Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1734
Nem, en ugy gondoltam, hogy hulyeseget kepzeltem bele a szoalak alapjan:) Nem letezo megoldast gondoltam ra, hiszen nem ismerem a letezo megoldasokat, hanem a gyermeki fantaziam:)
Igen, megneztem a post-izes leirasodat is me'g tegnap este:)
Előzmény: Petya79 (1733)
Petya79 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1733
Már úgy érted a laprugót, mint plusz alátámasztás, vagy hogy maga az epeda lenne az? Vagy lehet, hogy posture spring rugókra gondolsz? Ez tkp. kis túlzással az epeda rugózat modern változata:
http://butorok.blogter.hu/206141/rugos_rendszerek_ii_taskarugos_kontra_posture_springing
Előzmény: Axióma (1732)
Axióma Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1732
Igen, a nyikorgast valahogy megereztem (nekem ez az elso ami miatt rugosat kevesbe szeretnek, meg ha nem is az elejen hanem a hasznaltabb allapotban jon csak elo akkor is). Egyebkent nem tudom honnan szedtem, azt hittem hogy az epedasban flexi agyracsokhoz hasonlo laprugok vannak, ne kerdezd, hogy az hogyan lenne:). Es a karpitos vegzettsegu ismeros se tudom, miert ezt favorizalja... A'gyunk viszont akkor matracvasarlassal lesz, me'g az eg.penztaron is lenne ra keret (de nem kizarolagos, elfogy az sajna a csaladban masra is, de igy meg idei befizetes lett eppenhogy, hamarabb jon vissza a tamogatasa).
Előzmény: Petya79 (1731)
Petya79 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1731
Nincs mit! Nem olyan rossz egyébként az az epeda, egy-egy ilyen ágy egészen tartós kivitelű lehet. Viszont hátrányként meg kell említeni, hogy "nyikoroghat" az egymásba fűzés miatt. Szerintem elsősorban stílbútorok készítésénél van létjogosultsága, illetve antik bútorok restaurálásánál.
Előzmény: Axióma (1730)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1730
Koszi, tiszta! Akkor olyat megse akarok... el se mondom milyen benyomasom volt valamiert rola:)
Előzmény: Petya79 (1729)
Petya79 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1729
Szia!

