Keresés

Részletes keresés

szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2680

Nyilván nem arról van szó, hogy most bemegyek a boltba és találomra megveszem a klímákat/fűtőpaneleket/olajradiátorokat vagy bármit.
Először az épület felújítása és hőszigetelése van napirenden.
Azonban már az aljzat felbontásakor felmerült a kérdés, hogy  milyen mélyen szedjék fel, milyen vastag hőszigetelést akarok és esetleg akarok-e padlófűtést.

Tehát most nem a méretezés a kérdés, hanem azt eldönteni, hogy gázzal (azon belül radiátorokkal vagy padlófűtéssel), esetleg klímával, hősugárzóval vagy szenes kályhával akarok-e fűteni.
Jelenleg erre a kérdésre próbálok választ kapni, de eddig nem megy könnyen.

Előzmény: Törölt nick (2679)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2679

Bocs, tényleg nem a kötözködés, meg azt csinálsz, amit akarsz, de szerintem mielőtt elköltesz milliókat a felújításra egy korrekt hőigényszámítás a tervezett épületre sokat segítene, ahelyett, hogy megpróbálod megsaccolni, hogy miből mennyi hova kellene...

Előzmény: szocske_ (2678)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2678

A falak kisméretű téglából vannak, jelenleg gyakorlatilag nincs hőszigetelés (5 centi üveggyapot a padláson), de éppen alapos felújítás előtt állunk, épp most törik fel a padlót és bontják a közfalakat, mert ezeknek nincs saját alapja, így a padlófeltöréssel ezek is dőlnének.
Szóval kerül legalább 15 centi hőszigetelés  a padló alá aztán a felújítás végén 10-12 centi a homlokzatra is.
Az ablakok nagyrésze 1,1-es üvegezésű műanyag, a kisebb része még régi, de a felújítás során ezek is cserélve lesznek.
A házban a vízvezeték, elektromos hálózat is cserélve lesz, függetlenül a választott fűtési rendszertől.

Most van 3 db 4kW-os és 2 db kisebb (talán 2 kW??) konvektor, és ezek sem mennek még -20-ban sem teljes fokozaton. 
Reményeim szerint a hőszigetelés után a nagyobb szobákba 2 kW elektromos fűtés elég lenne, a kisebb helyiségekbe pedig akár 1 kW is, szóval 8 kW-től nemigen lesz több fűtésre igény.
Ha jól emlékszem 3x16A van bekötve, az nem elég erre?


Előzmény: Lacivill (2675)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2677

5 db infrapanellel akarsz kifűteni 100 nm-t? Érdekes elképzelés...

Előzmény: fák,juh (2674)
murray Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2676

saját tapasztalat: ház kb 140nm /30nm padlásszoba/ 30as tégla, dryvit nincs, ablakok cserélve.

3 konvektor , 2 db éjszakai áramra bekötött villanyfűtőtest 2kwos este, éjjel megy.

2 db  60l boyler a melegviznek azok is éjszakain. 

havonta durván 300köbm gáz megy el (idén csak őrlángon ment de így is napi 10 köbm gáz elmegy)

a villany télen eléri a havi 500kwh fogyit is fele nappali-fele éjszakai . a két kis boyler havonta majd 8eért melegiti a vizet éjszakain is. 

és szétfagyunk.  cirkót tervezek jövöre. bár a ruszki gázjátszma és ha megáll a cirkó akkor melegviz sincs című műsorhoz másfél milla elköltése után fura lesz..:-(

Előzmény: szocske_ (2670)
Lacivill Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2675

Milyen a ház külső falazata? Tégla, hőszigetelés vastagsága?

Előzmény: szocske_ (2670)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2674

40.000.- forintért korrekt gazdaságos főtőpanelek vannak amit csak be kell dugni a hálózatba. Természetesen a hálózatot megvizsgálva és ha kell fejlesztve.

Előzmény: Törölt nick (2672)
fák,juh Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2673

Nálam ahol legtöbbet tartózkodunk és fűtünk oda szereltem egy 3,5 kw-os invewrteres klímát és nem is H tarifával fűtök, de még így is olcsóbb mint a régi konvektorosom. Nappali és délutánonként szinte az egész család ott tartózkodik.

