Keresés

Részletes keresés

interlevin Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1633

Szia! Gondolom használtan vetted. Kaptál rá garanciát? Szerintem nézesd meg egy szerelővel mert a hőérzékelővel lehet baj.

Előzmény: zoolee10 (1632)
zoolee10 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 1632

Üdv Mindenkinek!

 

Vettem egy LG tipúsú hűtőt.

GR-L227YLQA a pontos tipusa.

Azt tapasztalom, hogy elég sokat megy illetve sokszor bekapcsol.

A legkissebb fokozaton használom, tehát a fagyasztónak és a hűtő résznek is egy vonala világít. Igy a hűtő részben nulla fok van, vagy még kevesebb.Ettől "melegebbet" nem is tud.

A készülék 2 éves. Régen volt beüzemelve. Most 3.-napja megy már nállunk.

Egy óra alatt legalább 3 szor bekapcsol és kb 10 percet megy, vagy még többet. Első nap ment 30 perceket is és állt 10-15 percet.

Ha kinyitom a hűtő ajtaját bezárás után bekapcsol egy keringető ventillátor. Újbóli kinyitáskor már a kompresszor is.

Szerintetek lesz ez jobb, vagy lehet valami hiba benne?

 

A leírás alapján csinál egy tesztet és ha rossz valami el sem indul illetve nem világít a vonal hőfok kijelző.

 

Van erre valami javaslatotok, tapasztalatotok esetleg?

 

Az ajtó  tömítések jók.

Lali r5 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 1631

sziaszitok ausztriában lakok és hűtöszekrényt kell vennem és gondoltam otthon vennék.De nem találok sehol A+++ os energia fogyasztásút.Itt kint elég sok van ezekből.Lehet hogy még nagyon ujjak ezek és magyarba még nem forgalmazzák vagy csak én nem találok.amugy az AEG márkáról van valakinek véleménye? Köszi

bohókása Creative Commons License 2013.11.19 0 0 1630

Most vettünk nem régiben LIEBHERR hütőt, nagyon halk, A++ csillagos , régi megbízható német márka . 

Merem ajánlani.

Bkása

Előzmény: Törölt nick (1629)
interlevin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 1628

Én megvárnám az akciót, hacsak nem sürgős a vásárlás. Az 5 év csak 5 év, javitásra nem sok gondod lesz:) Karácsony előtt figyeld dec. elején biztos lesz akció.

Előzmény: Törölt nick (1627)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 1627

Samsung mikor szokta 5 év garival adni a hűtőit?

Télen találni valahol ilyesmit vagy várjunk tavaszig/nyárig?

Galahed_ Creative Commons License 2013.10.24 0 0 1626

Végül az ár/érték megfontolás alaján a Whirlpool "Premium selection " családjából a WME1887 DFC TS -lett a választásom.  

 

Ami eldöntötte a kérdést:

 

- elektronikus vezérlés

- belső kialakítása

- és mindenekelött a 4 év teljeskörű garancia.

 

Persze a fogysztás is szempont volt (A+), valamint a klimaosztálya is,( Sn től T-ig) azaz alacsony hőmérsékleten és trópusi éghajlaton is megy. (nálam a spájzban télen elég hideg van és ott már nem mindegyik hűtő működik... Annyira meg nem alacsony, hogy hűteni meg ne kellene az élelmiszert)  

 

Megrendeltem, majd hozzák. :)

 

 

Az ára olcsóbb mint a fenti linken, (Exreme Digital -nál) 138.900.-

 

 

 

 

Előzmény: interlevin (1625)
interlevin Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1625

Szerintem mindkettő szuper, én most vettem Samsungot, nem ilyen extrát, de nagyon jó, csendes, szuper és szép. RB29-el kezdődő hosszú nevű van most ne kérdezd a teljes tipusszámot.Inverteres kompresszorára 10 év a gari és ez nagyon jó, nálam ez döntött, a kompresszor a legdrágább egysége. Majd ird meg melyik sikerült.

Előzmény: Galahed_ (1624)
Galahed_ Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1624

Sziasztok!

 

Hűtőszekrényt kellene vennem, érdekelne a tapasztalatotok.

 

Jelenleg 2 tipust nézegetek a 320-380literes kategóriában.

