szonár Creative Commons License 2003.10.01 0 0 90
Lehet,hogy igazad van,végül is elképzelhető.
Van azonban egy ilyen rendellenesség is,hyperspermia a neve.
(Bárcsak!)
Előzmény: petike23 (89)
petike23 Creative Commons License 2003.09.29 0 0 89
Szerintem egy katéterrel (vagy egyszerű fecskendővel) felnyomattak a húgyhólyagba valami szmötyit.
(sportolók is csinálták ezt vizeletvizsgálatnál).
Előzmény: szonár (88)
szonár Creative Commons License 2003.09.29 0 0 88
Ha ilyen sűrű és fehér valakinek az urinája,magyarul vizelete az komoly vese-elégtelenségre mutat.Szóval két vesebajos van a kilipeken,igaz? :-))
?!?
Előzmény: petike23 (86)
co5i Creative Commons License 2003.09.29 0 0 87
Melyik?
Előzmény: petike23 (86)
petike23 Creative Commons License 2003.09.22 0 0 86
Szerintem nyilvánvaló, hogy ez nem ejekulatio, henam urinatio: magyarul, FAKE.

Üdv: Petike

Előzmény: co5i (83)
Sheme Creative Commons License 2003.09.22 0 0 85
Kismókusok kenyérre is kenhetik... :->
Előzmény: co5i (82)
dradi Creative Commons License 2003.09.22 0 0 84
és én még azt hittem, hogy sokat termelek...:(
co5i Creative Commons License 2003.09.20 0 0 83
Van jobb is:

www.nexus.hu/osaba/giantcum14.avi

Előzmény: co5i (82)
co5i Creative Commons License 2003.09.18 0 0 82
Közkívánatra az említett video:

www.nexus.hu/osaba/tone-o-cum.mpg

attiss Creative Commons License 2003.09.01 0 0 81
Míg nem találtam erre a topikra, soha nem jutott eszembe ez a téma. Ha nagyon a mennyiségre mész, még az is segít, ha nem minden nap "facsarod" ki magad. Ez saját tapasztalat. De még jó a hosszú előjáték is.

Amúgy a természetet nagyon nem lehet meggyötörni, annyit ad, amennyit.... Itt se igazán a mennyiség a fontos, hanem a minőség (közhely!!).

Üdv
A.

Előzmény: pallotta (79)
petike23 Creative Commons License 2003.09.01 0 0 80
Egyél sok tejterméket, tejfölt, túrót.. nem kell a Solle Ol.

Előzmény: pallotta (79)
pallotta Creative Commons License 2003.09.01 0 0 79
Senki nem ad infót?

Csak vedeli a tejet, és nekem nem hagy?
Én is sokat akarok!!!

pallotta Creative Commons License 2003.09.01 0 0 78
Szóval Sole Olympic:

Cora: NINCS
Auchan: NINCS
Tesco: NINCS

Akkor hol van????????????????????????????????????????

andrzej Creative Commons License 2003.08.30 0 0 77
tökmagolaj - tényleg, azt natúr honna lehetne szerezni?

Minden gyógynövény-szaküzletben kapható.

Előzmény: pallotta (74)
pallotta Creative Commons License 2003.08.29 0 0 76
Szerdan voltam, nem volt!
titikkadtatokki Creative Commons License 2003.08.29 0 0 75
tescoban van, fogarasiban legalábbis
Előzmény: pallotta (73)
pallotta Creative Commons License 2003.08.29 0 0 74
No, voltam Cora, régóta nincs Olympic-jük.

Akkor hol van????????????????????????

Szóval, számoljunk, írjunk árakat, mibe is kerül az ondó? Vitaminok, gyógy szerek, tökmagolaj - tényleg, azt natúr honna lehetne szerezni?

pallotta Creative Commons License 2003.08.26 0 0 73
Hol lehet Sole Olimpic tejet kapni?

Lehetőleg nem a világvégén! Belvárosban?

Tescoban nem, Auchanban nem. Cora curva messze van.

jack_daniel Creative Commons License 2003.06.10 0 0 72
Előzmény: VBN (71)
VBN Creative Commons License 2003.06.08 0 0 71
Esetleg ezt tudnad egy video-val is illusztralni?
Előzmény: andrzej (69)
szonár Creative Commons License 2003.06.07 0 0 70
Egyelőre még csak urológus "masszírozta" a prosztatámat>kösz,inkább nem.Nagyon sz@r volt.
Előzmény: andrzej (69)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!