Keresés

Részletes keresés

gradinar Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42961

Szia Richie1979,

 

Plovdivi parkolás terén nem vagyok jó, de szerintem sem kell túlbonyolítanotok a helyzetet.

A városnézést kezdjétek a főtéren, ott római romok is vannak, meg egy gyönyörűen felújított mecset. Onnan induljatok el a Szaborna utcán, a parkoló után jobbra fel irány a római amfiteátrum, onnan vissza a Szabornára, tovább rajta a Szt Konsztantin i Elena templomig, mellette a Néprajzi Múzeum + közben rengeteg szimpatikus régi ház. Enni a főtéren és környékén sok helyen lehet, nagyon nem választhattok itt sem mellé. A helyzet az, hogy plovdivi gasztronómia terén kicsit meg vagyok lőve, mert itt szinte kizárólag gourmet helyeken jártam, ezeket inkább nem sorolnám fel.

Ha még bármilyen kérdésed van, csak bátran...

 

G.

Előzmény: Richie1979 (42960)
Richie1979 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42960

Szia gradinar,

 

Köszi szépen a részletes visszajelzést ami a szófiai éttermeket illeti ! Jól feladtad a leckét, ami a választást illeti hiszen annyi alternatívát javasolsz ! :)

 

Esetleg plovdiv -ban is jártál már ? :)

Jópárszor. Miben tudok segíteni? Szintén kaja?

 

Amiben örömmel venném ha tudnál segíteni:

 

1, szintén belvárosi parkolás, bár Stevie szerint túlbonyolítom a kérdést ! :)   A szállásunk itt lesz -> Bright House - 21, Georgi Benkovski St., 4000 Plovdiv

 

2, bármilyen olyan látnivaló amit szívesen / kifejezetten ajánlanál, esetleg figyelembe véve azt hogy - sajnos - mindösszesen csak egy napunk lesz, tehát amit ennyi időből ki lehet hozni

3, ajánlott büfék, éttermek, stb...

 

Üdv, R.

Előzmény: gradinar (42895)
gradinar Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42959

Ha lehet, ne keverjük a szezont a fazonnal!!

Az Általad idézett indexnek semmi köze nincs ahhoz, hogy kinek-kinek mi a szubjektív érzete az illető város fásítottságával-parkosítottságával kapcsolatban, ellenben - és ez a tanulmányból (www.cee.siemens.com/web/ro/ro/corporate/portal/SiemensRomania/Organizatie/desprenoi/Documents/European_Green_City_Index.pdf)  egyértelműen kitűnik - a vizsgált városok komplex környezetvédelmi állapotát illusztrálja, a zöldfelületek nagyságát pedig ebbe pont nem veszi be! Azt pedig ezen a fórumon valszeg senki nem vitatta, hogy Szófiának az általános környezetvédelem terén rendkívül sok behoznivalója van. 

 

G.

Előzmény: solozo (42953)
János 2 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42958

Nem, a 409-es lényegében egy helyi járat, Obzor pedig kb 55 km.

János2

Előzmény: moni31 (42943)
Nono04 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42957

Én mindenképpen abból indulok ki, hogy bemegyek Várna központjába... Talán onnan olvastam, hogy annyi... a reptérről jóval húzosabb...

Előzmény: rebkaa (42956)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42956

Honnan 10-15 leva?  mert a reptérről 40-50-et olvastam...

Előzmény: Nono04 (42955)
Nono04 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42955

Az 1 levát a 409-es buszon fizettünk. (fejenként) A taxinál 99%-ban úgy voltunk, hogy már annyira ki voltunk pruccanva, hogy két-három taxis meginterjúvolása után, a legolcsóbbat választottuk, de volt olyan is, hogy "nem érdekel, csak vigyen már valaki":-)) De azt tudom, hogy a reptérről nagyon nem éri meg taxit fogni, mindenképpen be kell menni Várna közepébe, ha taxizni akarunk. (jelentkezőkből nem lesz hiány) Ahogy nézem a térképen, kell még jócskán gyalogolnunk a végállomás után, lehet, hogy ennek is taxi lesz a vége. 10-15 levát írnak itt a többiek az Aranyhomokig átlagban... hát majd meglátjuk. Bár én is inkább a buszozás-gyaloglás híve vagyok...

