Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19048

Hello true75

 

Idióták mindenhol vannak, nem kell foglakozni velük, csak időnként nehéz megállni ezt. Főleg az erős grafomán fajta tudja kiverni a biztosítékot.

 Van itt egy szerviz nálunk de vagy 5 éve jártam náluk és tengelytömítést sem vettem. Minden esetre normálisnak tűntek. http://www.szivattyu.hu/

Tudom még ajánlani a nagyon rutinos szivattyús    .... Ernő ismerősöm aki nem Grundfos guru de olyan szivattyú nincs amit ne szerelt volna szerintem.

http://telefonkonyv.hu/portal/moha/szivattyu-javitas/index.mtt   Egy telefont megér az ügy biztosan.

 

Üdv

Előzmény: true75 (19046)
Freddy4 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19047

Üdv.  Isanyi18 !         Persze, hogy lehet fúrni az általad felvetett Tomos tipusú szivattyú-

val. Az Alföldön a legtöbb fúrós ezt használja és nagyon bevált ott.   Akár  -120 m.- ig  is.

Előzmény: lsanyi18 (19044)
true75 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19046

Szevasz lalibatyo

 

 

 

- másik fórumon összeakadtam egy észosztóval

- leoltott mindenkit, én is csak hülye lehettem mellette aki állítólag "könnyen szórja más pénzét" , mert nemtetszésemet fejeztem ki a másnak ajánlott kínai szivattyú miatt

- addig addig míg kiderült, hogy a tuti 125ös kútját szürke csőből csináltatta

-

-

- más...... grundfos szivattyú javítása terén nincs ismerősöd véletlenül?

- kaptam egy többlépcsős iparit kosárba

- összeraktam de nem fért be a házba

- nyomtattam hozzá gyári robbantott rajzot, ott is "jó" minden de még mindig nem fér be a házba

- néztem service videót is de akkor se megy be a házba

- voltam egy "márkaszervízbe" is de ott konkrétan kigúnyoltak, 8000/óra a díjuk amit gondoltam kifizetem ha veszik a fáradságot és két perc alatt átnézik mit ronthattam el

- munkájuk semmi nem volt, mert mindenki az eladótérbe tobzódott

- annyi volt a reakciójuk, hogy ez egy szivattyú amihez meg van minden és össze lehet rakni

- mondtam, hogy kérnék pár perces segítséget amiért fizetnék , erre az volt a válasz, hogy előbb vegyek egy tengelytömítést 68000Ft-ért, mert ők úgy szokták

-

-

- ha esetleg másnak is lenne ötlete akkor ne tartsa magában

 

Üdv

R.

Előzmény: Törölt nick (19041)
puru Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19045

Ok, köszi, megnyugtattál :)

Előzmény: true75 (19043)
lsanyi18 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19044

Sanyi; Heló nemtudja valaki hogy tomos mp500n - es szivattyúval lehet-e kutat fúrnivagy csak a tomos mp2-es szivattyú jó hozzá ???

true75 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19043

nem lesz semmi baja, sok év múlva is könnyen lehet majd javítani

Előzmény: puru (19033)
Freddy4 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19042

Elnézést kérek, de az imént  2 db. kép lemaradt !  Ár megegyezés alapján.  Jószerencsét !

 

                                                

Előzmény: Freddy4 (19040)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19041

Üdv

Gyömrőn van 30-40 méter szintkülönbség a falun belül. Nagyon nem mindegy hogy hová szeretnéd. Amúgy meg olcsó húsnak híg a leve.  Mondhatnám azt is hogy szarból nehéz várat építeni. Ha belerakod az anyagot akkor pénzbe kerül ha nem akkor meg olyan lesz amilyen, de te tudod.  

Előzmény: EZIMESTI (19037)
Freddy4 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19040

Sziasztok Kollégák !                Van még pár db. eladó új görgősfúróm, acél martfogazású

és göbös kivitelben.  Átm. :  114  - 120  -  149 - 152 - 216 mm. Többsége Smith és Varel

márkájúak. Az Amerikai minőség ! Igény esetén, akár csatlakozó átmenetet tudok adni.