Nem mellesleg nyáron ott a klimtizálsá komfortja, azt se vedd figyelmen kívül. Én úgy voltam vele, hogy hűtésre nyárra mindenképp veszek klímát és így a készülék árának mondjuk a felét ki is lehet venni a költségekből, ugyanis két készüléked van tulajdonképp egyben. Ha a nappali ajtajait nyitva tartom akkor tulképp egy 130 nm-es ingatlant elviselhetőre tud hűteni nyáron. Fűteni persze csak a nappalit tudja normálisan. Ha beleveszem, hogy kialakíttatom a H tarifás mérőt akkor tuti gazdaságosabb mint a gáz.

A hangjáról annyit, hogy szerintem egy nappaliban elviselhető ha beáll üzemi hőmérsékletre és állandóan olyan 20-24 fok között állítgatom csak, akkor halk. Reggel felkelés után ha kijönnek a gyerekek akkor feljebbveszem és bekapcsolom rajta a turbó ventillátor fokozatot, akkor hallani persze, de gyorsan felfűt és vissza lehet állítani a normál tartományba.

Én meg vagyok vele elégedve.

Előzmény: szocske_ (2670)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2672

"Ahelyett, hogy 1,5M Ft-ért vennék klímákat, majd pár év múlva 1,5M-ért napelemet, mégis valamilyen gazdaságtalan elektromos fűtést választanék, aminek a beruházási költsége töredéke a gázos-radiátoros és a klímás megoldásnak is, kijön mondjuk 200 ezer forintból."

 

Na, erre mondjuk nagyon kíváncsi vagyok, hogy 100 nm-re te milyen villanyfűtést csinálsz 200-ból. Komolyan. Szerintem csak a hálózatfejlesztésed lenne vagy 100...

Előzmény: szocske_ (2670)
digium Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2671

Nem tudom hol nézted ezt az infót, de az ELMŰ árai ezek:

Előzmény: murray (2668)
szocske_ Creative Commons License 2014.11.06 0 0 2670

Sziasztok!

Korábban már írtam ide, jelenleg konvektoros fűtéssel rendelkező családi ház felújítása kapcsán azon hezitálok, hogy mi legyen helyette.
Az alapvető megoldás nyilván a gáz lenne, helyette keresem az alternatívákat.

Elsőként az elektromos padlófűtés is eszembe jutott, azonban hamar elvetettem, mert mindenhol azt olvastam, hogy nagyon sokba kerül az üzemeltetése.
A klímák felé fordultam, és próbáltam különválogatni a forgalmazók marketingjét a valós felhasználói tapasztalatokról.
Addig sikerült eljutnom, hogy egy jó minőségű klímával max. a gáz árán fűthetek, de nagy valószínűséggel olcsóbban.

A beruházási költség nagyságrendileg azonos, egy 100m2-es családi ház esetén kb. 1,5M Ft lenne a gázos megoldás és a 4 db klíma felszerelése is.

Ha azonosak az üzemeltetési költségeim, akkor mindegy mit választok, ha klímával picit kedvezőbbek, akkor ezt megnyertem.

Klíma
- ellenérv, hogy zajos. Azt nem tudom mennyire, hiszen ennek megítélése erősen szubjektív, van aki szerint aludni is lehet mellette, másokat még nappal is zavar a hangja.
- mellette szól, hogy ha később meg tudom támogatni napelemmel, akkor onnantól gyakorlatilag ingyen fűt, persze itt már nem 1,5M, hanem 3M Ft volt a beruházásom, de ezt tekinthetem akár nyugdíj-előtakarékosságnak is, mivel ha ezt most kifizetem, akkor nyugdíjas koromban már ingyen fűtök majd.

A második érv miatt már majdnem döntöttem, de a zaj miatt aggódva úgy döntöttem, idén télre felszereltetek egy készüléket ott, ahol most élek, így a saját bőrömön tapasztalhatom meg az előnyöket és hátrányokat. Ráadásul így nem 1,5M Ft-ot kockáztatok, csak kb. 400 ezret, amit nagy eséllyel pár év alatt visszahoz a készülék, mert itt a teszten kívül csak átmeneti időszakban lenne használva kiegészítő fűtésként, amikor jóval gazdaságosabban működne, mint a kemény téli hidegekben.