Előzmény: rebkaa (42952)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42954

Köszönöm. De nekem Szófia akkor is szép! :)

 

Előzmény: solozo (42953)
solozo Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42953

 

Az Európai Zöld Város Mutató, azaz European Green City Index 30 európai városra kiterjedő felmérését a Siemens az Economist Intelligence Unittal együttműködve végezte 30 szempont alapján.

 

1. Koppenhága
2. Stockholm
3. Oslo
4. Bécs
5. Amszterdam
6. Zürich
7. Helsinki
8. Berlin
9. Brüsszel
10. Párizs
11. London
12. Madrid
13. Vilnius
14. Róma   
15. Riga
16. Varsó
17. Budapest
18. Lisszabon
19. Ljubljana
20. Pozsony
21. Dublin
22. Athén
23. Tallin
24. Prága
25. Isztambul
26. Zágráb
27. Belgrád
28. Bukarest
29. Szófia
30. Kijev

Előzmény: Pötyi71 (42944)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42952

Mi az első járattal megyünk, ahogy a hozzászólásomban írtam, junius 17-én. Az még jó, ha délutánra módosítottak. A miénket előrébb hozták reggel 5.45-re.  Budapestttől 130km-re lakunk ezért kell elindulnom hajnali 2.30 körül.

Én 3 gyerekkel megyek egyedül, a férjem csütörtökön jön utánunk  a burgaszi géppel és onnan fog felbuszozni az Aranypartra.

A jegye még nincs meg, de szerintem nem várok tovább a vétellel, mert ma 23.000-et látok és valami miatt Burgaszba a junius 20-a nagyon drága volt. Előtte, utána lévő időpontok sokkal olcsóbbak.

 

És honnan tudtad, hogy mi a reális ár a taxinál? 1-leva/km árat olvastam, dehát mint tudjuk ez az üdülőtelepeken a legtöbbször nem működik...

Bárhova megyünk ezt a taxi dolgot rühellem a legjobban, de jó, hogy a férjed élvezi a helyzetet. Egy-két arab országban igazán helyettesíthetett volna....

Inkább buszozunk és gyaloglunk(bár a gyerekek sokszor zúgolódnak)vagy bérelünk kocsit. Amúgy is alapból 4 gyerekünk van, el sem férünk egy taxiban.

Előzmény: Nono04 (42949)
solozo Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42951

Ne legyél benne biztos. :-)

Előzmény: Pötyi71 (42950)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42950

Nem vitakozom veled. :) Szubjektív okok miatt nagyon szeretem Szófiát. De biztos vagyok benne, hogy több helyen voltam, mint Te.... Azt mindannyian tudjuk: kinek a pap, kinek  a papné.

Előzmény: solozo (42947)
Nono04 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42949

Szia! Köszi, ez lehet, hogy nagy segítség, talán utána tudok nézni, így mennyi az út még a Sentidoig. Július 12-én megyünk, nem tudom nézted-e, de a wizz módosította az indulást (legalábbis ezen a napon) és már délután indul. Mondjuk ez nekem annyira nem gond, legalább nem kell annyira korán gyerekkel szüttyögni a reptéren. Tavaly Várnából mentünk busszal a Napospartra, ekkor 1 leva volt a 409-es a városközpontig, tehát gondolom a végállomásig sem lehet valami elképesztő összeg. Többször taxiztunk a Naposparton is, ha magas árat mondott a koma egyszerűen otthagytuk és mentünk egy másikhoz, sokszor, amelyiket otthagytuk futott utánunk és valóban egy kedvezőbb árért őt választottuk. De ha lehet én is inább kihagyom a taxit, bár a férjem élvezi ezeket a helyzeteket :-)) Ti mikor mennétek??

Előzmény: rebkaa (42948)
rebkaa Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42948

Én is nézegettem ezt a hotelt és a busszal történő odajutást. Végül nem ide megyünk, mert eléggé kinntinek találtam,1km-t írnak a központtól, de ez inkább légvonalban. Nekünk még nincs szállásunk, de leadtak egy lekérést az egyik szállodának, majd meglátjuk, hogy visszaigazolják-e. Az első járattal 17-én megyünk.

A 409-es buszról annyit tudtam meg, hogy Várna Aeroport--Golden Sants Resort között közlekedik.  Aranyhomok központjában áll meg, egy nagy Accomodation felíratú tábla előtt.

