Keresés

Részletes keresés

siokemeny Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4310
Sorkéményseprés, azaz sormunka. Ezt a munkát nevezik a kéményseprők annak, amikor egy meghatározott ütemterv szerint haladnak, és végzik a szolgáltatást.

Idén másodszor az mit jelent? Idén másodszor keresték és csak most találták otthon, vagy már kétszer végeztek szolgáltatást?

A számla alapján az egy éves gázkémény díja, és a féléves szilárd tüzelésűé. Második félévben a szilárd tüzelésnek a másik felét is ki kell majd fizetni.
Előzmény: Ariadne12 (4307)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4309

Torkolati kúpot is tettünk a tetejére, és magasabban is van a gerinctől.

 

Viszont szeretnék kérdezni még egyet, kicsit más témában.

 

30-as lyukacsostégla falon át vezetett füstcső melletti rést szeretném kitömíteni valamivel. Jószándékú kőművesem már kitapasztotta egyszer sima cementes, marozsis misunggal, de az úgy ahogy van, kipotyogott.

flexibilis csemperagasztó megteszi, vagy valami spec hőálló, rugalmas paszta kell?

 

Valamint, ahol a falon át átlóg egy 90-es könyök a kéménybe álláskor, ott ha le akarom szigetelni valamivel, akkor az mivel legyen?

3 cm-es, alukasírozott bazaltgyapot paplannal megtettem, de fabrikettel való tüzeléskor megolvadt a kasírozás és a ragasztószalag és megbarnult a gyapot is.

 

Előzmény: HegyenVolgyon (4308)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4308

Köszönöm a válaszokat.

 

A hozzávezetés flexi alucsőből van, a huzat meg olyan erős tűz nélkül is, hogy simán berántja a tűztérajtót.

Így nyugodtan fogok majd aludni nagy szélben is.

Előzmény: siokemeny (4306)
Ariadne12 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4307

Úgy tűnik, mostanság valahogy nem csak engem, hanem a családomat is keresik a kéményseprők. :) Szüleimnél már másodjára jöttek idén, és "sorkéményseprés egyedi gáz 980, egyedi vegyes 565 Ft" néven számláztak pénzt megint. Egy egyszerű családi házról van szó, régi típusú, nem fali kazánnal, és vegyestüzelésű is van. Mi az a sorkéményseprés, ez rendben van így? Előre is köszi a választ.  

 

 

siokemeny Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4306
Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, ha visszafúj esetleg, akkor azt érzed füst formájában és valószínűleg rögtön szellőztetsz, hacsak nem így akarod magad konzerválni. :-)

Történt már fatüzeléses CO mérgezés is. Már nem lánggal égett a fa, hanem csak parázs volt, igaz az jó vastagon, az egész az ágy mellett nem messze, plusz egy kis dugulás a kéményben. Nem egy hétköznapi eset.
Előzmény: HegyenVolgyon (4303)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4305
Üdv!

Elvileg a nagy szél még rá is segíthet a huzatra, hiszen a nagy szélsebesség miatt kisebb nyomás alakul ki a kitorkolásnál. Ez viszont csak akkor igaz, ha a kéményed magasabb, mint a 15 méteres környezeted legmagasabb pontja (nincs semmilyen szélörvény ami bekavarna), és a kitorkolás úgy van kialakítva, hogy az ott keletkező turbulencia nem tudja visszanyomni az égésterméket (pl van a tetején torkolati kúp, huzatfokozó, vagy egyéb kitorkolásmódosító szerkezet).

A szél során a kéményre nézve legveszélyesebb az ú.n. bukószél. Ha a gerincnél alacsonyabb a kéményed, és a gerinc felől fúj a szél akkor ott bukószél alakul ki és ha nincs ellene védelem, akkor visszanyomhatja a füstöt.

Zárt égésterű kandallók külső levegő hozzávezetését az uralkodó szélirány felőli falról kell biztosítani. Ha a másik oldalon van, akkor a kialakuló depresszió miatt előfordulhat, hogy a tűztérben az áramlás megfordul (főleg ilyen erős szélben, mint a hétvégi) és a levegőcsatornán távozik a füst. Ez akkor lehet kellemetlen, ha a hozzávezetés PVC csőből van megoldva és esetlegesen megolvad. Persze ha a kémény huzata erősebb, mint a kialakuló depresszió akkor nem történik baj.