Viszont a klímás topikban megtudtam, hogy a gazdaságos inverteres klímák úgy működnek, hogy a ventilátor napi 24 órában megy, ami biztos jót tesz a költségeknek, azonban nem kedvez a komfortnak, hiszen én eredetileg abban bíztam, hogy ha éjszakára 1-2 fokkal lentebb veszem a hőmérsékletet, akkor talán egész éjjel csend lesz, és csak nappal fog működni a készülék.

A nonstop zaj viszont a gáz felé terelne, csak éppen ebben az esetben nem segít a napelem.

Így jutottam el a következő lehetőségig:

Ahelyett, hogy 1,5M Ft-ért vennék klímákat, majd pár év múlva 1,5M-ért napelemet, mégis valamilyen gazdaságtalan elektromos fűtést választanék, aminek a beruházási költsége töredéke a gázos-radiátoros és a klímás megoldásnak is, kijön mondjuk 200 ezer forintból.

A fűtésre tervezett 1,5M Ft-ból megmarad 1,3, amiből azonnal vehetek napelemet. Ez persze nem fedezné a drága elektromos fűtést, de ha pár év múlva a tervezett módon meg tudom növelni a napelemek számát, akkor azonos beruházási költség mellett már 2,8M Ft értékű napelem termelne nekem.

A komforttal biztos nem lesz baj, ebben a tekintetben semmi panaszt nem olvastam az elektromos fűtésre.
A drága üzemeltetést viszont nagyrészt kompenzálná a dupla áron vett (tehát kb. 2,5-szer akkora kapacitású) napelemes rendszer.

Elméleti számokat nagyon sokat láttam már a klímák hatékonyságáról, az alapján egész évre úgy tippelem, hogy kb. harmada lehet a klímás és a gázos fűtés teljes évi üzemeltetési költsége az egyszerű elektromos fűtőpanelekhez képest.

Gyakorlati tapasztalatokat viszont nem sikerült találnom, van-e esetleg itt valaki, aki valamilyen hagyományos elektromos fűtésről klímára vagy gázra váltott, így konkrét számai vannak, mekkora volt egy teljes tél költsége a két esetben?

Téli nap Creative Commons License 2014.11.03 0 0 2669

 Nem találmány az hanem fejlesztés !

 Magyar konstrukció, magyar fejlesztés !

Előzmény: qray81 (2665)
murray Creative Commons License 2014.11.03 0 0 2668

most drágult az áram a nappali 42 ft/kwh az éjszakai 32 ft/kwh

ha jól láttam.

Lacivill Creative Commons License 2014.11.03 0 0 2667

Klima+ H tarifás villanyóra se olyan rossz.

Előzmény: qray81 (2665)
KömKel Creative Commons License 2014.11.03 0 0 2666

A hevenyészett számitásod igaz lehet, tekintve, hogy nappali árammal fűteni 3-4x-es költség a gázhoz képest.

Egy nagyon jól hőszigetelt házban okés a villanyfűtés, de ennél rosszabb szigetelésűnél anyagi öngyilkosság.

Előzmény: qray81 (2665)
qray81 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 2665

Köszönöm a hozzászólásokat, nagyon megtetszett ez a Mika kazán, ha másért nem, mert magyar találmány, és ha már lehet, akkor támogassuk a magyar feltalálókat.

 

Hevenyészett számításokat végeztem, és úgy találom a magasabb kiépítési költségek kb. 2(!!!) év alatt megtérülnek a villanyfűtéssel szemben. Ha bárki más véleményen van, ne habozzon szólni, minden érvelést meghallgatok!

Téli nap Creative Commons License 2014.11.02 0 0 2664

 Írja az első link többek között, hogy :

 

 "További előnye, hogy nem szükséges ablak alá szerelni!"  Na mármost a hagyományos magyar parapet konvektort se szükséges ablak alá szerelni. Ha pl. földszinti lakás, netán első em.-i lakásba szereljük. Mert így az ellendarabhoz (amit csak kívülről lehet felrakni ) Nem kell daruskocsi, állvány netán alpintechnika. A  2. em. től felfelé csak ezekkel oldható meg , ami felettébb költséges.  Így a konstrukció csak az ablakon való kihajolással  szerelhető össze.