Innen valószinüleg gyalog lehet eljutni a yacht kikötőig, itt van a Golden Sentido. Annyit olvastam külföldi fórumokon, hogy nagyon résen kell lenni a taxisokkal, mert igen elvarázsolt árat tudnak mondani. 

Ha lehet nem szeretnénk taxizni, de majd meglátom, mert hajnali 2.30 körül kell elindulnunk itthonról,  előrébb hozta a Wizz 5.45-re az indulást. Ha nagyon ki lesznek a gyerekek, akkor a 409-es végállomásától mi is taxival megyünk.

Azt olvastam, hogy a reptérről közvetlenül 50 leva körül van egy taxi. Esetleg te megtudtad, hogy abuszjegy a reptérről mennyibe kerül Aranyhomokig?

Mikor mentek?

 

solozo Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42947

Ennyi fát máshol nem nagyon látni

 

Túl sok helyen nem járhattál a világban...

Előzmény: Pötyi71 (42944)
utazo idegen Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42946

Melegszik a tenger már 11 fokos

Nono04 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 42945

Sziasztok!

Tudna abban valaki segíteni, hogy a 409-es busz végállomása (Várnában) pontosan hol van? A Sentido Golden Star Family hotelbe megyünk és igazából nem tudom belőni, hogy meddig kell elmenni a busszal, hogy legközelebb szálljunk le a hotelhez. De lehet, hogy még taxizni is kell utána... ezt még ki kell nyomoznom... Esetleg valaki tudnak segíteni?? (azt már kinyomoztam, hogy a szálloda régi neve Hotel Iberostar Obzor Beach & Izgrev volt :-)

Előzmény: moni31 (42943)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42944

Köszi Gradinar. Többek között ez tetszik a legjobban Szófiában. Ennyi fát máshol nem nagyon látni. A parkok is gyönyörűek.

Előzmény: gradinar (42922)
moni31 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42943

Köszi 

és a 409-es elvisz Osborba?

Köszia választ

Előzmény: János 2 (42940)
monoriszné Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42942

Szia János!

 

Szegedről indulunk és terveink szerint este 8-kor...

 

Üdv. Móni

Előzmény: monaco2 (42937)
utazo idegen Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42941

Szia! Éjszakai  indulást nem ajánlom  nagyon fárasztó. Most hogy már megépíteték a sztrádát Burgaszig most már kb. 13-14 óra alatt lent vagy. Saját börömön tapasztaltam ,hogy éjszaka nagyon fárasztó a vezetés.

Előzmény: Hunreal (42935)
János 2 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42940

Közvetlenül előtte, az indulási oldalhoz közelebb. Kijössz, jobbra fordulsz  kb 50 m, a 409-es. Én egy kicsit lejjeb mennék /nem Várnába maradnék/, talán Obzor. Én legalább is így szoktam, ha Várnába érkezek.

 

Üdv: János2

Előzmény: moni31 (42936)
stevie-13 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42939

Jó hogy megtettem, mert az iGO "gyors útvonal" (nem rövid!) algoritmus alapján földes, murvás útra is bevitt volna + elkerüljük a Bukarest körgyűrűt is és inkább a mellette lévő csendes, nyugodt, mondhatni jó aszfaltos utakon megyünk.

 

 

Ez teljesen kizárt.

 

A Streetview az iGo-hoz képest nem megbízható.

 

A Bukarest körgyűrű melletti "csendes, nyugodt, mondhatni jó aszfaltos utak" nem léteznek, illetve más jellegű buktatókat jelentenek.

 

A Bukarest körgyűrű egyetlen valódi alternatívája átvágni a városon. Ez viszont hétköznap napközben elég meredek művelet.

 

 

Vezettem már 500-800 km-ert, de ennyit még soha, főleg 2 határon is át kell menni elsőre. Éjfélkor indulnánk el és úgy számolom, hogy délután 3-5 között érnénk a Hotelhez.

 

 

Ez csakis Szerbián keresztül jöhet ez össze. Románián keresztül reálisabb 20-24 órával számolni.

 

 

ti hogy szoktatok felkészülni az ilyen "nagy" útra? Itt elsősorban a fáradtságra gondolok. Éjféles indulásnál azt gondoltam, hogy előző nap jó sokáig alszok és délután is lefekszek egy kicsit. Menetközben pihik, energiaital. Más azt mondta, hogy nem szabad sokat aludni előtte, mert az ember fáradtabb lesz. Nektek mi a véleményetek? Nektek mi jött be?