CO diffúzió. Ettől nem kell tartanod. Át tud diffundálni, de ahhoz a tűztérben tartósan nagyobb nyomásnak kell kialakulni, mint a helyiségben, ahol üzemel.
Előzmény: HegyenVolgyon (4303)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4304
Pelletdoktor!

Várom a válaszod a 4296-ra!
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4303

Kémény értőkhöz lenne kérdésem!

 

Amikor ilyen nagyon erős szél van, és a kandallóban is hallatszik, hogy süvít a szél a kémény tetején, néha bele-bele fúj, akkor veszélyessé válhat-e a helyzet? Most fatüzelésre gondolok elsősorban.

Én azt gondolnám, hogy ha visszafúj, akkor azt érezni kellene füst formájában is, nem egyből megfullad az ember a monoxidtól. Jól gondolom, vagy nem?

 

Másik, hogy ha zárt a tűztér, külső levegő csatlakozással, akkor annyi történhet, hogy erős visszaáramlás esetén kimegy a füst a égésilevegő bevezetésen, vagy átdiffundálhat a CO a tűztén falán esetleg? Mert az tudtommal képers ilyenre is.

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4302

A kandallós fórumon is bemutatkozott az úr. Igaz ott nem lőtt még ekkora bakot.

 

Rendkívül gusztustalan dolog egy fórumon, mikor valaki azzal próbál fölényre szert tenni, hogy beleköt a vitapartner helyesírásába, pláne úgy, hogy maga sem kikezdhetetlen a témában.

 

Az meg aztán végképp a csúcs, amikor félrenézi, kibe köt bele helyesírásilag :-).

Előzmény: Törölt nick (4299)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4301

Tényleg nem te írtad bocs!

De azért a többiről annyit. Én megtalálható vagyok a munkám után, és tévedés esetén elitélhető!

És a többiek, akik csak osztják az észt felelőtlenül?

Nem vagyok bürokrata. Csakíegy egyszerű iparos. csak nem a szájtépő, mögötte semmi fajtából.

Amúgy haragudni is lehet a fórumon, azt hiszem nem tilos.

Előzmény: Törölt nick (4298)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4300
Na szóval.
"Pl. túlterhelt vezeték és ebből adódóan nem megfelelő nyomás."

Eleinte erre is gondoltam, de aztán kiderült, hogy ez nem lehetséges, mert a házunk külön nyomáscsökkentővel rendelkezik, és így az utcai gázvezeték nyomása független a fogyasztói oldal gáznyomásától.
És persze a gázóra meg még többet mér mint előtte, tehát valószínű kisebb nyomáson ez nem így lenne.

Na de ezt hagyjuk, mert itt ON ez a téma, meg hát ugye "én nem tudom mit beszélek".

Elég ha annyit írok, hogy tőlem függetlenül, még sokan mások panaszkodnak, hogy sz@rabb a gáz fűtőértéke mint régen.
És én csak annyit mondtam ezzel kapcsolatban, h nem e ez is oka lehet a visszaáramlásnak?

(Na most mit kapok..:-))))
Előzmény: Törölt nick (4290)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 4299
Ha már itt tartunk...
""festessz le""
Mint a kígyó ssszzz...:-)))
Tiszta röhej, hogy egy fórumon még a heJJJesírás is számít...:-)
És kicsit rosszul is vagyok, mert nem számítottam erre, h ki leszek figurázva, csupán csak a véleményem, gondolataim írtam, és írni is fogom, hátha lesz aki tényleg "tiszteli a gyengéket" :)
Előzmény: Törölt nick (4292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4298
Pfujjj...
Kedves doktor úr!
Ezt érdemlem, amiért a hozzászólásod mellé álltam, mikor azt Grossbau komentálta...
Csodálom hogy ilyen szuperokosnak tartod magad, miután lehet hogy egyesek nem tudnak helyesen írni, de te meg olvasni nem tudsz.
Legalább azt elolvasnád, h ki mikor mit írt, mielőtt valakit kifigurázol, fikázol.
Hol írtam én hogy "hüjeség"??????????Erre még én is kíváncsi vagyok...

