Keresés

Részletes keresés

timkebimke Creative Commons License 2012.02.19 0 0 31654

Köszönöm. Nagyon igyekeztem.

Előzmény: A maranta (31647)
A maranta Creative Commons License 2012.02.18 0 0 31653

A seprő az nekem is hiányzik, és az anyósom is reklamálta :-). Most itt van nálunk . De milyen már, hogy csak az egyik kezében van valami. Valahogy kellene egy hólapátot is csinálni...

Előzmény: 4Hópihe (31651)
A maranta Creative Commons License 2012.02.18 0 0 31652

Közben rájöttem én is, el is keseredtem rendesen, erre az uram elvitt sshoppingolni. Holnap varrom is a nappaliba az új függönyöket :-) Ránkfér, teljesen szétégette a nap.

 

Akkor nem antikolom.

Előzmény: kustrae (31649)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.18 0 0 31651

szerintem se antikold a hóemberkéket...jók igy együtt...nagyon hóemberpártivagyok-bármilyen is a hó mellé én még egy kis seprüt  is oda barkácsolnék...

a kislányka hóember szerintem már a farsangi bálra tervezgeti a ruhatárát-aza kis sárga gallér csudahelyes.

Előzmény: A maranta (31648)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.18 0 0 31650

gyönyörüségesek igy együtt..

 volt sikoltozó öröme a lánykádnak a babák láttán???

Előzmény: timkebimke (31641)
kustrae Creative Commons License 2012.02.18 0 0 31649

Ne ma gyere talira,hanem jövő szombaton!

Nekem így tetszenek a hóemberek,ahogy vannak.Érdekesek,így,lábbal!Én nem antikolnék semmit rajta.Esetleg akkor,ha natúr színűek lennének a kiegészítőik(sapka,sál...).Színesben szerintem jó így,ahogy van.Hm....jó dolga van az ovitoknak :)

Előzmény: A maranta (31648)
A maranta Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31648

Mutatok két újabb hóembert, a tegnap estém és a mai napom ment rá. Jó, közben óvódába mentem kétszer, fát hordtam be, tüzet raktam, kicsit takarítottam, átválogattam a varrós cuccaim nagy részét, de ezt csak azért tehettem meg, mert itt az egyik nagymama és vigyázott a gyerkekre, meg főzött ránk.

 

Az ovi fogja megkapni, télli díszként. A tavaszi babáik meg már kiszabva, kitömve várják a sorsukat.

 

Saját tervezés ez a hóemberpár is. Kislány és kisfiú. Azért arra kíváncsi lennék, hogy szerintetek a varrások körül sötétbarnával antikoljam-e őket, és persze néhol a testükön?

 

 

Ha holnap is ilyen rossz lesz az idő mint ma, akkor lehet, hogy nem tudok elmenni a talira :-(

A maranta Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31647

Te nagyon belejöttél! Szuper lett, és micsoda öltözetet kapott! Ki van zárva, hogy ne tessék a lányodnak :-)

Előzmény: timkebimke (31641)
A maranta Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31646

Aledi!

 

Ez nagyon ilyesztő tud lenni, Andráska  is az volt 5 éves koráig, mostanra kinőtte. Igaz, nem volt annyira súlyos, hogy kórházba kelljen rohannunk vele. Szorítok, hogy ti is kinőjétek!

Előzmény: Aledi (31632)
PaJulcsi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31645

Ó, ez nem jó hír, sajnálom! Ha mégsem mégy Gyulára, azért szívesen várunk:)

Előzmény: pági (prücsök) (31642)
PaJulcsi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31644

Ó, micsoda vállkendő! Ügyes:)

Előzmény: timkebimke (31641)
Aledi Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31643

Szia Pági, tényleg rég hallottunk felőled, jó, hogy benéztél. Sajnálom, hogy elköltöztél, bár biztos megvolt az oka, remélem azért rendeződik az életetek Blankával.

Köszönöm a jókívánságokat, lányok, már sokkal jobban van a lányom :)

Előzmény: pági (prücsök) (31642)
pági (prücsök) Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31642

Sziasztok,

 

Nem kevés küzdelem után sikerült rájönnöm a bejelentkezési módomra a topikon, tényleg rég jártam itt.

Most nyugott napok vannak a cégnél, így tudok egy kicsit szörfölni és látom topiktali lesz. Az egyik szemem sír, a másik meg nevet, mert elígértem magma arra a hétvégére Gyulának egy baráti társasággal. :) Még sosem jártam ott, így nem mondom már le, talán addigra a hó is engedi, hogy lejussunk… Pedig milyen sokan lesztek és sok régi-új is, szívesen találkoznék veletek!

