Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4211
Wc szellőzőkürtős dolog megoldható, persze csak akkor, ha egyedi szellőzőkürtőd van.

Nem visszacsapószelep, hanem füstgázcsappantyú :-)

itt
Előzmény: mb33 (4210)
mb33 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4210

Köszi a gyors választ. Úgy látom, hogy meg vagyok lőve. 

A másik lépcsőházban meg tudták oldani ezt, mert a közös konyhafal és lépcsőházfal át lett fúrva és a lépcsőházban vezették fel a csövet. De sajnos nálunk a tetőtéri lakás össze van nyitva így a lépcsőház legfelső része magántulajdon. És hát ott nem vezethetem át a kéménycsövet. Így a már létező megoldás nálam nem működik.

A vezérlő+ egyéb ágak elvezetését a lépcsőházban lehetne megoldani (konyhából a lépcsőházba, onnan pedig 2 födémfúrás után vissza a kazánházba, és persze az almérő is itt lenne elhelyezve). 

 

Akkor az a központi rendszer csak akkor megvalósítható, ha mindenki leválik a közösről, a közös kazán megszünik és az alattam és fölöttem lakók is csatlakoznak erre a rendszerre.

 

Szellőzőkürtő a wc-ben van, de akkor gondolom a 80-as csövet a szellőzőben fel kell vinnem a tetőig és a kazánt a wc falon kell elhelyeznem. Így meg lehetne oldani?

 

Esetleg tudod, hogy hol olvashatok valamit arról a visszacsapószelepes, vezérléses dologról, amiről korábban írtál nekem? Ennél a százezrek összeg pontosan mit takar?

Előzmény: siokemeny (4208)
Vezo228 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4209

Émile, Siókémény!

 

Köszi a válaszokat, akkor berendelek egy adagot, hogy jövő szezon elejére kiszáradjon.

Előzmény: Émile (4204)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4208
Ha az alagsorba rakod a kazánodat, akkor az előremenőt és a visszatérőt, a vezérlés kábeleit kinek a lakásán keresztül fogod vezetni, ki fogja ezt neked megengedni?
Ahhoz a kazánhoz külön gáz almérőt kell felrakatnod.
Mivel új készüléket szeretnél üzembe helyeztetni a meglévő kéményre amin a központi kazán is van, akkor a kéményseprők biztosan kibéleltetnék veled a kéményt.

Az a rendszer amire akár 4 készüléket is rá lehetne kötni szintenként az csak zárt égésterű készülékekhez van kitalálva és nagyjából azonos kazánteljesítményekhez. Tehát olyat nem lehet, hogy alul rajta van egy 100 kW-os felül meg egy 18-as. Ja és a jelenlegi alagsori központi kazán biztos, hogy nem zárt égésterű.

Ergo ha a turbós kazánnak nem lehet sehol sem találni egy kürtőt amibe a 80-as füstgázelvezető csövét bele lehetne húzni (pl egy szellőzőkürtő), akkor nem sok esélyed van olcsón megúszni a dolgot. Sőt olcsón sehogy sem tudnád megoldani.

Szerintem 20 év alatt sem térülne meg a befektetett összeg. Nehogy azt hidd, hogy sokkal kevesebbet kéne fizetned a fűtésre.

Szerintem!
Előzmény: mb33 (4207)
mb33 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4207

Hello,

A levállással nincs gond, mert a bejövő fűtést a lakásomban le tudom zárni a fűtőkör elején, ha éppen nem akarok fűteni. És a szerződésben sincs ilyesmiről szó.

Ez a biztonságtechnikai dolog azt jelenti, hogy nem lehet 2 kazán egy helységben?

És mi a helyzet azokkal a rendszerekkel, amiket a meglévő kéménybe lehet beépíteni és szintenként 4 lakás is akár rá tud csatlakozni?

Szóval olcsó, jó és biztonságos megoldás nincs számomra?

köszi.

Előzmény: siokemeny (4206)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4206
Üdv!