Régebben még volt rá időm írogatni, így itt megtalálod a választ az epedás kérdésedre:
http://butorok.blogter.hu/188874/rugos_rendszerek_bonell_kontra_epeda
Előzmény: Axióma (1713)
swordmanus Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1728
Szia!
Igen! Nem publikus.
Ha gondolod, az e-mail címem működik!
Előzmény: Törölt nick (1717)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1727
Na jo igy jar aki elobb nem olvas elore:) Szoval akkor storno az elozo. Megadom magam, irj mar egy privit a helyszinnel (nyilvanos az email-em), aztan valamikorra betervezzuk a megszemlelest.
Előzmény: Törölt nick (1724)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1726
Ez a matrac viszont gondolom nem elegszik meg a fix agyracsunkkal... vagy ez nem szivacs? Bocs, de nem tudtam dekodolni, ha benne van akkor sem. Es akkor mar tuti 100 felett van, plusz szallitas plusz ki tudja. Azert erdekel, csak nem feltetlen biztos, hogy megoldas. Mondjuk ha ORKI-s akkor lehet hogy 100 ala becsusszanhat a racs a jovobeli visszateritessel egyutt szamolva...
Masreszt az OK, hogy terhelheto, de mi most egy oregedo szivacson alszunk, es amikor a szivacsos agyunk 10 evvel ezelott friss volt, akkor vastag pihe-puha pledet raktam ala ket retegben, mert tul kemeny volt. Szoval kiprobalni azert csak ki kene...
[BTW tegnap voltunk a Jysk-ben, hat megnyomkodtam a memory-s fedoreteget, de egyaltalan nem volt olyan a helyzet, hogy le mertem volna fekudni ra... vagy athurcibalni egy masik matracra, hogy azon milyen. Mondjuk nagykabatnal ez eleve hulyen jon ki, 2-3 retegbol kivetkozessel kezdve.]
Előzmény: Törölt nick (1723)
paljoc Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1725
De nem így van, mert én pont macerás alvókával rendelkezem és a derekem is fáj. Ennek ellenére jó a kárpitos matraca!
Előzmény: Vasti (1720)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1722
Hm, lehet hogy a fix racsot kene megtartani, es hozza olcso 160-as rugos matracot, azok ossze is illenek, es a mostaninal meg csak jobb lesz... ez elgondolkoztato. Csak olyan kene ami birja a sulyunkat, de talan meglenne a felebol is. Me'g ha alapbol a rugos nem is tetszett eddig, na persze belegondolva vszinu csak azert, mert csak lestrapalttal volt dolgom...
Előzmény: paljoc (1719)
Axióma Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1721
Az alvokammal nincs baj, nem ebredek fel ejjel, csak reggel itt-ott erzem a kenyelmetlenseg hatasat. Persze ez nem mindennapos (mar bele is orultem volna), csak elofordul. A ferjemnek konkretan annyira mindegy az a'gy, hogy kozolte, hogy csereljem ki csak az en felemet ha akarom:) [ja azert a smiley, mert egybe van a 160-as matrac]. Azt viszont en nem nagyon szeretem, ha kozepen talalkozik ket matrac, szalloban is problemazni szoktam... A kihuzhato kattanosra rovid atmeneti megoldaskent is ugy fekudtunk, hogy raraktam ezt a mostani egybematracunkat.
Előzmény: paljoc (1719)
Vasti Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1720
Hát itt látszik, hogy nem vagyunk egyformák ;-))

Van, aki ha alszik, akkor alszik, és a földön nyitott ablaknál a falat rázó viharban is átalussza az éjszakát, mint egy fadarab - ilyen vagyok én is, meg szerintem te is ;-) Nekünk tényleg nem nagy kérdés az ágy, csak annyi a kikötés, hogy legyen - a többi már csak "hobbi".

De vannak, akik rosszul alszanak, egy kis kényelmetlenségtől is felébrednek, és utána nem tudnak visszaaludni - őnekik nagyon fontos a lehető legnyugodtabb alvás, amihez erősen hozzátartozik a nekik megfelelő ágy is.
Volt ilyen kollégám (30 alatti fiatalember) : ha hajnali kettőkor berepült egy szúnyog a szobába, akkor neki már vége volt az éjszakának, másnap meg csak kókadozott....

A kárpitos bácsis véleményeddel egyetértek: az előző ágyunk teljesen maszek gyártmány volt, olcsó is volt, 7 évet eltöltöttünk rajta, de nem tudnék rá semmi rosszat mondani: kényelmes volt, és az, hogy ennyi időt kibírt a 130 kilóm alatt, mindennél többet elárul róla.
Most új franciaágyunk van, nem mondom, hogy nem kényelmesebb rajta heverészni, de számomra nem nyújt többet: azon is végigaludtam az éjszakát, meg ezen is, lefekvés után én még max. 1 percig "élek", reggel meg az órára kelek, a kettő között tőlem le is bonthatnák a házat ;-)) De így vagyok ezzel bárhol idegenben is.

Üdv: Vasti
Előzmény: paljoc (1719)
paljoc Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1719

A kárpitos bácsi olyan matracot csinál neked zippzáros huzattal és olyan "szivacsból" amilyet csak akarsz. 20-25 ezerbe kerül a 90/200-as méret. Alig akarok felkelni róla olyan jó lett! :-)))

 

De a bonellrugós is tök jó, mostanában megint teszteltem egypár szállodát, mindenhol ez a fajta matrac volt. Az egyikben /4 éve épült 4 *-os welness hotel/ olyan fos minőségű matracokat tettek, hogy ennyi idősn már kézzel érezhetőek voltak a rugók és az egyik irányba lejtett, mindig odagurultam!!!

