Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2019.11.18 0 0 34926

Milyen kazán milyen szivattyúját és miért vetted minimumra, ha ez így most nem tetszik?

Előzmény: Tóth Nándorka (34923)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34925

Ja és fotók is jöhetnének a rendszerről. A vizualitás sokat segít, ha a szöveges résszel gond van.

Előzmény: Apaxp (34924)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34924

Bocs ezt azért fordítsd le nekem hogy mi a gond azzal hogy "lassabban hordja a radiátorokra"

Írod hogy melegebb víz kerül a radiátorokhoz, ezek szerint jobban is fűt.

Tényleg leülhetnél végre és a kazántól a radiátorokig részletesen elmondanád hogy mid van, milyen lakásméret, szigetelés, lakás hőmérséklet és mi az amit szeretnél, hogyan működjön a rendszered.

De nagyon kérlek próbáld meg összeszedetten és olvashatóan leírni.

Csak ajánlat, de csinálj egy world dokumentumot amit szerkeszthetsz, és amikor szerinted is olvasható, akkor másold be ide.

Ha ez értelmesen le van írva, biztos hogy kapni fogsz segítséget, de ha továbbra is csak a széllelbélelt hozzászólások jönnek tőled, akkor ignorálni fog mindenki.

Előzmény: Tóth Nándorka (34923)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.17 0 1 34923

Jól van,nem tudtam..masik:: a ker.szivattyut min- ra vettem,hamarabb melegiti a vizet,de lassabban hordja a radiàtorokra.a∆t,vagy magàt a sebbességet àllitsam,hogy hamarabb végigmenjen a radiàtorok tetején az 50 fokos viz???

Előzmény: Apaxp (34921)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34922

Még az, hogy koszos, de ráadásul még savas is :)

 

Az enyém rozsdamentes mégis van kosz, bár nem zavaró, mert ugye 3 év alatt még nem kellett takarítani az ülepítőt. 

 

 

Nézni meg nem nézem, azért nem szedem szét a kazánt. 

Előzmény: ksanyi52 (34920)
Apaxp Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34921

Talán a kazánod beszívott levegője egy műtő szűrőrendszerén keresztül jut az égéstérbe?

Előzmény: Tóth Nándorka (34917)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34920

"kondenz viz..tiszta..mitől tud ez majd koszos lenni!?!? " Én is megkérdeztem. Azt mondta a szerelő hogy a kazán égéstere alumínium, és arról válik le a szennyeződés.

Előzmény: Tóth Nándorka (34917)
Biasi s24 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34919
Sziasztok! Van egy Biadi Turbu 24S kazánom.
Ma meg jelent egy kis villás kulcs ez valami szervízt jelent.
Olvastam is a használati. Útmutatót és irta karbantartás.
Nos a következőt kérdezném hogy azt hogyan tudnám eltüntetni vagy idővel magától eltűnik?
Kb 1 éve van meg és használom most is teszi a dolgát teljesen hibátlanul csak kérdezem hogy ezt hogyan lehet orvosolni.
Esetleg kibek van ez a falyta kazánja és kinek volt vagy van hasonló tapasztalat.
Továbbá akkor már meg kérdezném hogy ha van itt olyan akinek ugyan ez a kazánja van kinek hogy van beállítva a fűtés?
Nekem a meleg víz 55 fok a radiátor 65 re van állítva a lakás 110 nm.
Szerintetek ez sok vagy kevés vagy pont jó. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat mindenre és a segítséget.
gazaa Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34918

a kombi, tárolós kondenzációs kazánoknak (radiátoros fűtés) mennyire zavaró a hangja? a hálószoba ajtaja mellé téve az előtrébe, mennyire szűrődhet be a zaj?

Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.17 0 1 34917

Nem értem.nàlunk 120 l es. Hordóba folyik a kondenz viz..tiszta..mitől tud ez majd koszos lenni!?!? Nàlunk ha megy a fűtés,folyamatosan " pisil" az elvezető csöve..50/ 35 lépcsővel megy,mértem,kb 16 perc utàn éri el ezt az arànyt...

Előzmény: Törölt nick (34914)
nagykunsági Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34916

Milyen fűtési rendszer az, ahol nem elég a 60 fok előremenő?

 

Ha 60 fok az előrtemenő, akkor van kondenzáció, tehát jobb hatásfokon megy, mint egy sima turbós. 

 

Egy sima turbós gázkazánt is évente karba kellenen tartatni, csak ez nem ment át a köztudatba. 

 

Sőt a régi nyílt égésterűekre is ráférne, csak az a npéhit, hogy azt soha nem kell. 

 

Az, hogy évről évre romlik a hatásfoka, kit érdekel? Könnyebb azt a legendát elhinni, hogy évről évre szarabb a gáz. 