 

 

Az alapszabály, hogy folyamatosan menni kell. Az út a megállások miatt lesz időben is hosszú. 

 

A második alapszabály a váltott vezetés. Ha ez nem megoldható, akkor inkább szálljatok meg útközben. A kamionsofőröknek TILOS napi 8 óránál többet vezetniük, és ez nem véletlen. Ha csak az egyikőtök vezetőképes, akkor ne kockáztassatok, szálljatok meg valahol. (A nyaralásból úgysem a 8 tengerparti nap fog a legtovább megmaradni emlékként, hanem az oda-visszaút élményei -- érdemes is lehet ezt elnyújtani.)

 

 

Előzmény: Hunreal (42935)
monaco2 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42937

Szia Móni!

 

Mi is 21.-én indulunk Zala megyéböl, ti  az országnak melyik részéröl indultok és hány órakor ?

Üdv:János

Előzmény: monoriszné (42913)
moni31 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42936

Sziasztok

 

Mi idén napospartra megyünk eddig 2x voltunk repcsivel de most horror az ár viszont muszály azzal menni .

Mivel egyben nem is tudom foglalni csak külön külön el is gondolkodtam olyan megoldáson hogy Várnába mennénk és ott eltöltenénk pár napot és utánna irány Napospart.

Tudtok abban segíteni, hogy Várna reptértől a Busz merre van?

Melyik megy be a város központban?

Köszi Móni

 

 

Hunreal Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42935

Sziasztok!

Egy régebbi hsz-ben írtam, hogy nyáron Bulgáriába (napospart) mennénk kocsival Románián át, visszafelé pedig szerintem Szerbián keresztül autópályán. Az úton természetesen lesz pihenő, de az 1-2 napot a féluton töltöm dolgot kihagyjuk. Románián keresztül az út durván 1200 km. Szerencsére már a google street view tartalmazza (még most elég frissen) Románia és Bulgária nagy részét. Ez alapján jó pár óra alatt az összes létező utat amin előreláthatólag közlekedünk meg tudtam vizsgálni. Jó hogy megtettem, mert az iGO "gyors útvonal" (nem rövid!) algoritmus alapján földes, murvás útra is bevitt volna + elkerüljük a Bukarest körgyűrűt is és inkább a mellette lévő csendes, nyugodt, mondhatni jó aszfaltos utakon megyünk. Street Viewban iszonyatos nagy dugó és pocsék út van a körgyűrűn és más kommentekben is írták, hogy a körgyűrű elkerülése 2 óra mínusz.

Vezettem már 500-800 km-ert, de ennyit még soha, főleg 2 határon is át kell menni elsőre. Éjfélkor indulnánk el és úgy számolom, hogy délután 3-5 között érnénk a Hotelhez. Ez körülbelül 15-17 óra. Kérdésem elég szokatlan lesz, de ti hogy szoktatok felkészülni az ilyen "nagy" útra? Itt elsősorban a fáradtságra gondolok. Éjféles indulásnál azt gondoltam, hogy előző nap jó sokáig alszok és délután is lefekszek egy kicsit. Menetközben pihik, energiaital. Más azt mondta, hogy nem szabad sokat aludni előtte, mert az ember fáradtabb lesz. Nektek mi a véleményetek? Nektek mi jött be?

Üdv

utazo idegen Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42934

Nemzetközi buszok a Főtéren állnak meg az ó város és az új város határában azok a turista buszoknak a menetrendszerinti buszok azok a ó város főterén állnak meg amik Burgasból , Primorsko -ból jönnek.

Előzmény: shogun66 (42932)
utazo idegen Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42933

Szia! Nem tudod eltéveszteni a buszt mert az oldalára nagyon nagy betűvel rá van irva Sozopol busz Ami Burgaszba megy  arra Burgas busz. Biztos nem lehett eltéveszteni.

Előzmény: shogun66 (42927)
shogun66 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 42932

Köszönöm ! Az új városrészben nincs megálló csak az óvárosban ?

Előzmény: solozo (42931)
solozo Creative Commons License 2013.04.20 0 0 42931

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!