Sajnos az elmúlt fél évben fórum és varrógép közelében is keveset leledzem. Ennek az az oka, hogy tavaly “Blankával álló” lettem és elköltöztünk, kettesben pedig nehezebb összeszerveznem a varrást és a családi életet, de azért ezt-azt varrogatok időnként, ez a blogon azért látszik. Az utolsó babám tavaly nyáron készült és még nem is debütált sehol. :)

 

A tavalyi gurulósban még benne voltam, de nem tudom hol akadt meg a dolog. Én az enyém csupszkámat úgy emlékszem tovább küldtem, de kapni nem kaptam egyet sem.

 

Gyöngyöző Kék Tavak Tündérébe beleszerettem.

Kaoka bordó kabátos közös varrás ötlete pedig fel is lelkesített újfent a bababvarrásra – bár még végére sem értem a hozzászólásoknak. :)

Amaranta szerelmes hóemberei is imádnivalóak. Én még egyelőre élvezem a telet, ezt a havas időszakot szeretem. :)

Timkebimke,

Nagyon egyediek lettek a Tildás balerinák! Igazán szeretem, mikor így benne van az alkotó valamiben és ez a stóla! (Vagy pelerinnek hívják?)

 

Csak 10 oldalt vállaltam be a visszaolvasásban. Lehet, hogy ebben a nagy havazásban még több is belefér délután…

Szép napokat mindenkinek és jó varrást.

timkebimke Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31641

Itt a másik balerínám. Amaranta beach, és Zöldtengerszem Tildáját egyesítettem. Érdekes mindkét mintát 200x osra nagyítottam és amíg készült nem is tünt fel, hogy ekkora a külömbség közöttük. Nagyon várom már ,hogy fog tetszeni a cseppemnek! Holnap premier!

Kaoka Creative Commons License 2012.02.17 0 0 31640

Sziasztok! Megint indulatban vagyok, de este, még ennyi időm sem maradt, hogy írjak. 

Még egy varrnivalóm lesz és megmutatom miket csináltam az elmúlt hetekben.

Julcsika tündériek a babáid. :-)

Aledi, együtt érzek veled, a fiam is kruppos volt. 

Pihe, nagyon édi a babád, gyere el a talira és hozd el, ha tudod. Tudom nem könnyű elszakadnod otthonról, de hátha sikerül egy rövid időre.

Lányok, már csak egy hét és találkozunk.:-)))

Gyertek minél többen, csak addig nehogy elkapjuk az influenzát.

PaJulcsi Creative Commons License 2012.02.16 0 0 31639

Nekem orr nélkül is tetszik, de én szeretem a kissé formabontó babákat:)

 

Felicitynek egyedül a haja bojhosodott ki és egyszer már újra kellett tűnemezelnem a haját, de ő a bizonyíték, hogy így is működnek a babahajak:)

Előzmény: 4Hópihe (31636)
PaJulcsi Creative Commons License 2012.02.16 0 0 31638

Köszönöm!:)

Előzmény: timkebimke (31635)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31637

gyógyulást a lánykádnak)

Előzmény: Aledi (31632)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31636

micsoda szerelmetes bübájt varázsoltál a kisfiutündér orcájára)mosolyt hint szerteszét)

 

a felicity most is olyan mintha uj lenne...

 nálunk olyan elnyüttek a  figurák ami a gyerekeké-tegnap körbejártam kihalásztam az ágyból,hogy felujitsam öket sorba ,de nem engedték..

------

többszöri nekifutásra elkészült a kertésznacis kisfiu manóm is--ennek már nem lehetett orrot formálnom.kb 20centi.

 

 

Előzmény: PaJulcsi (31628)
timkebimke Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31635

Gyönyörűek ezek a babáid is!

Előzmény: PaJulcsi (31628)
timkebimke Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31634

 Szia!

Csak kitartás!

Nekem is volt kruppos gyerekem , idővel kinőhető. Remélem ti is eljuttok egyszer a kinövésig.

Előzmény: Aledi (31632)
LBZS Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31633

Sziasztok!

 

Hurrrá! Megint van egy kis pezsgés! Nagyon jók a babák, hóemberek, tündérek, állatkák.

Ugye jól emlékszem, hogy nem most szombaton, hanem 25-én lesz a tali? 11-re színházjegyünk van, de délután megpróbálok eljutni hozzátok. Aledire lenne nagyon nagy szükségem Waldorf baba segítséget szeretnék kérni tőle. Meg IO is jó lenne, ha eljönne, mert tőle a pizsamatartó katicájával kapcsolatban akartam kérdezni. Már írtam neki mail-t, amire válaszolt is, hogy majd részletesen is fog válaszolni :))), de azóta nem kaptam tőle mail-t. :( Abban reménykedem, hogy el tud jönni a talira.

