Keresés

Részletes keresés

T0to Creative Commons License 2018.08.02 0 0 2062

Hello!

Igen enyhíthető.

De most nagyon fel vagyok pörögve, hogy ezek a kib@szot zongoracsinálók ezt nem látják????????

--------

Na figyelj!

Holnap írok egy-egy levelet a Kawainak és a Yamahának ékes angol nyelven.

Rákérdezek erre a gondra.

De úgy fa@szán részletezem műszakilag, hogy én hogy halkítottam le a kopogást 1000 forintnyi (3 eur) ablak szigetelő műanyaggal.

Előzmény: qwerty94 (2055)
T0to Creative Commons License 2018.08.02 0 0 2061

Figyelj!

Érted a gondot?

Annyira gagyi kérdés és nem képesek rá reagálni????????

Előzmény: djuice (2059)
T0to Creative Commons License 2018.08.02 0 0 2060

Nem erről van szó, vazze!!!!!!!!!!!!

Arról, hogy f@szok a gyártók!!!!!!

De nagyon.

10 digi zongora tulajdonsból 8-nak az a gondja, hogy kopgnak a billengtyűk.

Én 1000 ft-ból megoldottam, hogy ne kopogjanak.

Már tényleg nem értem ezeket.

-------

Most már fogom magam és írok a Kawainak, hogy mi a farokért nem tudják csökkenteni ezt a hangot, ha én 3 dollárért tudom???????????????????

Előzmény: ÁsítóSárkány (2056)
djuice Creative Commons License 2018.07.28 0 0 2059

A Rolandoknak csak a prémium kategóriában nem annyira döngős a kalapácszaja, de ha hullámkartont raksz 1-2 rétegben a talpa alá, az is sokat számít és semmibe se kerül. Persze a lényeg hogy a levegőn átadódóan is, éjjel ez mennyire tud átjutni. Ha a szomszéd nem is tartózkodik a fal túloldalán vagy elnyomja a kopogást pl. a TV hangja odaát, akkor nincs sok tennivaló, de ha álmatlan harkálynak gondol esténként, akkor tedd át máshová távolabbra a hangszert!

Előzmény: qwerty94 (2055)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2058

Ami ilyenkor egy lényeges kérdés: csak a hangról van szó, vagy a ház szerkezete viszi a rezgést direktben?

Az előbbin a fal hangszigetelése tud segíteni. Az utóbbin az úsztatóréteg a zongora és az alatta lévő aljzat között.

Előzmény: qwerty94 (2057)
qwerty94 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2057

Gipszkartonból van a fal, de két réteg, közötte van valami anyag, nem tudom igazából micsoda.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2056)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2056

Kérdés, miből vannak a falak... Ha hangszigetelnek valamennyire, akkor a szomszédba már nem kellene problémát okozzon a dolog...

Ha alattad is van szomszéd, akkor nem árt, ha van úsztatóréteg a padló alatt... vagy volt, aki a zongorát úsztatta végül...

Lakáson belül, különösen esti elalvásnál a billentyűzet hangja zavaró tud lenni.

Előzmény: qwerty94 (2055)
qwerty94 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 2055

Üdv!

 

Voltam két hete kipróbálni a YDP-163 zongorát, majd visszaülve a Roland RP102-höz arra jutottam, hogy valóban jobban tetszik a Roland hangzásban és billentyűzetben is. Fejhallgatóval voltam másodjára kipróbálni, így jobban össze tudtam hasonlítani a hangjukat is.

Pár napja érkezett meg, ennyi használat után nincs bajom vele, kivéve egyet. Ilyen problémával nem számoltam eddig. Azt szeretném kérdezni, hogy nektek a digitális zongora mennyire kopog egy billentyű leütésnél? Albérletben lakom, a szoba sarkában van a zongora, és fejhallgatóval használom, de sokszor nem tudom magam átadni az élménynek, mert arra gondolok, hogy vajon a leütés okozta kopogás, dübögés mennyire hallatszik át a szomszédba? Alsó szomszédom nincs, csak a mellettem lévő lakásban laknak. Igazából maga a zaj nem hangos, viszont érzem, hogy beleremeg a zongora talpa is, így gondolom át tudja adni a parkettának a rezgést, ami már hallatszódhat esetleg a szomszédban. Ugye bútorozott kivitel, emiatt is erősödik fel a koppanás. Van itt esetleg olyan személy, akit zavart ez a probléma, és talált rá megoldást? Arra gondoltam, hogy vennék alá olyan gumiszőnyeg féleséget, amit pl. mosógépek alá is szoktak tenni, ez hátha megfogná egy kicsit rezgést. Ha ez megvan, akkor a következő lépés az lesz, hogy megkérdezem a szomszédot, mennyire hallja. 
Ha jobban beleélem magam a zongorázásba, akkor elég erősen le tud koppanni a billentyűzet.