A helyzet szerintem nem ilyen egyszerű, attól függ hogy a fűtési rendszer hogyan van kialakítva. Lehet, hogy a te fűtési körödnek a megszüntetése kihatással lenne az egész fűtési rendszerre. Utána kell járni, hogy nincs-e a leválásról valami valamelyik szerződésben.

Erre a kéményre több szinten nem lehet rákötni. Kisebb átalakítással viszont igen. Egy kis huzatfokozó ventilátor, egy-két füstgázcsappantyú, és egy kis elektronika kérdése az egész. De ez is több százezer forintodba kerülne.

Az, hogy a kazánodat letedd az alagsorba szerintem abszolút kivitelezhetetlen biztonságtechnikailag.
Előzmény: mb33 (4203)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4205
Szerintem sem lesz semmi gond, ugyanarra kell odafigyelni, amire bármelyik más fánál.
Előzmény: Vezo228 (4202)
Émile Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4204

  Szerintem semmi gond nem lesz !

 

 

 Márcsak azért se mivel az égés folyamán gyakorlatilag minden szerves anyag lebomlik.

  lássuk a savakat :

 naponta jóadag aszkorbinsavat fogyasztok, néha fröccsben egy kis szénsavat.

 Ha nem elég izletes a bableves egy kis ecetsavval izesítem.

 De ez semmi. Állítólag a gyomromban  sósav is van.

 Folytassam. ?

 Legyen az a fa jó száraz  és nem drága. 

 

Azért vannak ellenségei a kéményeknek.

 Így  a lecsapodó nedvesség, ami szétfagyasztja a kéményt. A sósavval  szénsavval kombinálva gyorsul a folyamat. CO2 + H2O  ebből lesz a szénsav, ami a meszes dolgoknak ellensége.. Azért jó pár év mire végez a kettő a kéménnyel.

 

 Aztán a kátrány. Az meg átitatja a kémény felső részét és szép lassan kúszik lefelé. Ha eléri a lakott szintet - kibírhatatlan.

 

 Ápolni kell azt a kéményt (kotorni) néha reparálni, oszt jól van.

 

 

 évek)?

 

 Sok sok év alatt elhasználodik a kémény  (is)!

Előzmény: Vezo228 (4202)
mb33 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4203
A következő ügyben fordulok hozzátok. 9 lakásos társasházban lakom. Magasföldszint+ 3 emelet+ tetőtéri lakás. A gázkazán az alagsorban, és ez látja el a mérőórás lakásokat melegvízzel és fűtéssel. A kazán a házban lévő 1 darab talán 27x27-es kéményre van rákötve. Erről a rendszerről szeretnék leválni. Turbós, zárt égésterű, tárolós kazánt szeretnék az első emeleti lakásomban.

De, az égéstermék elvezetéssel gond van. Csak a falon kivezetni nem tudom, mivel az égéstermék kivezetéstől jobbra-balra 2-2 m-es sávban nyílászárók vannak. Ha az első emeletről felvezetek a falon egy külső kéménycsövet (+szigetelés stb), akkor csak a kémény lesz vagy 200.000 vagy még több.

Szóval mit tudok tenni?

Létezik valami megoldás, hogy rákössem a lakásomban elhelyezendő kazánom a kéményre? Vagy mivel a ház közös kazánja az alagsorban van, így az első emeleti lakásomból nem köthetek rá?!

És ha a saját kazánomat az alagsori kazánházban helyezem el ( egy lezárható szekrényben pl.), akkor itt simán ráköthetek a közös kéményre én is (így csak a rézcsövekből kell több, amit oda-vissza vezetek a lakásom és az alagsor között)?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Vezo228 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4202

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy viszonylag jó áron tudnék cserfához jutni, de olvastam azt is, hogy az égés során felszabaduló csersav bántja a kéményt. Ez igaz? Ha igen, akkor miben nyilvánul meg ez és milyen dimenzióban kell erre számítani (hetek, hónapok, évek)?

Béleletlen, hagyományos, falazott kéményem van, vegyes tüzelésű kazánnal, amiben adott esetben szenet is pörkölök a fával kombinálva.

siokemeny Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4201
Üdv!

