Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 1955

Próbálkozni azt lehet.

 

Amióta megnyitották a munkaerőpiacot, nincs hiány semmiből. Van elég mérnök is német-angol nyelvtudással. Nagyon nagyon kell valamit tudni mérnöki szinten hogy német nélkül kezdeni lehessen valamit.

Előzmény: rupicc (1954)
rupicc Creative Commons License 2012.06.06 0 0 1954

Én mégis azt mondom, hogy van esélye. Persze kisebb, mintha beszélne németül.

De egy dologgal legyünk tisztában. Általában egy mérnök állásra nem közvetlenül a cégnél lehet jelentkezni. Kiadják fejvadász cégeknek, oda elküldöd az életrajzot, esetleg motivációs levél kiséretében. Ha ezek alapján felkeltetted az érdeklődésüket, akkor behívnak személyes találkozóra. Legalább 2-3-szor. Ha fentmaradtál a rostán, akkor találkozol a munkaadóddal, ahol már szakmai szempontból tesztelnek.

Főleg azért csinálják így, mert a fejvadász amellett, hogy ezért kemény pénzt kap, garanciát is vállal a cég felé. Ha pl. 1 éven belül elmész, akkor kötelesek mást keresni, költségeket megtéríteni.

Ha próbálkozik azzal csak nyerhet, vesztenivalója nincs.

Csak úgy megemlítem, hogy én is úgy jöttem ide, hogy még jóindulattal sem nevezhette volna senki a nyelvtudásomat még alapfokúnak sem.

Előzmény: Törölt nick (1953)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 1953

Szia!

 

Ha csak az angolt beszéled akkor nem nagyon... Vannak olyan állások ahová kell az angol, de nem a német nélkül.  Arról nem is beszélve, hogy a "konkurenciád" hatalmas lenne. Gondold csak el, hány pályázó beszéli a németet is az angolon kívül egy német anyanyelvű országban?  Szerintem ez így felejtős, persze próbálkozni lehet.

 

Üdv!

Előzmény: ani1979 (1952)
ani1979 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1952

Szia!

Köszönöm a válaszodat. Igazából nem akartam, hogy bárki is állást keressen nekem, csak az érdekelt, hogy angol nyelvvel el tudnék -e helyeszkedni.

Előzmény: rupicc (1951)
rupicc Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1951

Szia!

Mindig elmosolyodok amikor egy ilyen kérdést olvasok. De nem gúnyos értelemben. Megértem az ilyen kérdéseket, megszületett egy elhatározás, kitől kérdeznél, ha nem tőlünk. ugye azért tudod, hogy erre a kérdésre nem fogsz itt választ kapni.

Van esélye mindenképpen, hiszen beszél egy olyan nyelvet amin a világ kommunikál. Biztos kisebb ez az esély, mintha németül beszélne jól.

Ettől függetlenül van, nézelődjetek az AMS oldalán és fejvadász cégek oldalain. Ha nincs is konkrét állás per pillanat, életrajzot beküldeni, aztán keresnek ha van valami.

Esély mindig van, meg kell keresni.

Én, mi nem fogunk állást találni neki.

Neki kell ugrani és sikerülni fog.

Előzmény: ani1979 (1942)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1950

Sajnos ez van :-(

 

Előzmény: Törölt nick (1949)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1949

Akkor az autó verladen előtt még pofozkodás a pénztárban. ÓÓóó online ticket!!!!

Kifizetés Visa lenyúlás!! nix papir. :-((

 

köszi  a választ.

Előzmény: Törölt nick (1948)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1948

Nyomtasd ki a kifizetésröl a bizonylatot és menj be egy pénztárba. Sajnos mást nem tudok ajánlani, nekem nem nagyon kell jegy, nem tudom hogyan müködik az ilyen problémamegoldás...

Előzmény: Törölt nick (1946)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1947

A válszt köszönöm.

p.

Előzmény: Törölt nick (1945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1946

Jó hogi látlak mozdonyos ember.  :-)))

Az autóreisezugról feladásról nem kaptam tickettet amit kinyomtattnék Wien -Feldkirch vonatra.

Mi a teendő „atombomba”?

//tikect.oebb.at----->autotrain.pl -->nix    a 178€ píz 3 perc múlva lenyúlták.  :-((

Előzmény: Törölt nick (1945)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1945

Én is tudok rá példát, de nem ez a jellemzö...

Előzmény: JSchneider (1944)
JSchneider Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1944

Nalunk volt ra pelda. Az illetö uriember 3 honap mulva kepes volt nemetül is egesz jol beszelni. Pedig amikor jött egy kukkot nem tudott. Igaz angolul folyekonyan beszelt.

Előzmény: Törölt nick (1943)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1943

Kivételes esetekben biztosan, amennyiben megigéred, hogy nagyon gyorsan megtanulsz németül....

