Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.04 0 0 195
Ejnye, Naplopó, hát komolyan vetted? Kár volt...:-)
Én ugyanis - veled ellentétben - raktam egy halom smiley-t.
Amúgy számomra a kultúráltság internetes vonalon azt jelenti, hogy minél közelebbről ismerek valakit, annál mocskosabbul sértegethetem. A jó barátaimmal már egészen durván bánok, és hát vinettu-t is ismerem úgy-ahogy...:-)))))
Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (194)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2001.10.04 0 0 194
"te meg húzzá' bőrt a fogadra, mer' fenékbe rúglak, hogy a levegőbe' éhen halsz! "

Idézet a fórum legkulturáltabb nickjétől.

Előzmény: Az Utolsó Európai (192)
vinettu Creative Commons License 2001.10.04 0 0 193
Na jó, meghúzom magam. Úgyis tudod, hogy a PSA a kedvencem a franciák közül:)
Szeretem a franciákat! Szeretem a franciákat!
Khm...khm..izé...azért...Rö-nó...:)))
Előzmény: Az Utolsó Európai (192)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.04 0 0 192
Egyszer kihúzod a gyufát, és beolvasok neked, gabe...:-)) Iszonyú szerencséd, hogy a fórum legkultúráltabb nick-jét cseszegeted...:-)))))
Előzmény: vinettu (191)
vinettu Creative Commons License 2001.10.04 0 0 191
Peugeot...hehe:)
Egyébként fogalmam sincs. Ilyesmivel még nem találkoztam...:O
Előzmény: Az Utolsó Európai (190)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.04 0 0 190
Hogy valami ontopic is legyen:

Kissé fura számomra a CD-rádió működése. Néha fogkja magát, és elveszíti a beprogramozott állomásokat. Ez elég rendszeres pl. CD-hallgatás után. Átkapcsolva CD-módból rádióba egyszerűen nem talál semmit, amit előzőleg beprogramoztam. Tudja valaki, hogy ennek mi lehet az oka?

vinettu Creative Commons License 2001.10.04 0 0 189
Ccö..ccö:)

Aki nem jön el a találkára utólag ne reklamáljon. Keblemre öleltelek volna augusztusban, de hát ugye...a fufme nagy úr. Mindent kifacsar az emberből:)))
Szomorú vagyok, hogy egy digitális ribanc miatt nem tudtunk versenyezni...de hát én ott voltam:)))

Előzmény: Mihaszna Zullott Naplopo (188)
Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2001.10.03 0 0 188
Lehet, hogy nem elég direkt a kormányzás a Focushoz képest, lehet, hogy bólogat a kocsi, viszont sokkal könnyebb egy peugeot-st keríteni egy rugalmassági tesztre élőben, mint egy nagyszájú turbódízeles fordost, aki főállásban fikáz mindent, ami nem Zastava. Mindezt gondolom alsóbbrendűségi fóbiái kompenzálásául, vagy most vezeti le a várható (persze amennyiben hajlandó végre próbát tenni) vereség okozta felgyülemlett feszültséget :)
Előzmény: vinettu (187)
vinettu Creative Commons License 2001.10.03 0 0 187
Én észrevettem: nem elég közvetlen. No de ezen egy focus után nincs is mit csodálkozni. Viszont azt bizton lehet állítani, hogy egy izgalommentes, kényelmes utazóautó. Ugyanúgy bering a fékezés utáni megálláskor mint a focus. Mintha egy bárka lenne:))
Előzmény: Az Utolsó Európai (186)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.03 0 0 186
Egyelőre kissé szokatlan a kormányzás, részben mert a szervo számomra erősebb az ideálisnál. Az eddigi kímélő használat alatt nem vettem észre semmit rendkívüli gondot a kormányzásban.
Ajtókárpit sem hiányzik olyan nagyon. Az a kék betét kellemes hatást kelt, és nem koszolódik. A Bravo-n full ajtókárpit díszelgett, de a teteje annak is műanyag volt - szvsz logikusan. A Punto II plüsse például eléggé szívja magába a port-koszt, mert folyton ott könyököl az ember.
Előzmény: vinettu (185)
vinettu Creative Commons License 2001.10.03 0 0 185
Na akkor feleld meg kérdésemet. Milyen a kormányzása?
(én spec egyedül azt cserélném le...na jó...tannék kárpitot az ajtóra:) )
Előzmény: Az Utolsó Európai (183)
KariAti Creative Commons License 2001.10.03 0 0 184
Sziasztok.