DE: ennek ellenére tök kényelmes volt, még így is, a tönkremenés határán, nem volt kigödrösödve! Szóval én a legnagyobb lelki nyugalommal vennék bonellt is, pontrugalmasság hiányával együtt. Tök kényelmeseket alszom azokon is!!! De persze nem a legsz@arabbat kell venni belőle. ;-)

Előzmény: Axióma (1718)
Axióma Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1718
Jo, de azert elarulnad, hogy mi az az epedas? :) A pontrugalmassag meg nem egyertelmu, mitol minden esetben pozitiv dolog.
Az a baj, hogy ha elkezd egy szakember ajanlani nekunk megoldast, akkor 200e alatt nem fog megallni (merthogy fix fa agyracsunk van, abbol tuti csere es ha gazdasagos akkor is "kell" a surubb fixkeretes de rugalmas, az tuti tobb mint 50e, es a 160-as matracra 80 es 100 kilos parra se fognak 100e alatt ajanlani). 200e meg q. sok penz... raadasul ha minden osszejon akkor 5 ev mulva mar masik szoba lesz es befer a 180-as, ezt meg dobhatjuk ki mindenestul (a keret mondjuk nem is ertek). Ezert nehez... viszont ezt a matracot meg mar hasznaltan kaptuk es +3 evet beleraktunk, ideje lenne javitani rajta (sima szivacs huzattal), mert bizonyos fekvohelyzetekben elofordul hogy nyom (vallam) vagy melyebbnek tunik (derekam). Nem szeretnek a putribol a palotaba atlepni, eleg lenne kozepvonalra, de olyat szakember nem ajanl. [Ja, es hogy tetezzem a bajt, ezen az a'gyon szoktunk felig ulve tevezni, sot laptopozni is, ami szinten nem hasznal neki gondolom, de valtoztatni tobb okbol ezen nem fogunk.]
Arra mar rajottem, hogy az ORKI-s matrac ami lehetne eg.penztar miatt 25%-kal olcsobb, az annal joval tobbel dragabb... szoval most vagy belehuzok valami szerencses csillagzattal egy tenyleg olcsobb matracba (most ugy tunik arra lehetne is keret), vagy tovabbra is hasznaljuk ezt.
Előzmény: Törölt nick (1715)
Axióma Creative Commons License 2009.12.16 0 0 1713
Tudom, nem matrac, de hatha tudtok valamit.
Ismeros (elvileg szakmabeli) az epedas agyra eskuszik. En meg azt se tudom, mi az. Mit mondanak erre a (nem tempur-hivo:)) szakemberek? Tud-e az elhasznalodni mint tamasztas? Most szinte ingyen lenne az epedas alap szivacsozas nelkul, es van karpitos ismeros szoval onkoltsegben lenne belole agy. Vagy ennel egy alap matrac sajat agyraccsal is jobb? Vagy felteszem attol fugg, milyen szivacsokat tesznek bele, de azt ugye mi mondhatjuk meg.
Atika 73 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1712

 

 

Kedves Elena73!

 

Bocs, hogy csak most írok, de ezer volt a dolgom. A 80-cm széles nem kell, mindenképpen egyben (160*200) szeretném, de várok további tapasztalatokat, gyártó, típus... aki biztosat tud írjon. Én 90kg vagyok, a feleségem 65. Naggyából 150-170 ezret szánok rá max. Ha kevesebb az még jobb, de fő a megbízhatóság, tartósság, kényelem hosszú távon. Előre is köszi a segítséget. Üdv:Attila

FÉLIXXX Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1711

Matrac vásárlást tervezek egy 180 * 200 - as ágykeretbe. Én 120 kg vagyok, a nejem 100 kg, max 130 ezret szánnék a matracra.

