Keresés

Részletes keresés

thimy31 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23854

Nekem a Tenger kell! És nem akármelyik: Az ADRIAI!!!

Nem érem már be akármilyen utánzattal. Amióta Ti megfertőztetek engem és újra felfedeztem ezt a remek helyet, ahol az ember szinte újjászületik, nincs megalkuvás!!!! A D R I A !!!!!! Érted KAti?

Előzmény: KAti (23839)
scang Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23853

lehet, mi is sok magyarral találkoztunk.

az árak tényleg ott vannak, de sebaj megérte az élmény:)

 

Előzmény: nrg Golf II (23758)
scang Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23852

ezt nem tudom miért csinálta, word-be gépeltem és onnan másoltam be.

bocs.

Előzmény: scang (23851)
scang Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23851
Sziasztok!

 

Nos akkor belekezdenék az élménybeszámolóba.

Előtte köszönet mindenkinek a segítségért, rengeteg hasznos infót kaptam tőletek.

Rab sziget aug.27-szept.4.

27-én szombaton indultunk négyen kb. éjfélkor Budapestről. Már nem bírtunk magunkal így hát nekivágtunk. A járgány egy skoda 105 s(mint super J). Hát kapott szegénykém rendesen J. Az úton nem volt semmi gond, sehol dugó, a kapuknál is max. 1-2 autó volt előttünk. Előző nap levezettem kb. 600 kilométert és nem is aludtam ki magam, szóval eléggé ki voltam. De az utazás izgalma meg a 4-5 bomba meg redbul eléggé felébresztett. Én vezettem végig, rajtam kívül a barátom nőjének volt jogsija, de nem akartam rábízni az életünketJ, éjszaka, hazafelé vezethetett kb. 150 kilométert J, nappal. Végig borús, esős idő volt. A határon gond nélkül átengedtek, csak a magyar őrök jegyezték meg, hogy jól feltankoltunk, ugyanis kb. 50 doboz Beck’s sör figyelt szanaszét elől a csomagtartóban, azt meg csak azért kellett kinyitni mert haveromnak ott volt a személyije. A horvát hegyek csodálatosak, a skodámnak nem ez a véleménye. Az alagutak nem semmik. Kapunál pontos összeget adtunk J. Első kompra felfértünk, kb. 10 óra volt vasárnap.

Szóval kellett 10 óra, hogy odaérjünk, de pályán max 110-el tudtunk száguldani, a hegyekben meg nem is mondom. Ebből kb. 1 óra megállás volt.

Zuhogott az eső, igazi elkeserítő idő. Mindenki szét volt csúszva. Belőlem ömlött a hülyeség a fáradtságtól. Ja, a skodriban kb. egy liter benyó lehetett, amikor a szigetre értünk és tankoltunk, már meg akartak lincselni a többiek, de hát nem tehetek róla, hogy sehol egy benzinkút.

Szálláskeresés: Supetarska Draga-ra esett a választás, nem is tudom miért de nem bántuk meg. Kb. a 3. szállást ki is béreltük. Az előtte lévőben nem akartak alkudozni, és nem is volt valami szép látvány a place.

Az apartmanunk 2 emeleten egy teljes tetőtér volt, két szoba, előszoba, konyha nappalival, fürdőszoba és erklély, parkoló, grill.

A házinéni rettenetesen kedves, keresve sem találhattunk jobbat.

Ízlésesen berendezett apartman, minden volt, ami kell. Tiszta és igényes.

Nagyon tudom ajánlani.(ha valakit érdekel, megvan cím. telszám.) A tenger(kikötő) az út túloldalán, kb. 50-100m. A kilátás az apartmanból csodálatos. Az apartmant 47 euró/éjért béreltük, adókkal együtt. Kipakoltunk, zuhany, 1-2 sör le és pihi. Este pizzázás, ekkor már nem esett, kezdett tisztulni.

