Keresés

Részletes keresés

pulp Creative Commons License 2002.03.12 0 0 338
Sajna mi nem megyunk, pedig emberünk lenne bőven szabad. :)
Előzmény: tavasztündérke (335)
pulp Creative Commons License 2002.03.12 0 0 337
Tájfutó térképen megy, a tájfutáshoz képest az a különbség, hogy a bójákon nincsen kód, ellenben több is lehet belőlük a megadott hely környékén, s persze csak egy van pont ott, ahol a térkép jelöli. Nagyon pontosan be kell mérni, hogy jó helyen jelölj. Emellett vannak különféle tájékozódási feladatok, s aki a legkevesebb hibapontot ér el, nyer. Öreg tájfutók még emlékeznek erre, hiszen az ötvenes években még ez volt az általános, majd kettészakadt a dolog és lettek a hagyományos versenyek, meg lettek a tájfutóversenyek. Lényegében ennél 95 százlaékban a tájékozódás számít, a tájfutásnál pedig 50-50 a tájékozódás és a fizikai teljesítmény. (ha jó a pálya)

CSak hasból, asszem az A pálya olyan 9 km körül van, az A50 6, a B (középfokú) 7 Szekszárdon.

Szparizol?

Előzmény: Butch Cassidy (336)
Butch Cassidy Creative Commons License 2002.03.12 0 0 336
Részletek? Mekkora táv? Milyen feladatok, milyen térkép stb.?

Nem érdeklődöm, mert akkoriban másféle tájékozódási versenyen veszek részt, csak kiváncsi vagyok.

Előzmény: tavasztündérke (335)
tavasztündérke Creative Commons License 2002.03.12 0 0 335
Azt hittem hogy ez világos.

Nos a Bakancsos Atomkupa az egy tájékozódási túraverseny ami 2002. március 16-án lesz Szekszárdon.
Az illetőt pedig be kellene venni egy csapatba, mert egyedül maradt és úgy nem lehet indulni.

tündi-bündi

Előzmény: Butch Cassidy (334)
Butch Cassidy Creative Commons License 2002.03.12 0 0 334
Mit kell vele csinálni? :-)

Már úgy értem, mi az a Bakancsos Kupa?

Előzmény: tavasztündérke (333)
tavasztündérke Creative Commons License 2002.03.12 0 0 333
Segítséget kérünk !

A Bakancsos Kupán az egyik versenyzőtársunk csapat nélkül maradt ( Ön - és más hibáján kívül ). Nagyon szeretne viszont indulni. Megjegyzem az illető egy nagyon kellemes, verseny tapasztalatokban bővelkedő "A" kategóriás hölgy .

Lelkes leendő csapattársak jelentkezését várjuk.

Tündike

Biotérkép Creative Commons License 2002.03.10 0 0 332
Üdvözlet! :-))
Előzmény: tavasztündérke (331)
tavasztündérke Creative Commons License 2002.03.08 0 0 331
Hát mit mondjak...

A verseny az tényleg nagyon jó volt. Csak a szabályok voltak bonyolultak. Mi például fogtunk két nem kötelező pontot pluszban és ezért semmi jutalom nem járt. A távolságmérésnél nagyon nehezen lehetett észrevenni a bóját. És szeretném elfelejteni a 20-as pontot, annál is inkább mert a versenyen egyszerűen elfelejtettük. Van illen...
Na meg az a kis kúp .. hát igen...
Érdekes egyébként hogy a hagyományos versenyeken mennyire idegesít a kötött sorrend, hát itt meg a szabad választás. Ugyanis gondolkozni kellett, erről ereditileg nem volt szó....

Egyébként borszasztó nehéz ide bejutni ( regisztrálás, jelszó stb.)De most már itt vagyok, hogy üde jelenlétemmel színt vigyek a társaságba.

