Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tirpi2 Creative Commons License 2001.06.19 0 0 19
Megnéztem a Citroen honlapját...
Pugfan: Te ki tudtad nagyítani úgy az ábrát, hogy le tudd olvani a számokat? Én semmit sem tudtam beazonosítani rajta. Lehet hogy nem találtam meg teljesen? A Xara motorja tűnt annak amit keresek.

Szóval egy olyan oldal lenne a legjobb, ahol van egy kis összehasonlítás a manapság középkategóriában forgalmazott motorokról több gyártót is átölelve.
Nem tudtok véletlenül ilyenről?

Tirpi

Előzmény: Pugfan (17)
TechRun Creative Commons License 2001.06.19 0 0 18
Szia Tirpi !

Én az 1.6 16V motort igaz nem 307-ben, de Xsara coupe-ban vezettem. Nekem nem igazán tetszett, én egy 1.6-os motortól többet várnék. Nem érezni benne a 110 lovat. Nap mint nap egy 1.4 16V Clio-t hajtok és még ehez képest is lomha volt.
Nekem is nagyon tetszik a 307-es, de sajnos a motorok miatt nem hiszem, hogy vennék. Vagy az öreguras vezetéshez kéne hozzászokni. ;)))

Üdv,
TR

Előzmény: Tirpi2 (16)
Pugfan Creative Commons License 2001.06.19 0 0 17
Menj el a Citroen honlapjara (magyar) es ott nezd meg a motor nyomatékgörbéket - ha annál az 1.6-osnál szebb görbét mutatsz... olyan vízszintes hogy na, csak épp valóban 4000 környékén van egy pici hupli rajta.
Tehát úgy húz, mint egy villanymotor egészen a leszabályozásig!
Előzmény: Tirpi2 (16)
Tirpi2 Creative Commons License 2001.06.19 0 0 16
Sziasztok!

Nekem a Peugeot motorjairól lenne egy-két általános kérdésem.

306 -ost hajtok most, 1.4-es motorral (csak erre futotta). Úgy tunik, hogy a többi gyártó azonos nagyságú motorjaihoz képest lomha. Azt hallottam az 1.6-osról, hogy sokkal nagyobb fordulatszámon éri el a maximális nyomtatékot, mint az 1.4-es, ami még kiábrándítóbb. Ezekkel a motorokkal forgalmazzák a 307-est is amire cserélnék, csak a motor miatt kételkedek benne, a kocsi egyébként nagyon tetszik.

Szóval van tapasztalatotok e téren? Érdekelne mondjuk a nyomatékgörbéje a fenti két motornak.

Kösz,
Tirpi

Varshi Creative Commons License 2001.06.18 0 0 15
Üdv!

Hát én is megnéztem, és nekem "kicsit" csalódás volt a 307-es.

Belülrol nagyon nem fogott meg. Nem azért, de én szebbet vártam volna... (Bocs, de a Punto2-m szerintem klasszisokkal szebb belül... vagy ha nem is szebb más valaki izlése szerint, de jobban "kocsihoz illo"). SzVSz...

A tükrök tényleg idétlen helyen vannak, és annak ellenére, hogy vizuálisan nagynak "csalták" az autót, igencsak érzem, hogy hol az elso ajtó vége a könyökömnél. (Mondjuk oké, nem 3-ajtós autó, de azért mégis!)

Az ülés maga kényelmes és jó oldaltartása van, de nem találtam változtatható deréktámaszt. Az én hibám?? Van rajta? :-|

Aztán beültem a saját magasságomhoz (180 cm) beállított vezetoülés mögé, és:

1. közepesen fértem csak el;
2. a fejemhez elég közel éreztem a kapaszkodót és a teto lehajló ivét;
3. ellenben tetszett az a kihajtható könyöktámasz (- viszont asszem azért is felárat kell fizetni :-/).

A csomagtartó kritikán aluli.