Csak hogy en is beledumaljak:
A hasznalati utmutatoban ugy irjak ezt a tulajdonsagot, hogy ha az egyedi beallitast nagy homerseklet elteres eseten a rendszer felulbiralja, es AUTO modba kapcsol. Tehat pl ha leallitaskor a kulso homerseklet 18 fok, inditaskor pedig 5 fok, akkor AUTO modba kapcsol a gep.

Udv,
KariAti

Előzmény: mackor (179)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.03 0 0 183
Vinettu,

te meg húzzá' bőrt a fogadra, mer' fenékbe rúglak, hogy a levegőbe' éhen halsz! :-))

Előzmény: vinettu (180)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.03 0 0 182
No, hát én nem fájdítom a fejem ilyesmikkel. Nem akarom szándékosan zavarba hozni a rendszert. Akkor kapcsolok eco-t, ha nem akarom, hogy a klíma működjön.
Előzmény: mackor (179)
sabian Creative Commons License 2001.10.03 0 0 181
Mackor

Nálam ilyen nincsen. Ha pár másodperc múlva újra indítom, akkor marad az eredeti felállás. Csak akkor lesz auto mód, ha közben a beállítotthoz képest számottevően megváltozik a belső tér hőmérsékelte, páratartalma stb.
sabian

Előzmény: mackor (179)
vinettu Creative Commons License 2001.10.03 0 0 180
Tök béna ez a 307...főleg az 1.6-os Presence cseresznyepiros metál...kobalt belsővel...van itt valakinek ilyen?:)))
mackor Creative Commons License 2001.10.03 0 0 179
És mi van akkor ha:
-reggel beindítod, úgye AUTO módban kezd.
-rögtön átteszed ECO módba, és modjuk feljebb teszed a ventillátort.
-léállítod a motort, majd elindítod megint.

15 másodperc telt el, és már nem akarja lefújni a párát???

Ez bág. Az AUTO mód azért van, hogy használd, ha akarod.
Az ECO mód pedig azért van, hogy használd ha akarod, függetlenűl attól, hogy menyit állt a kocsi, és hogy reggel van-e.

sabian Creative Commons License 2001.10.03 0 0 178
Igen, igen, igen...
Tudtam, hogy fícsőr és nem bág... :)))
Az oroszlán nem "bogaras" (bugos) :))))
sabian
Előzmény: Az Utolsó Európai (177)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.03 0 0 177
Hali mackor!

Ugyanolyan autóm van, mint Neked.
Megnéztem, 23 fokra állítottam a klímarendszert ECO módban leállítás előtt tegnap este. Ma reggel indításkor bekapcsolt a klíma és elkezdte szárítani a szélvédőt.
Fícsör.

Előzmény: mackor (176)
mackor Creative Commons License 2001.10.03 0 0 176
Utolsó Európai,

akkor mégsem bánnám, ha megnéznéd, hogy nálad mi a helyzet a klímával. Ugye neked nem Renault meganod van?? :)))

sabian Creative Commons License 2001.10.03 0 0 175
Hali!

Köszönöm Hawaii kollégának. Tökéletesen igaza van.
Hawaii: aztán ott lenni a talin! Ha traktorral, akkor traktorral... :)))

Mackor
Gondoltam, hogy ugyanazon az alapon működnek, legalább gyártón belül. Szóval fícsör! :)))
sabian

Hawaii Creative Commons License 2001.10.03 0 0 174
Nem, neki 406 van, fekete és Lucifer névre hallgat! ;-))
Előzmény: mackor (173)
mackor Creative Commons License 2001.10.02 0 0 173
sabian,

neked nem Peugeot 307 aut. klímával van???

Előzmény: sabian (172)
sabian Creative Commons License 2001.10.02 0 0 172
Az enyémen nincs ECO mód itt lehet egy értelmezésbeli differencia. Kulcskivesz = crtl+alt+del. Amikor újra indul, az adott körülményeknek megfelelően teszi.
sabian
Ui.: fontos! ez az én autómban van így
Előzmény: mackor (171)
mackor Creative Commons License 2001.10.02 0 0 171
Sebian!