Sziasztok

Tavasztündérke

pulp Creative Commons License 2002.03.08 0 0 330
Most jutott eszembe: ma van a Tavaszi Kupa nevezési határideje.
Előzmény: pulp (329)
pulp Creative Commons License 2002.03.07 0 0 329
Köszi neked is. Mi épp azon lepődtünk meg, hogy milyen messziről (Miskolc, Pécs, Debrecen) is jöttek csapatok. Szerencsére úgy érezzük, nem bánták meg.
Jövőre igen, csak lehet, hogy nem ugyanitt.
Előzmény: PANNA25 (326)
pulp Creative Commons License 2002.03.07 0 0 328
Hát nagyon köszönjük a dícséreteket. Azt a bizonyos 6,5 kilométert úgy mértük, hogy sok-sok variáció után eldöntötük (kényelmesen, fotalban), hogy melyik a legoptimálisabb útvonal, aztán ezt lemértük. Átszámoltuk a szintekkel együtt időre és hozzáadtuk a 20 percet. Így jött ki a végeredmény. A csapatok zömének kevés lett...
Sajnos nem emlékszem, melyik volt a 21-es, meg 22-es, majd otthon megnézem.

Legészakibb kúp. Pontosabban kis kúp. Ezek a megnevezések (kis kúp, kis mélyedés, mélyedés) a térkép-jelkulcs hivatalos megnevezései (ott van a térkép szélén) A kis kúp jele egys barna pötty, s éppen a térkép északi széle alatt egy-két centivel van ilyen kettő. Ezek közül az északabbi volt a pont.

Sajnáljuk, hogy a forraltbort távollétünkben fogyasztottátok, az eredeti terv szerint lett volna nálunk is. Sajnos sem ez, sem a tea nem jött össze.

Előzmény: Biotérkép (325)
PANNA25 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 327
Szuper volt!!!
Előzmény: pulp (324)
PANNA25 Creative Commons License 2002.03.06 0 0 326
Hasonlóan gratulálni szeretnék a Rendezőknek. Reméljük, hagyományteremtő verseny volt. Szóval jövőre ugyanitt??
Szerintem a pontokkal semmi baj nem volt, csak magamat okolhatom a hibákért.
Biotérkép Creative Commons License 2002.03.05 0 0 325
Hazafelé ittunk egy forraltbor a szervezők egészségére! :-)
Semmi izomláz! :-)
Mennyi is volt valójában az a 'légvonalban' 6km-es pálya? :-)) Idő alapján, szerintem kb.:12-15km.
Meglepett, hogy nagyon sokan indultak, bár
ismerős arcot nem láttam.
A pálya nem volt nehéz, de a 25 feladat alaposan megdolgoztatott minket.
Szokatlan volt, hogy a bójákat szabadon választott sorrendben lehetett érinteni.Az 1-es pont(szárazárok)távolságával vitatkoznék.A 6-os pont tévesztőbójájának majdnem bedőltünk, mert a egy másik csapat pont ott lyukasztott. :-) Egyébként egyértelmü volt, de a három gödör közül a helyesnél, a fa tövében (alig láthatóan :-) ) találtuk meg a stekket. A 21-es pont nekünk nem jelentett gondot, mert nagyon egyértemü volt.
A 22-es viszont szerintem el volt mérve.
Az irány és a távolság sem jött ki. Az volt a
szerencse, hogy az irtásban elég könnyen megtaláltuk.
Ismét rá kellett döbbennünk, hogy mielőtt elindulunk pontosan el kell olvasni a feladatot, mert a pályán már nincs rá idő. A szerkesztés is pontosan kijött, de a mai napig nem tudom, hogy hol van az a bizonyos, legészakibb kúp.
Melyik pont közelében?
Egyedül annak a 4 bójának a meghatározásával volt gondunk, amit jeleztünk is felétek. Szerettük volna rátok kenni, de sajnos még a forraltbor után sem tudtuk. :-)
Összességében egy nagyon jó és tanulságos verseny volt. A baráti nevezési díjért még csokoládét és
üditőt is kaptunk. (Életmentő volt! :-) )
KÖSZÖNJÜK! :-))) Jövőre is számithattonk ránk!
Előzmény: pulp (324)
pulp Creative Commons License 2002.03.05 0 0 324
Na hogy tetszett?
Előzmény: Biotérkép (323)
Biotérkép Creative Commons License 2002.03.01 0 0 323
Nagy száguldás volt, de igen! :-))))
Előzmény: pulp (322)
pulp Creative Commons License 2002.02.28 0 0 322
Pontosan ott. Neveztél?
Előzmény: Biotérkép (320)
pulp Creative Commons License 2002.02.28 0 0 321
Persze én is tudtam. Csak azért elképzeltem, hogy milyen lehetne ott. Elnézést, ha sértő volt a vésztőiekre nézve, de úgy rémlik, ott nincs sok erdő a környéken.
Előzmény: Gödény (317)
Biotérkép Creative Commons License 2002.02.26 0 0 320
Köszönöm!
A templom melletti réten?
Előzmény: Gödény (319)
Gödény Creative Commons License 2002.02.26 0 0 319
Makkosmária.
Előzmény: Biotérkép (318)
Biotérkép Creative Commons License 2002.02.26 0 0 318
Tapasztalatom alapján az itiner nem túl gyakori feladat a versenyeken.
Leginkább a térképen nem jelzett úttal van gondom. :-)
A Mátrában csak 1 példányban kaptuk meg, talán ezért is ment sokkal lassabban.Szereztünk néhány büntetőpontot az idő miatt. :-))