 

Samsung RR82PHIS   http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/1-door/RR82PHIS1/XEO-gallery

 

Vagy Siemens KS33VVW30  https://onlinemarkaboltok.hu/haztartasigep/siemens/hutoszekrenyek/szabadonallo-hutoszekrenyek/ks33vvw30-huto/

 

 

Szerintetek melyik lenne jobb választás? Sajnos az említett két márkával nincs tapasztalatom, igy gondoltam megkérdezlek benneteket, hogy márka alapján mit választanátok. (tartósság, működés, stb stb)

 

Ha esetleg van jobb ötlet (ár/érték alapján) ebben a 320-380literes (nem fagyasztós) kategóriában, akkor szivesen fogadnám tanácsaitokat. (forintban: 100-170 ezret szánnék rá)

 

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászolásokat.

interlevin Creative Commons License 2013.10.08 0 0 1623

Szia: ajánlanám a saját szervizemet, megbizhatók, rendesek:

Hűtőcentrum VII. Dob u. 52. Telefon: 322-0408

Előzmény: csibuk666666 (1622)
csibuk666666 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 1622

Sziasztok,

 

2007 -es Samsung Side by Side hűtőszekrényem nem hűt megfelelően.

Tudtok ajánlani hozzáértő megbízható szervízt BP XVII ker környékén?

 

Pontos hiba:

A Sima hűtő részen nincs meg a beállított hőmérséklet. A kijelzővillog, megy a kompresszor éjjel-nappal.

 

 

Köszi

Cs

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1621

Ha halkabb mint a samu akkor jobb választás:)

Előzmény: mindex (1620)
mindex Creative Commons License 2013.09.26 0 0 1620

Kedves Topiklakók!

Tízéves Indesit hűtőnk elhalálozott, ezért vettünk egy LG GC-399STQW lineáris kompresszoros gépet. Szeretnénk ezzel is legalább ennyi időt kihúzni, ezért érdekelne, hogy mit lehet tenni a garanciális idő (2+8év a kompresszorra) kiterjesztése érdekében. Normál lakótér átlag 22-24 fokos hőmérséklettel.

Itt a fórumon eléggé Samsung dominancia van, az LG ezek szerint rossz választás volt?

Yany Creative Commons License 2013.09.24 0 0 1619

Hálám üldözni fog (ne tudd meg, hogy mennyit kutattam már ilyesmi után) és köszi a jó szavakat is. Ma lettem kész a nappalival is végre.

Előzmény: interlevin (1618)
interlevin Creative Commons License 2013.09.23 0 0 1618
Előzmény: Yany (1616)
interlevin Creative Commons License 2013.09.23 0 0 1617

Tényleg nagyon klassz lett a beépités, a virágtartónak sajna most nincs szezonja, arra emlékszem, hogy tavasszal a Lidl vagy az Aldi árult csatornára szerelhető elég esztétikus igaz műanyag virágtartót, állitható volt a pántja talán ezt a csövekre is rá lehet húzni. Csak persze tavaszig lehet, hogy várnod kell.

Előzmény: Yany (1616)
Yany Creative Commons License 2013.09.23 0 0 1616

Köszönöm szépen a méltatásokat.

 

A frontok színe wenge. De katalógustól és fóliától/anyagtól függően más-más árnyalatot takar.

 

Egy kis off: keresnék olyan virágtartót, amit függőleges  fűtéscsőre fel tudnék rögzíteni. Nem tud valaki egy helyet, ahol kapnék olyat? Egy sima bilincs lenne a legegyszerűbb, ami a csőhöz rögzít egy fém karikát, amibe belesüppeszthető egy kaspó. Köszi

Előzmény: Gardo20 (1600)
ficere50 Creative Commons License 2013.09.18 0 0 1615

A nagyon alapos leolvasztást feltétlenül javaslom, mert nálam is volt egy hasonló dugulás és csak másodszorra sikerült a javítás, mert miután kipucoltam az átfolyót és már a hőcserélő is csont száraz volt, mégsem volt lefolyás: akkora jégtömb fedte a lefolyót felülről, hogy annak tizede sem olvadt még el a normál leolvasztás alatt, tehát továbbra is ott volt a dugó! Hajszárítóval segítettem rá, hogy a már teljesen száraz, leolvadt készülékben felszabduljon a lefolyó-járat...

A fent említett dugó, meg úgy jött létre, hogy a feltorlódott olvadékvíz mindig "visszafagyott" és egyre kövérebb lett...

Előzmény: interlevin (1614)
interlevin Creative Commons License 2013.09.18 0 0 1614

Igen ezért javasoltam, hogy mindenképp egy vékony drótból csinált kampó szerüséggel kéne kifeje húzni a szennyeződést, ha befele tolod, még jobban eldugitja. Olvaszd le mindenképp, mert a fagyott hátlap sem jó a hűtőteljesitményhez. A kondenzátor egy rácsos hátlap azt keresd:)

Előzmény: feketecsako (1613)
feketecsako Creative Commons License 2013.09.17 0 0 1613

Köszönöm a tippet, megpróbálom kitakarítani valamivel. Csak eddig nem mertem beledugni semmit, mert nem tudom, merre kanyarog az a járat, milyen hosszú és mi van a végén (nehogy megsértsek valamilyen alkatrészt). Fültisztító pálcikával próbáltam, de az rövid, igaz így is hozott ki "ganét", de ez még kevés... Sejtem én, hogy mi lehet benne: most is van a fagyott hátlapra odafagyva kis papírfecni (csomagolás darabja), ezek úsznak oda le szerintem. Kérdés, hogy hova tolom a szennyeződést? Legjobb lenne kifelé húzni valahogy...