És Ejjkuk, Évi, és persze mindenki más. 

Aledi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31632

Jaj, Kaoka, aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam! Sajnos péntek éjjel a lányomnak kruppos rohama volt, ügyelet, mentő, korház :( Tegnap jöttünk haza, még mindig rondán köhög, de nincs láza, és jó a közérzete. A héten itthon maradok vele. Készülök a talira, persze, remélem nem jön közbe semmi. Volt még egy, s más a hétvégén, félévre is elég... Puszilok mindenkit.

Előzmény: Kaoka (31627)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31631

Olvasni is elég volt mit vállaltál Kao. Nehogy pont beteg legyél.

Előzmény: Kaoka (31627)
ezkriszti2 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31630

Jaj, az a hóemberpár zabálnivaló. Én már a cinegétől is padlót fogtam. Nagyon eltaláltad a lényegét.

Ugye akkor is mehetek ha nem viszek új, saját babát? :)

Előzmény: A maranta (31629)
A maranta Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31629

Van szabásminta hozzá, zeljesen saját szülés, majd viszem a talira és lerajzolhatotd. Techikailag bekorlátozott vagyok jelenleg,  zért nem tudom ide is felpakolászni. te sem aprózod el, ha túl kell vállalnod magad, az biztos :-)

Előzmény: Kaoka (31627)
PaJulcsi Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31628

Itt vagyok:) Ölellek, Kao, hogy eszedbe jutottam. Nem is tudtam ellenállni:)

És közben eszembe jutott, hogy itt nem is mutattam az utóbbi babáimat. Pedig már számolják vissza a napokat, hogy mikor mehetnek a talira:)

 

Emlékeztek még Felicityre? Azt hiszem éppen egy évvel ezelőtt ő volt a közös varrás. Az idén Panni lányom kérésére született mellé egy fiútündér is, mert párosan szép az élet:)

És nem mutattam az állatkáimat sem, pedig ők is megérdemelnek egy kis bemutatkozást:)

Előzmény: Kaoka (31627)
Kaoka Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31627

Sziasztok!!!! :-DDDD Indul a bakterház, megyek a dolgozóba, csak kávézós gyors bekukk és helyzetjelentés. Annyira aranyosak vagytok, hogy hiányoltok, dehogy bántódtam meg, csak kicsit túl vállaltam magamat.

Zsebes tárolót varrtam a bölcsikémbe, meg faliképet a babakonyhába és folyamatban van egy zsebes tároló, ahova minden gyerek el tudja raktározni a saját kincseit, mert állandóan keresgélés van hazaadáskor.

Minden zsebre ráhímeztem a jelüket és oda lehet pakolászni az otthonrol hozott dolgokat. Előfordult, hogy más vitte el a kedvenc alvókát, aztán soha többé nem került elő. :-( Mindent rajtunk keresnek a kedves anyukák, hiába szólunk, hogy amiből nincs másik, ne is hozzák be. Na.... :-D

Ilyen elfoglaltságaim vannak és közben visszabetegedtem, persze úgy dolgozok, mert egyébként állandóan itthon ücsöröghetnék.

Csuda szépeket varrtatok. Timke nagyon szuper a balerína. Pihe, örülök, hogy elkezdtél babázni, remélem ott leszel a talin"mint babás". A maranta csúcs szuperek a hóembereid, tuti leutánozom. A hóember, a szarvas és a baba a szivemcsücske. Esetleg van valami minta hozzájuk, vagy csak úgy magadtól varrtad?

Nekem is megfelel a közös baba minta.

Nagyon készülök a talira, remélem azért addig tudok jönni, de jönnek a Kanadai rokonaim is, hogy fokozzam a dolgokat. :-) Puszi mindenkinek és Julcsika Te is jelentkezz, meg Aledi és a többiek is.  Hozzatok sok mutogatni való babát. :-)))

zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31626

Helyesek... , olyan , mintha egy kislány rajzolta volna őket :-))) , nekem tetszenek !!!

Előzmény: bvedono-Szömörce (31615)
zöldtengerszem Creative Commons License 2012.02.15 0 0 31625

Nagyon édesek.... , és Valentinnapkor meg pláááne :-DDDDD

Oké legyen a közös a balerina , majd csak kész leszek velük eccer , mert tetszeni tetszik .., csak kötnöm kell ! Most a babasapi kis időre felfüggesztve , és kötök anyósomnak a 80 éves születésnapjára egy csipkestólát , remélem kész leszek márc 3.-ig vele ! ???

Előzmény: A maranta (31618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!