 De a  Mikánál, amit a képen mutogatnak, nincs ellendarab kívülről, így  praktikusan szerelhető bárhová.

 Ha én ezt tudtam volna  négy éve, nem szalasztottam volna el álmaim lakását. Ugyanis a közgyűlés kategorikusan elzárkózott még egy liktól az udvarra.

 Csupa vénasszony volt ott a de. 10 órás közgyűlésen.

dejódió Creative Commons License 2014.11.02 0 0 2663
Előzmény: qray81 (2657)
Téli nap Creative Commons License 2014.11.02 0 0 2662

 Ezek szerint még nem laktál télen a lakásban ??  !  Az ilyen földszinti lakás télen jégverem tud lenni.

 De ha jó helyen van és hozzá lehet csapni azt a kiegészítést, bele kell vágni  - na nem a jelenlegi fűtés szétbarmolásának, hanem a felújításnak.

 Aztán ki kell próbálni azt a parapetes gázkonvektort  - hátha kifűti az egész  a bővített lakást is. Összenyitással.

 Mint írtam, a padozat hőszigetelésére koncentrálj.

 Az ilyen parapet fűtésnél az egyenletes hőfok eloszlás szokott probléma lenni, de kis trükkel megoldható.

 Nagyobb ajtó nyílások illetve állandó összenyitás.

 Van akit zavar az ilyen összenyitás. hát akkor kell eszközölni amikor nem vagyunk otthon.

 A klima  ? jó az, de egy konfliktus forrás tud lenni a kültéri. habár télen nem üldögélnek kint a népek, az ablakok is zárva vannak.

 Sok sikert !

Előzmény: qray81 (2657)
dejódió Creative Commons License 2014.11.02 0 0 2661

A klíma jó de az elhelyezhetőség a kültéri esetén és a kondenzátum problémás lehet. Látni kellene.

Előzmény: joevagyok68 (2658)
dejódió Creative Commons License 2014.11.02 0 0 2660

Nem lehet, hanem biztos!

Előzmény: joevagyok68 (2658)
qray81 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 2659

Ez egy érdekes ötlet, még nem hallottam róla. Központi fűtés parapetes mini kazánnal, elgondolkodtató. Az egyetlen negatívum az, hogy a parapet a lakószobában van. Nem lesz túl hangos a szivattyú és a kazán működés közben? Megérdeklődöm a fórumban,amit írtál, köszönöm az ötletet! Ettől függetlenül további ötleteket, véleményeket is várok, hátha akad még.

Előzmény: joevagyok68 (2658)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 2658

dragabb az 1az1- be elektromos mint a gaz !/hosugarzo-vellanyradiator-infrapanel /

Az inverteres klima/hoszivattyu mar akar lehet is 1 arban vele.

 

mika kazanrol hallottal mar ?

Van kulon topikja is ! 

Ha mar bvenn van a gaz es parapetes konvektor is van...lehet abba az iranyba kene 'mennei' !

Előzmény: qray81 (2657)
qray81 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 2657

Sziasztok!

 

Vettem nem olyan régen egy kis lakást Budapesten. Földszinti, vagy 80 centi vastag falak, szélső lakás, sehonnan nem kap fűtést, ráadásul még pince is van. 

A lakás mérete 27nm, melyet most bővítünk fel 40-re a mellette lévő tároló megvásárlásával.

Helyiségei és fűtéseik:

szoba (15nm) parapetes gázkonvektor

konyha (11nm) semmi

fürdő (5nm) semmi

WC (1nm) semmi

kisszoba (8nm) semmi

 

A lakásban nincs kémény, és baromi költséges a kialakítása. a Belmagasság a boltív miatt 2,4-3,8 m között van.

