Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2009.03.03 0 0 4236

  Mo.-on etika ?

 

 

  Egyébként nem ördögtől való a dolog.

 Derék rendőreink is üzik ezt. Pl. másodállásban vagyonőrök, sőt Baranyában  a hires 'provident',  az uzsorás bank pénzbeszedői   is voltak. Na az tényleg etikátlan.

 

 Egy egyszerű  kéményseprő miért ne szerelhetne kéményt szabadidejében ?

 

 

 Jól csinálja és korrekt áron !!

 

 Az én elképzelésem anno az volt : kerüljem a felesleges un. 'álproblémás' kifogásokat. Sajnos ebben  minden szolgáltató jeleskedik. Ti sem vagytok kivételek.

 

 

 viszont ha valaki elnéz valamit ami az élet és vagyonbiztonságot veszélyezteti na az az etikátlan sőt annál is több.

 

 

 

 D.

Előzmény: siokemeny (4232)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.03.03 0 0 4235

Köszönöm a segitségeteket!   (Közben én is sokat okosodtam) Fejlemények amik történtek a házban:

  

   Akik kikövetelték a kéménybélést azok most a napokban fizetik vissza, vagyis a bélelés nem a közösség feladata, sőőőt lakóközösségi engedélyt kell kérni a beavatkozásra és a kémény átalakításra, béléscső behelyezésre és minden másra ami a szilárdtüzelésű kémények amik a lakóközösség tulajdonai. A meghibásodott béléscső javítás és esetleges eltávolítás, továbbátalakítás az is a tulaj felelőssége és nem a lakóközösségé. Kaptam árajánlatot: 700.000Ft 30M kéményhoszra. 

 

  Szerencsém hogy nem mindig abban a lakásban lakok.                      

 

Megoldás: tavasszal eladom   :(

 

 

siokemeny Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4234
Üdv tüzesnagyi!

Mivel a kéményed előbb megvolt, mint a cserépkályha, ezért a kályhásra érdemes hallgatnod.

De!

A kályhással érdemes leíratnod, hogy ő azt úgy építi meg, hogy a teljesítménye összhangban van a kémény terhelhetőségével. Csak hogy védd magad, ha esetleg valami gond lesz.

Bár szerintem ez a kémény túl nagy méretű (27x27 cm), nem biztos, hogy a kályha ki tudja fűteni, ráadásul ha nedves a fa amit kapsz, vagy rossz a tűzvezetésed, netán vízteres is lesz, én ajánlanám a bélelést.

Ergo én elindítanám a rendszert bélelés nélkül és a felső tisztítóajtónál heti rátekintéssel meggyőződnék arról, hogy nem kátrányosodik a kémény. Amint kátrányosodásra utaló jelet látnék rögtön béleltetném 180-as saválló béléscsővel.
Előzmény: tuzesnagyi (4222)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4233
Fényképes igazolvány, esetleg nagyobb bizalmatlanság esetén telefon a szolgáltatónak.
Előzmény: JGab (4231)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4232
Üdv!

Az összeférhetetlenség pont a kivitelezésre, és annak átvételére vonatkozik. Nem kicsit etikátlan a dolog, hogy valamit megcsinál valaki és ugyanabból a cégből meózza le egy másik ember.
Előzmény: Dunit (4230)
JGab Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4231
Ha ezt előbb tudom.

Megzsarolhattam volna, hogy csinálja meg a feléért, különben... :)))

Tényleg, azt honnan tudom, hogy ki az illetékes kéméynseprő? Vagy bárki becsenget és benéz a tisztítónyíláson akkor fizetnem kell?
Előzmény: pjotrkolja (4229)
Dunit Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4230

Jaj de szigorúak ezek a kéményesek !

 Nekem a Főgáz dolgozója készítette a gáztervet, ha jól emlékszem a tervellenőrzésen dolgozott, a szemben lévő kollégája ellenőrízte és nyomta rá a pőcsétet - természetesen nem ingyért.

 A kivitelezést igaz  válalkozó kisiparos végezete, de a samecai  szintén a főgázemberei voltak, kiderűlt amikor  - művezettem, azaz vezettem a kezűket, Olyan szerencsétlenek vótak, hogy a bemenő csővet a pinceablak közepén akarták vezetni, végül nagy rábeszélésre, csak rájöttek, hogy oldalt jobb, így legalább zárható, nyitható az ablak.

 Végül elkészült a mű, letömörségvizsgálták, minden ok.

 

 

 Természetesen  az én választásom volt, hogy ne legyen gubanc. Hogy az ürge mikor csinálta tervet,  az ő dolga, meg a főnökéjé.

 A melósok pedig hétvégén csinálták.

 Habár egyesek szerint a kocsmázás és láblógatás nemesebb cselekedet.