Milyet válasszak: 2db 90 - es vagy 1db 180 - as matracot

                           rugósat vagy hideghabost vagy vákuumosat, latex, kókusz,

                           memória réteggel ellátottat vagy ezek keverékét ?

Kérlek segítsetek ! Konkrét gyártót vagy forgalmazót is írhattok.

Sürgős lenne!

swordmanus Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1709
nem ismerem a terméket.
Előzmény: NG_03 (1708)
NG_03 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1708

swordmanus!

 

A segítségedet szeretném kérni.

Milyen véleménnyel, infóval tapasztalattal bírsz a Magniflex Watermemory matracról?

3-6-10 cm-es memroy habbal készülnek.

A 3-asból én nem is érzem a memory hatást, a 6 cm-es a megfelelő.

Persze hogy igazán megfelelő, az csak tartós használat esetén derül ki, ezért is érdeklődöm.

Volt olyan hely (más gyártó), ahol azt mondták, hogy a 4 max. 5 cm-es memory réteget ajánlják.

Itt ugye 3-as és 6-os van csak.

Jó dolgokat hallottam ezekről a matracokról, de azért várok bárkitől megerősítést, akinek van tapasztalata.

Jelenleg én egyedül alszom egy nagy franciaágyon és most itt olvasgatva elbizonytalanodtam amiatt is, hogy 2 db. 90*200 vagy 1 db 180*200-ast vegyek.

 

Előre is köszi!

BobArctor Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1706
Igen, azért írtam, hogy a felbontás utáni napon. Utána viszont határozottan jót tett neki, hogy 1-2 percig lépegettem rajta. Nem tudom, hogy ez mennyire volt szakszerű, lényeg, hogy most már működik :)
Előzmény: swordmanus (1705)
swordmanus Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1705
tudomásom szerint a vákumokat a felbontás utáni 24 órában nem szabad macerálni, hogy rendesen kirúghassa magát az anyag.
Előzmény: BobArctor (1704)
BobArctor Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1704
Na, sikeresen megoldódott a problémám! Lefekvés előtt kicsit megtiportam a matracot, mire ő apró szusszanásokkal jelezte, hogy valóban volt benne némi levegőtöbblet. Most már nagyjából azt a (fél)keménységi szintet hozza, mint a boltban éreztem, és máris sikerült egy pihentetőt aludtam rajta! Nem tudom, hogy ez minden vákuum matrac esetében így van-e, de könnyen lehet, hogy a többségüket érdemes megnyomorgatni egy kicsit a felbontás utáni napon, amikor már felvette az alakját, hogy beálljon a felület ideális keménységi szintje.
Előzmény: BobArctor (1702)
balsa02 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1703
Sziasztok!

Amit írok azt csak azért teszem, mert úgy érzem sikerült találnunk idén februárban egy matracot amin mind én (186 cm/ 82 kg) mind párom (168 cm / 59 kg) kényelmesen alszunk és elégedettek vagyunk vele.

Ez történetesen a Pierre Cardin Watermemory matraca 8/10-es vagyis 8cm memory + 10cm hideghab + huzat. (ezt a honlapon valamiért 10cm memory rétegnek írják, de gondolom a huzatot is beleszámolják)

Nem aludtam éjszakákat más minőségi matracokon, nem biztos, hogy kellő összehasonlítási alappal rendelkezem, még a több hetes matrackeresésem után sem, mikor is már hülyének néztek, hogy fél órákat fekszek egy egy matracon. Ezért a matracért spec. leautóztunk Kaposvárra, hogy kipróbálhassuk.

Magamról annyit, hogy porckorong sérvem van, így már a kicsit is helytelen fekvési pozíció erős fájdalommal jár.