Előzmény: ani1979 (1942)
ani1979 Creative Commons License 2012.06.04 0 0 1942

Sziasztok!

 

 Egy 37 éves gépészmérnöknek van lehetősége elhelyeszkedni Ausztriába angolnyelvtudással? 

JSchneider Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1941

Csak nem varom meg, hogy a nagy erdeklödes miatt esetleg ne legyen idöm kiirni. :-) Konkret munkaado:

 

http://www.fmt.biz/

 

Jo sok munkalehetöseg, különbözö területeken, de termeszetesen elvarasokkal is!! :-)

 

Előzmény: JSchneider (1916)
Jor-EL Creative Commons License 2012.05.30 0 0 1940

Sziasztok!

 

Meg tudja nekem mondani valaki, mi pontosan, ha egy albérletnél bankgaranciát szeretne a kiadó?
Nem igazán értem, hogy mit is akar ezzel, és ezt hogy kell. Egyáltalán mivel jár, mibe kerül, ilyesmi.

Mivel 1 hete vagyok kint barátoknál, munkakeresés, albikeresés, ilyesmi, nem nagyon hiszem, hogy ilyen

bankgarancia menne nekem.

 

Minden infó jöhet róla! :)

 

KÖSZI!!!!

BillyRita Creative Commons License 2012.05.28 0 0 1939

Sziasztok!

 

Megtudja nekem valaki mondani, hogy ausztriában burgenlandban mennyibe kerül egy 60 perces (egész test) masszázs (olaj,meg minden kence nélkül).

Ha valaki tisztában van masszázs árakkal,az  legyen szíves írjon!

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.28 0 0 1938

....nagy a nyomás...a családban a másik verziót erőltetik!

 

 

Valszeg a családból senki sem dolgozott még külföldön. :-) Persze mindig könnyebb más fenekével a csalánba ülni.

Előzmény: prassonissi (1937)
prassonissi Creative Commons License 2012.05.28 0 0 1937

"...helyedben nemállnék neki diplomával kubikolni."

 

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))....értem, igazad van, átgondolom! Ez a verzió nem kockázatos!

 

....nagy a nyomás...a családban a másik verziót erőltetik!

 

Köszönöm  a hozzászólásokat.

 

Üdv.,

 

Tony

Előzmény: Törölt nick (1936)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1936

Szia!

 

Nem rossz ötlet alulról kezdeni, de ha érzel magadban annyit hogy a diplomás állásokat is megpályázhatsz, akkor inkább arra gyúrjál rá. Én az otthon biztonságát javasolnám, nem utaznék ki addig amíg nincs konkrét hely. Gyakorold a németet, készülj fel, és vágj bele. Én a helyedben nemállnék neki diplomával kubikolni.

 

Előzmény: prassonissi (1931)
flash.gordon Creative Commons License 2012.05.24 0 0 1935

/továbbított üzenet, nem én írtam/

 

 

Kedves határon túl élő Magyarok!


Remélem, hogy mindenki hallott az idei Eurovíziós Dalfesztiválról, ahol hazánkat a Compact Disco képviseli. Facebook-on itt található a csapat: 

 

http://www.facebook.com/CompactDisco
Kedd este volt az első elődöntő, ahonnan 18 produkcióból csak 10-et lehetett továbbjuttatni, de a Compact Disco már teljesítette ezt az elvárását. :)))Csütörtökön újabb 10 versenyszám kerül a szombat esti döntőbe, amely magyar idő szerint 21:00-kor kezdődik. 

 

A versenyt megelőzi 20:10-től egy felvezető, az Elővízió - http://port.hu/eurovizios_dalfesztival_2012/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=18418921&i_topic_id=1

 

 

Az igazi megmérettetés 21:00-tól indul http://port.hu/eurovizios_dalfesztival_2012/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=18418921&i_topic_id=1

Szerencsére már másodikként szerepelnek a fiaink ezzel a számmal, amely nem a hivatalos verzió, de ez tükrözi legjobban azt, amiről szól: 
Itt a hivatalos verzió, ami a különbözőségeinket mutatja... - vagy nem? :)))
És itt a kedd esti produkció: 

 

A kérésem: mivel nem lehet Magyarországról szavazni, kérünk mindenkit, akinek tetszik a dal, legyen szíves, küldjön sms-t. Az elődöntőknél 15 perc állt a rendelkezésünkre, kiírták, hogy hová kell küldeni... - gondolom, hogy most is lesz idő arra, hogy ezt megtudjuk. 
És egy személyi jellegű információ: a basszusgitáros, Sándor Attila és a fotós-videósuk, Sándor Bence a fiaim! :))) 


Köszönöm mindenkinek, aki segíti őket a jó eredményben! 
Üdvözlettel: Magdi

prassonissi Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1934

Szia!