Előzmény: Törölt nick (34914)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34915

Nálam 50 C fokon megy a fűtés, és a meleg víz is. Ilyen jó időben ritkán kapcsol. Én megvagyok elégedve vele. Az a 15 ruppó meg kibírható egy évben.

Előzmény: Törölt nick (34914)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34914

Egy a baj, hogy "kicsit sokat" kell rájuk áldozni. Nálam idáig kettő alkalommal dugult el az ülepítőnek a vezetéke a sok szennyeződéstől.Tömítés csere,állt a kazánban a víz. Annyi volt ,hogy abból 3 évi szervizeltethettem volna. Értelmetlennek tartom a kondenzációs kazánt,-ha nem alacsony hőfokkal nyomja valaki akkor sima zárt égésterű.  

Előzmény: ksanyi52 (34909)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34913
Előzmény: gazaa (34911)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.17 0 1 34912

Az a helyzet, hogy ez heti kérdés itt.

Viszzaolvasol, megtalálod, mik az unásig írt tipusok.

Megasztán a zsóti faszakodására senki se kíváncsi.

Előzmény: gazaa (34911)
gazaa Creative Commons License 2019.11.17 0 0 34911
És hol tudnak érdemben segíteni akkor?
Előzmény: Törölt nick (34907)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.16 0 0 34910
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/gazfutes-kornyezetvedelem-tiltas-usa.695235.html.
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 34909

Sziasztok! Na volt ma a szerelő megcsinálta a garanciális karbantartást. Valami habbal azután meg valami fixálóval befújta a tűzteret, kimosta az ülepítő poharat. Volt benne trutyi bőven. Kérdem tőle hogy egy ilyen kazán meddig bírja kb 4-5 év? (Westen star 25.) Azt monda hogy tovább, jó kis kazánok ezek. Minden évben ennyit rá kell áldozni és akkor sokáig szépen teljesít. Valakinek van e tapasztalata ezzel kapcsoltban? 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.16 0 0 34908

ugyan az a kazán más néven, de nem ugyan az. illetve sok országban az oldalfali kiv. megszokott dolog. oda meg nem nagyon kell ventill. teljesítmény

Előzmény: Törölt nick (34905)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.16 -1 1 34907
Nyugi,itt csak pöcsméregetés megy!
Előzmény: gazaa (34906)
gazaa Creative Commons License 2019.11.16 0 0 34906

Sziasztok!

 

120 m2-es kétszintes házba, radiátoros fűtéshez keresek kazánt. Szeretném ha megfelelően alacsonyra lehetne modulálni a teljesítményt, hogy ne kelljen állandóan ki-bekapcsolgatnia. Egy termosztátot tervezünk, és tárolós megoldásban gondolkodunk (két fürdő, egy konyhai csap).

Megmondanátok, hogy megbízhatóságra, modulációs tekintetben melyik lenne a legjobb választás? Szeretném, ha Home Assistant vagy Domoticz smart home rendszerből lehetne majd vezérelni (egyszer). Az sem lenne hátrány, ha viszonylag kicsi lenne az alapterülete, mert a fürdőben kevés a hely.

Ezeket találtam értelmesnek kb. 500000 Ft-ig:

 

Bosch Condens 5000 WT: https://netkazan.hu/termek/3703/bosch-condens-5000-wt-zwsb-30-4e-fali-beepitett-tarolos-kondenzacios-gazkazan

Ariston Clas B One 24: https://netkazan.hu/termek/6678/ariston-clas-b-one-24-eu-beepitett-tarolos-kondenzacios-gazkazan

Biasi Inovia Max Plus 25s: https://netkazan.hu/termek/6947/biasi-inovia-max-plus-25s-fali-kondenzacios-beepitett-tarolos-gazkazan

Immergas Victrix Zeus 25: https://netkazan.hu/termek/7204/immergas-victrix-zeus-25-erp-25-kw-os-fali-kondenzacios-beepitett-tarolos-gazkazan

 

Köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.16 0 0 34905

Ok értem.Most már csak arra lennék kíváncsi,hogy ugyanaz a kazán más országban ,más néven miért tud minimumon 1.9 kw-ot ,hazánkban meg 3.4 kw-ot.?

Előzmény: Törölt nick (34903)
joevagyok68 Creative Commons License 2019.11.15 0 1 34904

"A gyártó meghatároz egy kémény hosszt ahhoz kell a ventilátor teljesítmény. Képzeld valaki megépít egy pl. 8 m koncentrikus elvezetést, 2 könyökkel. mert a leírás engedi. de olvasta a neten hogy kell a minimumot levinni és belepiszkál"

 

valahogy nekem is ez volt logikus...

ezert is írtam ezt..

"A venti legkisebb fordulatán meg vagy ki tudja tolni a cuccot...vagy nem.... és akkor "hosszú" a kémény

Ezen a TESTO nem sokat segít.."

