Keresés

Részletes keresés

Kulombos Creative Commons License 2014.02.07 0 0 12932

Liszenszelésben nem tudok segíteni, én megvettem a szükséges programokat.

Előzmény: Rudolf diesel (12931)
Rudolf diesel Creative Commons License 2014.02.07 0 0 12931

Köszi!

Próbálkozok :)

Nem vagyok egy nagy barkácsolós..még nem vettem rá magam fejbarkácsra :)

 

a pano2VR letöltése megvan, de még nem sikerült licens-et varázsolnom hozzá.

 

Előzmény: Kulombos (12927)
Mnet85 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 12930
laczykid Creative Commons License 2014.02.04 0 0 12929

Ja! Olyan 360 D  ez a progi amit teszőleges helyekről lehet nézni az egér segítségével. PL Google street.

 

laczykid Creative Commons License 2014.02.04 0 0 12928

Sziasztok !

Új vagyok még ezen az oldalon és a technika is új amivel szeretnék megismerkedni ezért keresek valakit aki tudna nekem segíteni. Szóval: Megismerkedtem a Pano2vr szerkesztőprogival és már "végterméket" is tudok produkálni, de sajnos nem tudom hogyan lehet olyan formátumban elmenteni amit a cégünk (bábszínház) honlapjára el tudnék  helyezni vagy a Facebookra.Előre is köszönöm a segítségeteket. Mellékesen jegyzem meg - nem vagyok nagy számítógépes guru. A Corel Draw és a PS  profin megy de a többi nem.

Üdv

Laczy

Kulombos Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12927

Szerintem ebben az esetben először próbálj meg horizontális panorámákat készíteni 2-3-4-5-stb képből 14 mm-es állásban manuális blendével és fókusszal. Ha sikerül egy olyan fejet barkácsolnod, amivel porté állásban van a gép és függőleges tengely körül tudod azt forgatni lehetőleg minél közelebb a nodális ponthoz, akkor már szép eredményeket lehet elérni. (Arra figyelj, hogy a fókusztávolság változtatásával a nodális pont elmozdul) Utána jöhet a 360 fokos körpanoráma, a Pano2VR-el (is) be lehet állítani, hogy csak körbe mehessen az egérrel irányítás, fel és le irányban ne. Ez is látványos és nem kell nagy pénzt fektetni a panorámafejbe a gömbpanorámához (ahol kültéren úgyis csak a talaj és az ég látszana legtöbbször... 

Szerintem...

Előzmény: Rudolf diesel (12926)
Rudolf diesel Creative Commons License 2014.02.01 0 0 12926

egy pana G6 + 14-45 szettem van és egy tripod.

komolyabban nem ásnám bele magam, csak úgy a magam szórakoztatására, így drága fejet sem fogok venni.

már beszereztem egy PTGui programot..próbálgatom..itt tartok.

köszönöm!

Előzmény: krisssz (12919)
Mnet85 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 12925

Azért örülök, hogy ilyen kimerítő választ kaptam. Csak egy kérdés volt, egy olyan embertől aki szeretne tanulni. Részben igazad van, részben nem, de ez a fórum nem hiszem, hogy a személyes érzéseinkről szólna.

Előzmény: arcvonal (12924)
arcvonal Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12924

Bocs, a Lindau fedőnéven futó pano-ra gondoltam konkrétan.

Előzmény: Mnet85 (12920)
arcvonal Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12923

http://www.panoramablog.eu/media/deutschland/aude/aude.html

No ezt egy kiváló panoráma szakos hölgy linkelte ide egy másik ügyhöz. Ez a rögvaló, a fény változik. Természetesen megvan a technika a világosabb részek tónusozására, de én azt hiszem, hogy a háromkerekű bringa után nem a pályabicikli jön.

Előzmény: Mnet85 (12920)
arcvonal Creative Commons License 2014.01.29 0 0 12922

...az sokat segítene, ha először megtanulnál fényképezni. Amit 4 fényérték nem fog át, azt tényleg, csak HDR technikával lehet feljavítani. A megoldás: -4 +4 fényérték és akkor minden adott egy jó HDR kép elkészítéséhez. A rekeszhez ugye alapból nem nyúlunk a mélységélesség miatt, tehát marad a záridő.

