Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2002.11.19 0 0 8
hi,
ez marhasag. A vonatkzo jogszably nem az elezettseg merteket vizsgalja, hanem a pengehosszt.
Ennyit a hiedelmekrol, talan jobb lenne elolvasni a www.fegyver.org oldalon a jogszablyt.
Előzmény: savaz (7)
savaz Creative Commons License 2002.11.19 0 0 7
Nem illegális, ha nincs kiélezve.Ekkor ugyanis dísztárgynak minősül.
A formagyakorlatokhoz is csak életlent használnak.
Előzmény: Sense (6)
Sense Creative Commons License 2002.11.18 0 0 6
Hali!

Nekem is az egyik kedvencem.
Nem illegális, hacsak nem akarod az övedben vagy a hátadon cipelni közterületen, mert hogy egy átlag szamurájkard pengehossza azért jóval a megengedett 8 centis határ fölött van asszem :))))

Otthon egész nyugodtan suhogtathatod, feltéve, ha nem vágsz ketté senkit, meg pl. edzésre (iaido télleg jó 5let) is viheted "biztonságosan becsomagolva".

Üdv,
Sense

Előzmény: Pivi (-)
Etana Creative Commons License 2002.11.18 0 0 5
Nézd meg Fazekas József kovácsmester lapját:
http://www.extra.hu/pyraster/h0050.html
Nagyon igényes mesternek tűnik, és szerintem olcsóbban megkapod, mintha Japánból importálnád.
De a lenti hozzászólóknak igaza van, hogy nem árt némi iaido gyakorlás, nehogy vállból levágd a karod.
Előzmény: Pivi (-)
Strahd_ Creative Commons License 2002.05.16 0 0 4
Baltásnak igaza van! Nem igazán ugy néz ki mint a filmekben csak elökapod ide pörögsz meg oda pörögsz sokat kell vele gyakorolni tanulni és nem a ninja filmekből. Ha komolyan érdekel a kardozás keres fel egy Iadio mestert és majd ott megtudod hoygan szerezhetsz jó kardot "olcson" ugy hogy ne magadat vágd rögtön ketté. Diszkardot nem érdemes venni , mert xart se ér tulságosan törékeny de ha csak csondálni akarod a szépségét akkor megteszi.
baltáspajtás Creative Commons License 2002.04.07 0 0 3
Ha nem tanultál kardforgatást, akkor teljesen mindegy, hogy mennyiért vetted!
Nem leszel képes harcra használni, legalábbis nem jobban, mint a szimpla utcai késes a bicskáját!
Lehet, hogy amire kirántod a hüvelyből, már megszurkáltak. :-(
A jó kardot ki kell érdemelni!
Előzmény: Banana Joe (2)
Banana Joe Creative Commons License 2002.03.27 0 0 2
A jobb alatt azt értem, hogy harcra is használható. Talán még a párszázezernél is többe kerül... :)) Nekem van egy dísz szamurájkardom, de az 15000-be került. Több százezres szamurájkardot ált. minden harcművészeti, v. fegyver és késboltban találsz. Pl. Budapest Wesselényi utca a VIII.-ik kerületben.
Előzmény: Banana Joe (1)
Banana Joe Creative Commons License 2002.03.27 0 0 1
Én úgy tudom a szamurájkard nem illegális de, ha jobbat akarsz venni pár 100000-et minimum be kell invesztálnod. Ha önvédelemre akarod, furán nézel majd vele ki az utcán. :)
Pivi Creative Commons License 2001.10.12 0 0 0
Na, ez a hozzászólás a 0-zók ellen van. :))) Sosem értettem, hogy mit izgul be mindenki, ha nullázza a topic-ot...
Pivi Creative Commons License 2001.10.12 0 0 topiknyitó
No, ennél királyabb fegyver nincs is. :))))

Ki mit tud róla, ez mennyire illegális? Esetleg honnan lehet engedélyt szerezni hozzá? Meg hasonlók.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!