 

"..szakmádba vágó irányban akarsz fizikai munkát vállalni..."

 

nem

 

 "...ne tudják, hogy diplomád van..."

 

:-)))...gondolatolvasó vagy, ez lett volna a következő kérdésem!

 

Azt olvastam vmelyik hozzászólásban, hogy a "fizikai munkák" hamar betelnek...vagyis ha nincs e-mail cím, csak 1 telefon, akkor azt azonnal hívni kell és másnap interjúzni...esetleg több munkahelyet hívni  (közvetlen) és az interjúkat 1 napra sűríteni. Természetesen ki kell még találnom.

 

Köszönöm a hozzászólásod és tanácsod, ebből is tanultam.

 

Üdv.,

 

Tony

 

 

Előzmény: asx (1932)
asx Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1933

akát=okát

Előzmény: asx (1932)
asx Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1932

Bár nem tőlem kérdezted, de véleményem szerint mindkét út játható. Viszont ha a szakmádba vágó irányban akarsz fizikai munkát vállalni akkor nagyon vigyázz arra, hogy meg ne tudják, hogy diplomád van! Különben egy-két héten belül véged lesz...

Azért mert a közvetlen főnökeidnek még talán érettségijük sincs ezért ott tesznek majd alád ahol tudnak. Gondolom az akát nem kell kifejtenem.  :))

Előzmény: prassonissi (1931)
prassonissi Creative Commons License 2012.05.23 0 0 1931

"...Pestről jártam interjúkra..."

 

Szia wakker!

 

A tanácsod szeretném kérni:

1.

Az járható út, ha kimegy az ember Bécsbe fizikai munkára + német nyelvtanulás és később adja be a jelentkezést egy diplomás állásra, ha már biztos a német?

2.

Vagy inkább Budapesten német nyelvet tanulni és folyamatosan pályázni diplomás állásokra és Budapestről járni interjúkra, ahogy említetted?

 

Német középfokú általános és üzleti nyelvvizsgával rendelkezem (2002, C típus), de németül csak TV-t nézek, rádiót hallgatok...interjúban bizonytalan lennék, azt hiszem, az angolt használom.

 

Köszönöm a sok "objektív" hozzászólást  és gratulálok a kinti munkához.

 

Üdv.,

 

Tony

 

 

Előzmény: Törölt nick (1930)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1930

Szia!

 

Nehéz így a kérdésedre válaszolni mert nem ismerjük a helyzetedet. Én otthonról kerestem munkát, Pestről jártam interjúkra,  tehát nem megoldhatatlan. Nem tudjuk mi a szakmád, milyen szakmai tapasztalataid vannak, vannak-e egyáltalán szakmai tapasztalataid, beszéled-e a munkaválláshoz szükséges szinten a németet, stb... Ez azért lényeges, mert ennek a függvényében aktívak a munkakőzvetítők is. Ha egy keresett szakmával rendelkezel, beszéled megfelelően a nyelvet, nyílván érdekesebb leszel a munkaerőpiacon mint aki nyelvtudás nélkül "valami jólfizető" mosogató, segédmunkás, takarító, állást keres. Én első körben a neten néznék szét, hogy keresnek-e egyáltalán olyan munkavállalót ahová a te profilod beleillenne. Kiutazni akkor érdemes ha már van hová.

 

Nagy általánosságban elmondható hogy a kinti közvetítők jól végzik a munkájukat. Tény, hogy a jólképzett, nyelvet beszélő, tapasztalt szakembereket keresik. Ha mosogatni akarsz hagyd a francba, mert mire kiérsz betölti az állást egy török, ha pedig képzett, nyelvet beszélő munkavállaló vagy, írd be az osztrák gugliba a szakmád nevét, és már dobálja is ki a kontaktokat ahová a német nyelven megírt önéletrajzodat küldözgetheted. Picit írj többet magadról, mi lenne az elképzelésed, milyen munkára gondoltál, és lehet máris jobban látjuk a helyzetet.

 

Viel Spaß mit Vollgas!

Előzmény: Ildi982 (1927)
asx Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1929
Előzmény: Törölt nick (1928)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1928

Leirnátok pár bécsi munkásszálló cimét ide? köszönöm.

Ildi982 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1927

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék a kint élőktől, hogy milyen módon érdemes kint munkát keresni? Itthonról vagy érdemesebb kiutazni 1 pár hétre és úgy? Valamint érdekelne, hogy Ausztriában mennyire aktívak a munkaközvetítők, érdemes e rajtuk keresztül is munkát keresni? Előre is köszönöm a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 1926

Én ismerek egy ilyen srácot, bár ö mellette picérkedik is abban a kis családi hotelben...

Előzmény: runnyhawk (1925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!