Személyes tapasztalataim,vagy inkább történetem, ami valószínűleg minden embernél más-más (mondjuk nekem és feleségemnek eléggé egybevágnak a megfelelő matrac típusok):

Februárban végül is az ezernyi lehetőség és próbálás közül a
Dunlopillo Aerial Senso
Pierre Cardin Watermemory
Rottex Innergetic

maradt talpon. Ebből az Innergetic, kiesett, mert csak nagyon ritka lágy ágyrácson jó számunkra, akkor is csak oldalt fekve. Páromnak oldalt fekve sem jó. Az adott hosszon még megfelelő tartással áthidalható matrac magasság különbség értéke (értsd: érzel-e lukat, vagy hiányt oldalad vagy hátadnál 4-5-ös csigolya tájéka köröl, továbbiakban ÉEL, vagyis érzel e lukat) nekünk kevés.

Az Aerial Senso-val elégedettek voltunk, de erősebb a gipszágy hatás (kicsit sértő kifejezés ez, szóval, hogy milyen hamar válik el testtől, mennyire érzed úgy hogy köréd van öntve, mennyire nyel el a matrac), mint a Watermemory esetén. A 180-as egyedi méternek számít és kell alá ágyrács. Mosható huzat.

A Watermemory nagy előnye, hogy úgy memory matrac, hogy nem érződik annak (nincs,vagy nagyon minimális gipszágy hatás), (persze nem olyan csodálatosan rugalmas, mint pl. egy Innergetic). Nekünk megfelelő, tökéletes ÉEL. Kicsit zónára kell feküdni, értsd néha (de csak néha) fel le helyezkedsz, hogy jó legyen, de minden matrac ilyen szerintem, kivétel nélkül (Aerial is). Nem kell alá ágyrács és van 180-as belőle, de sajnos a miénk nem mosható huzatú.

Nekünk ezek a bio néven futó kókusz+latex+duplasoros ágyrács csodák nagyon nem jöttek be. Ezen spec aludtam is, mert szüleimnek ez van (az egész volt vagy 600e). Szvsz a kókuszt büntetni kellene, viszont e nélkül meg elég gyenge, tartás nélküli az a latex amit árulnak. Hangsúlyozom nekünk.

Továbbá Matratex puhább latexei megérnek egy kört, ahogy a többi dunlopillo is.
Nem próbáltunk cardo-t, nem próbáltuk ki az összes hideghabot és vákuummatracot. (Egy idő után már az ár szelektáló tényező, vagyis nem próbálsz ki adott ár alatt matracot)
Kerestem jó táskarugós matracot, mert tetszett, hogy elviekben előfeszítése van, de nem találtam, mind rossz ÉEL értékűek, aztán allergia miatt végül is ejtettem az egészet és így pl. cardo-t nem is próbáltam.

Amit próbálunk még a különböző méregdrága német hideghabok, amik közül vannak bizony számunkra megfelelőek, és a Tempur. Ez utóbbi személyes kedvencem. Hihetetlenül jó ÉEL értékkel és remek tartással. Lassúnak viszont lassú. Szívesen kipróbálnám ezeket egy éjszakára, de fél millám akkor sem lesz rá.


További tapasztalatok:

Egy valami fontos még a memory matracoknál, hogy mivel hőmérséklet érzékenyek, ezért csak vékony ruhában (értsd szinte pizsama), és a Te hálószobád hőmérsékletével megegyező höm. helyiségben próbáld ki. Tényleg. A Februári 17-19 fokos bemutatótermek nagyon rosszak. (mi télen 21-23 nyáron max 26. fokban alszunk)

Kb. ennyi.

Üdv: Balázs

BobArctor Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1702
Köszi a választ!

Végül nem abban a boltban vettem a matracot, ahol kipróbáltam, mondjuk attól még akár fel is hívhatom őket.. Viszont elmentem abba az üzletbe, ahonnan az ágy származik és ahol szintén forgalmaznak ilyen matracot. Ott azt mondta a fickó, hogy ennél a matracnál értelmetlen a rugalmas ágyrács, mert a 20cm vastagságból kb 15cm a kemény hab (150kg-ig terhelhető, én meg kb. a fele vagyok), úgyhogy nem éreznék különbséget, csak pénzkidobás lenne. Ő is arra tippelt, hogy kell még neki egy kis idő, amíg rugalmassá válik. Megpróbálom bejáratni, aztán ha nagyon nem akar működni, akkor marad a memorys fedő matrac.
Előzmény: swordmanus (1701)
swordmanus Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1701
Szia!