Persze, nincs gáz és gázkészülék a környezetembe...
Cefréskádba rohasztyuk a pelletmorzsát, és a biogázt vezetjük égggy általam drótozott
égőfejbe a nappali közepibe.. :)))
Tényleg az életben és a munkában miféle bürokrata lehetsz, ha egy fórumon arra pocsékolod az energiád, hogy mást "kikezelj a """HÜJESÉG""-ből..:-)))
Előzmény: Törölt nick (4286)
Szeretném tudni Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4297

Üdvözletem!

 

Belvárosi 5 szintes ház kéményébe be lehet szerelni gáztömőr turbós kondenzációs kazán égéstermék elvezetőjét. Van ilyen flexibilis cső, vagy bármi hasonló technika?

 A 15.-kerületi Rákospatak utcai Fökétüsz milliós beruházásról számolt be nekem.

Tervezés, kivitelezés, nyomáspróba.  Ez tényleg ilyen drága és körülményes?

siokemeny Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4296
Pelletdoktor!

Most néztem, hogy az E.ilkaminhoz van közöd.

Írtam már egy e-mailt nem tudom melyik kollégádnak, állásfoglalást szerettem volna kérni a pelletkandallók égéstermék-elvezetéséről. Azt írta vissza az ember, hogy úgy működik, mint egy turbós kazán, és küldött egy bekötési vázlatot. A gond csak az volt, hogy azon már minimum 130-as átmérőt írtak sima saválló acél béléscsővel. Közben azt mondja, hogy a 80-as saválló csővel is lehet bélelni a kéményt.

A kettő üti egymást. Ha úgy működik, mint egy turbós kazán, akkor ahhoz olyan kémény kell, ami az MSZ EN 1443 szerinti P1-es nyomásosztály 200 Pa-os túlnyomását meghatározott szivárgási értékkel tartani tudja. Ezt egy sima savállóval bélelt kémény nem teljesíti.

Ha meg huzatigényes kémény kell hozzá, akkor hogy lenne elég a 80-as cső?????

Előre is köszi a választ!
dako60 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4295
Senki sem tökéletes így én is tévedek, de igazán válalhatná magyar korrepetálást, mert itt van alany.
Előzmény: Törölt nick (4292)
dako60 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4294
Mikor megvettétek át lett nézetve kémény, esetleg kitakrítatva minden valószínűség szerint valami nem volt tökéletes a használat során: vizes fával használtátok vagy amikor még látható lánggal égett, akkor lezártátok, hogy minél tovább tartson ki a fa. Mindkettő előbb-utóbb kátrányosodást okoz, azt pedig csak egyetlen dologgal tudod megszüntetni új kéményt kell építeni. Bár már olyat is hallottam van aki leszigetelte, hogy a szag ne terjedjen a lakásban szét.
Előzmény: csaba 78 (4293)
csaba 78 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4293
sziasztok. kérdésem volna. egy éve vásároltam egy házat. a télen fütötem bene kandaloval és a hétvégén megjelent a kátrány folt a menyezetnél. mitlehet vele kezdeni?most akor szigeteltetni kel a kémény belsejét vagy kilehet valahogy takaritani?
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4292

Ebben az esetben "marhaszart" is írhattál volna! :))))

 

Nem tudom annak okát, hogy a tudatos szabálytalanságot, és nemtörődömséget, és a szakértelem teljes hiányát miért kell ennyire kinyilatkoztatni. Azt, hogy engem így festessz le?

Tudod ez úgy van, ha fűtés szezon idején, egy héten legalább 3x nem küldenek el anyámba, már-már elvonási tüneteim vannak! :))))))))))

Persze, fogyasztói szemmel nézve tök jogosan!

Előzmény: Törölt nick (4289)
dako60 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4291
Az ajtó teljesen jó, ma már csak ilyet engedélyeznek beépítésre. A tüzelőberendezésed hol helyezkedik el épületben? "A hőszigetelésnek mi köze a fűtéshez?" Elég sok köze van, mert aki plusz szigetelőt rakat a háza falára az a nyílászáróit sokszor kicserélteti, vagy korszerüsítteti, ezáltal lecsökken légcsere a lakásodban vagy teljesen megszűnik. Ha a lakásodban van cserépkályha vagy kandalló és nincs légbeejtő az gond, zárt ajtón keresztül nem tud bemenni a friss levegő.
Előzmény: Törölt nick (4288)
dako60 Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4287
Úgy látom te másfajta gázokban(mustgáz) sokkal járatosabb vagy, ha nem értesz a füstgáz, levegő utánpótlás, huzatáramlás dolgaihoz, akkor fordulj szakemberhez, magad és családod életvédelme miatt. Amit a pelletdoktor leírt teljesen így igaz, az emberi hülyeségnek nincs határa.(az egyik ismerősnél jutazsákkal volt betömve a kéménytisztítónyílás, no comment)
Előzmény: Törölt nick (4283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4286

"hüjeséggel"

A helyesírás sem a szakterületed az biztos.