Viszont azért a fotográfia valaha egy szakma volt és ezért az általad feltett kérdésért szakmunkás vizsgán én mondjuk buktatnék. A színeknek és az expoziciónak a mi esetünkben nem sok köze van egymáshoz. Amikor körbefordulsz egy térben akkor minden valamilyen, van ami sötét van ami világos, de ez már csak ilyen. A HDR pont arra jó, hogy nemlétező látványt és dinamikát adjon a képnek. A te (fotográfus?) dolgod, hogy kiválaszd a megfelelő expoziciót, ami a mi esetünkben egy 360*180 fokot átfogó kép, de kép. Ezen a képen lesz amit bebuktat és lesz amit kinyit a kiválasztott expo, de ez máskor is így van. A mai képi szemét gyártása pont a HDR kényszernek és egyéb képi manipulációknak a javára írható. Szóval raw feldolgozás kapcsán kedved szerint ráncigálhatod a képeket, a szoftver majd átsimítja valamennyire az árnyalatokat. Azért ez bicskanyitogató amúgy, hogy a te tudásoddal holnap HDR panorámákat fogsz készíteni és vélhetőleg pénzzé tenni, de ez is egy ilyen kávéház. A többit majd tanultabb kollégák elmondják neked.

 

Előzmény: Mnet85 (12920)
Mnet85 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 12920

Köszönöm!  Szuper a program!  

 

 

Lenne még pár kérdésem  lehet, hogy tudsz/tudtok segíteni. HDR gömbpanoráma készítésnél nem értek pár dolgot. Ha például egy belső térben szeretnék HDR képeket készíteni és mondjuk a helyiség egyik felén a záridő és a blende is tökéletes, de ha mondjuk ott megfotózom +2 -2 fényértékkel is, viszont ha elfordulok tegyük fel 90 fokkal és ott már nem stimmelnek ugyanazok a beállításokka, tehát mondjuk -1 fényérték akkor ebben az esetben ehez képest kell +2 -2 fényértéket beállítanom, hogy a későbbi raw feldolgozásnál ne legyenek nagy eltérések a képek színei között? Csak a záridőt szoktam állítani. Remélem érthetően fogalmaztam :) Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: Kroy Prince (12918)
krisssz Creative Commons License 2014.01.28 0 0 12919

Ha van megfelelő optikád, amivel mondjuk 6 képből kijön a panoráma, és nem akarsz vele komolyabban foglalkozni, akkor akár egy egylábú állvány is elég. Ebben az esetben az a lényeg, hogy minden elég messze legyen, mert akkor nem számít a nodál pont. Itt az összes panoráma egy kb. 4 m-re feltolt kézben tartott egylábú állványról készült. Tény, hogy az összerakáshoz több rutin kell, mint a tökéletesen kivitelezetthez, de az nem kerül pénzbe:))

Előzmény: Rudolf diesel (12911)
Kroy Prince Creative Commons License 2014.01.28 0 0 12918

Kolor Panotour Pro 1.8 a legjobb erre a célra (szerintem).

Előzmény: Mnet85 (12917)
Mnet85 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 12917

Sziasztok!

 

Olyan programot keresnék ami már kész gömpanorámák animálására szolgál. Olyanokra gondolok ahol nyilakkal lehet forogni esetleg nézeteket váltani és mozogni a térben. Már körülnéztem erre arra de eddig még nem találtam meg az igazit. Előre is köszönöm.

Kulombos Creative Commons License 2014.01.17 0 0 12916

Mivel én a gépet nem közvetlenül csavaroztam fel a panorámafejre, hanem egy gyorscseretalpon keresztül, ami nem volt központos, nekem sem jöttek ki a méretek, manuálisan kellett beállítanom a nodális pontot, hasonlóan ehhez a linken találhatóhoz:

 

http://www.johnhpanos.com/epcalib.htm

 

Én két vaku- (lámpa)tartó állványt tettem egymás mögé (ennek a teteje 1/4"-os menetű csavar) és addig állítottam a gép helyzetét az állványon, amig a két menet pontosan ki nem takarta egymást, bármerre is forgattam a gépet a panofejen.

Ezt még Nikon D80-on megcsináltam, a D7000-re csak ráellenőriztem, az előző hozzászólásban található adatokban 0,5 mm különbség van, így nem kellett hozzányúlnom. Pedig élőképpel még hamarabb be lehet(ne) állítani, ha rossz lenne. 

Előzmény: arcvonal (12915)
arcvonal Creative Commons License 2014.01.17 0 0 12915

Köszönöm, én tapasztalati tényezőket szeretnék összevetni. Az érték egyezik, de valahogy a fönt és a lent nem akar összeállni. Az átfedés is kisebb, mint pl. a 10,5mm-el és a ptgui 10 fölötti hibát ad, még kézi igazításnál is. Tehát: nodalis ok. ptgui: fullframe fisheye 6+1+2 és a fönt lennt varrásánál törik.

