Keresés

Részletes keresés

jooleetes Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8695

Itt is találsz a dióoltásról leírást:  http://www.dioskonyv.byethost3.com/07-04/1.htm

Előzmény: Sihuhu (8620)
vlacko Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8694

Én kíváncsi volnék a forrásra, köszi előre is.

Előzmény: pacsepa (8692)
Mandinka* Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8693

Farang01 és Fehérkutya, köszi a tippeket! Ezek nagyon jó ötletek, nekem eszembe se jutott. Ki fogom próbálni őket.

Előzmény: Farang01 (8686)
pacsepa Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8692

Jelzem, hogy tavaly sikerült vásárolnom végre igazi folytonérő epret. Az előzőket annak adták és mégsem azok voltak.

Ízletes bőtermő és nagyszemű. Novemberben szedtem utoljára epret. Akkor fagyott el a virág rajta. Egyenlőre még nincs túl sok szaporulat, mert okulva az előző évekből csak néhány tövet vettem, de év közben már tudok adni, annak aki kér. Esetleg a beszerzési forrást tudom még mondani, ahol a töveket 500-550 Ft-ért árulták 2012. tavaszán.

pacsepa Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8691

A fátyolfóliával egyszer próbálkoztam egy fánál, de csak kínlódás volt, mert erős szél fújt. :-(

Előzmény: Vebber (8667)
pacsepa Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8690

Köszönöm!

Vizem van, szivattyúm van, porlasztáshoz fejek vannak. Arra gondoltam,  hogy a fa törzséhez erősítek egy állványcsövet, aminek a végére rakom az esőztetőt.

Kicsit több víz fog átmenni rajta, de ez aligha baj. A villanyszámla egy éjszakára kb. 300-500 Ft szivattyútól fűggően, tehát néhány kritikus napot még simán megéri így átvészelni.

Előzmény: buga1 (8666)
gyfa50 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8689

Én úgy szoktam megjelölni, hogy térképet készítek felhasználva egy egy kiinduló pontot persze egy lapra.

Előzmény: Mandinka* (8685)
fehérkutya Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8688

én pántoló szalagból szoktam vágni 6-7 cm-es darabokat és lyukasztóval egy lyukat rá, majd kötegelővel lazán a fára.

 

Előzmény: Mandinka* (8685)
gempuci Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8687

a hordo jo csak ha lenne amonium kloridot szzorni ra mert az huti a fustot hogy ne illanjon el

Előzmény: gyula.uw (8629)
Farang01 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8686

hagyományos tejfölös dobozból tudsz vágni vékony műanyag lapokat. Vagy sörös (üdítős) dobozból vékony fém lapokat. Mindkettőre lehet írni alkoholos filccel és mindkettő tartós.

Előzmény: Mandinka* (8685)
Mandinka* Creative Commons License 2013.03.01 0 0 8685

Talán kicsit off, de tudnátok tippeket adni, hogy hogyan jelöljem meg az oltásokat? Eddig tejesdobozból vágtam téglalapokat, a belső, fémes részére írtam fekete alkoholos filccel, lyukat fúrtam rá és cérnával az ágra erősítettem, de sajnos pár hónap alatt szétmállottak. Vékony műanyag lapok lennének jók, de nincs ilyenem. Ti hogy csináljátok?

borsika79 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8684
Szia. Az orangeredböl is lessz felajánlott ágad?
Előzmény: Jani71 (8682)
Ali-bá Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8683

Én sem kísérlet képpen kötöttem össze egy Jonathán és egy Mutsu ágat műanyagos Al dróttal több éve, amiről aztán megfeledkeztem. Állítom, hogy akár 'összenőttek' akár 'összeforrtak' de tovább fejlődtek és mire levettem a drótot nemcsak hogy együtt maradtak, hanem  (most csodálkozzon aki hitetlen), mikor a Mutsu fát mult ősszel kivágtuk, egy gallya ott maradt a Jonathánon. Majd lefényképezem tavasszal, hogy hogyan hajt és ősszel, hogy mit terem. Most metszéskor láttam, hogy tökéletesen él a Jonathán fán a Mutsu ág. (Hitetlenek ezt ne olvassák, hogy boldogok maradjanak.  )

Előzmény: Flanell (8675)
Jani71 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8682

+ ha eljutok Albertirsa környékére, akkor a hozott fácskák esetleges levágandó részét is felajánlom természetesen (másnak is, ha valakit érdekelne).