Késő este már csillagos volt az ég, én egész nap nyugtattam a többieket, hogy holnap majd jó idő lesz, több időjárásjelző oldalt megnéztem. És így is lett, csodálatos napsütésre keltünk. Ez volt egész héten, egy deka felhőt sem láttunk.

Szép csoki barnák lettünk. Második nap felfedeztük a sziget egy részét, kajáltunk, fánk, burek, finom ebéd és Karlovacko. Az árakról részletesebben nem írok, mert azt már mindenki írta, csak megjegyzem, nagyon borsós, legalábbis a mi pénztárcánknak. Kedd motorcsónakbérlés, bejártuk a sziget pár öblét, búvárkodás, úszkálás, ugrálás, sülés, hőguta. Jó kis nap volt. A csónak ha jól tévedek 8 lóerős volt és 50 euróba fájt. 6 személyes, elég nagy.

Szerda, csütörtök, robogóbérlés, 7000 ft/nap. a mocik jók voltak, mentek, mint állat, bírták a hegyet. Bejártuk a szigetet, keresztül kasul, szebbnél szebb helyeken.

Rab óvárosa gyönyörű. Finomat kajáltunk, megkóstoltam a tenger gyümölcsei spagettit. Isteni finom volt. Voltunk Lopáron, rengeteg ember, főleg gyerek. Kellemes hely, strandoltunk. Egyik este grillparti, fejenként 1 kb 40 dekás marha szelet, nagyon finom lett, előtte pácoltuk 1 napig. 1-1 jó nagy hal, meg oldalas. Akkora adag kaja lett, hogy öröm volt nézni. Mellém természetesen prosek.

A házinéni is ezzel fogadott bennünket, meg nagyon finom sütivel.

Szombaton, az utolsó nap, strandolás ezerrel, kihasználtuk a jó időt és kicsit szomorúak voltunk a másnapi indulás mitt. Este borozás elég későig, amit meg is bántam J. Másnap vezetni kellett. A 8 órás komppal indultunk el a szigetről, fájó szivvel. Az idő romlott egy kicsit, iszonyú volt a szél, és az ég felhős volt itt-ott. Hazafelé az út zavartalan és gyors volt. A skodribodri egész megtáltosodott, lehet a kevesebb hegy és súly miatt, na meg nappal volt, délután 4 óra előtt itthon voltunk pesten.

Összegzés: kb 300ezer ft-ot költöttün, mert csak ennyi volt J, négyen. Csodálatos volt, megérte elmenni. Az idő remek.  A horvátok kedvesek, legalábbis akikkel mi találkoztunk. Az apartman és a tulajok nagyszerűek, tényleg tudom ajánlani.

Kb 1000 képet csináltunk,  ha lesz időm és módom teszek fel párat.

Kb. ennyi, ha kérdés van, szívesen válaszolok
KAti Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23850
Lehet, hogy tudtok fürödni. Napokban írtam, 2 éve november 1-n volt a víz Rovinjnál 21 fokos.
Előzmény: zsuta (23846)
téeszelnök Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23849

Moscenicka Draga:

 

http://www.tz-moscenicka-draga.hr/engpocetak.htm

 

Azért jó választás, mert a Moscenice nevű kis falu lábánál van. Ami egy kellemes hely.

 

http://ineco.posluh.hr/pgz/moscenic/emoscenic.htm

 

Már Belső-Isztriának számítható hangulatilag.

