Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53070

Nem biztos. A DX ha nem muszáj, nem vacakol a visszaküldéssel, az nekik csak nyűg. Fel fognak ajánlani jóváírást valamilyen összegre. Ezen alkudozhatsz egy kicsit és ha jó, elfogadod és rendelsz valami mást. Ez a cucc meg hátha javítható, vagy használható valamire.

Előzmény: Vgyuri (53069)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53069

Nyilván ők azt fogják javasolni, hogy küldjem vissza a kütyüt, ők meg visszaadják a pénzt. Csak a postaköltség innen oda az akku árának a fele, úgyhogy igen rosszul járok.

 

Esetleg itthon szakemberrel meg tudnám nézetni, lehet, hogy csak valami apró hiba van. Mennyire veszik komolyan a garanciánál, hogy a masina meg van bontva, ha mégis visszaküldés lenne a dologból? Kivűlről nem látok lepecsételt csavart (mást sem, nyilván karmokkal van összekattintva), de belülről lehet valami védelem. Vagy foglalkoznak azzal egyáltalán, hogy megvizsgálják a bontatlanságot?

Előzmény: Degeczi (53068)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53068

Rögtön a DX nyitólap fejléce linkel az ünnepi munkarend táblázatára, ami szerint csak pénteken áll vissza a normál üzletmenet, addig csak egy erősen megnyírbált ügyfélszolgálat működik

 

Ebay-en is ott látod most rengeteg kínai eladó termékénél a figyelmeztetést, h az illető február x-ig nem elérhető

Előzmény: Vgyuri (53067)
Vgyuri Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53067

Ajjaj, árnyékra vetődtem. Ami jött kétszeri automata visszaigazolás, az nem a DX-től jött. Tehát péntek óta még reagáltak. Persze ez is betudható a Holdújévnek. De azért általában szoktak reagálni?

Előzmény: Vgyuri (53035)
mutargy Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53066

Kedves Mindenki! Pár napja már zargattalak benneteket a problémámmal, most megpróbálom még egyszer. Több éve vásárolok az eBay-n. PayPallal fizetek, idáig, mint magánember. Most szeretnék eladni a régi felhasználó nevemmel. Céges Paypal regisztrációt szeretnék hozzárendelni meglévő eBay-s nevemhez. Igazából azt szeretném, hogy mindkét paypal regisztrációm legyen hozzárendelve eBays felhasználónevemhez. Egyikkel a vételt fizetném, a másikkal meg az eladásomkor söpörném be a pénzt. Lehetséges ez? Köszönettel:mutargy

X ANTI Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53065

Nyugi. Nem lóverseny. Ha a egy hét után sem írja meg a "számlát" akkor küldj egy levelet. Neki pontosan ki kell deríteni a feléd küldendő részleteket.

Ha utalásos, feltétlen IBAN kóddal küldjed a lóvét. Így se olcsó.

Előzmény: tittadili (53063)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53064

Van olyan, hogy vámszabad terület. Ami csak tranzit célokra van. Ilyen a DX angliai lerakata is. Ilyen (volt?) nálunk a szabadkikötő is. Áruk ideiglenes deponálása, átrakodása céljából. Ferihegyen az UPS raktára. Anélkül, hogy jogilag belépnének az adott ország területére.

Persze az alvilág mindig ott sertepertél.....

Előzmény: Degeczi (53056)
tittadili Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53063

Vettem a hétvégén a német ebayon egy pár tükröt motorra. Elég olcsón sikerült megvennem, nem volt minimál ár. Most viszont szerintem az ember nem akarja ide adni. Licit előtt írtam neki, válaszolt, hogy nem gond, küldi Magyarországra. De most sem a postaköltséget nem akarja beállítani, sem a bank adatokat nem akar megadni, hová tudnék utalni. Ilyenkor mi van?

ferke131 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53062

Az érdekes lesz mert hozzávetőleg az itthoni áfa összegével növelt árat fizettem ki érte..nem leszek csak kicsit ideges ha még ezen felül fizettetnek itthon áfát..

Ráadásul most nem is látom merre tart a trackingel..

köszi!

Előzmény: X ANTI (53055)
boygabi Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53061

Tudtok ajánlani egy megbízható csomagraktározó céget? Angliából rendelnék cuccokat. Kinek van ezekkel tapasztalata? Kicsit idegenkedem a dologtól de sokat tudnék spórolni ezzel. A másik dolog pedig az, hogy ha az ő címüket állítom be szállítási címnek akkor ezt a paypal felületén kell megtennem vagy az ebay-en? Eladók melyiket nézik?

migiri01 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53060

Akkor tulajdonképpen en leutok egy licitet vagy buy it now es azt az arat fizetem ami ott van es várok. Ennyi nem?