Előzmény: Törölt nick (34903)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.15 0 0 34903

jellemzően felelős gyártó a ventilátor minimumot nem tesz állíthatóvá. A gyártó meghatároz egy kémény hosszt ahhoz kell a ventilátor teljesítmény. Képzeld valaki megépít egy pl. 8 m koncentrikus elvezetést, 2 könyökkel. mert a leírás engedi. de olvasta a neten hogy kell a minimumot levinni és belepiszkál. Bosch most már csinál alacsony min. el kazánokat, de aszem csak a piac nyomására. 

Most lehet a keresztség szentségét levenni rólam :D

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.15 0 0 34902

nem nem állít utána, hisz akkor nem lenne állítás az állítás

Előzmény: Sony Black (34891)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.15 0 0 34901

Ha ezzel foglalkoznék - mint ahogy írtam nem teszem -  akkor biztos tudnám neked rá a választ.

Előzmény: Törölt nick (34894)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.15 0 0 34900

Jah hát igen annak annyi sajna. Kellett neked a tárolós.

Előzmény: ice device (34893)
D55 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 34899

Sziasztok!

 

Egy új építésű  (tehát viszonylag jól hőszigetelt), 3+1 szobás társasházi lakás leendő fűtésrendszerével kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

A fűtés és a HMV-készítés egy kondenzációs kombikazánnal történne. Nekem ez tűnik szimpatikusnak: https://www.immergas.hu/kondenzacios_kazanok_35kw_alatt/victrix_zeus_25

 

Az egyik kérdés, hogy mennyire tartjátok érdemesnek egy külső hőérzékelő beépítését? Ha jól tudom, ez határozza meg az aktuálisan szükséges előremenő fűtővíz-hőmérsékletet (amit ugye a hatásfok miatt érdemes minél kisebb értéken tartani). Mi történik, ha ilyen nem kerül beépítésre? Ez esetben egy fixen, előre beállított értéken lesz az előremenő vízhőmérséklet?

 

A másik kérdésem a fűtés szabályozása: ennél a terméknél írják, hogy a by-pass-nak köszönhetően nem probléma, ha termoszelepes radiátorok vannak. Hogy kell ezt elképzelni? Folyamatosan dolgozik a szivattyú (87,2W)? (Mert ennél a típusnál nem írják, hogy modulálható a teljesítménye.) Mi történik, ha az összes radiátor termoszelepe lezár?

Ha termoszelepek helyett egy szobatermosztátot szerelünk fel (a nappaliban), akkor pedig gondolom, a fűtés szakaszos üzeművé válik. Nem okoz-e ez gondot a kazánnak? (Úgy tudom, a kondenzációs kazánoknál ez nem túl előnyös.)

Van-e értelme annak, hogy a szobatermosztát mellett termofejes radiátorszelepek is legyenek?

 

Továbbá van-e különbség termosztát és termosztát között? Létezik pl. ez a típus: https://www.immergas.hu/sites/www.immergas.hu/files/SUPER%20AMICO%20t%C3%A1vvez%C3%A9rl%C5%91%20haszn%C3%A1lati%20%C3%BAtmutat%C3%B3ja_0.pdf

Ez elvileg valamilyen soros kapcsolaton kommunikál a kazánnal, tehát ez nem a hagyományos, kontaktusos vezérlés, ami csak az ON/OFF állapotokat ismeri. Vezérlés/szabályozás szempontjából ez tényleg többet tud valamiben?

 

 

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

Wattocsak Creative Commons License 2019.11.15 0 0 34898

Help!!

Melegvíz termelésünk (32 lakásos társasház) egy Ariston HP 65 kazánról történik -nyár közepe óta- puffer tárolón és frissvíz állomáson keresztül. A frissvíz állomás a puffer tartályból kapja a vizet. Kazánt beállítottam fix 55 fokra és ezt a hőmérsékletet tartotta is három fokon belül. Tegnap délután nem bírta a melegvizet megtermelni, ezért egy tartalék kazán is belépett, hogy az 55 fok meglegyen. Egész nap kínlódik az Ariston a melegvíz készítéssel. Tegnap este feltekertem 65 fokra és úgy néz ki, hogy talán jó lesz. Mi okozhatja ezt a gyors teljesítmény vesztést? Látszik, hogy az eddig viszonylag konstans tároló hőmérséklet eléggé hektikussá vált délutántól. Valamiért a kazán nem akarja, tudja leadni azt a teljesítményt, az eddigi beállításokkal, mint eddig. Mi lehet az oka?

Valahogy fordítva üzemel a kazánom az 55 fokot nem tudja, de a 65 könnyedén megy neki. Forgítva sem érteném, de logikus lenne.

azmindtevagydeénmivagyok Creative Commons License 2019.11.15 -1 0 34897

Pontos tipus, klattyan, kattan, pattog, kattog stb, melyik?

felmelegíti a vizet: melyiket?

Esetleg egy videót tudsz csinálni?

Előzmény: fabia1,9 (34896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!