Előzmény: sógi (23837)
rocher Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23848
A mi házinénink május 1-től október végéig szokott lent maradni, azt mondja, októberben is gyönyörű idő van. Mondjuk a tenger hőmérsékletéről nem kérdeztem, mert ő ilyenkor már csak takarít, festeget, befőzi a fügét és elpakolja a rengeteg ágyneműt, edényt, csónakot, szóval téliesít. Onnan meg nemsokára indul Ausztriába sízni, de amilyen sportos, el tudom képzelni, hogy október vége felé is úszik egyet búcsúból:-)
Előzmény: zsuta (23846)
rocher Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23847
Röhögni fox, de nálunk telente 10-15 kiló fürdősó fogy el, a gyerekek már csak abban fürdenek esténként. És kagylókkal, csigaházakkal díszítik a fürdőszobát, a szobákban fügefüzérek lógnak, apró horváth zászlókkal terítenek-olyanokkal, amivel a csavapot szolgálják fel, az étteremben-, hoztunk rengetek sipákdzsemet, sipákteát, ájvárt, szal fíling az van:-))) Ja, és egymás közt horvátul beszélünk , amig a szókincsünk tart:-DDDDD
Előzmény: KAti (23839)
zsuta Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23846

szervusztok! a családi tanács úgy döntött, hogy az őszi szünetben megpróbálkozunk mégegyszer az Adriával, de most le szeretnénk menni egészen Makarska környékére.

 

szerintetek milyen időre számíthatunk - csak úgy körülbelül?

fürödni biztosan nem tudunk majd!!

 

rocher Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23845
Ilyen korán ilyen szépet??? Köszi!
Előzmény: efegy (23831)
KAti Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23844

Ne kelljen még egyszer szólnom: Aki kempingezett, tegye ide

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015465

az információkat!

irgumburgum

681109 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23843
mondom: nem a kenyér
Előzmény: 681109 (23842)
681109 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23842
nem a keynér savanyú, hanem a szőlő  :(((
Előzmény: puskasjoco (23820)
681109 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23841
... és egy skorpió a törölköző redői közé?  :))) 
Előzmény: KAti (23839)
681109 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23840

Elárulom: amikor mi jövünk haza az Adriáról , én egész úton bújom a térképet és mire hazaérünk nagyjából kikörvonalazódik, hogy merre vesszük az irányt jövő nyáron.

 

Ez teljesen ismerős, így lehet csak kibírni, hogy a követekező nyaralásra koncentrál az ember.

Szerencsére az én "betegségem" gyorsan gyógyuló, mert bármilyen utazással könnyen vígasztalódom, bár a tenger - az tenger, semmi nem pótolja igazából. 

Előzmény: sógi (23837)
KAti Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23839

Fürdőkáddal szemközti falra egy poszter, a vízbe egy kg tengeri só oldva. Plafonra hősugárzó és kvarclámpa.

Esetleg pár kavics és homok a padlóra ?

Előzmény: thimy31 (23835)
S Balage Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23838
Tapasztalatból és biztos forrásból mondhatom, ha kártyával tankolsz, akkor ott olcsóbb, ha meg kp-ban, akkor teljesen mindegy!

Lassan arany árban van az üzemanyag!:-((((
Előzmény: ijedos (23836)
sógi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23837

Nem ismerek Rátok!Pár hete még mindenki tele volt ambícióval, most meg sorban olvasom a lehangoló hozzászólásokat. Ez így nincs rendjén. Elárulom: amikor mi jövünk haza az Adriáról , én egész úton bújom a térképet és mire hazaérünk nagyjából kikörvonalazódik, hogy merre vesszük az irányt jövő nyáron.

Tehát semmi búslakodás, örüljünk, hogy sikerült az idén is elmennünk, és kezdjünk el készülni a következő nyárra. Így könnyebb elviselni minden szépnek a hiányát!

Megjegyzem én is sokszor gondolok arra, hogy részemről ez az Adria függőség beteges dolog, de olvasom, hogy nem vagyok ezzel egyedül,így lehet, hogy mégsem vagyunk betegek, egész egyszerűen imádjuk a szépet. Ennyi.

Van valami használható információtok Monsenicka Draga-ról (Isztria). semmit nem tudok róla, s egyike jövő évi terveimnek.

ijedos Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23836

Kedves Topicosok!!

 

Magam is visszatérő vendége vagyok már évek óta minden évben ennek a csodálatos országnak, nem lesz ez másként idén sem, szombat reggel indulunk ismét!! :))

 

Egy kérdés: mennyi most a horvátoknál a 95-ös benzin??? Hol érdemes tankolni??