 

ebay.comrol vásárolok van kulonbseg az ebay.de es e kozott? (iPhone alkalmazás gondolom az elsőt használja) 

bings12 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53059

Sziasztok!

Akkor hogy működik a PayPal? 10 értékelésig van az,hogy max 21 napig ülnek rajta?Vagy hogy van?

Előzmény: Degeczi (53058)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53058

Igen: valszeg arról van szó, h olyan országok postái vállalnak ilyet, ahonnan rendszeresen van közvetlen repülőjárat, amin elfér néhány postazsák is

 

De ilyenkor tiszta sor, h EU-n kívülről érkezett, ezért kerül a vámra.

 

Korábban volt olyan tipp, h kínai eladóknak lehet EU-s raktára is (némelyiknek, pl. a DX-nek mondjuk tényleg van is, de onnan általában más feltételekkel, picit drágábban szállítanak) és onnan jönnének az ilyen csomagok

 

De ennél sokkal valószínűbb, h közvetlenül Kínából, csak a gyors a szolgáltatás.

Előzmény: blaze73 (53057)
blaze73 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53057

Én cipőt vettem USA webshopból (ebay seller) és valami Lufthansa posta zsákban ment Németországba a doboz (cipős doboz ugyebár) - ott fel volt cimkézve, Német bélyeg meg minden - de bekerült a vámra, igaz nem vámolták, de látták, hogy USA a feladó és nem EU-n belüli mozgás. 

Néztem én is érdekes volt. 

Előzmény: Degeczi (53056)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53056

Nem: teljesen valószínűtlen, h EU-n belüli postaforgalom is átmenne a vámon (és ha már EU raktárban lenne, akkor át kellett volna essen vámoláson - de nem nálunk, hanem még Svédországban, Angliában, ...)

 

Szinte teljesen biztos, h az ilyen csomagok közvetlenül Kínából érkeznek, de EU-s postaszolgáltatással

Pl. itt van néhány ilyen, Kínából is szolgáltató EU-s posta

Előzmény: X ANTI (53055)
X ANTI Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53055

Figyu!

Az, hogy útközben hány határon ki hogyan vámolta vagy küldte tovább, a magyar fináncot nem érdekli. Ha EU-ból jön, bingó. Ha máshonnan akkor CASH!

Az is gyakori, hogy európai vámszabad területről vagy azon át küldi  a ferdeszemű vagy jenki. Hiába van holland vagy svéd postabélyegző, nem eszik meg ha nincs az adott ország ÁFÁ-ja kifizetve.

Mostanság divat, hogy pl. brit raktárból küldi a kínai. Ugyanúgy kezeli itt a magyar, mintha a Sárga folyó mellől küldenék.

Valahonnan pontosan tudják, hogy az EU-ban befizették-e utána a sarcot. Bár szerencsésebb a német 19 mint a magyar 27%.

Nemrég kínai okosteló Svédországon keresztül jött. No problem. 27% ÁFA, kis postai picsi-pacsi. Sarc 7800.- HUF 100 dolcsis telóra.  Még így is kijött 30-ból ami itthon 50-től indulna. Már mikor svéd tracking volt hozzá, kezdtem reménykedni. Kár volt.

Előzmény: ferke131 (53043)
iamtwo Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53054

Amelyikre kérted.

Nyilván a paypal nem kéri le a BM lakcímnyilvántartást.

A címet nem az ebayben kell állítani?

Előzmény: migiri01 (53050)
bings12 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 53053

Én se tudok rögtön a pénzemhez jutni,nálam is parkoltatja a Pay a lóvét.

Lehet azért mert még csak 5 poz.értékelésem van?

Valaki tudna ebben segíteni,hogy működik ez?

Előzmény: andz (53007)
sjohn Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53052

Nézd meg a visszaigazoló mailt!

Előzmény: migiri01 (53051)
migiri01 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53051

Bocsánat a helyesírási hibákért telefonról kuldtem es az autocorrect hülyeségeket ir...

tehat a regi cimre jon a csomag vagy az utólag helyesen megadott cimre?

Előzmény: migiri01 (53050)
migiri01 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53050

Sziasztok, nem rég óta ebayezek, most rendeltem 2 item ez külön eladotol Kínából..

az lenne a kérdésem hogy bár költözés ora átírtam most az uj rendelés elott a cimem, de PayPalon nem.. ettol független a éles cimre küldik majd a csomagot vgy a PayPal a regi cimre postázza majd??

koszonom élre is a választ!