Olvastam róla, hogy ez úgymond normális, de hátha tud valaki megoldást rá, amivel enyhíthető ez a tünet.

djuice Creative Commons License 2018.07.11 0 1 2054

20 éve is voltak dig.zongorák, ott is fenn állt jóval kevesebb választék mellett az első hangszer kérdése. Namost összehasonlításilag kb. olyasmi a különbség ma, mint egy oled TV meg a régi képcsövesek között, hogy legyen elképzelésünk. Tehát rosszul ma már nem igen lehet annyira választani. ;)

Előzmény: qwerty94 (2052)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.07.11 0 0 2053

Lehet hogy volna értelme kipróbálni az YDP-163-at (és a teljesség kedvéért esetleg a Kawai ES-110-et is) ezek után... Legalább tudod, hogy mit tudnál elérni még egy kis gyűjtögetéssel, és tudsz ebből a szempontból informáltabb döntést hozni.

Előzmény: qwerty94 (2052)
qwerty94 Creative Commons License 2018.07.11 0 0 2052

Köszönöm szépen a válaszokat Neked és djuice-nak is. Ma voltam kipróbálni mind a két hangszert (Roland RP102 és Yamaha YDP 143).

Először a Roland (PHA 4 Standard) eléggé furcsa volt a szintetizátorom után, nem nagyon éreztem át a billentyűket. De nyilván, eddig is ezzel szenvedtem, ha egy igazi zongora elé kerültem.
Aztán kipróbáltam a Yamaha-t is (GHS), aminek persze a szintetizátor után jobban bejött a billentyű lenyomása, egyszerűbbnek éreztem, játszani is könnyebb volt rajta. De végül arra jutottam, hogy nem azt kell elvárnom így az első zongora vásárlásomnál, hogy a zongora igazodjon hozzám, hanem inkább én alkalmazkodjak egy nyilvánvalóan jobb, valósághűbb mechanikához. Azaz a Roland mellett döntök, amit 2 hét múlva végre használhatok is.

Hangzásban talán egy picit jobban bejött a Yamahának a hangja, a Roland világos, fémes hangjával szemben. De mivel nagyrészt fejhallgatóval fogom használni, ezért laptoppal összekötve igazából bármilyen hangot tudok neki varázsolni. De szerintem meg fogok barátkozni a Roland gyári hangjával is.

 

Összefoglalva lehet úgy tűnik, hogy a Yamaha felé húz a szívem, közben mégis a Rolandot veszem, de kezdőként nem tudok teljesen szakmailag dönteni, és a Yamaha megvételével lehet azt érezném 2-3 hónap múlva, hogy mégis csak a Roland lett volna jó döntés. Mélyebben utánaolvasva is a Rolandot látom jobbnak.

 

Pár hét múlva ha megérkezik, és ha használtam is jó pár napot, megírom a laikus véleményem, hogy mennyire érzem jó/rossz döntésnek.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2042)
djuice Creative Commons License 2018.07.07 0 0 2051

Új Yamaha P-szériás zongora érkezik NWX mechanikával!

 

https://hu.yamaha.com/hu/products/musical_instruments/pianos/p_series/p-515/index.html

djuice Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2050

Profi kategóriáknál még mindig van DIN midi is. Pont azért hogy most már azért vegye a drágábbat a paraszt, ill. azért is. (;

Előzmény: landmine (2049)
landmine Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2049

Köszi szépen a válaszokat!

 

Kicsit tényleg fura, hogy miért nem raknak rájuk "hagyományos midi out-ot", de hát ez van. Akkor marad az USB. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2048

én nem várok, de igazából - legalábbis digitális hangszernél - ez gyakorlatilag nem emelné a költségeket, tekintve hogy a jel belül digitális

csak valamiért az az irány terjedt el, hogy ehelyett pld. PENDRIVE-ra tudsz audiót rögzíteni, biztos a kényelem miatt

 

a MIDI meg pont a másik, hogy erőltetik az USB-t, holott milyen jó lenne a hagyományos optocsatolós MIDI, már csak a hangmodulokhoz csatlakozás miatt is

de gondolom ezzel meg úgy vannak, hogy akinek master bill. kell, az vegyen azt

Előzmény: ÁsítóSárkány (2047)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2047

Belépő kategóriánál ne várj USB audiót...