 Tudja a fene.

Előzmény: pjotrkolja (4229)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.03.02 0 0 4229
A kéményseprő-ipari közszolgáltatónak (helyi kéményseprő cég) vagy annak dolgozóinak, saját szolgáltatási területén SZIGORÚAN TILOS kémény kivitelezéssel foglalkozni ...
Előzmény: JGab (4227)
dako60 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4228
Sok függ a az átmérőtől is, nemcsak a magasság számít. Én 10m 180-as átmérővel 200E Ft-os ár ajánlatot kaptam ami azt hiszem nagyon korrekt.
Előzmény: JGab (4227)
JGab Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4227

Szia!

 

Én Gödön gondolkoztam hasonlón. Itt pl a helyi kéményseprő cég vállal szerelt kémény építést. De 50eFt-ot mondott méterére...

Szerintem elég húzós ár. Nekem ennyit legalábbis nem ér meg (8m kéne).

 

Ha nem találsz ennél jobbat, szívesen megadom az ember elérhetőségét. Ha találsz, megköszönném, ha megírnád (akár privátban is)

Előzmény: xukac1 (4224)
dako60 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4226
Google-be üsd be.
dako60 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4225
A szereltkéményhez nem kell terv engedély, csak utólagosan a területileg illetékes kéményseprő vállalattól az átvétel. A céget a neten találtam nem ismerem őket . Kéménytechnika-2000 Bt. - Kéménybélelés, Kéményépítés images

Kémény
Kémények
Kéménytechnika
Kéményszerelés

Kéménybélelés
Szereltkémény építés
Mesterséges égéstermék elvezetők
(Turbóském...

Kérjen árajánlatot a cégtől most! Kattintson ide!
061/385/2125; 061/381-0856;
061/381-0857
0620/951-4367 Hegyalja út. 64 Budapest Pest 1118
Ha beütöd azt a szót: szerelt kémény gyártás, találsz egy pár cég nevet.
Előzmény: xukac1 (4224)
xukac1 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4224
Tanácsot szeretnék kérni. A hétvégi házunkba kandallót szeretnénk tenni, de mivel nincs kémény, így valahogy meg kell oldanunk. Téglaépítésű a ház, de csak külső falra lehet kéményt tenni, legalábbis meglátásunk szerint. Bp. és Vác között tud valaki ajánlani olyan céget/iparost, aki szerelt kéményt épít? Mennyibe kerülhet kb. egy összesen 5-8 m-es szerelt kémény? Kell valamilyen engedély hozzá? Ha valaki hasonló helyzetben volt, szívesen várnám a tapasztalatait.
dako60 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4223
Akik azt mondták, hogy bélelni kell, nem ajánlkoztak rögtön a bélelésre is, mert hát az üzlet az üzlet. Ha jó állapotú a kéményed minek azt béleltetni, ha meg nem akkor meg fel kell újítani, de majd nálam okossabbak megmondják a tutit.
Előzmény: tuzesnagyi (4222)
tuzesnagyi Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4222

Szia Siokémény!

 

A házunkban van 1 db 6-os téglakémény a nappali és a hálószoba között, erre a kéményre 1 db  5x3x7 csempemérteű cserépkályhát szeretnék rákötni. Vannak szakik (fűtéstechnikától is) akik azt mondják hogy bélelni kell és akkor kb 180 -as lesz a kürtő vannak olyanok is akik azt mondják hogy jó így ahogy van.

 

Többek között ezt mondja az az öreg kályhás volt kéményseprő szaki is akivel a kályhát rakatni szeretném. Az ő véleménye szerint a kályhát hosszú vízsziintes füstjárattal fatüzeléshez rakja és az így tökéletes lesz ezzel a kéménnyel.

 

Nem tudom, hogy kinek van igaza és ki képviseli a saját érdekeit.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: siokemeny (4217)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.28 0 0 4221
Köszönöm a válaszokat, valószínű hogy így lesz, ha másért nem, a saját biztonságom érdekében is. Merthát mégiscsak a lakásban lesz a kályha.

Amúgy tényleg jó magas, a menyezettől a csúcsig 4,5 méter, a falba kb. 3 méter van.

És hogy néz ki ez a szigetelés? Mondjuk az acélcsövet ha körbefalazzuk, akkor kitömjük valami üveggyapottal, vagy elég a légrés?

Józsi
Előzmény: pjotrkolja (4219)
tűz_tér Creative Commons License 2009.02.27 0 0 4220
Szia Siókémény!

Átnéznél a kandallósba? Van ott egy kis gondunk ajánlott füstgázhőmérsékletekkel, kiváncsi lennék a véleményedre.

Köszi!

(Amit ígértem, küldöm, csak csúszok erősen.)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.27 0 0 4219
Üdv!