 

                          

Fodorka74 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19039

Sziasztok!

 

Eladó egy 96 mm-es görgős kútfúró fej. Képeket és további információkat az alábbi linkre kattintva találtok http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/alkatresz_tartozek/furas_maras_kellekei/96_mm_es_gorgos_kutfuro_fej_1746529139.html. Köszönöm megtisztelő figyelmeteket.

 

Üdv.: Zoltán

lsanyi18 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19038

Sanyi; Heló nemtudja valaki hogy tomos mp500n - es szivattyúval lehet-e kutat fúrnivagy csak a tomos mp2-es szivattyú jó hozzá ??? Előre is köszi a válaszokat.

EZIMESTI Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19037

Helló!

Szeretnék egy olcsó megoldású kutat fúratni Gyömrőn. Van egy ásott kút, olyan 12-13m mély, pár éve kitisztították, nem tartott sokáig, jön a fosóhomok, és büdös a víz.

Az első vízréteg 12m körül van, mennyire lehet vajon a második, jobb minőségű víz?

Mennyibe kerülne egy jó minőségű fúrt kút?

 

Üdv.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19036

Tavaj volt szerencsém és az egyik lovardának sikerűlt egy jó kutat csinálni. Nemszeretem pálya:) Meg Csomád is hasonló.

 

www.kut.guth1640.hu 

Előzmény: vízkútfúró (19035)
vízkútfúró Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19035

Szia !


Most is volna címem az őrbottyáni tóparton, szívesen átadom, ha valaki gyakorolni akarja a kútfúrást :) 

Előzmény: köszörűs XXI Che (19014)
vízkútfúró Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19034

Szia !

Ha egy normális szivattyút veszel, akkor nem lesz nagy a zaj, ha aknába rakod akkor pedig szinte nem is hallod. Ehhez persze az kell, hogy a szivattyú csapágyazása jó legyen. Az akna mérete nem mérvadó, attól függ hogy le akarsz menni, vagy csak felülről akarod szerelni, a mélysége pedig attól függhet, hogy télen a szivattyúd az aknában marad e.

Az öntözendő területed kicsi, bőven elég a 40mm-es kút.

Ha esetleg írsz egy utcát akkor a vízhozamról is többet tudok mondani. Én 20 éve fúrok Budapesten, előfordulhat hogy a szomszédokét is én csináltam.

Üdv.
http://www.vizkutfuro.hu/

Előzmény: ilias (19029)
puru Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19033

Sziasztok!

Van egy 180cm mély és 1,25*1,25m alapterületű aknám, melyben van egy fúrt kút, egy Pedrollo önfelszívó szivattyúval.

Az aknában elég magas a páratartalom. Ez nem fogja a szivattyút időelőtt tönkretenni?, vagy hogy tudnám esetleg csökkenteni az akna páratartalmát?

Egy 60x60-as aknafedél ajtó van a tetején, azt kiszoktam néha nyitni szellőzni, de ez édeskevés.

 

Köszönöm a válaszokat és a tippeket. Gondolom ezzel a gonddal nem vagyok egyedül :(

 

Üdv.

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19032

Üdv és a Tisza alja is vízzáró ? :)))

Előzmény: gamate (19026)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19031

  a pedrolló az egy tutti jó szivattyú , lényegesen alacsonyabb az elektromos fogyasztása

Előzmény: Kistudatlan (19024)
vizeslaci Creative Commons License 2013.04.28 0 0 19030

Helló ilias!

 

Vannak kifejezetten csöndesen működő fölszini szivattyúk is,de akár egy már meglévő aknába is lehet fúrni kutat.

Az aknának valamennyi szellőzést illik biztosítani de inkább a szerelhetőség végett kell nagyobb méretet készíteni belőle.