 

Amúgy MIDI jel esetében van aki komoly visszalépésnek tartja a zongora oldali USB csatlakozót -- leginkább, mert úgy nehéz földhurok ellen védekezni. Nem a legegyszerűbb összekötöm a PC-vel a zongorát esetben válik kritikussá a dolog...

Előzmény: Törölt nick (2046)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 1 2046

 

 

Alapvetően csak MIDI jel jön ki az USB csatolókon (to host a PC-felé) a hangszerekből.

Vannak olyan billentyűsök (jellemzően szintetizátorok pld. Roland SH-201), amik az USB-n MIDI mellett a hangot IS kiküldik, de ilyenkor az logikailag egy külön hangkártyaként látszódik a PC-n/tableten a MIDI csatlakozás mellett.

Az FP-30 USB-jén (mint gondolom a legtöbb digitális zongoráén) csak MIDI jön.

Előzmény: landmine (2043)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2045

Elvileg olyan telefonra is működhet, aminek van USB host csatlakozója. A szoftver persze más kérdés, ami értelmezi a jelet...

Előzmény: djuice (2044)
djuice Creative Commons License 2018.07.06 0 1 2044

Az usb csati a hangszereken kizárólag számítógépes összeköttetésre lett kitalálva, arra működik.

Fel kell tenni a drivert a hangszerhez (vagy pl. a windows fel is ismerheti hozzácsatlakoztatáskor a hangszert), a midi szerkesztő program beállításaiban meg megadni neki mint interface és onnantól működnie kell.

Előzmény: landmine (2043)
landmine Creative Commons License 2018.07.06 0 0 2043

Egy újabb midi-s kérdés, kicsit eltérő véleményeket lehet találni erről a neten.. 

 

Digitális zongorák USB kimenetén keresztül (sok zongorán nincs midi out) mennyire lehet átvinni midi jeleket/hangokat számítógépre? Pl. Roland fp30.

Tegyük fel, nem audio-ban szeretnék menteni, hanem midiben, hogy aztán lehessen rátenni vst-ket.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.07.04 0 0 2042

Gondolom a Kawai KDP110/CL36, Roland F140R már nagyon fölélő árban.

Ki lehet még fogni KDP90-et hasonló árban, még az lehet érdekes.

 

Pár hónapja egész jó áron is lehet RP102-t kapni... tipikusan a kipróbálós helyek drágábbak...

 

Leginkább úgy tudsz jól dönteni, ha kipróbálod amit ki tudsz személyesen (a KDP90-et lehet hogy már nem lehet bemutatóteremben kipróbálni).

A helyedben legalább az RP102-t és az YDP143-at kipróbálnám személyesen a döntés előtt.

 

Egy dolog, hogy mi mit irogatunk (általában azért talán nem hülyeségeket), de van egy csomó szubjektív tényező, szóval elsősorban a saját ujjaidnak és fülednek higyjél :)

Előzmény: qwerty94 (2040)
djuice Creative Commons License 2018.07.04 0 0 2041

Szerintem jól járhatsz a Rolanddal, kezdőknek is a jobbik választás!

Pesten a Roland Zenegalériában, Budapest Zongoraszalonban, Tajtiék Hangszerplázájában érdeklődj! (Utóbbiban hozzáértő eladót is találsz, aki zenész és sok kérdés ben tud segíteni.)

 

Ezt meg csak úgy olvasgatásra: http://rolandee.hu/media/digitalis_zonogra_utmutato/files/assets/common/downloads/publication.pdf

 

vagy http://zenelniszeretnek.hu/piano/

Előzmény: qwerty94 (2040)
qwerty94 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2040

Sziasztok!

Már jó pár éve egy Yamaha PSR-E313 szintetizátoron szoktam magam szórakoztatására, hobbiból játszani. Most jutottam el arra a szintre, hogy tovább szeretnék lépni. Szeretném megtanulni a pedál használatot, valamint a zongora billentyűk lenyomását is megszokni. Ugyanis ha alkalomadtán egy igazi zongora elé kerültem, mindig gondot okozott az a fajta kifinomultabb játszás, amit már szintetizátoron kitanultam (nem csoda).