Ha rajz kell neki hozzá, akkor inkább ne vele csináltasd, mert akkor igencsak valószínű hogy nem csinált még ilyet --> ha nem csinált ilyet, akkor igencsak valószínű, hogy az ÉMI-nél nincs bevizsgáltatva --> ha nincs bevizsgáltatva az ÉMI-nél, akkor a kéményseprő nem fogja átvenni.

Egy ilyen kémény rendszer jellegű kéménynek számít, amit minden tartozékával együtt minősíteni kell.

Tehát én nem javaslom ezt a házi kivitelezést, többet veszíthetsz rajta, mint amit esetleg nyerhetsz.
Előzmény: cszoza (4200)
cszoza Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4200

Sziasztok!

Gerendaházat szeretnék építeni és van egy jó lakatos ismerősöm aki készítene saválló lemezből kéményt rajz alapján.

Van valamelyikőtöknek ilyen rajza?

Mire kell a kivitelezés és a beépítés során odafigyelni?

 

Köszi: Zoli

 

 

KalásziM Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4199

  A városi gázról : az nem idejét múlt  - már egyáltalán nincs.

 

 Az gyakorlatilag  CO volt, annak égésterméke vizet nem tartalmazott, nem volt ami lecsapódjón.

 Viszont öngyilkosoknak kitűnő anyag volt. Szép halál volt.   ( ???? ) És volt még egy nagy előnye . :a szerencsétlenek nem robbantották fel az egész házat , nem csináltak 20 - ill. 100 milliós kárt.

 Meghaltak, eltemették őket,  - mai áron jó 250 ezért -  elsiratták és ment az élet tovább.

 

 A mai gázzal viszont sok más probléma van : először is robbnás veszélyes (ezt meg sok öngyilkos jelölt   még mindig nem tudja ) aztán a kéményeket bizonyos körülmények között rongálja -ezt lehet  pl. béleléssel kivédeni  és újabban drága is.

Előzmény: dako60 (4188)
KalásziM Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4198

  Hát a mester finoman fogalmazott, mondván nem szabad.

 De lehet. Csak megfelelő tégla és megfelelő habarcs kell.

 A tégla problémás, mivel állítólag nincs engedélyezett tégla, a habarcsnál pedig megfelelő cement adagolás kell.

 Vissza téglára. Valami jó minőségű bontott vagy netán samott tégla.

 Elviekben egy jó pillértégla is megteszi.

 A bélelésről úgy általában  :   a kémények élettartalmát növeli, nem több és bizonyos körök gazdagodására szolgál.

 

 

 egy kéménynél általában a kémény fej  - az utólsó  fél-  max másfél méteres rész megy tönkre, azt meg nem kunszt újjáépíteni.

 

 

 

 

 Hát akkor hogyan?

 

 

 építetsz  150  -250 ezerért új kéményt !

 

 

 Mondjuk más egy családi ill. egy társasházban, az útóbbiban sok másra is figyelemmel kell lenni.

 Km.

Előzmény: dako60 (4197)
dako60 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4197
"Esetleg egy romos kéményfej okán, mivel annak átépítése érinti a meglévő rendszert, azt pedig téglából már nem "szabad" rendbehozni."
Ha az idő már kikezdte, potyog a malter a fugából, azt téglából nem érdemes helyre hozni? Hát akkor hogyan?
Előzmény: pjotrkolja (4196)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4196
T Szeretném tudni!

Ha jól tudom csak a közös használatú kémények képeznek közös tulajdont, vagyis az egyedi kürtő a használó tulajdonát képezi ezért annak felújítása is a tulajdonos költsége.
Kérdés mióta van konvektor a kéményen, és a kéményseprő mikor jelezte először a bélelés szükségességét, valamint mi alapján állítja, hogy szükséges a bélelés?
Ha megfelelőségről szóló szakvéleményt kaptás (négyévenként kötelező) akkor nem kell bélelni, ha a kürtő egyedi akkor egy füsttömörségpróba alapján mondhatja a seprő hogy a bélelés szükséges. Macerás dolog, több emelet esetén pedig minden lakásba be kell menniük, hogy az egész nyomvonalat ellenőrizzék. Esetleg egy romos kéményfej okán, mivel annak átépítése érinti a meglévő rendszert, azt pedig téglából már nem "szabad" rendbehozni.
Előzmény: Szeretném tudni (4195)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4195