Ahogyan azt siokemeny mondta ... új kémény kell ide, ezt bontani és újat húzni fel. Lehet az samottcsöves, acélbélelt falazott, acél szerelt ... honi szabályozásunk szerint ez utóbbit nem kéne terveztetni, bár használatba vétel előtt meg kell vizsgáltatni az illetékes kéményseprő-ipari szolgáltatóval.
Javaslom, hogy bármelyik mellett is döntesz, a nagy fűtetlen szakaszmagasságok miatt hőszigetelt rendszerben gondolkodj.


Előzmény: Törölt nick (4218)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4218
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos éreztem, hogy nem lesz ez egyszerű :(((
És sajnos, bélelés is kacifántos, mert sajnos hiába nézted 25x25-ösnek, az sajnos csak 14x14-es...:-((( És még abban a felében is van törés, amiről eddig azt hittem egyenes, szóval bajos béléscsövet belehúzni.

Szóval ti mit kezdenétek vele?
Kötelező béléscső, szabvány már nem enged falazott kéményt fatüzelés számára?

Mennyibe fáj ha tetőtől talpig új akár béléscsővel vagy anélkül?

Józsi

A kémény sajnos 14x14-es, így vannak rakva a téglák:
Előzmény: pjotrkolja (4215)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4217
:-)
Előzmény: pjotrkolja (4216)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4216
(Ahha.... éreztem én, hogy nem kellett volna kimenni kávézni...)
:)
Előzmény: siokemeny (4214)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4215
T T-ai!

Először is, ha nincs a kéményseprő-ipari közszolgáltató nyilvántartásában akkor bejelentési kötelezettséged van, ez annyit tesz hogy, egy kéményseprő ipari szakvéleményben nyilatkozik a kéményseprő a műszaki megfelelőségről ... a baj csak az, hogy "újból használatbavétel" esetén elvileg a jelenleg hatályban lévő előírások a mértékadóak. (Anyaga, kialakítása, kitorkollás elhelyezkedése, tisztítás-ellenőrzési pontok megléte stb.)
Nem tom biztosan de a képek alapján neked nem 14x14-es kürtőd van, mindinkább 25x25 körüli ami bizonyos szempontból jobb is, figyelembe véve, hogy valszeg béleltetni fogják, de csak az egyiket mivel a másik teljességgel szabálytalan az elhúzás mértéke miatt. Annak maximális mértéke ugyanis a függőlegeshez képesti 30°. Vagyis a jobboldali kürtőd, az előírások figyelembe vételével kiesett.
A bal oldali kürtőt szinte biztos, hogy béleltetned kell, ekkor szerencse a nagyobb kürtőméret.
Lehet még firtatni a megfelelő légellátás meglétét, (akkor játszik inkább, ha nyílászárócsere is történt) is.
Röviden ennyi.

Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (4212)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4214
Üdv!

Erre a kéményre semmiképpen nem köthetsz semmilyen tüzelőberendezést.

Az elhúzás 45 fokos, a szabvány a függőlegestől maximum 30 fokos elhúzást enged meg.
Az elhúzáskor a téglákat faragni kell, hogy ne legyen benne "lépcső".
Egy kémény belsejének végig azonos szerkezetűnek kell lennie, tehát az alul vályog felül tégla nem megfelelő.
Őrült magas a kémény szigeteletlen része, a szigetelés hiánya látszik is rajta, a téglákat átütötte a kátrány.
Bármilyen vízteres készülékhez erősen javasolt a béléscső a füstgáz túlhűtéséből adódó kondenzáció miatt.

Egyszóval ezt hivatalossá tenni nem tudod, ne is tedd, ebben a kéményben bármikor keresztbe fordulhat egy tégla.

Új kéményt, kéményeket kell építened, tudom nem kis meló, de a biztonság mindenekelőtt.

u.i.: biztos lesz itt majd olyan, aki azt mondja, hogy csak nyugodtan köss rá, csak ő valószínűleg nem kéményseprő szemmel nézi a dolgokat.
Előzmény: Törölt nick (4212)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4213
Ui.:A legalsó kép, a "lépcső" alatt kb 45°-osra döntött kürtő belseje.
Előzmény: Törölt nick (4212)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.26 0 0 4212
Sziasztok!

Nos az a helyzet, hogy szeretnék egy cserépkályhát, meg egy vízteres kályhát.
Eddig nyugodt is voltam, mert tudtam hogy van a házunkban 2 db 14x14 kémény, így mindkét készülék számára lesz 1-1 kémény.
A dolog csak most kezdett el aggasztani, hogy megnéztem a kéményeinket, (amik egybe vannak építve egymással) és még azon a kéményen is van "kacskaringó" amit eddig azt hittem egyenes. A ház vályogból van, és a kémény anyaga is vályog a padlástérig. Innentől tégla.
A másik baj még az, hogy a kémények mióta központi fűtés van kb (25 éve) nincsenek használva, így nincs időszakos ellenőrzés. És ha jól gondolom, a kéménysöprű vállalat nyílvántartásában hívatalosan nem is léteznek.