Leolvasztani kb. 4-5 havonta szoktam, de eddig ez nem segített a belső hőmérsékleten. Megpróbálom megkeresni azt a kondenzátort és leporszívózni, gondolom eg nagy hengert keressek...

Előzmény: interlevin (1612)
interlevin Creative Commons License 2013.09.17 0 0 1612

Igen jól gondolod azt kéne kitakaritani, egy kis hajlitott drótdarab vagy bármi megteszi, mert valami beleeshetett, igen ott kéne lefolyni a viznek. Csak óvatosan a szigetelést ne sértsd meg. A hűtőteljesitményre vonatkozóan, mikor volt utoljára karbantartva? Hátsó kondenzátor részt próbáld meg porszivóval letakaritani már ha ennek a tipusnak a hátoldalán van, illetve mikor volt utoljára leolvasztva? Alaposan olvaszd le kapcsold vissza, lehet, hogy lejjebb is megy a belső hőmérséklet

Előzmény: feketecsako (1611)
feketecsako Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1611

Üdv,

elnézést, ha nem jó topicba írok (a cím alapján...) de látom, hogy vannak itt szakértők.

Van egy Siemens alulfagyasztós hűtőm KG39VY42/05 FD9009. Az a probléma, hogy a hűtőrész alsó zöldséges fiókjai alatt észrevettem, hogy áll a víz. Kitakarítottam, majd 2 nap múlva ugyanaz... Aztán látom, mintha nem tudna lefolyni a hátoldalon felolvadt víz azon a kis lyukon, ami pont a zöldséges fiókok felett van (állítólag elfolyik, és a gép elpárologtatja...). Lehet ezt a csatornát takarítani valamivel? Szerintem eltömődött..

Köszönettel: feketecsákó

 

ui. persze az is probléma, hogy 7-8 fok alá ritkán megy (akkor is 6,5-fokig max fokozaton), így a felvágottak 3 napnál többet nem bírnak, de anno a szervíz azt mondta, hogy ez így jó...szerintük ezt tudja... de ez más tészta...ha erre van valakinek ötlete, szívesen venném.

ficere50 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1610

...olvastam. :-(

Előzmény: ANONYMOUS (1609)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1609

a samut 39re irják,de én kivágnám ha a szobámba lenne az tuti.

Előzmény: ficere50 (1608)
ficere50 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1608

Akkor 40 dB alatt legyen a zajszint...

Előzmény: A_A_ (1607)
A_A_ Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1607

Sziasztok!

Hűtőgép vásárlás előtt állok. 1 szobás, kicsi (36nm) lakásban élünk. A meglévő konyhából gyerekszobát szeretnénk, így amerikai konyhás lesz a szobánk. Mivel ott fogunk aludni a párommal, a lehető leghalkabb hűtőtszekrényt venném. Alulfagyasztós legyen, árban max 100e-ig, színe mindegy.
Melyiket ajánlanátok?
Köszi előre is!

ficere50 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 1606

Csendes, automata leolvasztás...minden rendben!

Előzmény: anettka01 (1605)
anettka01 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 1605

Sziasztok! Nagymamámnak akarunk venni hűtőt, nem túl nagyot, mert csak egyedül él. Fontos, hogy legyen benne fagyasztó. Tudnátok valamit ajánlani? Egyet néztünk a Media Markt webshopjában, ami már csak azért is meggyőző lenne mert ingyen házhoz szállítják, már pedig nagyim a világvégén lakik, szóval nem lenne egy hátrány, ha nem kerülne többe a kiszállítás mint maga a gép. Szóval erről valakinek van esetleg véleménye? : http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ZANUSSI-ZRT-18100-WA-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny,103952,460528,742011.html?langId=-19&et_lid=92&et_cid=71&et_sub=_termek_1112122

Előre is köszönöm!

ficere50 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 1604
Előzmény: ficere50 (1603)
ficere50 Creative Commons License 2013.09.09 0 0 1603

A német szakirodalom nem ajánlja, mert rövid idő alatt mellékízü lesz a víz. Mindenütt az ivóvízbekötést javasolják. Nem nagy "ügy" egy 1/2"-os tömlővel "leosztani" a konyha valamelyik vízvételi helyéről.

Előzmény: Ciripke (1602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!