Ami nagyon tetszett viszont, az a vajpuha váltó! Az nagyon szuper!


> Ha átmentek a totalcar.hu-ra és megnézitek a felszeretségi listát(1,6 premium 400000ft),
> hát szerintem meg egy 10000000 ft autoban sincs enyi minden.

Hmmm, szerintem a 147-es Alfa is hasonló árban és felszereltséggel jött ki. A technikai újdonságokat meg kár számon kérni régebbi márkákon, SzVSz...

Ellenben vicc, hogy ami igazán újdonság az autóban, az még a legmagasabb felszereltségi szinthez sem jár, és plusz kell fizetni érte...

Azt hiszem, hogy nem lesz 307-esem.:-/ Megvárom a Stilo-t, az centire ugyan ekkora lesz, és ugyan ezeket fogja tudni. Talán azt nem rontják el...?

Bye;
Varshi

derogal Creative Commons License 2001.06.17 0 0 13
Vlki tudja miert hirdetik a tiptronic valtot, mikor nem is forgalmazzak meg vele.. pedig erre kivancsi lettem volna... hulye gallok...
kharon Creative Commons License 2001.06.17 0 0 12
Ha átmentek a totalcar.hu-ra és megnézitek a felszeretségi listát(1,6 premium 400000ft), hát szerintem meg egy 10000000 ft autoban sincs enyi minden.
Piri Creative Commons License 2001.06.17 0 0 11
Meg néztem az autót
Szvsz egy francia becsapás

Olyan rövid az eleje mint a 206 osnak
kidolgozás 0 lógó elvarratlan feljött ajtókárpitozás ,iszonyú olcsó müanyagok, megmagasított karosszéria hogy nagyobbnak tűnjön de közbenkicsi marad, kicsi csomagtartó,
műszerfal képen úgy néz ki mintha Passat lenne élőben olcsó műanyag lefestve kályhaezüsttel.

Szóval nagy csalódás kipróbálni nem tudtam mert ölték egymást az emberek a teszkörért!!!

Ára Golf, Bora szinten

Egy tipikus Trianon-Autó!!!

P307 Creative Commons License 2001.06.15 0 0 10
Hello!

Én is eldöntöttem P307 lesz a következő autóm!

Üdv

P307

Előzmény: Irdatlan Angelo (-)
aamen Creative Commons License 2001.06.09 0 0 9
PEUGEOT 307 PROFIL 1.4 3.150.307 Ft
PEUGEOT 307 PROFIL 1.6 3.400.307 Ft
PEUGEOT 307 PRÉSENCE Hdi 90 4.250.307 Ft
PEUGEOT 307 PRÉSENCE 1.6 3.750.307 Ft

forras: www.peugeotfabian.hu

nekem ugy tunik, hogy az arakat a hasonlo felszereltsegu citroen xsara fole kb. 200e ft-tal lottek be.

hali,

aamen

Előzmény: LastBoyscout (4)
peacy__ Creative Commons License 2001.06.08 0 0 8
fejegység -> erre tippeltem en is, csak egy kicsit hulyen hangzott...
Előzmény: gaboca-1 (7)
gaboca-1 Creative Commons License 2001.06.08 0 0 7
speaker = hangszóró
head unit = fejegység :)
Előzmény: peacy__ (3)
LastBoyscout Creative Commons License 2001.06.07 0 0 6
ha valami plussz info kell akkor nagyon erdemes mindenkinek megvennie a legujabb Auto2-t!!! Ket oldalas cikk arrol hogy ok milyennek talaltak az autot a gyari tesztvezetesen!! Valahol Marokkoban jartak vele ha yol emlexem dizelt is vezettek es csodakat irnak rola.
Irdatlan Angelo Creative Commons License 2001.06.07 0 0 5
jövő héttől lesz ára...
remélem nem kelt csalódást

ha valakinek van (lesz közben) tapasztalata az autóval kapcsolatban, ne hezitáljon megosztani