Előzmény: Kulombos (12914)
Kulombos Creative Commons License 2014.01.17 0 0 12914
Előzmény: arcvonal (12913)
arcvonal Creative Commons License 2014.01.16 0 0 12913

Polgártársak, valaki használ 16mm-es Nikon halszem objektívet gömpanorámához? Szeretnék egy nodális pontot egyeztetni, mivel a 15mm-es Sigma-hoz képest túl sok a macera minden összerakásnál. Köszönöm.

Rudolf diesel Creative Commons License 2014.01.15 0 0 12912

Nem vagyok a közelben, úgyhogy a személyes megbeszélés elmarad. Olvasgatok, tanulok és majd kitisztul, hogy mit is akarok és milyen minőségben.

Köszönöm a választ és a linket (szuper képek!)

Előzmény: Kulombos (12910)
Rudolf diesel Creative Commons License 2014.01.15 0 0 12911

Én igazából a saját szórakoztatásomra készítenék ilyen képeket..ezért sem cél az 50-70ezres fej.

Profi sem vagyok és kiállítást sem tervezek :)

Csak tetszik..ennyi az egész.

Azt hiszem első körben maradok egy sima (forgatható-dönthető fejű) állványnál, mert az van (a nodális pont másodlagos lesz) és ha nagyon ráizgulnék a témára, gondolkodok tovább. Még úgyis sokat kell tanulnom a témában.

Köszi a választ!

Előzmény: huszol (12909)
Kulombos Creative Commons License 2014.01.14 0 0 12910

Ha Békés vagy Csongrád megyei vagy, szívesen elmesélem élőszóban, amit én tudok (nagy részét ezen a fórumon tanultam). Bár igazából én szakmai célra használom (főképpen) a gömbpanorámázást (http://www.multi-fragment.hu/hu/ipari-automatizalas/hd-panoramakepek-vezerloszekrenyeinkrol), pár hiba is van benne, de szakmán belül ez komoly újítás, máshol még nem láttam ilyet.

Leírni nem fogom, mert annyit életemben összesen nem gépeltem, mint ami ennek a témakörnek az elmagyarázáshoz kellene... 

Előzmény: Rudolf diesel (12908)
huszol Creative Commons License 2014.01.13 0 0 12909

A profik, akik ezt a topikot létrehozták (ismerem őket), kézből is készítenek (állvány nélkül) hibátlan gömbpanorámákat...

Az olcsóbb fej ugyanolyan jó lehet, mint a drága - láttam már saját készítésűt, jobbat is.  Hiába a "milliós" fej, ha ilyeneket készítenek egyesek, mint pár hozzászólással lejjebb látható. Gondolom, ezek miatt  nem is látogatják már a profik ezt a fórumot, ezért nem kapsz választ...

Nagyon leértékelték egyesek ezt a "szakmát"!

Előzmény: Rudolf diesel (12907)
Rudolf diesel Creative Commons License 2014.01.12 0 0 12908

Bolygópanorámára gondoltam konkrétan.

Lassan tisztul a kép, hogy mit-miért...de azért kíváncsi vagyok véleményekre.

Előzmény: Rudolf diesel (12907)
Rudolf diesel Creative Commons License 2014.01.05 0 0 12907

Sziasztok!

Nagyon tetszenek a gömbpanorámák...kipróbálnám, de

ezeket csak ilyen "egymilliódolláros"  :)  fejekkel lehet megvalósítani?

Az 5-10ezres fejek mire jók?

köszi

 

Mnet85 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 12906

Ezzel a fejjel van valakinek esetleg tapasztalata?


Rollei MRP-401 panorámafej

Mnet85 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 12905

Közben már megtaláltam a fórumon. Mindenesetre köszönöm az előző válaszod.

Mnet85 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 12904

Most szeretném elkezdeni a gömpanorámakészítést, de egyből belefutottam egy problémába: Nodális pont. :) Ahogy körbe néztem elég drágák az olyan fejek ahol a nodális pont is beállítható. Érdemes megrendelni? Pontosan mit értessz az alatt ,hogy szabadon forog körbe? 

Degeczi Creative Commons License 2013.12.23 0 0 12903

Régebben igen. Olcsó, barátságos fejlesztővel (ingyen küldött hiányzó, US szabványú csavarokat), de nem túl egyszerű precízen használni, mert szabadon forog körbe.

Előzmény: Mnet85 (12902)
Mnet85 Creative Commons License 2013.12.22 0 0 12902

Használ esetleg itt valaki Panosaurust?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!