Amit szeretnék: Jojo, Toptaste (ha jól látom, ez ott nem kapható, pedig nagyon jó lenne), Topfive, Hanita, Elena, Gabrovszka (sajnos ez sincs nekik).

Aztán majd meglátom, mit sikerül beszerezni (ősszel is csak ácsingóztam a Rakovszkyért, aztán ma bementem valami másért egy faiskolába és ott volt... Plusz van még - legalább - egy hely, ahol volt az elmúlt ősszel is, most ugyan nincs, de idén ősszel megint lesz).

Az Orangeredre is így sikerült szert tennem.

Ma legalább két helyről is beszerezhettem volna.

Csak közelebb lenne az a Csillag-hegy... :-(

Előzmény: Jani71 (8679)
Jani71 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8681

Köszönöm!

Előzmény: Flanell (8680)
Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8680

O.K.

Előzmény: Jani71 (8679)
Jani71 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8679

Engem érdekelne... Persze csak kevéske, hogy másnak is maradjon.

Meg aztán nem faiskolát akarok nyitni, csak megpróbálnám felhasználni (ősszel kerestem, a Palesits-féle faiskolában még nem voltam, talán jövő héten, hozok pár szilvát, ha lehet).

Nem tudom, mivel viszonozhatnám, esetleg tudok küldeni cserébe Orangeredet vagy Rakovszkyt, ha érdekel (ma vásárolt csemete levágott "koronájáról" származna).

Előzmény: Flanell (8677)
LipiG Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8678

Köszönöm a választ! Akkor megpróbálok inkább fagélt szerezni

Előzmény: Flanell (8673)
Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8677

Kaptam vesszőket Kuresiáról, nekem túl sok ennyi.

Ha valakinek szüksége van rá...

Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8676

Vagy ha nagyon variálni akarod:

Az oldalágakba oltasz 1-1 másik fajtát, a sudár leghegyébe megint egyet, ezt neveled tovább sudárnak, alatta ki fog hajtani a Rita, ez lesz a második ágemelet.

(Szerintem párosítás, vagy ha nagyon vastagok a vesszők, akkor március végén héj alá oltás.)

Előzmény: cakpak (8639)
Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8675

Én nem végeztem kísérleteket, csak annyiban, ha nevezhetjük kísérletnek, hogy tűzre kerülő fánál az ilyen összenőtt ágakat fejszével is igen nehéz szétverni, nem is feltétlenül itt hasadnak szét. Ha csak egymáshoz szorulnának, könnyen szétjönnének.

Ahol a két háncs közel kerül egymáshoz, ott nem fejlődik ki a fa héja, és idővel kapcsolat lesz köztük. Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (8640)
Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8674

Mit jelent, hogy kipattant bimbó? Hogy egy kicsit látni lehet a rózsaszín szirmot? Ilyenkor rövid ideig bírnia kell a -5-öt még az érzékenyebbeknek is. Közvetlenül a szirmok szétbomlása előtt meg -3-at. De tényleg nagyon fajtafüggő a pontos érték.

Előzmény: gyula.uw (8644)
Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8673

Csak állandóan figyelgetni kell, mert ha kihajt, és rájön egy hőség, akkor a hajtás megfő. Az oltóviasz (vagy még inkább Fagél) ennyivel jobb.

Előzmény: LipiG (8646)
gergerg Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8672

Miért pont ezeket keresed?

Előzmény: Gumihal (8668)
Flanell Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8671

Esetleg túl nagy rész kerül a föld fölé? Próbáld meg úgy, hogy föld alatt 15 cm, föld felett 2 rügy.

Vagy tőosztás? Vagy ha saját tő, akkor lefektetsz egy ágat egy árokba, 1-2 tégladarabbal lesúlyozod, a felfelé álló hajtásokon kívül mindent levágsz, betakarod, felkupacolod, néha öntözgeted, és őszre lesz egy halom gyökeres.