 

"De persze ez csak az én véleményem,és ne bántsatok ha ostobaságokat beszéltem, mert nem a szakterületem, csak gondoltam erre."

Én nem foglak bántani, én tisztelem a gyengéket!!!!!!:)

Az hogy nemtudod mit beszélsz?

Majd kikezelik!

Egyáltalán, van gáz, vagy gázkészülék a környezetedben?

Előzmény: Törölt nick (4285)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 4285
Ja még valami!

"Gázkészülékből származó szénmonoxid mérgezésben évente sokan vesztik életüket."

Szerintem ehhez részben a gáz kib@szott szar fütőértéke is közre játszik, ami a saját tapasztalataim alapján, kb fele akkora mint mondjuk 10 évvel ezelőtt.
Komolyan mondom, hogy egyszerűen egy fazék víz nem akar felforrni a tűzhely legnagyobb égőjén, nem úgy mint régen. Tapasztalom ezt a kazánon is, pedig volt takarítva és vizsgáltatva...-Mielőtt még szólnátok:)))
Szóval szerintem egy régebbi készüléknél (ami még "gázra" lett tervezve), előfordulhat, hogy a kéményt sem bírja rendesen felmelegíteni, és az általatok említett körülmények hamarabb elő tudják idézni a visszaáramlást, ami jobb gázzal lehet hogy még nem következne be.

De persze ez csak az én véleményem,és ne bántsatok ha ostobaságokat beszéltem, mert nem a szakterületem, csak gondoltam erre.
Előzmény: Törölt nick (4284)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 4284
Üdv!

Miért?
Mi bajod pelletdoktor cikkjével?
Nem akar vele rosszat senkinek!

Végülis tényleg én is csak annyit fűznék hozzá, hogy természetesen ezek maradjanak csak tájékoztató jellegű információk. Vagyis ezeket a dolgokat ne "tereljük bürokratíkus kényszer útra", ahogy te is mondtad.
Úgy már hasonlóan kellemetlen lenne, mint mikor Pl:. a rendőr kib@szottol félti ugye az én saját életem, és megbüntet amiért nincs bekapcsolva a biztonsági övem.
De tájékoztatni viszont kell az embereket ezekről a dolgokról.
Aztán ha valaki még ezekután is úgy gondolja hogy ű szigetel, meg a szagelszívóval szippant, tegye nyugodtan, a családja és a saját felelősségére.

(off.
Csak egy példa a magyar renszerre:
Mikor egy kisbuszban páran meghaltak balesetben, rögtön szóbahozták, hogy sok hasonló kisbusz van, ami az utasülésekben nem rendelkezik bizt.övvel, és hogy törvény kell, hogy hivatalosan ilyet ne lehessen forgalomba engedni!!!
A terepjáróról és a sofőrjéről, aki a kisbusznak nem adott elsőbséget, mai napig nem esett szó...szóval ezt kell kerülni a kémények világában.)
Tehát nem "levizsgáztatni" és megbüntetni kellene az embereket, hanem csak tájékoztatni.
Előzmény: Törölt nick (4283)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 4282

Tökéletesen jól látod.

De mint minden szakmában a miénkben is vannak szakmunkásnak sem mondható mesterek, így ez előfordul.

Azért megjegyezném, hogy a gázszerelőt hívják, a kéményseprőt beengedni kötelező. A gázszserlőnek nincs ilyen esteben semmilyen hely ahová a szabálytalan üzemeltetést jelentse, tehát marad a lezárás, és jegyzőkönyvezés.

TE, mint a kémény seperője, már nyomhatod a jegyző felé, és megy a bírság, vagy javíttat a "potenciális öngyilkos jelölt"

És még ott van annak a felelőssége, aki a helyzetet létrehozta? Mikor csuktak be ablak beépítőt, ha meghalt a tulaj, és Ő is vastagon benne volt a szaros ablakaival?