Küldtem emailt!

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: ilias (19029)
ilias Creative Commons License 2013.04.27 0 0 19029
Sziasztok!
Tervezzük, hogy furatunk kutat. Ha csinálunk neki aknát, az mennyire vesz el a zajából? érdemes egy minimális nagyságú levegőtérfogatot biztosítani neki az esetleges hőleadás miatt? Mondjuk 1 m3? Persze szükség lesz a helyre az egyéb tartozékok miatt is.
Szinte csak fű lesz locsolva, kb. 160m2 felületen (később 200-220m2).
a másik kérdés pedig, hogy egy ekkora terület belocsolására (másra nem kell) elég egy 40 mm-es kút vagy inkább nagyobbat érdemes? Budapesten lakunk, a szomszédoknak állítólag 9-12 m-ről jön a víz. Mindenkié 40 mm-es.
köszi előre is a válaszokat.
Zsolt1188 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19028

Sziasztok!

 

Tudna esetleg valaki segíteni abban, hogy Zamárdiban szeretnék egy kutat furatni?!

Nincs róla információm, hogy milyen mélyen lehet a víz, mert a környéken senkinek nincs kútja.

Valakinek valami információ erről?

A kútfúrást minnél olcsóbban szeretném megoldani.

Ha valaki tud ebben segíteni, akkor írjatok a

szabics@t-online.hu

e-mail címre!

 

Előre is köszönöm!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19027

Üdv

Annyival nem jobb mint amennyivel drágább. Az emelési magasság azt mondja meg mekkora a szivattyú max nyomása. A métert osztod 10- el ha méterben adják meg. Tehát a 49 méter azt jelenti hogy 49 méter mélyről (és itt a víz szintje és a talajszint közti magasság értendő) épp feljön a víz. Ha 39 ről kell nyomnia akkor már 1 bar nyomásod is lesz. Természetesen a szállított mennyiség az csak töredéke annak amit feltüntetnek. Ha vízszintesen vezeted a csövet akkor kb 100 méter 1 bar nyomásesés, de ez nagyban függ a cső keresztmetszetétől és a keresztül áramló víz mennyiségétől (sebesség) is.  Hogy jobban megértsd itt egy elpumps adattábla ami nagyon érthető és szemléletes:

 

A kút hozamát nem neked hanem a készítőnek kell megállapítani és közölnie veled, sőt meg is mutatja a mérés folyamatát ha igényled.  Annak mérése nem lehet a te dolgod hiszen eszközeid sincsenek hozzá. Ha ez nem így lenne akkor a kedves "mestert" gyorsan el kell zavarni a háztól.

 

Előzmény: Kistudatlan (19025)
gamate Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19026

Üdv Köszörűs!

 

De igen, a Duna alja is vízzáró, abban megy a metró. Csak van a vízzáró felett hordalék...

 

A Tó utca környékéről volt szó és itt még homok sincs...

 

gamate

Előzmény: köszörűs XXI Che (19019)
Kistudatlan Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19025

Még egy buta kérdés, aztán mára be is fejeztem. Ha az írják a szivattyú adatainál, hogy maximális emelési magasság mondjuk 49m, akkor ez azt jelenti, hogy én a colos nyomóoldali csatlakozójára rátehetek 49m hosszú slagot, azon gond nélkül végig fogja nyomni a vizet?

Apropó, mi történik akkor, ha fúrt kút vízhozamánál nagy max. szállítási kapacitással rendelkező szivattyút teszek fel? Egyáltalán , hogyan mérem meg a fúrt kút vízhozamát, mielőtt még megvenném a szükséges szivattyút?

Köszönöm , remélem , előbb vagy utóbb valaki válaszolni fog !

Kistudatlan Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19024

Szervusztok !

 

 Még azt is szeretném megkérdezni, milvel látom itt nagy tapasztalatú szakemberek vannak, hogy melyik a jobb ár érték arányú szivattyú:

PEDROLLO vs ELPUMPS , ez utóbbiról tudom, hogy magyar gyártmány , a volt BAJAI-nak talán az utód gyártója ha nem tévedek.