 

kösz!

thimy31 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23835
Be kell vallanom, hogy nekem eddig lappangó betegségem volt. Az idén kiújjúltak a fájdalmaim, mert visszaestem. Néhány év után újra végre ismét az Adrián nyaralunk, úgyhogy, ha olvasom a beszámolóitokat a szívem körül érzek valamit, meg a torkomban is, hogy de jó volt ott, és hogy de jó lenne, akár csak a hétvégére lemenni..., de tudom hogy ez lehetetlen, és tovább sóvárgok. Meg az étvágyam is kevesebb (ez nem olyan nagy baj), kenyeret itthon nem eszek, csak ha sütök magamnak, meg itt fáj, ott fáj, a sebem is lassabban gyógyul....Doktor Úr, mondja mit tegyek, hogy minden nyavalyám fél óra alatt elmúljon?:) Valami sósért fáj a szívem:)
thimy31 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23834
Hogy köszönne! Megvesz az írígységtől, hogy Te a Tengeren voltál!
Előzmény: puskasjoco (23820)
S Balage Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23833

Sajnálattal kell közölnöm veled, hogy igenis ez "betegség"!

Ráadásul a legrosszabb fajtából való! Ezt nem lehet kezelni, csak a helyszínen-mármint Horvátorszában.

Ha gondolod, a beutalót megoldjuk, mondjuk 2 hét terápiás kezelés a tengerparton, kötelezően előírt 2 óránként sós vizes áztatás, sok napfény, napi 1 hideg koktél, és totál nyugalom. De a tv-től, telefontól el kell tiltani!

 

Balage

 

Ui: sosem fogsz meggyógyulni, sőt az állapodod még romlani fog!
:-))))) 

 

Előzmény: puskasjoco (23804)
efegy Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23832
Nem mondod:) s szerintem erre az a horvátőrült hölgy - aki ráadásul kedves is - azt felelte, hogy amikor átlépi a határt még az arca is kisimul:)
Előzmény: AZS (23829)
efegy Creative Commons License 2005.09.07 0 0 23831
Dobro jutro moj lipi andele:)
Előzmény: rocher (23828)
AZS Creative Commons License 2005.09.06 0 0 23830
(off: a legtöbb emilszolgáltatónál van webes elérés is, hátha onnan megy)
Előzmény: rocher (23827)
AZS Creative Commons License 2005.09.06 0 0 23829
hmmm. pont ma este meséltem egy nagyon kedves horvátőrült hölgynek, hogy amikor megérkezek, ki se pakolok, hanem kiülök a partra, és azonnal előnt a "na most vagyok a helyemen" érzés ;-)))
Előzmény: efegy (23816)
rocher Creative Commons License 2005.09.06 0 0 23828
Lákunocs:-)))
Előzmény: efegy (23826)
rocher Creative Commons License 2005.09.06 0 0 23827

Szörnyű, így zsarolni szegény tanítványokat:-DDDDDDDDDDD

 

Én tökéletesen megértelek, drágám!!! Most nézegettem a képeket a telcsimben, és olyan torokszorítóak az emlékek, hogy sírni tudnék. Pedig ma egy hete még ott búcsúvacsoráztunk... Áááááááá, nem is mondok semmit, inkább találd ki, hogy melyik délután kávázzunk egy mlijekosat, jó??? Bocs a többiektől az offért, de valami miatt nem müxi magát a levelezőm, és ezért most piszok mérges vagyok. Van vagy 500 olvasatlan levelem:-(((

Előzmény: efegy (23817)
efegy Creative Commons License 2005.09.06 0 0 23826
nekem, asszem a papné maradt:)
jóéjtcsók
Előzmény: rocher (23824)
rocher Creative Commons License 2005.09.06 0 0 23825
Az:-*)))
Előzmény: efegy (23816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!