Kovács István

Minősítő, biztonsági felülvizsgáló

Mester

 

Az írás 206-ban íródott.

A helyzet?

Változatlan!

 

Szilárd tüzelés, a fűtéstechnika fehér foltja. (Oxigén is kell az élethez.)

De vissza a jelenkori fogyasztói reklamációkhoz. Igazából én, mint szervizes, nagyon szeretek dolgozni. A gázkészülékekkel nincs is igazi probléma. Ott a folyamat bejárt, kimunkált. Dönt a fogyasztó, új bekötés, vagy csere. Mindenképpen (kivéve egy-két potenciális öngyilkos jelöltet) szakemberek végzik a feladatot tervezéstől az üzembehelyezésig.

De mi a helyzet a szilárdtüzelésű berendezésekkel?

Elmondom. Ez senki földje a fűtéstechnikában.

Egyedi fűtőeszközöket vesz, beköt, üzemeltet bárki. Figyelmen kívül hagyva időnként még a józanész diktálta megoldásokat is. Némely ember azt hiszi, központi fűtés az a fűtőberendezés, amelyet a fűtendő épület középpontjában helyezett el. Itt nem veszi senki figyelembe a teljesítményhez tartozó, maximális helyiség nagyságokat. Azt hogy egy légteret, vagy egy fűtőberendezéssel, több helységet akar fűteni.

Figyelmen kívül hagynak olyan alapvető dolgokat, állapotokat, mint a hőszigetelés, vagy a fokozott zárású nyílászárók.

Volt eset mikor többszörös életveszélyes helyzetbe sodorták saját magukat. Erről egyszer egy cikket is írtam.

Saját pénzemen jelentettem meg, éppen egy olyan valós eset után, ami a cikkben szerepel.

 

A cikk

„Tisztelt Olvasó.

Gázkészülékből származó szénmonoxid mérgezésben évente sokan vesztik életüket. Ez egyrészt következhet kéményhibából, a gázkészülék hibájából, de bekövetkezhet egy teljes véletlenből, ami a lakáskorszerűsítésekkel hozható közvetlen kapcsolatba. Energia felhasználásunkat szeretnénk kisebb számlaértékekkel megoldani és ezért korszerű hőszigeteléseket, fokozottan záródó nyílászárókat építünk, építtetünk házainkba, lakásainkba.

A törekvés természetes. De ki figyelmeztette már a tulajdonosokat arra a veszélyre, amit akaratlanul idézhetünk elő egy ilyen pótlólagos beépítéssel, korszerűsítéssel. Továbbiakban megemlíteném, hogy gázkészülékeinket sem igazán akkor vizsgáltatjuk meg, amikor még a gyári értékek, fogyasztás vagy hatásfok komolyabb beavatkozás nélkül biztosíthatóak. Megvárjuk a teljes működésképtelenséget, és akkor fordulunk szervizhez.

Két példa arra hogy lehet közvetlen életveszélyt előidéznünk saját magunknak.

Garzonlakás. Adva van egy kéményes gázkonvektor, mint egyetlen fűtési lehetőség. Korszerűsítés alkalmával modern ablak, ajtó kerül beépítésre. A konyha illatainak elvezetésére, szabadba távozó kivezetéssel páraelszívót építenek be. Ezek mind tervezés, engedélyezés nélkül beépíthető tárgyak.

Következmény, a páraelszívó első fűtésszezonban történt bekapcsolása alkalmával a helyiségbe tartózkodók enyhe mérgezést szenvednek, ugyanis a megjelenő vákuum csak a kéményen át tud kiegyenlítődni, így visszajuttatva a gázkonvektor égéstermékét a lakóhelységbe.

A következő esetben nem történt baleset, de nagyon könnyen lehetett volna.

Gyönyörűen felújított pestkörnyéki épület, hőszigetelés, fokozottan záródó ablakok, az egyik legmodernebb kéménytechnológiával épített égéstermék elvezetés. Őszi–tavaszi fűtéskiegészítésre a nappaliba vásárolnak egy 9 kW teljesítményű vegyes tüzelésű kandallót. Nappali egy légtér a konyhával, ott páraelszívó, melynek bekapcsolásával akkora léghiány keletkezett, hogy a kandalló kialudt. Ezzel egy időben a párhuzamosan épített kémény gázos ágán, a fürdőszoba megtelt égéstermékkel. Ezért érdeke és törvényelőírta kötelezettsége minden fogyasztónak az ötévenkénti, minősítő biztonsági felülvizsgálat.