Köszönöm a válaszokat.

c.kari Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19023

Tisztelt Freddy4!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítségét!

Előzmény: Freddy4 (19022)
Freddy4 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19022

Üdv.  c.kari !                 Konkrétan Balatongyörök Felsőhegyről nincsen semilyen kútinfóm,

mert hivatalosan, dokumentáltan ott senki sem furatott kutat. Mindenki feketén furattat.

 

A településen az alábbi vizkutak vannak nyilvántartva :

- az  "Erzsébet források"  vizkútjai  -23,0 m.  és  -30,0 m. talpmélységek között vannak

- a községi Vizműkút talpmélysége  -40,0 m.    Vizhozam :  320 l./perc

 

Ezek a kutak mind pozitivak, vagy azok voltak. Az átfurandó kőzetek nagyon szivós agya-

gok, palakövek, kövületes agyagmárgák, majd pedig az alaphegység, a mészkő. Nagyon

nehezen fúrhatók. A hegy tetején a mészkő már szinte a felszinen van.     Jószerencsét !

Előzmény: c.kari (19006)
Kistudatlan Creative Commons License 2013.04.26 0 0 19021

Tiszteletem mindenkinek, szervusztok !

 

Előrebocsájtom, hogy nem nagyon értek a dologhoz, ezért szeretnék kérdezni, szivattyúval kapcsolatban.
Adott egy fúrt kút, amit vagy tíz éve nem használtak, az eredeti szivattyú már nincs meg , vmi magyar gondolom BAJAI lehetett 220V-os.
A kút állítólag 40m-re volt fúrva. Kérdésem, milyen szivattyút érdemes venni kertlocsolás céljára? Például IKLADI kétlépcsős 1200 W-os , felújított megfelel erre a célra? Egyáltalán lehet még ehhez a tipushoz alkatrészt kapni, ha szükséges a későbbiekben?
Vagy esetleg venni egy új jó minőségű szivattyút, pl Pedrollot, de abból melyik tipus felelne meg?Ha esetleg gázos a víz , akkor vmi JET szivattyút ajánlanak. Honnan tudom meg, hogy gázos-e ott a víz? Ez kézipumpával megállapítható egyáltalán?


Mi a teendőm a kútcsonkkal, tisztítani vagy levegővel esetleg meg kell nyomatni a szívócsövet? Volt egy Jancsi pumpa is valamikor a kúton, de azt is ellopták , így most nincs rajta semmi. Hogyan tudom kipróbálni, gondolom, először vmi kézi pumpával kellene próbálkoznom, és csak utána szivattyúban gondolkodni!

Lábszelep milyen mélyen lehet, gondolom ez még acél golyós, mert vagy 30 éve fúrták.
Ha leragadt, azt hogyan tudom megnézni?De gondolom, az annyira nem is jelent problémát, ha a lábszelep nem működik, ha először a kézi pumpával felszívom a vizet, vagy igen?

Köszönök minden segítséget , előre is!

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.25 0 0 19020

üdv

 

Őrbottyán, ahol van egy kevés homok és kavics vegyesen az agyag felett, alacsony helyeken, ott van víz. a Csomádról jövő út mellett van egy autó vizsgáztató bázis, na annak a vonalában az útra merőlegesen 10-12m mély bő hozamu kutak vannak.

Ha eléred a kék agyagot kis fehér kagylók vannak benne, akkor abba is hagyhatod a fúrást. Azt hallottam, hogy onnan nem messze Vácrátóton fúrtak 500m-ig és ott még mindíg ez az agyag volt

 

www.kut.guth1640.hu 

Előzmény: BelaJanecsko (19000)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.04.25 0 0 19019

a duna alja nem éppen vizzáró de lehet, hogy ez csak egyedi eset :))

Előzmény: gamate (19018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!