LastBoyscout Creative Commons License 2001.06.04 0 0 4
Ami engem erdekelne hogy az 1.6-os motorral milyen arba van??? esetleg 1.8-as:))

AVANTI!

peacy__ Creative Commons License 2001.06.04 0 0 3
A belso nagyon szep. Vegre sikerult szakitaniuk az olcso muanyagokkal. A muszerfal attekintheto, szep hatalmas forulatszammero, sebessegmero. Fekete alap. A hattervilagitas talan narancs/piros szinu. (Ebben nem vagyok biztos, nem igazan latszott nappal.)
Mivel finnorszagban elek, ezert a 'finn' folszereltsegu autot sikerult kiprobalnom. -> No audio, de van ulesfutes (elso ulesek). (Ugyanez van a mostani 206-osomban). Amit hallottam, hogy a speaker-ek nem tul jok, a head unit-ot meg a Blaupunkt szallitja. (Bocs az angolert, de nem tudom hogy vannak ezek magyarul.)
A hatso fejtamlak belesullyednek a hatso ulesbe, ugyhogy a kilatast nem zavarjak. Az extra pakolohelyek nagyon praktikusak. (pl. ules alatti fiokok)

Mit mondjak meg?

Előzmény: Irdatlan Angelo (2)
Irdatlan Angelo Creative Commons License 2001.06.04 0 0 2
nagyszerű, engem is pont ez a modell érdekel, az 1.6 16V XT / Premium felszereltség.

Nekem nemrég kellett megválnom a Volvo S40-es cégautómtól, és ahelyett keresek egy árban megengedhető, de megközelítőleg hasonló belső komfortot, biztonságot és menetteljesítményt nyújtó alsó középkategóriás modellt.

Leírás alapján a 307 eséllyel indul. A Volvonál az 1.6 motornak majdnem 1,4 tonnát kellett megmozdítania, szóval emiatt nem aggódom...

Milyen volt a belső: szép, igényes? a műszerfal, a műszerfal világítás este, az audio, a kárpit?

Előzmény: peacy__ (1)
peacy__ Creative Commons License 2001.06.04 0 0 1
Mult het csutortokon sikerult a kezem koze kapnom (igaz csak 1 orara) egy 1.6-os 5 ajtos XT-t.
Igazabol nem is tudom mit irjak. Eddig is egy francia auto maniakus voltam, de ez az elmeny csak erosittet ezen.
Szoval nagy elmeny volt. A motor talan egy kicsit gyengecske az auto 1200 kilojahoz. Vagyishat annyira nem is csak porgetni kell. Az ules nagyon kenyelmes. A hatso ulesen is kenyelmesen el lehet ferni. A valto mindig is a gyenge pontja volt a peugeot-oknak. Hat nem itt. Tokeletesen jar, hiba nelkul.
Most hajtok a 2.0-as XSi kiprobalasara. Majd szolok ha sikerult. Meg majd a 180 LE-s motorra is kivancsi vagyok(jelenleg nincs piacon).

Varom a tovabbi kerdeseket.

--peacy

Előzmény: Irdatlan Angelo (-)
Ficium Creative Commons License 2001.06.03 0 0 0
Nekem eddig nulla 3O7-em volt.
De nagyOn tetszik.
Annyit tudOk, hogy 315O3O7 Ft-tól indul.
Irdatlan Angelo Creative Commons License 2001.06.03 0 0 topiknyitó
Két héttel vagyunk az autó hazai bemutatója előtt. A Pözsó Hungária honlapján a legfontosabb infok (felszereltségek, árak) még nem elérhetők, az autó bemutatója is szegényesebb mint pl. a francia weboldalon.

Én viszont máris eldöntöttem, ha minden összejön, akkor egy 307-est lesz a következő autóm... mégpedig amilyen gyorsan csak lehet.

Van-e valakinek közelebbi tapasztalata, pro vagy kontra véleménye?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!