Én is arra tippelnék, hogy ott rugalmas rácson lehetett. Továbbá: arra már feküdtek párszor, így lehet, hogy már csöppet csökkent a merevsége.
De a megfejtés egyszerű: telefon a boltba, miszerint: figyumá, nálatok ez meg ez alatt milyen rács volt mikor én próbáltam (és itt bemondod mikor)?
Az érdekesség akkor lenne, ha ott is merev rács van alatta...
Ebben az esetben: rugalmas ráccsal ruganyosabb lesz, az biztos. Továbbá idővel a matracod valamennyit puhulni fog. Keményedni nem. Legvégső esetben: memóriahabos topper/fedőmatrac megoldást jelenthet. Bár neked inkább rugalmas rács kel szvsz.
Előzmény: BobArctor (1700)
BobArctor Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1700
Sziasztok!

Most vettem egy 160x200-as Best Dream Wool's hideghab matracot, ami a boltban még kényelmes volt, az ágyamon viszont olyan hatású, mintha a padlón feküdnék, vagyis ahhoz képest, hogy "ortopéd szakemberek segítségével fejlesztették ki ezt a tökéletesen formatartó matracot, mely ideális nyugalmi helyzetet teremt a testnek és teljes kényelmet biztosít", jelenleg nincs semmi rugalmassága és iszonyat kemény.
Olvastam itt, hogy a vákuum matracokat (ez is az) merev ágyrácsra érdemes tenni, de azt gyanítom, hogy a boltban rugalmas ágyrácson fekhettem rá, mert egész más komfortérzetet nyújtott ott (mondjuk az 90x200-as volt), ezért most gondolkodom, hogy talán érdemes lenne rugalmas ágyrácsra cserélnem a mostanit.
Tud valaki ebben segíteni, hogy egy ágyrács csere megoldhatja-e ezt a problémát, vagy valami más okozhatja ezt a keménységet?
Köszi előre is!
swordmanus Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1699
Üdv!
Bár a konkrét dormeo termékről nincs konkrét ismeretem, de legjobb tudomásiom szerint nincs olyan fedőmatrac (topper) ami korrigálna bármilyen kifekvést (kivéve beltéri ajtólap). Gondolj bele: ez egy puha és hajlékony valami. Mindenképp alkalmazkodni fog az alatta lévő felülethez is. Tehát az alsó gödör érezhető lesz felül is.
Előzmény: zsoltocska67 (1698)
zsoltocska67 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1698
Sziasztok!

Érdekelne, van-e valamilyen tapasztalat valakinek a Dormeo Renew fedőmatraccal kapcsolatban?
Kb két éve vettünk Jysk basic rugós matracot, de már ki van feküdve pedig forgattuk. Állítólag az ilyen memória habos fedő matrac korrigálja a kifekvést?
Felmerült a Jysk Gold S30 fedőmatrac is. Vegyem-re valamelyiket vagy érdemes új matraccal próbálkozni?
juriel Creative Commons License 2009.12.07 0 0 1697
Szia!!

Érdekelne,h megvannak-e még a matracok?Bár nem tudom,h kipróbálás nélkül meg szabad-e venni egyáltalán??A férjem 80-85 kg,neki azt mondja mindegy..
Mindkettőnknek a középkemény tetszene,felül lágyabb,de azért érezhető legyen a tartása.Akinek van ilyen Bayscent memory comfort v variant,kérem írja meg h ,,milyen,,? Köszi!
Előzmény: Flubber1 (1691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!