Előzmény: multifruit (8670)
multifruit Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8670

Sziasztok. Egrest szerettem volna dugványozni, de sosem sikerült. Mit ronthattam el?

Valamint ha olyan feketeribizli vesszőt dugványozok, amiről a tetején letörtek a rügyek, akkor az sikerülhet még? A föld alá került alsó részén vannak még ép rügyek.

Egyáltalán mikor kell a feketeribizlit dugványozni? Én tipikusan március elseje körül szoktam, de idén az enyhébb február miatt hamarabb megindultak a rügyek.

borsika79 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8669
Szia. Nekem van Babygold 6-os,írj privire.
Előzmény: Gumihal (8668)
Gumihal Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8668

Üdv !

Keresnék  Baby Gold 6 os   vagy 9  es ?   Oltóágat !

Csere vagy posaköltség térítés   ellenében!

Köszönöm!

Vebber Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8667

Fajtától is függ mennyire fagyérzékeny. A -1, -2 egy egy éjszaka nem csinál nagy kárt.

Fátyól fóliát, vízpermetet ajánlottak tavaly a fagyvédelemre a mediában nagy kertészetek.

Nyíregyházi almáskat sokat mutogatták tavaly áprilisban ahogy lógtak a jégcsapok a fagyor reggelek után.

Az őszibarackos topicba Mozo írt a hordós füstölésről.

Előzmény: gyula.uw (8644)
buga1 Creative Commons License 2013.02.28 0 0 8666

A fagy elleni öntözés 

 

http://www.4cent.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=77:jeggel-a-fagy-ellen&catid=1:palinkavilag&Itemid=2

 

Idézet belőle:

 

"A fák rügyfakadása idején fokozottan figyeljük az időjárás előrejelzéseket. Amikor fagyos éjszakákra lehet számítani, akkor a fagy beállta előtt el kell indítanunk az öntözőrendszert. A kijuttatott víz a fagy hatására hőt ad le, majd jég formájában szigetel. Az öntözést befejezni csak akkor lehet, ha újból fagypont feletti a hőmérséklet. A fagyvédelmi öntözés -7 C fokig védi meg a gyümölcsfákat. A berendezésnek biztonsággal kell működnie, hisz eredményes védelem csak akkor érhető el, ha a kialakult jégpáncélra folyamatosan érkezik a víz. Nagyon fontos a megfelelő öntözőrendszer, ezen belül a szórófejek kiválasztása."

 

"

Fagykár elhárítás

Esőszerű öntözés: ma a fagykár elhárításának ez a leghatékonyabb módszere. Az esőszerű öntözés hatásmechanizmusa a következő módon magyarázható: a növényi felületre jutó víz megfagy, de ha a jégre folyamatosan víz esik, az így keletkező keveréknek a hőmérséklete 0°C marad, függetlenül attól, hogy mennyi a környezet hőmérséklete. Mivel esetünkben ez alacsonyabb, mint a védett növényi szerv hőmérséklete, ezért a kisugárzás és párolgás útján hőenergiát veszít. A levegő által történő hőelvonás annál erőteljesebb, minél nagyobb a szélsebesség. A szükséges legkevesebb vízmennyiség attól függ, hogy mekkora vízmennyiségnek kell megfagynia a víz felületén. A kísérleti tapasztalatok szerint zöldségkultúrában -6°C-os fagy kártételének az elhárításához legalább 1,5-3,5 mm/h esőztetési intenzitás biztosítja a kívánt hatást. A fagyvédő öntözést mindaddig kell végezni, ameddig a külső hőmérséklet annyira felmelegszik, hogy a jégréteg felolvad. Esőszerű öntözéssel megfelelően tervezett öntözőrendszer segítségével a téli (-8)-(-12)°C-os, ill. a tavaszi (-6)-(-7)°C-os kisugárzási fagyok károsító hatása ellen is lehet hatékonyan védekezni, amíg a növényekről a jég leolvad.

 

Szép dolog, csak elég nagy befektetést igényel (víz+szórófejek...)

 

                                    

 

 

 

                  

 

Bocsi a sok "elfoglalt" helyért.

 

Előzmény: pacsepa (8665)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!