Az is folyamatban van.   Továbbra is azt szajkózzák, szolgáltatás vásárlásra nincs fejlesztési támogatása a lakóközösségnek, viszont a már megcsinált kéményeket állítolag visszafizettetik a lakókkal.   Van a házunkban egy ember aki valami erőműnél dolgozik és csak az áram szállítást kell fizetnie, de a villanyért nem fizet.  feltételezem, hogy ő pld villannyal fűt, mert olcsóbb neki, tehát ő minek fizessen kéményt és gázcsövet, egy másik lakónak napkolektorai vannak a háztetőn, lehet neki sincs gázos cuccai.

 

  Elképzelhető, hogy a mi házunkban kiszavazták a gázos dolgokat és vele együt a kéményeket is?  51.5 és túltárgyalták?  Van ilyen esetleg?

Előzmény: M63FUN (4193)
Nogo Creative Commons License 2009.02.23 0 0 4194
Szia!

Köszönöm a választ! Ezek szerint van megoldás, egy ideje pont valamilyen ventillátoros szerkezeten agyaltam, ami fúj némi levegőt a cirkónak. Ezek szerint vannak ilyenek gyárilag, ventillátor nélkül is. Bár elég nagy légtere van a cirkónak (tetőtérbeépítéses ház, a feljáróval és a tetőtér előterével egy légtér, rossz szigetelésű bejárati ajtó), de pl. egy Aereco EHT 957 megnyugtatóbbá tenné a használatát. Nem teljesen világos még a működése, de nyilván ez több mint egy nyitott ablak vagy luk a falon. Jól sejtem hogy ez beereszti a levegőt, de nem szökik ki rajta a meleg?
A nappali is kapna egy EHT-t, és az talán elég lenne egy 6 KW-os kandallókályhának (beépített kandallóra nincs pénzem). Itt az egybefüggő légtér kb. 80 m3. De a kéményt meg kell vizsgáltatni, és szerintem meg is kéne emelni. Most 40 centivel magasodik a gerinc fölé. Valamilyen füstkivezető idom (pl. Leier) felszerelése segítene a dolgon (javulna a huzat)?

Üdv!
Előzmény: siokemeny (4181)
M63FUN Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4193
nem akarok okoskodni de nálunk most volt bélelés.
szóval a kémény osztatlan közös tulajdon, a ház része pont úgy mint a lépcsőház,tető gázvezeték vagy a lift stb stb. ott sem úgy megy hogy a földszintiek nem fizetik a liftfelújítást vagy ha valakinek kemény talpú cipője van akkor mint új szolgáltatásvásárlása címszóval neki kell felújítani a követ a lépcsőn mert az jobban koptatja. és ha az egyik lakó netán fával fűtene akkor is fizetnie kell a gázcső cserét ha a házban a gerincet javítják.
szóval le akarnak húzni. menj el egy ügyvédhez aki adjon fel tértivevényesen egy felszólítást aztán lesz ami lesz.
Előzmény: Szeretném tudni (4185)
dako60 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4192
Hát helyi dolgokat nem ismerem, de valakinek fizetni kell a bélelést, ha három éve így volt akkor lehet, akkor lehet hivatkozni rá.
Nagy ivó: most már igen.
Előzmény: Szeretném tudni (4189)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4191
Erről műszakilag csak annyit tudok a városi gázt szénből csinálták, vagyis olyan volt, mintha széntüzelésű berendezés égésterméke ment volna bele a kéménybe. Amikor volt az átkötés akkor csak égősort cseréltek, de már akkor béleltetni kellett volna. Nemhiába azt akkoriban a nagy cocilizmusban is már kis kft végezték el, csak hát akkoriban még a lakások nem voltak magántulajdonban.
Előzmény: nagy ivó (4190)
nagy ivó Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4190
Ez égőfejre is vonatkozik? Anno égőfejnél nem kellett bélelni
Előzmény: dako60 (4188)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4189

Nem is szabállyal van gondom, csupán azzal, hogy 30 éve van ebben a lakásban konvektor és most akarják lezáratni.  Tavaly elött 3 lakásnak kifizették a kémény bélelését (közös költség elszámolási íven láttam) , de nekem ezzel a mondókával   jöttek  elő, hogy nem fizetnek.