A motor leáll, kulcs kivesz NEM ctrl+alt+del. Próbáld ki. Járó motornál tedd ECO módba. Álj le, vedd ki a kulcsot, zárd be a kocsit. 1 óra múlva indítsd be a kocsit, az még mindig ECO módban lesz, hiába van 50 fok. Bezzeg reggel beülsz, van vagy 5 fok, de ECO Mód helyett AUTO mód (vagyis megy a klíma motor is), ÉS NEM AZÉRT, MERT DURVÁN PÁRÁS AZ IDŐ!!!, és azt akarja leszárítani minél elöbb.

Előzmény: sabian (170)
sabian Creative Commons License 2001.10.02 0 0 170
Csövi! Megy a traktor?!

Mackor
Valahogy úgy van ez, hogy felülbírálhatod a rendszert és az mindaddig úgy is marad, hiszen ez a felülbírálás. DE, ha motor kikapcs, akkor az egy "kontroll-alt-delete" gyakorlatilag, és egyetlen érték marad állandó, és az a hőmérséklet. No a pici autó - legalább is az enyém - kutyakötelességének érzi, hogy mielőbb elérje a gazdi által beállított hőmérsékeltet és ezért mindent meg is tesz=auto mód.
Nyáron kellemes 21.5 fok, másfél ventillátor. Kint 38 celsius, Olaszország, no szél (és a hajam :))). Autó leparkol, irány a csúszdapark. 5 óra felé jöttünk ki és az oroszlánom a napon állt. Lehetett vagy 45+ fok benne. Beültem, motorindít. Elkezdi fújni a meleg levegőt az eredetileg beállított ventillátor sebességen, de már auto módban. Majd gyorsul és gyorsul és gyorsul. Megérkezik a hideg levegő, ventillátor lassul. Úgy érzem már kellemes az idő, kézzel felülbírálok. Másfél perc alatt nagyon kellemes idő lett benne és lehetett folytatni a krúzingolást az olasz felvidéken...
Ha a különbség nem nagy: pl a levegő odabenn 23 fok, bent 21.5 van beállítva akkor no auto mód, hanem a beállított módban szépen lehűti a beállított módra.
Fícsör!
sabian

Előzmény: mackor (169)
mackor Creative Commons License 2001.10.02 0 0 169
Sabian!

Akkor nem fogalmaztam pontosan. Amit te írsz, az az AUTO módra pontosan igaz, de ha az AUTO módot felülbírálom mondjuk pl. levegőelosztás tekintetében, akkor az úgy marad akkor is, he közben lemegy a nap, elered a hó, stb. mindaddig, amíg ismét AUTO módba nem teszem, hisz a felülbírálásnak pont ez a lényege. Kivétel az általam leírt többórás állás esete.

Előzmény: sabian (164)
sabian Creative Commons License 2001.10.01 0 0 168
Pugfan

OFF
Láttad a 306 topicot? Ajánlva vagy... Tessék odalátogatni!
sabian
ON

Előzmény: Pugfan (167)
Pugfan Creative Commons License 2001.10.01 0 0 167
Esőérzékelős ablaktörlő: mindig ki lehet látni vele, néhe kicsit túlbuzgó, de a problémás eseteknél mindig megoldás a folyamatos törlésre állítás (szitálásnál ui. túl ritkán töröl, ha meg nem szeretjük, hogy megugrik, ha kamiont lát szembe jönni, akkoris mego.). Mindenki maga dönti el - szvsz kényelmes, hogy nem kell figyelni az ablaktörlőre, és mindig kilát az ember...
Előzmény: szistipisti (165)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.10.01 0 0 166
Az ilyen automatizmusokkal az a tapasztalat, hogy pont olyan szitukkal nem tud mit kezdeni, amikor igazán szükség lenne rájuk. Pl. szitáló eső, ami az egyik gyenge pontja a rendszernek. Emellett megkapod az automata fényszórót is vele, ami meg aztán végképp hasznavehetetlen itt Magyarországon, ahol folyton égetni kell a lámpát.
Nekem nem tetszik maga az esőérzékelő sem, furán néz ki ott a szélvédő közepén.
De hát mindenki arra költ, amire csak akar, az egyik barátom pl. a navirendszerbe szerelmes... ő se tudja, miért? :-)))
Előzmény: szistipisti (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!