(mar feladták a csomagot) 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53049

Most mi nem OK?

a kérésed (Akkor miért ajánlja fel ismét, hogy vedd meg)?

az ország (akkor miért ajánlja fel, hogy ismételd meg a vételt)?

Én nem foglalkoznék vele. Inkább megvenném Mo.-on az órát, mert akkor lehet, hogy csak 11000 HUF-ot veszítek (a 27000 és 38000 közötti különbség) és nem 27000-et :(

 

Szerintem érthetőek voltak a kérdéseid (mondjuk a 20 dolláros kicsit kacifántos, de ha ő komoly eladó biztosan tudnia kellett volna, hogy mi a dörgés).

 

Mondjuk az én 60 USD-s csomagomar is 60 dolláros érték volt ráírva, de én nem Mo.-ra kaptam - lehet, hogy HK-ból csak így küldenek :(

Előzmény: DonBandi (53048)
DonBandi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53048

Igen, teljesen érthetetlen, de azóta tájékozódtam és ugyanígy még egy másik órákkal is foglalkozó eBay-es eladó ugyanabban az időben szintén letiltotta az országot.

Valószínü, hogy ugyanaz a cég, egyforma fotók, egyforma terméklapok.

Nos, bemásolom a levelezésünket ide, hogy érthetőbb legyen, mivel a második üzenetre már reagált, amiből az tűnik ki nekem, hogy nem értette amit írok, mert hülyeséget válaszolt rá.

Én sem tudok angolul rendesen, de a google fordítójával meg szótárral, nagyjából érthető szöveget tudok összehozni, ami ide elég is.

 

Tehát:

 

1.:

 

 Dear Seller !


I have three question, please:
Possible is an option to Registered Flat Rate Postage and how much?
Possible is value of the package is shown 20 EUR or 20 USD or other currency only 20?
Gift package marked ?


Thank you for your answers.

 

2.:

 

Due to the questions ?
The country is banned ?
Thank You for the trust.
We're not bad buyers.

 

3. a válasz:

 

Sorry Not ok,

Please again buy. thanks

- efan123

Előzmény: Törölt nick (53042)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53047

Közel van, és nagy, ezért a kínai eladók számára nyilván fontos piac

(gyakori az ilyen, és egyébként az is, h ugyanaz az eladó AUD-ban számunkra kedvezőbb árat ír ki, mint USD-ben)

Előzmény: Törölt nick (53045)
matuka10 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53046

Parcelforce szállítást választottam,persze előtte többször rákérdeztem ,hogy valóban nem kell utána vámot,áfát fizetnem.,amúgy nem ajánlom az Erisin termékeket.Úgy voltam vele,hogy 2 év garanciát vállalnak rá akkor nem lehet rossz minőségű.

Tévedtem ,mint az előzőben írtam. A youtubon sok problémás Erisin lejátszóról csináltak videót.

Most nézegettem sok használt javított lejátszókat árulnak ,persze olcsóbban.

Ezt rendeltem Erisin ES813. 1din méretű.

 

Előzmény: Lángész69 (53002)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53045

OK! Furcsa, hogy ausztrál dollárban adta meg az árat :) Én egyszer rendeltem Hong-Kong-ból 60 USD-os cuccot, de nekem rendben megjött kb. 10 nap után. Utolsó években már szinte kizárólag csak Európából rendeltem a biztonság kedvéért :)

Előzmény: Degeczi (53044)
Degeczi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53044

Nem Ausztrália: "Item location: HONGKONG"

Előzmény: Törölt nick (53042)
ferke131 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53043

Sziasztok!

ismét fejleménnyel usából rendelt csomagra.még ott állítólag levámolták és global tracking azt írja tovább küldték nemzetközi szállítmányozásra utána.

idehaza ha átér lehet a vámon már nem fog ácsorogni vajon? és másik mikorra érhet ide..febr.5-15 közé írták érkezését.

St.louis-ból 27-én adták fel..

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53042

Ausztráliából sokszor nehéz európaiként vásárolni (így van ez pl. Kanadával is meg az USA-val) - legtöbbször nem is küldenek Európában, de ha Neked a kérés után jött a letiltás, akkor lehet, hogy berágott rád ... Mondjuk akkor sem értem miért tiltotta le szinte egész Európát :(

Előzmény: DonBandi (53024)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.02 0 0 53041

Ha visszakaptad a vételárat, akkor pozitívat illik adni!

Előzmény: W_B (53030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!