 

    Egyszóval  megcsináltassam a kémény bélelését és pereljem be, vagy köteleztessem visszatérítésre azokat akiknek a lakóközösség kifizette? 

Előzmény: dako60 (4188)
dako60 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 4188
A városigáz már idejétmúlt, azóta a szabályok is változtak ma már béleletlen kéménybe nem lehet gázos berendezést kötni. A szabály az szabály, ha nem tartod be a gázszolgáltató leköthet a rendszerről(ez nem kevés pénz) és vissza is köthet(az még több pénz).
Előzmény: Szeretném tudni (4187)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.02.21 0 0 4187
Abban a kéményben már régen is városigázos konvektor volt bekötve, csak azért nem értem és ezt papirokkal is igazoltam, de ők nem kötelesek támogatni az én általam igénybe vett szolgáltatás további vásárlását. Vagyis béleltetek, vagy leszedem a konvektort és kályhát,kandallót rakok fel helyette? :)
Előzmény: dako60 (4186)
dako60 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 4186
Nem vagyok jogiszakértő, de valószínü neki van igaza, miért járulna hozzá anyagilag a többi 44 lakástulajdonos hogy te konvektor akarsz üzemeltetni abban a kéményben és emiatt béleltetni kell.
Előzmény: Szeretném tudni (4185)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.02.21 0 0 4185

Tanácsot szeretnék kérni egy kéményekkel kapcsolatos jogi hézagban. Több felszólítást is kaptam, miszerint ha a kéményemet nem béleltetem ki, elzárják a gázt.

 Rögtön megkerestem a gondnokot, hogy kivel inzéztessem el és hogyan, elvégre a kémény a 45 lakásos ház közös tulajdona. Erre ő azt felelte, hogy a kémény a lakóközösség tulajdona és szilárd tüzelőre készűltek. A konvektor felszerelése, vagy továbbüzemeltetése szolgáltatás vásárlást jelent. Ez innentől fejlesztés és ez már nem tartozik a ház költségvetésébe. 

 

  Akkor most hogy van ez?

 

          

siokemeny Creative Commons License 2009.02.21 0 0 4184
Üdv!

Amit hallottál az az új építésű kéményekre vonatkozik. A meglévőkre visszamenőleg nem lehet érvényesíteni.

Csatlakoztathatsz rá kandallót, ha az állapota, mérete (magasság, átmérő) ezt lehetővé teszi.

Írd meg milyen méretű a kéményed, és milyen paraméterei (füstcső átmérő, teljesítmény) vannak a rákötendő kandallónak!

Ki kell még derítened, hogy a kéményseprőknél hogy van nyilvántartva a tárgyalt kémény: tartalék, vagy használaton kívüli-e szerintük. Bejelentési kötelezettséged van feléjük, jó esetben nem kérnek érte pénzt.
Előzmény: ugyfeles (4182)
dako60 Creative Commons License 2009.02.21 0 0 4183
Nincs ilyen előírás. A kéménymérete számit: átmérő, magasság és az állaga. Mekkora a füstcső átmérője a leendő kandallónak?
Előzmény: ugyfeles (4182)
ugyfeles Creative Commons License 2009.02.21 0 0 4182
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy tényleg nem engedik bekötni régi kéménybe pl. a kandallót. Most vettünk egy házat és van egy kéményünk, de még nem volt bekötve semmi oda. Azt hallottam, hogy előírás a schiedel kémény! Igaz ez? Vagy milyen feltételek vannak, tudja valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!