Pillanatnyilag ezt a fajta vizsgálatot kerületünkben csak szervizünk végzi, a lehető legnagyobb kedvezményeket adva a XXII. kerületi lakosoknak. Átalakítások, lakásfelújítások elvégzéséhez fűtéstechnikai szaktanácsadással is segítjük a fogyasztókat, hogy nyugodtan hajtsuk álomra a fejünket. Kovács István Szerviz vezető”

 

Ez a cikk megjelenése nem kis pénzbe került. Hogy megérte e? Üzleti szempontból

egyértelműen nem. De az én lelkemen segített.

Itt e területen sok az okoskodó, figyelmeztető, magyarázó. De erre áldozni is hajlandó, az nem sok.

Ismeretlen

XXI. századi irón-ista

Aránylag ismert mester, ember.

 

Előzmény: siokemeny (4275)
dako60 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 4281
Az a készülék amivel a kéményseprő méricsgél a gázkészülékeknél, annak mi a neve azza mit mér(egy zöld és egy pirosled van rajta)
Előzmény: siokemeny (4279)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.06 0 0 4279
Bocs, hogy kijavítalak, de az nem CO érzékelő, hanem visszaáramlás-érzékelő. Nem CO-t érzékel, hanem a visszaáramlás hőjét. 1 perces visszaáramlás esetén letiltja a kazánt, ami magától nem tud visszakapcsolni, csak kézzel indítható újra.

A deflektor szélén szokták elhelyezni, sokan a gyakori leállás után kiköttetik. Sajnos. Ahelyett, hogy a visszaáramlás okát szüntetnék meg (pl légellátás).
Előzmény: Törölt nick (4278)
Tusi_ Creative Commons License 2009.03.06 0 0 4277
Köszi.

Ezeket nagyjából tudom is. Akkor azt a kis kütyüt hogy hívják, amit be kell kötni, hogy kikapcsoljon a gép, ha tartósan visszaáramlik a kéményből valami?
Előzmény: siokemeny (4276)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.06 0 0 4276
A deflektor maga a huzatmegszakító.

3 feladata van:

1. Függetlenítse a készüléket a kémény huzatától, ha túl nagy a kéményhuzat, akkor ne szívja le a lángot a készülékről.
2. "Hidegindításnál" a kismértékű visszaáramlás ne oltsa el a lángot, az égésterméket a helységbe vezesse.
3. Hirtelen visszaáramlásnál is a 2-es pont.

Tehát pont azért veszélyes is, mert tartós visszaáramláskor a készüléktől elvezeti a visszaáramló füstgázt a helyiségbe, és nem oltja be a lángot. Az égéstermékben van minimális CO és jórész CO2. Viszont ahogy a CO2 telítődik a helyiségben úgy négyzetesen termelődik a CO (ú.n. halálgörbe).
Előzmény: Tusi_ (4274)
siokemeny Creative Commons License 2009.03.06 0 0 4275
Nem szeretném a gázkészülék szerelőket, beüzemelőket leminősíteni (tisztelet a kivételnek), de amikor telefonálnak egy háztól, hogy ott járt a szerelő, akit azért hívtak ki mert mindig leáll a kazán és ő azt mondta hogy nincs huzat a kéményben el van dugulva, akkor biztosra tudom, hogy nincs semmi gond, csak nem kap elég levegőt a kazán. Mert nem azt nézi meg először, hogy kicserélték-e a nyílászárókat, vagy esetleg tömítést ragasztottak bele, hanem a készüléket vizsgálja nem kevés pénzért. Ráadásul előírja, hogy a kéményseprők papírja nélkül tovább nem üzemeltethető.
Kimegyek, belenézek tükörrel, látom a fényt. Ablak kinyit-készülék megy, ablak becsuk-visszaáramlás. Egyértelmű levegőutánpótlási probléma. Ezért még csak díjat sincs pofája az embernek elkérni, csak egy telefon a szerelőnek, hogy amit kiadott papírt arról húzza le a kéményes kikötést, és menjen a francba, hogy feleslegesen rángat engem ki.

Persze, mint írtam tisztelet a kivételnek.
Előzmény: Törölt nick (4270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!