Nos a kérdés:
Hogyan zajlik újra hívatalossá tenni? Ilyenkor új kémény ként kezelik a dolgot? Meg lehet e ezt valósítani, és egyáltalán megfelel e ez a követelménynek?

Hát az állapota.....
Kívülről nem rossz, de belül???

Rakok képeket, így többet tudtok mondani...

Előre is köszi!

JózsiA "lépcső" alatti üreg
siokemeny Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4211
Wc szellőzőkürtős dolog megoldható, persze csak akkor, ha egyedi szellőzőkürtőd van.

Nem visszacsapószelep, hanem füstgázcsappantyú :-)

itt
Előzmény: mb33 (4210)
mb33 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4210

Köszi a gyors választ. Úgy látom, hogy meg vagyok lőve. 

A másik lépcsőházban meg tudták oldani ezt, mert a közös konyhafal és lépcsőházfal át lett fúrva és a lépcsőházban vezették fel a csövet. De sajnos nálunk a tetőtéri lakás össze van nyitva így a lépcsőház legfelső része magántulajdon. És hát ott nem vezethetem át a kéménycsövet. Így a már létező megoldás nálam nem működik.

A vezérlő+ egyéb ágak elvezetését a lépcsőházban lehetne megoldani (konyhából a lépcsőházba, onnan pedig 2 födémfúrás után vissza a kazánházba, és persze az almérő is itt lenne elhelyezve). 

 

Akkor az a központi rendszer csak akkor megvalósítható, ha mindenki leválik a közösről, a közös kazán megszünik és az alattam és fölöttem lakók is csatlakoznak erre a rendszerre.

 

Szellőzőkürtő a wc-ben van, de akkor gondolom a 80-as csövet a szellőzőben fel kell vinnem a tetőig és a kazánt a wc falon kell elhelyeznem. Így meg lehetne oldani?

 

Esetleg tudod, hogy hol olvashatok valamit arról a visszacsapószelepes, vezérléses dologról, amiről korábban írtál nekem? Ennél a százezrek összeg pontosan mit takar?

Előzmény: siokemeny (4208)
Vezo228 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4209

Émile, Siókémény!

 

Köszi a válaszokat, akkor berendelek egy adagot, hogy jövő szezon elejére kiszáradjon.

Előzmény: Émile (4204)
siokemeny Creative Commons License 2009.02.25 0 0 4208
Ha az alagsorba rakod a kazánodat, akkor az előremenőt és a visszatérőt, a vezérlés kábeleit kinek a lakásán keresztül fogod vezetni, ki fogja ezt neked megengedni?
Ahhoz a kazánhoz külön gáz almérőt kell felrakatnod.
Mivel új készüléket szeretnél üzembe helyeztetni a meglévő kéményre amin a központi kazán is van, akkor a kéményseprők biztosan kibéleltetnék veled a kéményt.

Az a rendszer amire akár 4 készüléket is rá lehetne kötni szintenként az csak zárt égésterű készülékekhez van kitalálva és nagyjából azonos kazánteljesítményekhez. Tehát olyat nem lehet, hogy alul rajta van egy 100 kW-os felül meg egy 18-as. Ja és a jelenlegi alagsori központi kazán biztos, hogy nem zárt égésterű.

Ergo ha a turbós kazánnak nem lehet sehol sem találni egy kürtőt amibe a 80-as füstgázelvezető csövét bele lehetne húzni (pl egy szellőzőkürtő), akkor nem sok esélyed van olcsón megúszni a dolgot. Sőt olcsón sehogy sem tudnád megoldani.

Szerintem 20 év alatt sem térülne meg a befektetett összeg. Nehogy azt hidd, hogy sokkal kevesebbet kéne fizetned a fűtésre.

Szerintem!
Előzmény: mb33 (4207)
mb33 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 4207

Hello,

A levállással nincs gond, mert a bejövő fűtést a lakásomban le tudom zárni a fűtőkör elején, ha éppen nem akarok fűteni. És a szerződésben sincs ilyesmiről szó.

Ez a biztonságtechnikai dolog azt jelenti, hogy nem lehet 2 kazán egy helységben?

És mi a helyzet azokkal a rendszerekkel, amiket a meglévő kéménybe lehet beépíteni és szintenként 4 lakás is akár rá tud csatlakozni?

Szóval olcsó, jó és biztonságos megoldás nincs számomra?

köszi.

Előzmény: siokemeny (4206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!