Az elképzelésem az lenne, hogy a fürdőbe törölközőszárítós radiátort, a konyhába pedig valamilyen elektromos fűtést helyeznénk el. a szobában megmaradna a konvektor, a kisszoba kérdéses, mert akár parapetes gázkonvektor is szóba jöhet.

Olvastam már mindenhol mindenfélét. Van aki azt írta, hogy a villany olcsóbb a gáznál, ha a norvég radiátorokat választom. Van aki pont az ellenkezőjét írta, miszerint a gáz 4x olcsóbb a villanynál. Szeretnék tiszta vizet önteni a pohárba, és megtudni mi is a valóság. Naiv nem vagyok, azt nem hiszem el, hogy Magyarországon olcsóbb lenne az elektromos fűtés, de ha nem számottevően drágább, akkor az engedélyeztetések, gáztervek, tartósságuk miatt megérheti. De ha villany,akkor melyik, mert mindnek majd 0% a hővesztesége. Adax, Nobo, Glamox, vagy akár elektromos kandalló is jó? Ha gázkonvektor, jó a látványkonvektor? Az infrapanelekről lemondtam a boltív miatt.

Minél többet olvasok, annál jobban elbizonytalanodom, kérlek segítsetek! Ti milyen fűtést ajánlotok?

szaki1111 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 2656

SZia korábban már írtam, hogy a szivattyúm fokozatkapcsolója elromlott és arra írtam.

 

Na szóval 35 nm nappali, 9 nm fürdő, 14 nm konyha. Ennyi nm-t kéne befűteni. A befűtéssel nincs is gond, de nem értem miért nem megy feljebb a hőfok 35 foknál. Ja és rengeteg idő kell ahhoz, hogy egyáltalán elérje a 35 fokot.

Társasházról van szól alattam laknak oldalt is.

Előzmény: joevagyok68 (2655)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 2655

es ezt miert ide ?

Inkabb a viz-gaz-futtesesbe kene ! ott hamarabb lesz valasz !

 

amugy mekkora 'terulet' a padloifureses resz ? 

Alatta mennyi hoszigeteles van ? labazatoin, falon, fodemen ?

Előzmény: szaki1111 (2654)
szaki1111 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 2654

A szivattyú problémám közben megoldódott.

 

Sziasztok, két éven keresztül próbáltam beállítani a padlófűtésemet. Most már elegem van de nagyon.

 

A probléma a következő: A radiátor kör és a padlófűtés szét van választva egy 10 kw-os hőcserélővel.

A húcserélővel szedi le a padló az előremenő vízhőmérsékletet. Az a baj, hogy akárhogy állítgatom, nem bírok csak 2 óra múlva előállítani 40 fokos előremenőt de még 35 fokot se.

 

Már az összes variációt kipróbáltam egyszerűen borzasztó. A kazán 15 perc alatt megy fel olyan 53-55 fokig. és egyszerűen a padlófűtés nem bír felmenni 35 fok fölé még órák múlva se.

 

 

Mi a jó ég lehet a baj. Gondoltam már arra is hogy kicsi a hőcserélő. Szerintetek?

 

Lehet fel kéne rakni egy 20 kw-os hőcserélőt? Mondjuk azt íjra már le valaki hogy miben segítene, mert már megőrülök ettől az egésztől.

ancoraa Creative Commons License 2014.10.30 0 0 2653

3-3.5 meter magasan mar  tul magas lenne?

ancoraa Creative Commons License 2014.10.30 0 0 2652

Hello!

 

 

 

Tanacsot szeretnek kerni toletek ak ovetkezo ugyben.

 

 

2-szer 2 meter, 4 meteres belmagassagu  furdoszobamba kiegeszito futes kellene.A kadban zuhanyozok paravan nelkul ,allva.Tehat a viz frocsog sokfele.

Jo lenne a Glamox infrapanel a falra?

 

http://futesuzlet.hu/furdofutes

 

 

Hany centire alhatok tole,hogy ne egjen meg a borom? Es a szarado ruhak fregolin hany centire lehetnek tole legkozelebb? Illetve a villanybolier hany centire lehet tole?

 

A harom kozul melyiket vegyem? Milyen magasra szereljem?

 

 

 

 

 

a.

dejódió Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2651
Előzmény: dejódió (2650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!