 

A hetekben elkezdtem nézegetni a digitális zongorákat. Először tudatlanul egy Sencor márkájú felé húzott a szívem, megnyerő bútorozott külseje, és viszonylag kedvező ára miatt. Ezután gondoltam, mégiscsak valami ismertebb márka felé kellene elindulnom, így rátaláltam a Yamaha YDP-143 típusra, ami hamar a szívemhez is nőtt. Majd a napokban rátaláltam szerencsére erre a fórum témára, ahol visszaolvasva több okból kifolyólag sem ajánlottátok ezt a típust, helyette inkább a Roland FP-30 zongorát preferálták sokan a 200-250 ezer Ft körüli árkategóriában. Itt kezdtem gondban lenni, mivel valamiért nekem a bútorozott kivitelű digitális zongorák megnyerőbbek, ez pedig állvánnyal sem hozta számomra azt a megjelenést. Végül tegnapelőtt keresgetve sikerült egy picit túllépve az árkeretet, de megtalálni az eddig számomra tökéletes zongorát, a Roland RP-102 típust. :)

 

A kérdésem az lenne, hogy ezt a típust ti mennyire ajánlanátok? Kipróbálni jelenleg nem tudom hol tudnám, de az a helyzet, hogy úgy látom nem is nagyon vinne előre. Mivel a mostani szintim semmilyen komoly mechanikával nem rendelkezik, kb. úgy vagyok vele, hogy ahhoz szokok hozzá, ami elém kerül. De egyébként PHA-4 Standard billentyűzettel rendelkezik, ami az eddigi ismereteim alapján már jónak számít.

Szóval röviden, szeretnék jobban belemélyülni, beletanulni a zongorázásba, és ezt nem egy régi szintetizátoron szeretném most már folytatni, hanem egy komolyabb digitális zongorán, ami a mostani álláspont szerint egy Roland RP-102 lenne.

Elnézést, hogy kicsit hosszabbra sikeredett ez az egyszerű kérdés, de gondoltam leírom az előzményeket is, hogy hogyan is jutottam ehhez a típushoz. :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 1 2039

igen, egy MIDI-USB kábel kell

Előzmény: landmine (2038)
landmine Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2038

Sziasztok, egy gyors kérdés:

ha van midi in-out kimenet egy digit zongorán, akkor az használható "midi billentyűzetként" is, ugye? USB-n keresztül vinném be a "midi jeleket" a számítógépbe. Ez így oké?

Köszi szépen!

gyorsmanó Creative Commons License 2018.06.23 0 0 2037

Ismerősöm szeretne kipróbálni pár digizongorát, hol tudom ezeket kipróbálni?

(muziker volt az első amire gondoltam de látom nekik itthon nincs boltjuk...)

YDP 163

AP470

KDP110

 

Előre is köszi a segítséget.

T0to Creative Commons License 2018.06.22 0 1 2036

Ez tök olyan, mintha úgy 3-400 ezer körüli fényképezőgépet hasonlítotok össze, hogy Nikon, Canon vagy Sony a jobb?

Az, hogy a különbséget érzékelni és hasznosítani tudd az előnyöket igen komoly ismeretet igényel a digitális fényképezés területén.

Na, ez a digi zongorák esetében kb. 100-szorosan így van.

 

Iosefx Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2035

Köszönöm a tanácsot, de egyelőre egy pillanatig sem gondolom, hogy tovább kellene lépnünk.

Ennyi pénzért (~300k), belépő szinten, kezdésnek bőven megfelel ez a Kawai típus.

 

Ha majd gazdagok leszünk, és lesz 3 milliónk ilyesmire, akkor egy ilyen hibridre befizetünk:

https://www.youtube.com/watch?v=A0pYR-AIwAA

Előzmény: djuice (2032)
djuice Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2034

Hogy egészen pontos legyek, az https://www.arukereso.hu oldallaltaláltam 1 db budapesti üzletet ahol elvileg rendelhető. Hogy van is e raktáron kipróbálhatólag, azt nyilván telefonon adják meg pontosan, ahogy a többi boltnál is célszerű érdeklődni amit említettem. Lehet hogy csak megrendelésre szállítanak ugyanis. Na a Casio az ilyen márka.

http://arkadiahangszer.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=25878

Előzmény: German2 (2030)
djuice Creative Commons License 2018.06.22 0 0 2033

Hát pl. van a Korgnak is szakboltja, régebben a Yamahának is volt, a Casionak meg nem véletlen talán hogy sosem volt! Casiot jellemzően olcsó hangszerként mindenütt tarthatnak, de talán nézz be ha Pesten jársz az Eldorádóba, a Tajtiék Hangszerplázájába, esetleg még a HitSpacebe (de itt ne lepődj meg hogy esetleg piros színú Nord zongorák is szembejöhetnek!). :)))

Előzmény: German2 (2030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!