Tudod már a hétvégi vereny helyszínét?

Előzmény: pulp (312)
Gödény Creative Commons License 2002.02.26 0 0 317
Elnézést, nem volt ott az OFF.
Carpyval egy másik topicból is ismerjük egymást - Vésztő nem túraverseny.
Előzmény: pulp (316)
pulp Creative Commons License 2002.02.26 0 0 316
Vésztőn túraverseny? :) Mi a neve? Gémeskúttól dögkútig? :)
Előzmény: Carpy (315)
Carpy Creative Commons License 2002.02.26 0 0 315
Tizedike utan leszek otthon, ugyhogy Veszto sajnos kimarad. A Tavaszi Kupa? Hat, csupa szep emlekem van rola, ideje lenne frissiteni :-)))
Előzmény: Gödény (314)
Gödény Creative Commons License 2002.02.25 0 0 314
Itthon leszel már ? Vésztő ?
Előzmény: Carpy (310)
pulp Creative Commons License 2002.02.25 0 0 313
De a Tavaszi Kupára már Te is jössz, ugye? Mutassuk meg egyszer az életben a Jenőnek!!!
Előzmény: Carpy (310)
pulp Creative Commons License 2002.02.25 0 0 312
Nincs óvás. Ha valaki balhézik, azt megverjük. :)
Mi a gond az itinerrel? Én határozottan kedvelem. De nyugodj meg, itt nem lesz.
Előzmény: Biotérkép (311)
Biotérkép Creative Commons License 2002.02.24 0 0 311
Mennyi az óvás díja? :-)))
Jöjjön, aminek jönnie kell!
Legyen szerkesztés, kötelezö útvonal, távolságmérés vagy bármi más, de nyugtass meg, hogy itiner nem lesz!!! :-)
Előzmény: pulp (309)
Carpy Creative Commons License 2002.02.22 0 0 310
Nem maradtatok ketten, en is itt vagyok :)))
Bar harmadikan nem lehetek ott :(
Előzmény: pulp (309)
pulp Creative Commons License 2002.02.22 0 0 309
Télleg ketten maradtunk.
Én biztos ott leszek, de valszeg nem indulok, hanem rendező leszek.
Előzmény: Biotérkép (308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!